atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Lektori, pērminderi vai evaņģēlisti?
vilks
Iesūtīts: 2010.04.12 13:28:10
Lasīju svētdien jauno "Svētdienas Rītu" ar ziņu par lektoru kursu beidzējiem. Un aizdomājos - interesanti, ar ko lektori atšķiras no agrākajiem pērminderiem vai arī evaņģēlistiem? Pienākumi it kā vieni un tie paši.

Kādi neordinētie garīgie darbinieki ir jūsu draudzē - lektori, pērminderi vai evaņģēlisti? Vai varbūt tie ir dažādi amati, un sastopami ir kā vieni, tā otri un trešie? Ar ko viņu kalpošana pie jums atšķiras?

Diskusija luterāņiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.12 16:24:24
vilks
Ja godīgi, neesmu redzējis ne lektoru ne pērminderu amata aprakstus. Un laikam arī bīskapu nē Tas tā pēdējā laikā aktualizējās, ka nav jau arī īsti skaidras šīs robežas.
Bet varbūt tie papīri tāpat neko neregulē?
justme [194.8.11.40]
# Iesūtīts: 2010.04.12 16:27:03
informācijas vietā tukši vārdi
Atis Grīnbergs
# Iesūtīts: 2010.04.12 16:28:14
Ahh, anonimitātes svētlaimīgā vara! Tu zini, viņš zina, a pārējie nē.

Lektors - suns viņu sazin! Tiko veselam baram lektoru mācīju liturģiju, bet neko nezinu. Tātad es esmu tas mācītājs, kas neseko līdzi... No citas puses raugoties - manā draudzē nav neviena lektora vai pat lektēt gribētāja, tad priekš kam man to zināt? Zinu tikai to, ka lektora pienākums Nr.1 ir lasīt lasījumus draudzes dievkalpojumā. Lektors = lasītājs.
vilks
# Iesūtīts: 2010.04.12 16:30:30
Atis Grīnbergs
lektora pienākums Nr.1 ir lasīt lasījumus draudzes dievkalpojumā.
vai lasījumus lasīt teorētiski nevarētu jebkurš draudzes loceklis, kas prot pietiekoši skaidri lasīt skaļi?
man šķiet tīri loģiska tā ideja, ka lektoram var uzticēt arī Vārda dievkalpojuma vadīšanu + varbūt kādu svētbrīžu vadīšanu, tam gan principā būtu nepieciešama kāda apmācība.
vilks
# Labojis vilks: 2010.04.12 16:30:55
justme [194.8.11.40]
pajautā savas draudzes mācītājam, viņam vajadzētu tādai informācijai būt.

kad dabūšu šos materiālus, apsolos padalīties ar savām jauniegūtajām atziņām
.................... [95.68.6.169]
# Iesūtīts: 2010.04.12 16:32:37
izkatās jau gan, ka lektors būs turpmāk tas, kurš vadīs draudzes dzīvi tur kur draudze mācītāju nespēs algot vai tas ir nopietni draudzes izaugsmei, nu nezinu gan un turpināsies vecie labie laiki_lidojošie mācītāji vienreiz mēnesī uz 3-4 varbūt 5 draudzēm.
.................... [95.68.6.169]
# Iesūtīts: 2010.04.12 16:38:30
evanģēlista pienākumi ir atšķiras ar to, ka nedrīkst svētīt, iesvētīt, laulāt, drīkst izdalīt mācītāja konsekrētu vakarēdienu un dara visus tos pašus pienākumus ko mācītājs, tikai uz to svētīšanu jāizsauc mācītājs...bet pēc pienākumiem visi tie paši pienākumi kā mācītājam_varbūt ne visiem evanģēlistiem , bet mācītāja p.i. gan
vilks
# Iesūtīts: 2010.04.12 16:38:41
.................... [95.68.6.169]
lektors būs turpmāk tas, kurš vadīs draudzes dzīvi tur kur draudze mācītāju nespēs algot vai tas ir nopietni draudzes izaugsmei, nu nezinu gan un turpināsies vecie labie laiki_lidojošie mācītāji vienreiz mēnesī uz 3-4 varbūt 5 draudzēm.
Domāju, ka iespējami daudz izglītoti laji jebkurai draudzei nāk par labu. Visādā ziņā tāda draudze, kurā laji pieskata cits citu, darbojas daudz labāk kā tāda, kur mācītājam vienam pašam viss ir jādara.

