atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Katoliskais spārns LELB
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2010.05.10 10:50:19
Lasot šī foruma komentārus, man rodas pārliecība , ka LELB ir izveidojies ļoti spēcīgs un agresīvs katoliciskais spārns.
Lūdzu izteikties tikai LELBiešiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:29:33
danar
Ar ko atskiras sadi prokatoliski macitaji no citiem un kapec ir nepieciesams sads iedalijums,jo ikviens tacu var izveleties..piederet katolu,pareizticigo vai luteranu baznicai?
1. iedalījums nav nepieciešams, tas ir tikai praktisks apzīmējums mācītājiem, kuri praktizē augstbaznīcisko liturģiju saskaņā ar Rietumu tradīciju (kurai ir zināmas līdzības ar RKB liturģiskajām tradīcijām) un kuru teoloģijā ir zināmi elementi, kas kopīgi ar RKB teoloģiju. Tas viss attiecas uz adiaforām (brīvi ticamām lietām saskaņā ar Konkordijas grāmatu) lietām, nevis ticības pamatartikuliem. Nevienam no LELB mācītājiem, kurus es ar šo domāju, nav nekāda sakara ar katoļu teoloģijas sludināšanu, apgalvošanu, ka RKB ir vairāk pestīšanas kā LELB vai jebko citu tikpat absurdu.

2. Ar ko viņi atšķiras - ar to, ka viņi savā kalpošanas praksē vairāk pieder vienai tradīcijai, nevis kādai citai. Tikpat labi varētu nosaukt arī probaptistiskus/piētiskus mācītājus, pro-ortodoksus, liberāļus, pro-Augsburgas apliecības mācītājus vai proharizmātiskus. Vai ir vēl visādi, kurus vienas konkrētas baznīcas tradīcijai grūti pieskaitīt. Bet visi viņi ticības pamatjautājumos ir vienoti, kas arī ir galvenais. Atšķirības, kā jau teicu, ir tikai ne sevišķi būtiskos adiaforos jautājumos.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:31:51
Balss [87.139.125.94]


# Iesūtīts: 2010.05.10 13:27:08
Aivars Lapšāns
ir apmāti karjeristi, ... Tādi , tad arī dedzināja un arī dedzinās un izvaros....
Ludzu, mini kadus piemerus, kas pamato tavu apsudzibu - ja jau tu saja diskusija runa par LELB.

S, K......
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:31:53
Aivars Lapšāns
Ko nozīmē `histerizēt`?
Piesaukt baznīcu vietā un nevietā it sevišķi ne to , kuru Jēzus mums ir apsolījis, ka to mūsos neviens nesagraus. Tāpat kā komunistu laikos piesaucam baznīcu neevaņģēlisko , bet brutālo.


Aivars Lapšāns, iepriekš teici šādus vārdus:
Kad dzīvo savā saliņā un neko neredzi ..tad tā ir , ka es histerizēju.

Nesaprotu, tu arī histerizē = piesauc Baznīcu un Jēzu nevietā?

Ja es pārpratu tavu domu - lūdzu izsakies tā, lai būtu saprotami.
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:35:57
danar
ja tas ir tikai arejo lietu del,tad kapec vispar kaut ka jaiedala?
To tu principā varētu jautāt Aivaram Lapšānam, kas sāka šo diskusiju. Šķiet, viņam liekas, ka vajag izdalīt īpaši kādu mācītāju daļu, jo no viņu sludinātā ceļas ļaunums.

Es viņam nepiekrītu. Ja es arī iedalu mācītājus kaut kā, tad tikai ērtības labad, lai redzētu, cik daudzi piekrīt vairāk kādai tradīcijas daļai. Mācība galvenajos jautājumos jau LELB ir vienota.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:38:55
Aivar Lapšān!
"Piem. tikai altāris ir tā vieta...svētākā , kur sieva nespers kāju."
Vai Tu esi pareizi nodefinējis jautājumu?
Gribēju minēt tikai vienu piemēru: man nav sanācis daudz lasīt Tavus argumentus, bet viena lieta man "iekrita acī". Labo lūdzu, ja kļūdos? Vai tik Tavās acīs sieviešu neordinēšana arī skaitās "katoliska"? Un tad Tava nostāja būtu luteriska, proti, ordinēšana?
Pirms Tu diskutē par "LELB ir izveidojies ļoti spēcīgs un agresīvs katoliciskais spārns" un definē lūdzu "LELB" (vai tas ir luterisks, liberāls, konservatīvs, utt.) un "katolisks".
danar
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:38:55
vilks
Paldies,vilks,par atbildi...nu,sapratu
zero2 [80.232.250.218]
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:42:39
vilks nedomāju vis, ka tas aprobežojas tikai ar liturgisko praksi. tas ir dziļi ietekmējis luteriskās baznīcas struktūru, par ko daļēji cepjas arī Lapšāns
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.05.10 13:43:15
Mārtiņš

Nē , nu , Mārtiņ, lieta ir elementāra. Viens ir priecīgs Jēzū, otrs baigi nopietns. Pats nemaz nesaprot patieso Jēzus vārdu - baznīca un tā nozīmi. Parasti šiem cilvēkiem ir problēmas ar sirdi un personīgām attiecībām ar Jēzu.

