atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu sievietes un kalpošanas amats
Voldemārs
Iesūtīts: 2007.07.11 15:28:49
Cik atceros, J.Vanagu par arhibīskapu ievēlēja, jo viņš pastāvēja pret sieviešu ordināciju. Nu jau kādus gadus tiek atkal piepulcinātas jaunas evaņģēlistes. Vai nesanāk, ka notiek pretējais tam, ko J.Vanags solīja pirms viņu ievēlēja?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 49 . 50 . >>
AutorsZiņas teksts
eksperts
# Iesūtīts: 2007.07.12 12:44:53
Neviens no jaunieceltiem bīskapiem nav apliecinājis, ka neordinēs sievietes (pa īstam) , jo pa pusei viņas tiek ordinētas, kā pareizi norādīja Voldemārs, tā kā šis jautājums kā viss vienmēr LELB karājas gaisā un atkarīgs no viena JV gribas.
Mācītāju LELB pietiek, tikai sadalījums pa draudzēm neparasts, citam viena, bet citam četras draudzes. Un vēl vieglprātīgā un nenopietnā LELB vadības attieksme pret amata kandidātiem. Daži iedomājas, ka cilvēkresursi viņiem pa rokai ir neizsmeļami.
jānis
# Iesūtīts: 2007.07.13 00:36:20
Voldemār
Jūs varētu glābt situāciju un rādīt piemēru, ja vajag pamācīties un ordinēties, nevis kā sievietes pa pusei, bet tā pa īstam un līdz galam.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.13 01:37:13
Kam būtu jānotiek lai sievietes neoordinētu un neliktu par evaņģēlistēm???
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.13 09:45:17
Nja to es sauktu zolīdāk par dvēselisku un fizisku vēlmju un vajadzību apmierināšanu... kaut gan to pašu var teikt par dažiem vīriešiem, kuri nav saņēmuši savu vēlmju un vajadzību apmierināšanu nedz fiziski, nedz dvēseliski...

Protams, tas ir viens no faktoriem un ir dabisks, jo dažas kuras ir evaņģēlistes, mācītājas(nezinu par visām) patiešām ir vienas ... bet vai tas varētu būt galvenais faktors?

Protams te mēs atkal varam pieminēt padomju laikus,kad sievietes ierada visu izdarīt pašas un labāk....

otrkārt, ko dara potenciālie vīrieši(mācītāji, evaņģēlisti)

treškārt, kurš ir atbildīgs par to ka sieviete kāp kancelē - dara to kas nepiederas sievietei darīt... protams Dievam visi mīļi, bet manuprāt Dievam patīk kārtība...
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2007.07.13 09:52:36
Atstājot ārpus iekavām diskusiju par sieviešu ordināciju kā tādu, atliek vien jautāt, cik daudz mēs katrs esam darījuši, lai ar savu piemēru vai liecību mudinātu cilvēkus kalpošanas amatam.
Lielā mērā evaņģēlisti LELB jau no sākta gala ir "pagaidu risinājums" mācītāju trūkuma dēļ. Un, diemžēl, šī ārkārtas situācija ir ieilgusi.
Paldies visām evaņģēlistēm, kuras kalpo mūsu Baznīcā!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.13 09:56:53
nevajag visu norakstīt uz KLBšie uzskati man ir bijuši jau gadiem ilgi!!! kā pilnai LELB piederīgajai!!!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.13 09:59:31
Dubultmorāle ir lelb raksturīga iezīme sieviešu ordinācijas, tāpat kā baznīcu sadraudzības jautājumos. Sievietes pagaidām neordinējam, bet "ordinējam" evaņģēlistes, kas var darīt to pašu ko mācītāji, vien nekonsekrē Sakramentu. Tas pat ir diskriminējoši pret evaņģēlistēm kā sievietēm, jo "melno darbu" darīt - lūgtumis, bet ar amatu saistīto cieņu veči patur sev. Un saglabā "ortodoksiju"sieviešu ordinācijas lietās vismaz uz papīra, de jure un savās galvās, bet de facto sieviešu "ordinācija" rit pilnā sparā.
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.13 11:27:49
Noasveidīgais, jums lelb vadībā viss ir pagaidu risinājums un pie jūsu attieksmes pret cilvēkresursiem ( ar piemēriem un liecībām) arī paliks pagaidu risinājums . Nav brīnums, ka cilvēki pamaina šo pagaidu risinājumu par labu atrisinājumam.
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2007.07.13 23:19:22
Mīļais Indriķi,
ja nebūtu šo "pagaidu risinājumu" un uzticīgas kalpošanas (tai skaitā no sieviešu - evaņģēlistu puses), visticamāk daudzi no šajā forumā kaislīgi runājošajiem nemaz nebūtu nonākuši pie ticības.
Jūsu "lietas galējais risinājums" man atgādina Ādolfu, kurš visu laiku gribēja "līdz galam atrisināt" jautājumu par ebrejiem.
Vienmēr vajag kādu, ko vajāt un pret ko cīnīties, lai nevajadzētu villoties pašiem savā starpā, ne?
Bet tas nelīdzēs - šķeltniecības gars beigās pavēršas pret pašiem "pareizajiem", to atceries!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.13 23:22:42
jānis, labi izdzēsu komentu... laikam tev taisnība tomēr!
jonas [87.110.52.223]
# Iesūtīts: 2007.07.14 00:54:47
Kad buus pietiekami daudz viirieshu - maaciitaaju tad vareesim priecaties ka ir un ir labi! shobriid jaasamierinaas ar to kaa ir! Dieva vaards ir jasludina, savaadaak akmeņi no zemes breeks uz mums.