Bet jautājums nebija par to, jautājums bija par dažādo draudzes darbinieku amatu atšķirībām.
.................... [95.68.6.169]
# Iesūtīts: 2010.04.12 16:44:53
lajs _ar mācitāja rakstītu sprediķi, bez grēksūdzes un svētīšanas, kā jau teica vārda dievkalpojums,
pērminderis_kalpo pie altāra atverot vārtiņus mācītājam, atnesot vakarēdienu līdz altārim, vārda lasīšana....vispār kā kurā draudzē tradīcija kalpojot vairāk kā 18 draudzēs tas ir dažādi redzēts
Atis Grīnbergs
# Iesūtīts: 2010.04.12 16:47:37
vilks
Kur ir nr. 1 ir arī nr.2:
lektors izņēmuma gadījumos (mācītāja pēkšņa slimība, iemīlēšanās vai nepārvarama vara, kas viņu ierobežo) var novadīt vārda dievkalpojumu jeb pareizāk sacīt svētbrīdi/lūgšanu, taču drīkst nolasīt tikai sava vai cita mācītāja sagatavotu sprediķi.
vai lasījumus lasīt teorētiski nevarētu jebkurš draudzes loceklis, kas prot pietiekoši skaidri lasīt skaļi?
Mierīgi! Nekādi iekšbaznīciski akti neliedz man kā mācītājam pašam sagatavot 16 vai 32 lektorus, tos ievest amatā un lietot un lietot un ekspluatēt bez atlīdzības un brīvdienām Centralizētā apmācība un pārbaudes un apliecības lektoru kursos ir izglītības iespēja, nevis obligāts pasākums.
vilks
# Iesūtīts: 2010.04.12 16:49:57
Atis Grīnbergs
Centralizētā apmācība un pārbaudes un apliecības lektoru kursos ir izglītības iespēja, nevis obligāts pasākums.
Ā, re kā. Tas jau kļūst skaidrāk.


Atis Grīnbergs
# Iesūtīts: 2010.04.12 16:50:17
.................... [95.68.6.169]
bez grēksūdzes gluži ne, bet absolūciju nevar sacīt sakramentālā formā "es atraisu" vai "es piedodu". Inkluzīvi - mums lai piedod.
Atis Grīnbergs
# Iesūtīts: 2010.04.12 16:51:39
Jap, kamēr es te slimoju un varu tikai max pačatot, varu skaidrot visu, kas vien interesē (un ko es zinu)
Atis Grīnbergs
# Iesūtīts: 2010.04.12 16:56:45
Vēl es varu izskaidrot, ka saucot pērminderus par peperminderiem, būtu dīvaināk, bet jautrāk. Un drusku igauniskāk.
rainars
# Iesūtīts: 2010.04.12 20:54:08
Lektors = lasītājs.
Nu nezinu nezinu. Es tjipa viens no tiem lektoriem kuriem mācījaAtis Grīnbergs. Tai apliecībā bij ar vēl daudz kas cits kas jādara un ko var darīt un kas jādara.
vilks
# Iesūtīts: 2010.04.12 21:06:31
rainars
apsveicu ar kursu pabeigšanu!

Tai apliecībā bij ar vēl daudz kas cits kas jādara un ko var darīt un kas jādara.
Varbūt vari apskatīties apliecībā un mums pastāstīt?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.04.12 22:10:23
Atis Grīnbergs

Katram mācītājam un katrai draudzei virsvalde izdeva speciāli iesietu visu LELB spēkā esošo juridisko aktu kopumu.

Tas gan laikam tikai tiem, kuri ir paklausīgi...

Ne es, ne manas draudzes neko tādu nav redzējušas. Kad tāds apkopojums tika izdots un kur tas ir pieejams?
vilks
# Iesūtīts: 2010.04.12 22:11:51
Jānis Kalniņš
Kad tāds apkopojums tika izdots un kur tas ir pieejams?
Man ir plāns rīt darbalaikā pajautāt Andrim Krauliņam vai Dzintaram Laugalim.
nv Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.04.12 22:15:24
bez celibāta jūs nekur netiksiet, dārgie protestanti!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.04.12 22:16:42
nv Valentīnis

Sarunājas divi katoļu priesteri:
- Kā tu domā, vai mēs piedzīvosim celibāta atcelšanu:
Otrs atbild:
- Mēs diez vai, bet mūsu bērni jau nu noteikti!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 23 , pavisam kopa bijuši: 4260