Kā lai Tev pasaka. Nu , man padomju laikos Cēsu kultūras nama direktore aizliedz manai grupai Ferrum uzstāties ar šovu , kas piederas hevī metāl grupai. Nu , es viņai skaidroju.... bet viņa sāka sist sev pie krūtīm : ,,tu mani , komunisti nemācīsi....,, Tas pats notiek bieži mūsu vidū. Es saku teoloģisko beigušajam ; netaisi ziepes, tu zaimo Dievu, viņš = Tu mani mācīsi? es esmu beidzis teoloģisko...un tas cilvēks tiek arestēts par izvarošanu.
Saproti , cilvēks apmāts ar kaut ko. Bet pareizo lietas kārtību, literatūru viņš vienkārši nevēlās zināt. Pētīt. Bībele ir jāsalīdzina ar Jēzu , nevis ar teoloģiskām , bieži vien ļaunās pāvestības teologu uzrakstītām vājprātībām.
Tāpat ar mums. Mēs apkrāvušies esam ar dogmām par baznīcu , bet Jēzus baznīcu nelaižam iekšā. Ja būtu ielaiduši , tad tādas šausmu lietas , kā pat kropli bērnu izvarošanas , teoloģiskas vājprātības nenotiktu.
Kas tad ir ļaunā pāvestība? - tā ir teoloģiska vājprātība. Tā lēnām pēc Konstantīna attīstījās sātana izskatā , līdz Dievs to visu apturēja.
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:47:43
zero2 [80.232.250.218]
nu bet arī baznīcas struktūra principā ir adiafora lieta.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:49:31
vilks
Vo! Pareizi! Štrunts par bitēm, ka tik medus!
Bet ja nopietni, daudzi noteikti nepiekristu tēzei par strukturālo adiaforu
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:51:29
Aivars Lapšāns
Kāpēc nepamet sajūta, ka tu ļoti viegli mētājies ar vārdiem, pats sevi uzkurinot?
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:52:42
Aivars
nu jā, es jau pēc dabas esmu piētiska liberāle. Ārīgas lietas kā liturģija, struktūras u.tml. man ir diezgan nebūtiskas, galvenais, ka Kristus tiek pasludināts un ir Sakramenti, kopīga Dieva vārda mācīšanās, lūgšana un kristīgā sadraudzība. Kādā formātā - tas nav tik nozīmīgi, galvenais, ka IR.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:58:05
vilks
pēc dabas esmu piētiska liberāle

Atvainojos par offtopu, taču man pavisam palika neskaidrs - ar ko tika domāts "piētisks"? Skaidrojošā vārdnīca stāsta visādas bhiesmu lietas par šo vārdu. Nemūžam neticētu, ka viuks to attiecina uz sevi...


piētisms -a, v.; parasti vsk.
1. Protestantiska kustība, kas radās 17. gadsimtā un kam raksturīga dievbijīga didaktika un askētisms ikdienas dzīvē.
2. Uzsvērta, arī liekuļota dievbijība.
rainars
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:58:28
piētiska liberāle
paskat ko alfakurss izdara ar luterāņiem Salava Dievam.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.05.10 13:58:56
Voldemārs

Ne viens ne otrs. Vārds ordinēšana jau pats par sevi ir jautājums...
Sieviete , vīrietis mācītāji... Kur to visu var atrast Bībelē, ko tie mācītāji dara apustuļu laikos utt.
Luters ir vienkāršāks. Visu izšķir draudze un ;ipaši svēti, visā baznīcā cienījami taisni vīri.
Es nevaru atbildēt uz Tavu jautājumu , jo es tik primitīvi nedomāju , jo , ja kādā vietā sieva spēj izveidot draudzi un to vadīt , tad tā ir liela uzvara Tajā Kungā. Tāpēc kāds no Doma laukuma nedrīkst šo draidzi iznīcināt , pasakot - nē, sieva nedrīkst būt mācītāja. Bet šis vārds - mācītājs ir tautas vārds , ne evaņģēlija skaidrojums par draudzes hierarhiju.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.10 13:59:14
vilks
Tad Tu noraidi apustuliskās sukcesijas līnijas nepieciešamību obligāti episkopālā eklesioloģijā?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:00:36
masiks [212.93.96.2]
Tā mīļā vārdnīca Tev tāda...hm.. dīvaina tomēr
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:03:12
Aivars

Traki , ka jāukurina? Pašam sevi. Man , brāl ir kaut kur dziļi sirdī asaras un es raudu , kad uzinu , ka kāds teologs ir izvarojis kroplus bērnus.
Tā , brāl nav mana histērija , bet es aicinu domāt uz to pusi , kur šādas lietas nav iespējamas. Un tā puse ir = atgriešanašanās pie evaņģēlija un pie lutera inspirētās pirmdraudzes vienkāršības.
vilks
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:05:52
rainars
ar alfakursu tam nav sevišķa sakara, es jau tāda biju krietni pirms tam

Aivars
nepieciešamību pestīšanai - noteikti.
bet neapšaubu to, ka tā var kādos gadījumos nākt par svētību.

masiks [212.93.96.2]
par to varam parunāt sarunās
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.05.10 14:07:08
Aivars

un vēl , Aivar, kamēr te dzīs katolicisma teoloģiju, mēs grimsim un grimsim...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 75 , pavisam kopa bijuši: 9801