patiesiiba latvijaa ir graujoša - uz vienu viirieti ir videeji 2 sievietes!!!!
indriķis
# Iesūtīts: 2007.07.14 10:29:48
Noasveidīgais, šķeltniecības gars posta lelb jau sen - uz piecām, sešām pusēm - tas ir vispārzināms fakts.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.07.14 11:16:36
Indriķi,
Tu neatšķir viedokļu dažādību no šķeltniecības gara?
Šķeltniecības gars mājo tajos, kuri domstarpību gadījumā tik vien spēj, kā pacelt asti un aiziet pa durvīm, veidojot savu mazo nogrupējumu.
Tavi mēģinājumi kaut ko sliktu pateikt par LELB robežojas ar nespēju adekvāti uztver to, kas Tev tiek sacīts. Man Tevis žēl - tas ir nožēlojams liktenis, ja cilvēkam visu laiku par katru cenu ir kaut kas slikts jāsaka par Kristus Baznīcu. Nez no kurienes Tev radusies tāda misija?
indriķis
# Iesūtīts: 2007.07.16 09:19:16
Nē, noasveidīgais , šķeltniecības gars mājo tajos, kas posta Kristus baznīcu ar maldu mācībām un tajos, kas uz to vienaldzīgi noskatās. Tiem, kas norobežojas no tādiem , rūp Kristus baznīcas skaidrība un patiesība.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.16 09:39:19
indriķis, tie kas norobežojas tiem rūp tikai sava "norobežošānās" sava "reputācija" un sava kabata un ego! Tiem, kam rūp Kristus Baznīca iet kā avis vilku barā, tie cīnās pret grēku līdz asinīm, tie pastāv arī, kad viss apkārt brūk!
Pat žurkas pamet kuģus tikai, kad tie grims... bet šeit... dažs labs pamet kuģi pie pirmā slapjuma!
indriķis
# Iesūtīts: 2007.07.16 10:00:44
Mulder, mūsu līdzdalība un negatīvo parādību kritika lelb forumā apliecina mūsu ieinteresētību iet kā avīm vilku barā ( par vilkiem lai apvainojas tie, kuri sevi par tādiem uzskata), lai lelb kuģis negrimtu un nebruktu. Pastāvēšana un rūpes par Kristus Baznīcu nav tas pats, kas piederība vienai reliģiskai organizācijai. Norobežošanās pieder pie šīm rūpēm.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.16 10:10:30
nuja nuja...
Arī liela prātvēdera bļaustīšanās, kritizēšana un pamācības no kaimiņu pagalma ir lielas rūpes par ugunsdzēsēju un glābēju darbu, kad tie dzēš uguni paši savā mājā.
Nav liela gudrība kritizēt citu darbu... a pašiem palitk LELB un nepieļaut tādu satversmi... slabo? A. Bite mazākumā cīnījās par to, ko uzskatīja par pareizu... jo visi pārējie jau bij "norobežojušies" rūpju dēļ par LELB!
Nu kuru tu mēģini apmuļķot? Visiem ir skaidri redzams, ka jūsējie aizbēga pie pirmajām grūtībām ķepiņas pacēluši gaisā Baznīcu atstādami vilkiem saplosīšanai...
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.16 10:26:30
Mulders Vai tu šobrīd runā Indriķa balsī jeb vai tā ir tava paša balss: ...Baznīcu atstādami vilkiem saplosīšanai... ?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.16 10:32:21
Balss, es runāju Indriķa balsī! Tb ja skatās no viņu viedokļa, tad tieši tā arī ir... viņi aizgājuši no savas Baznīcas, kurā viņuprāt ielauzušies vilki ar lielo +Vilku priekšgalā un plosa avis... un viņi tādi varonīgi gani būdami fixi fixi no šītā aploka pārlekuši kaimiņu aplokā un no malas bļauj... vilki vilki... un tad to nosauc par rūpēm par palikušajām avīm!
Toļi no viliem nobijās, tad jau pie viņiem nav drošāk, jo ja tur vilki iebruks, tad atkal kur garantija ka nabaga aitas nepaliks saplosīšanai, jo varenie gani atkal metīsies prom... toļi viņi paši nemaz tik spēcīgi nav... iļi vienkārši... pie kaimiņa zālīte leknāka!
Es pats neuzskatu ka baigie vilki pa LELB plosās... vilki ir visās baznīcās un visur plosās, bet tieši tamdēļ es palieku LELB un krāmēšu ar savu nelielo rungu, kas man dota, gan tiem purniem kas no ārpuses uz aitām ar asiem zobiem cierē, gan tiem, kas šajā aplokā mēģina plosīties...
Es jau reiz teicu, man vienalga kāda burtu kombinācija ir uz manas mājas durvīm, bet pa purnu dabūs ikviens, kas manā mājā cels nekārtības vai paši mājas iemītnieki vai kāds no malas... cik nu mani necilie spēciņi vispār ļauj kauties pret vilkiem!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.16 10:56:01
Ak, varenais mediniek Mulder ar nelielo rungu, sivēntiņi , kas mājas uzbūvēja no salmiem un žagariem, arī domāja tāpat kā tu un Aleksandrs, bet atnāca pelēkais vilks un uzpūta...un mājiņas sabruka . Bet mēs nekur no savas ( luterāņu) Baznīcas neesam aizgājuši, vien sekojam trešā sivēntiņa piemēram.
Balss , labi ka tu rūpējies par saviem garīgajiem bērniņiem, ka tie kaut ko lieku nesarunā, kas var traucēt viņu...karjerai.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 49 . 50 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 38 , pavisam kopa bijuši: 32645