atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu sievietes un kalpošanas amats
Voldemārs
Iesūtīts: 2007.07.11 15:28:49
Cik atceros, J.Vanagu par arhibīskapu ievēlēja, jo viņš pastāvēja pret sieviešu ordināciju. Nu jau kādus gadus tiek atkal piepulcinātas jaunas evaņģēlistes. Vai nesanāk, ka notiek pretējais tam, ko J.Vanags solīja pirms viņu ievēlēja?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
Vahtangs (misionārs)
# Labojis Vahtangs (misionārs): 2009.03.30 22:45:36
vilks Apgrūtina sirdsapziņu fakts, ka nebībliskas un līdz 20.g.s. baznīcā nepraktizētas lietas, jāciena tāpat kā tās, kas apustuļu kārtībā un kopš viņu laikiem turētas. Vai tad tev nešķiet netaisni, ka cilvēks kurš uzaudzis tardicionālā apustuliskā baznīcā, ir jāpakārto nomaldījušos arhibīskapu siev. ordinācijām un subjektīviem iekšējiem, it kā aicinājumiem. Vai Tu padomā arī par tiem, kā sajūtas tie, kuriem jāpieņem tas, ko viņi nekad šai baznīcā nebij domā`juši pieņemt? Vai tad godīgāk nebūtu veidot jaunbaznīcu, nekā revidēt kārtību, kas no iesākuma?
vilks
# Labojis vilks: 2009.03.30 23:15:16
Boriss
Man šķiet, ka neviens roku pret svaidītajiem nepaceļ. Arhibīskapa nostāja, ka viņš sievietes neordinē, tad jau arī ir mēma rokas pacelšana. Jo ja reiz to nedara, tad par pareizu neatzīst. Ko tur pērmest cilvēkam, kurš drusku konsekventāks?

Redz, ja baznīca ir ordinējusi, ordinācija un Dieva svaidījums nav atceļams. Līdz ar to arhibīskaps rīkojas konsekventi - viņš atzīst to atbildību, ko ir uzņēmusies baznīca pirms viņa un nenoliedz ordināciju, kuru veicis kāds no viņa priekštečiem. Tomēr pats to neturpina.

Savukārt (un šī varētu būt atbilde arī Vahtangam) tie, kuri izslēdz agrāk ordinētas māsas no sava vidus un iesaka pat nepielaist viņas pie kopīgiem dievkalpojumiem ar citiem mācītājiem, acīmredzot nesaprot, ka Dieva svaidījums ir nopietna un cienījama lieta.
cilvēks kurš uzaudzis tardicionālā apustuliskā baznīcā, ir jāpakārto nomaldījušos arhibīskapu siev. ordinācijām un subjektīviem iekšējiem, it kā aicinājumiem.
Hmm, vairums no tiem, kas iebilst, diez vai ir uzauguši tradicionālā baznīcā, bet drīzāk pie šīs atziņas nākuši vēlāk. Cik tad no iebildējiem ir cilvēki, kas, piemēram, 1970-os gados jau bija nopietni ticoši kristieši?

Man tā riktīgi šķiet nenormāla liekulība - līdz šī arhibīskapa ievēlēšanai izturēties pret sievietēm mācītājām kā normālu situāciju, bet, līdz ar J. Vanaga ievēlēšanu novērsties, nesveicināties un pat (kā acīmredzot iesaka Saulespuķe.. varbūt arī viņas mācītājs?) izslēgt no kopīgas dievkalpojuma svinēšanas ar citiem māčitājiem. Tā ir LELB sieviešu mācītāju dzīves pieredze.

Es neticu svētumam un dievbijībai, kas ir spējīga būt tik liekulīga.
vilks
# Iesūtīts: 2009.03.31 08:40:53
Cibricis
Ko Tu, vilks, šumējies, vai tik pati netaisies mācītājās? Ko atbalsti nesvētu praksi un citiem pārmet, ka to nedara?

Nē, es negrasos vis būt mācītāja.
Un es pat nesaku (ja uzmanīgi lasīji), ka tā vajag darīt. Tiesa, nedomāju, ka Raksti viennozīmīgi to aizliegtu, bet pieņemu, ka baznīcām, kuras neordinē sievietes, var būt vēl citi ārpusrakstu apsvērumi, kāpēc to nedarīt. Man tas visādā ziņā nav pestīšanas jautājums.

Kas man sāp, ir šī attieksme (kas man daudzos gadījumos šķiet liekulīga un nepārdomāta):
priesterienēm bija jāatkāpjas no pašizdomātās kalpošanas, jāizbiktējas par tādu grēku un jādzīvo kā sievietēm nākas, netīkojot pēc tā, kas nav Dieva iedibināts sieviešu kārtai.

