atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vīzija par mājas grupiņu draudzēm (kristiešu tēma)
Ingars
Iesūtīts: 2010.05.12 12:41:20
Diskusija par jūsu viedokli par šo vīziju
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.12 13:18:57
vilks

Es domāju, ka jāvērtē pēc augļiem. Un ko mēs saucam par smadzeņu skalošanu? Bieži vien cilvēkiem nepatīk autoritātes un mēs aizejam otrā galējībā, ka neklausam vispār nevienam, tikai sev.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.12 13:24:28
godwit

Esmu saskāries, kad cilvēks māca par kādu tēmu - ir tikai tā un ne savādāk
vilks
# Labojis vilks: 2010.05.12 13:30:53
Ingars
ko mēs saucam par smadzeņu skalošanu?
es to aprakstītu kā tādu sludināšanu/mācīšanu, kas tikai aicina klausītājus pieņemt "pareizo mācību", iemācoties "pareizās frāzes" un atslēdzot jebkādu līdzi domāšanu/vērtēšanu, pie tam jebkurus cilvēku mēģinājumus patstāvīgi domāt un izvērtēt lietas saucot par dēmoniskas (sliktākajā gadījumā) vai cilvēciskas (labākajā gadījumā) izcelsmes šaubām un tādējādi cilvēkos radot vainas sajūtu par to, ka viņi mēģina domāt paši, nevis automātiski seko visam, ko viņiem māca.

Bieži vien cilvēkiem nepatīk autoritātes un mēs aizejam otrā galējībā, ka neklausam vispār nevienam, tikai sev.
Kristietībā autoritāte ir Dievs/Kristus un Svētie Raksti. Un cilvēks, kad kļūst par kristieti, pieņem tos par savām autoritātēm. Tālāk viņš lasa Rakstus, klausās dažādus skaidrojumus un, ja viņa pieredzei ar Dievu atbilst, piemēram, luteriskās baznīcas Rakstu skaidrojums, viņš kļūst par luterāni. Ja katoļu - par Romas katoli. u.tml. Tiktāl ir ok.

Izšķiroši ir, ka viņa iekšējā pieredze netiek uzspiesta mākslīgi no malas ("tev tagad jāpriecājas" vai "visiem īstiem kristiešiem jārunā mēlēs" ) vai noliegta ("tevī mīt ļauno garu radītas šaubas" ), bet ka viņš tiek rosināts pats iegūt pieredzi ar Dievu un izvērtēt to Svēto Rakstu gaismā. Dabiski iegūta pieredze ar Dievu cilvēku nesagrauj un neiznīcina, bet gan ceļ un piepilda. Savukārt, no malas uzpiesti surogāti kādu brīdi šķietami ceļ, bet vēlāk, kad pirmais uzplūds pārgājis, sagrauj un posta.

Tāpēc jebkurā konfesijā ir svarīgi cilvēkus mīlēt un ļaut viņiem augt pakāpeniski, lēnām, kamēr viņi paši nonāk līdz visām svarīgajām atziņām, nevis ar varu uzspiest uzvedības un rīcības modeļus.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.12 13:32:28
Tāpēc jebkurā konfesijā ir svarīgi cilvēkus mīlēt un ļaut viņiem augt pakāpeniski, lēnām, kamēr viņi paši nonāk līdz visām svarīgajām atziņām, nevis ar varu uzspiest uzvedības un rīcības modeļus.

Šitas ir labi pateikts! Tam absolūti piekrītu!
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.12 13:40:17
vilks

Manas draudzes mācītājs ir visādi saukāts, jo viņam ir stingri principi, no kuriem viņš neatkāpjas un cilvēkiem tas nepatīk, piemēram - vecāki grib kristīt bērnu, bet nav nekādas sajēgas par to, kas ir kristība un ko tā dod
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.12 13:43:24
Ingars
nu bet tā jau ir pavisam cita lieta
tas nav tas, ko es rakstīju iepriekšējā komentārā
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.12 13:49:00
INteresanti tas, ka pareizticīgo baznīca tik ļoti iestājas pret sektām, bet paši daudz no sektas neatšķiras. Jāteic gan, ka zināma izaugsme tradicionālajām konfesijām ir salīdzinājumā ar senākiem laikiem, kad par "evaņģelizāciju" sauca sekojošu procesu - militāra operāacija->uzbūvē katedrāli->sadzen vietējos pagānus ar varu upē un nokristī->tad sadzen visus katedrālē un liek piedalīties visos rituālos, kuru nozīmi neviens tā īsti nesaprot un cenšas iegalvot, ka Dievs ir mīlestība. Domāju, ka šodienas sektanti ļoti nobāl viduslaiku katoļu, pareizticīgo un pat agrīno luterāņu priekšā. Vai tā nebij smadzeņu skalošana luterāņu baznīcās, kur mācītājs gandrīz neko citu, kā vien paklausību kungiem nesludināja? Turklāt vēl visa tā miesas sodu sistēma tiem, kas nenāk uz baznīcu. Ok, šodien tā visa vairs nav, taču vēsmas no netīrās pagātnes vēl jūtamas, kad, piemēram cilvēks ieiet pareizticīgo katedrālē un visapkārt čuksti - eto ņe naš, eto ņe naš.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.12 13:55:51
vilks