Ja cilvēks ir saņēmis Dieva aicinājumu, tad nevar tā pēkšņi pārtraukt un atteikties, nenodarot lielu ļaunumu savai dvēselei.
vilks
# Iesūtīts: 2009.03.31 09:22:36
Cibricis
Hmm, vēl pirms 20 gadiem šai pašā LELB tika mācīts, ka aicinājumu uz mācītāja amatu var saņemt gan vīrieši, gan sievietes.
vilks
# Iesūtīts: 2009.03.31 09:53:25
Cibricis
Nu tagad jau vairs netiek turpināti šie, Taviem vārdiem izsakoties, maldi. Lai gan LELB pagaidām vēl nav pieņēmusi lēmumu, ka sieviešu ordinācija būtu nepareiza, LELB par to vispār vēl nekādu lēmumu nav pieņēmusi.
Tomēr, kā jau teicu, ordinācija nav lieta, kuru var atcelt. Un tur ir vēl arī cilvēciski aspekti - dažas mācītājas lielāko daļu dzīves ir veltījušas kalpošanai Dievam un nemaz nevar teikt, ka Dievs viņu kalpošanu būtu svētījis mazāk kā brāļu kalpošanu.
Balss
# Iesūtīts: 2009.03.31 09:57:47
Trilobīte
Vai tev, māsa jaunkatole, par to tāds mazs, ļauns prieciņš?...
чудо
# Labojis чудо: 2009.03.31 10:19:53
bet, ak ,Trilobīte, tavā skolā taču ir sievietes teoloģijas pasniedzējas? un tu viņas klausies? viņas necelebrē Misi, nekrīstī , nelaulā, bet lekciju var pielīdzināt sprediķim?
vilks
# Iesūtīts: 2009.03.31 10:30:22
Trilobīte чудо
Lūdzu, nenovirzieties no tēmas. Principā šai tēmā ir runa par LELB.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.31 10:53:30
Lai gan LELB pagaidām vēl nav pieņēmusi lēmumu, ka sieviešu ordinācija būtu nepareiza, LELB par to vispār vēl nekādu lēmumu nav pieņēmusi.

Šeit, vilx, tu maldies!

LELB to ir nolēmusi un publiski apliecinājusi tajā brīdī, kad ierakstīja Sv. Rakstus par savas mācības pamatu! Līdz ar to, LELB vismaz de-jure ir apņēmusies un parakstījusies zem virknes dažādu baušļu, iestādījumu etc.

Tādējādi es piekrītu jau šeit izteiktajam, Nevar būt Dieva aicinājums pretēji paša Dieva iestādījumam. Vai nu mums jāpieņem, ka Baznīca gan sašķeltā gan nesašķeltā 19 gadsimtus ir kļūdījusies un liegusi Dieva Aicinājumu laigan Dieva Iestādījums nav. Jeb mums tomēr ir jāpiekrīt, ka šis Dieva Iestādījums ir viens no tiem retajiem, kuru Baznīca ir tomēr pareizi sapratusi un konsekventi 19 gadsimtus realizējusi un tie ir tikai atsevišķi Baznīcas locekļi kas pēdējos 30 gadus maldās un sāk uzdot šo klasisko jautājumu "Vai tiešām Dievs tā ir teicis... "

Kaut kā pārāk daudz pēdējā laikā no visām malām dzirdam šo "Man ir Dieva Aicinājums" "Man Dievs teica..." Es pazīstu tikai vienu Dievu, kas no sievas dzimis, autiņos ietīts, silītē guldīts, 8dienā apgraizīts, audzis, cietis, krustā sists, miris, aprakts un trešajā dienā augšām cēlies!
чудо
# Iesūtīts: 2009.03.31 10:55:08
Trilobīte
ja viņa būtu iesvētīta, tad jā, bet pie mums jau netiek iesvētītas sievietes šajā amatā - tātad - nē

Vilks
man var uzticēties!
Boriss
# Iesūtīts: 2009.03.31 10:56:45
vilks Es nedomāju, ka vajag par liekulību saukt godīgu un tradicionālu attieksmi pret sieiešu ordinācijas jautājumu, domāju par tiem, kas iebilst. Es nebiju ticīgs 70 - ajos gados. Bet iedomājos, ka parasts mācītājs vai vairākums pēkšņi konstatē, ka viņu augstakā garīgā priekšniecība ordinē garīgā amatā sievieti. Viņi var sašķelt baznīcu un aiziet, kas ir grēks. Cilvēki pazemīgi paliek baznīcas kopībā. Es domāju, ka viņiem nav tiesību aizliegt sievietēm kalpot tajās draudzēs kur viņas nokomandētas, bet varbūt ir godīgāk, ka manam mācītājam tomēr bīskaps neapgrūtina dvēseli, liekot kalpot kopā. Lai izņēmums paliek izņēmums! Manā baznīcā lielākā daļa parastu draudzes locekļu neietu pie dievgalda, kur netradicionāli ordinēta sieviete svētī Vakarēdienu. Viņi ko, apgrēkojušies vai pret baznīcu nostājušies sanāk?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.31 11:03:45
a_masiks, mani uzskati te ir irrivalenti!
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.03.31 11:43:15
Šī (ne)ordinācija - lielisks piemērs, kā SS burta kalpi maldās kā pa ķešu. Viens ordinē, otrs tātad atceļ, tagad, lūdzu, norādiet man ar pirkstu, kura ir SS un kura nav. Jeb Dievs būtu maza meitene, kas lēkā pa klasītēm, mainot domas visos virzienos?