Es piekrītu - Mārics ir traks džeks, bet paskaties uz viņa dzīves augļiem.
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.12 13:56:28
Ingars
vai tev kas sāp, ka visu laiku domā tikai par to, kas citās konfesijās ir slikts?

varbūt ir vērts padomāt kādreiz arī par to, kas ir "patiess, kas svēts, kas taisns, kas šķīsts, kas patīkams, kam laba slava, ja ir kāds tikums un ja ir kas cildināms"?

piemēram, mājas grupās noteikti var notikt daudzas ļoti labas un vērtīgas lietas, ja vien mēs paši izmantojam savu saprātu un ar mīlestību un cieņu izturamies pret citiem.

Varbūt pastāsti par savu pozitīvo pieredzi ar mājas grupām.
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.12 13:57:49
Ingars
Mārci personīgi nepazīstu, tāpēc nevaru spriest ne pozitīvi, ne negatīvi.
Jau par pazīstamajiem ne vienmēr ir viegli spriest, kur nu vēl par svešiem - tur viegli var iebraukt auzās.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:05:34
vilks

Tu jau arī tāpat izteicies par negatīvajām lietām pie harizmātiem
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:06:34
Ingars
skaidra lieta, bet varbūt vērts ir parunāt arī par pozitīvo?
sicilia
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:08:39
vo Sica cieta no smadzeņu skalošanas katoļu baznīcā, bet tagad ir gudrāka un harismātiskos pasākumus neapmeklēju.... paldies par kūkām.
nesen viena māsa liecināja, ka viņas draugs (nekristietis), pēc katoļu - harismātu pasākuma paziņojis, ka visi katoļi ir zombiji, kas zombē citus un jau 3 gadus par Jēzu negrib dzirdēt ne vārda
vo te ir ko aizdomāties
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:11:41
vilks

Vajag runāt par visu. Mīlestīlestība nenozīmē būt neobjektīvam. es tikai gribēju norādīt uz to, ka naski esam gatavi nolikt līdz ar zemi dajebko, kas neiekļaujas mūsu apziņas rāmjos un nosaucot kādu par sektantu, paši sākam rīkoties kā sektanti - saki ko gribi, man vienalga tasinība
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:12:57
Ingars
un tomēr? vai tev ir pozitīva pieredze ar mājas grupām?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:15:19
Gribu padalīties ar savu visnotaļ pozitīvo pieredzi harizmātu...nu lab - pentakostu (bet īpaši daudz viņi neatšķiras) dievkalpojumā. Nu nav patiesi tie mīti par zombēšanu un smadzeņu skalošanu
sicilia
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:15:40
Ingars
es tikai gribēju norādīt uz to, ka naski esam gatavi nolikt līdz ar zemi dajebko, kas neiekļaujas mūsu apziņas rāmjos un nosaucot kādu par sektantu


šeit man patīk parunāties ar cilvēkiem kas bijuši tā sauktajās jaunajās draudzēs gadus 5 - 10 .... ļoti intresanta viņu reakcija. daži tagad galīgi par Dievu negrib neko dzirdēt, daži ir tradicionālo konfesiju biedri.
vakar sieviete, kas 4 gadus bija vienā jaunā draudzē, ko ikdienā mēs daudzi saukājam par sektu, teica tikai vienu - esiet uzmanīgi. Runā viņi skaisti, oratori labi, bet lai Dievs dod jums prātu to saprast. esiet vienkārši uzmanīgi.
Viņa tagad atradusi ceļu uz katoļu baznīcu un dēļ šis sektas savā dzīv`e zaudējusi daudz un pieļāvusi daudzas kļūdas, ko tagad nožēlo
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:16:56
vilks

Jā man ir pozitīva pieredze ar mājas grupām, līderis ir ļoti tolerants. Jā, viņa viedokļi ir visai radikāli, bet nekas netiek uzspiests
Ingars
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:20:50
sicilia

Es arī iesaku uzmanīties, ja draudzes līderi spiež darīt apšaubāmas lietas, kā piemēram - pamest darbu, pamest ģimeni, aizliedz izmantot medicīnas pakalpojumus un tamlīdzīgi. Lasiet bībeli un ikdienas meklējiet rakstos - vai tas tā ir.
rainars
# Iesūtīts: 2010.05.12 14:21:35
vai tev ir pozitīva pieredze ar mājas grupām?
Jā man ar ir pieredze. Biju uzaicināts un vēlos vēl tik nesanāk vēl kā gribās . Iespaids labs. Sadraudze,uzmanība,vadītājs vada vakaru ,līdzīgi kā alfakursā , nesludinot, tikkai veicinot sarunu diskusiju par mācītājasprediķī izteiktām rakstu vietām un kā tās realizēt dzīvē. Nu protams slavēšana un lūgšana.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 110 , pavisam kopa bijuši: 5091