Man personiski nu galīgi nepatiktu sieviete priestere, bet tas varbūt skaidrojams ar manu neglābjami tradicionālo orientāciju. Ja atnāktu kāda, kurai ir Dieva aicinājums uz to, nu es nezinu... noraidot es nostātos pret Viņu Pašu, kurpretī akceptējot iespējamu viltnieci, būtu vainīga tikai viņa, tad kas ir labāk?

Reiz lasīju LA metodistu mācītājas Gitas Mednes interviju, un man ne brīdi nelikās, ka viņa mānītos vai pašpaaugstinātos.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.31 12:09:58
-Jona-

ar Sola Scriptura viss ir kārtībā. Kam acis, tas lai redz, kā stāv rakstīts. Tālāk jau iestājas paša cilvēka ticība... vai nu tu tam tici vai netici! Ja tu tici, ka Dievs pats sev pretīm var runāt, tad tevi apčakarēs jebkurš, kurš ar smukiem vārdiem un pareizu valodu tev patiks un tu to norīsi kā Dieva Aicinājumu... Ja mēs ticam, ka Dievs tiešām nelēkā kā sienāzis, un ja ko reiz teicis, tad tas tā ir, tad kaut vesels bataljons sieviešu var nākt un paziņot, ka viņām ir Dieva Aicinājums, tas nebūs Dieva aicinājums, jo Dievs neaicina pretēji savam Iestādījumam!

Pārāk daudz jau zaru vēsturē ir salauzts, kad cilvēki nāk ar "Tā ir Dieva griba... un ar saviem Rakstiem nebāžaties virsū, jo pats Gars mums to atklāja" Kāmēr cilvēki iedomāsies, ka viņu iedomas un gudrība ir lielāka kā Dievam, tikmēr tieši cilvēki maldīsies 3 priedēs un nevarēs 2 ar 2 saskaitīt lai nedabūtu lauzni!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.31 12:30:49
a_masiks, tā ir, ka Dievs sievietes neaicina. Savukārt tava teikuma otrā daļa ir false dihotomija! Ticība ir aicinājuma sekas, nevis cēlonis! Ticība un aicinājums var nekorelēt... Sauls aicinājumu saņem tad, kad viņš ir tieši neticības noliegumā pret Kristu! Un pat ticība līdz debesīm vēl nenozīmē, ka tas ir kalpošanas aicinājums!

Par sieviešu ordināciju varētu runāt kaut kādos vajāšanu kara un bēdu laikos, kad, varbūt tuvākā apkārtnē nav atrodams neviens ordinējams vīrietis bet sakramenti ir jāizdala un Vārds jāsludina! Tātad runāt kā izņēmumu nevis normu!

Kad pavēles ar izņēmumiem saputro, sanāk šaize!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.31 12:40:07
Bet.... tas nozīmē, ka es varētu būt latentais kristietis, bet, piemēram - vilks nu nekādi nav kristietis principā, hotj tresņji!

Nē tas nozīmē, ka tu vari būt latents mācītājs, bet vilks nē!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.31 12:41:12
es atvainojos - bez dzimuma, ar ko vēl sieviete vēl atšķiras no vīrieša, lai tai nebūtu pieejams Dieva paaicinājums?

Ar radīšanas un grēkā krisanas kārtību un vietu Dieva iestādītajā pasaulē! Tieši šajā kārtībā arī Pāvils pamato sieviešu ordinācijas aizliegumu!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.31 12:42:17
Ticīgi ir tikai mācītāji?

Nē... Es arī esmu ticīgs, bet ne mācītājs. Vilks ir ticīgs un nav mācītājs! Ir daudz ticīgu nemācītāju! Tik daudz taču spēj saprast ne?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.31 12:42:44
Taatad es teoretiski varu kljuut par maaciitaaju, bet, piemeeram, Kalkutas Tereeze - ne?


Imenno!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.31 12:44:27
Baznīca pati par daudz ko izšķiras un kopēji vienojas.

VOVO! Un tad brīnās, ka šo par pilnu neņem...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 49 . 50 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 53 , pavisam kopa bijuši: 35349