atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par ko tik nobijušies?
Akebono
Iesūtīts: 2007.07.09 23:48:32
Pirmdienas vakarā LTV 1 raidījumā "Viss notiek" Juris Cālītis stāstīja, ka Latvijā mācītāji - cik varēja noprast, luterāņu - ir tik iebiedēti un nobijušies, ka neuzdrīkstas runāt ne tikai publiski, bet pat savā starpā. Klau, mācītāji, vai tas taisnība? Vai jūs esat tik ļoti nobijušies? Par ko? No kā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.07.12 13:12:26
Mulder!
Par a.g.ML teoloģiskajām domām.
Domāju, būtu jānošķir viņa lielās ticības izpausmes galējās fromas (kas varbūt nav tik bieži sastopamas parastu ticīgo vidū) un teoloģiskas nianses, kuras varētu dēvēt par pārprastām vai pat kļūdainām (savas cieņas pret a.g.ML dēļ, ar pēdējo terminu, gan es tā ļoti uzmanīgi vēlos darboties, taču nevaru arī to noraidīt, jo a.g.ML ir tikai grēcienieks).
Tevis minētā aktīvā pasaules gala gaidīšana u.c. līdzīgas lietas, ir tikai katra normāla kristieša pazīme. Ir vienīgi pašsaprotams, ka, ja Jēzus ir solījis nākt, bet nav teicis kad, ka mēs esam gatavi tam. Šādas pārliecības intensivitāte var un atšķiras no ticības uz ticību un no cilvēku uz cilvēku. Baznīcvēsturnieki zina rādīt arī uz apustuļa Pāvila un visas tā laika kristietības pārliecības, ka Kristus drīz nāks, tāpēc viņi nebijās no grūtībām, vajāšanas un pat nāves. Minētā iemesla dēļ, es neierindotu šādu lietu pie teoloģiskām kļūdām, bet gan pie kristīga cilvēka pārliecinošāka viedokļa. Tie, kā jau minēju, vienam ir paļāvīgāki, citam mazāk un te nav ko nosodīt.
Pie otrām, jeb iespējamām teoloģiski pārprastām lietām ir maz ko teikt. Tomēr, un pieļauju, arī IP kā daudz nopietnāks a.g.ML pazinējs neiebildīs, a.g.ML mācība par predestināciju uzdod jautājumus. Vienprātības grāmata šai tematā nav konsekventi gājusi a.g.ML "ceļu", bet atstājusi to daudz neformulētāku. Uzskatu, ka tas ir ar pamatu. Es pats arī esmu pie ieskatiem, ka iespējams a.g.ML marioloģija vietumis ir nedaudz par daudz pārspīlēta, kas visticamāk, nāk no visas viduslaiku dievbijības.
Var jau mēģināt un atrast vēl kādu "blusiņu", tomēr tas lielais labums, kas no a.g.ML nāk, ievērojami pārsniedz "odus", tādēļ netaisu no tiem "ziloņus".
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.12 13:12:33
Uldis, nea... tb es nezinu! Te gan kaut kad +Jānis vienā komentā izteicies, ka steidzās uz lidmašīnu, no kā sapratu, ka šams nav Latvijā. Par pārējo zinu ne vairāk par tavējo!
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.07.12 13:13:04
indriķis 2007.07.12 12:20:39
Vai viņam tagad vajadzētu apvainoties un pievienoties KLB?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.12 13:16:23
Voldemārs, pilnīgi un galīgi parakstos un piekrītu katram tavam vārdam tavā postā! Varbūt cilvēki pārprata šeit, ka es Luteru nolīdzinu ar buldozeru... tā tas nebij domāc. Es gribēju pateikt un brīdināt ticības brāļus, lai viņi no Lutera netaisa Nemaldīgā Pāvesta tēlu, bet uztver kā vienu no Svētajiem kuri visi savā dzīvē ir bijuši ar blusām, bet Svētie tamdēļ ka nepārprotami Kristu sludināja.
Kā arī mana dziļākā tēma bij par to, ka kopējot Svēto blusas mēs vēl nevaram teikt, ka mūsu teoloģija ir tā pati!
Tas ir... mācīsimies no Svēto teoloģijas nevis no Svēto blusām!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.12 13:18:07
indriķis, to visu jau var uztver kā budistisku mācību... divas reizes noraidīt, lai redzētu cik nopietns ir skolnieks... un vai trešo reizi nāks!
Un skolnieks ir visai nopietns, tā kā neordinēšana patiesi agrāk vai vēlāk var vērsties pret ordinācijas komisiju un pašu LELB vadību!
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.07.12 13:25:25
Mēs esot iebiedēti? Tas ir blefs.
Ja man jautā, neesmu ne iebiedēts, ne nobijies, tikai bēdīgs par to, ka viens otru aprij.
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.12 13:34:50
Voldemār,

Tā lieta ir apmēram tāda, ka daudzi mūsdienu teologi un švenkfeldieši ar nodomu cenšas diskreditēt Luteru, izsmiet viņa dzīvi un raksturu, zināšanas utt., lai varētu paši ignorēt Lutera patiesi kristīgo mācību un maldinātu arī citus.

Nostāsti par Lutera kašķīgumu, slikto raksturu utt. ir nekas cits kā pāvestiešu un cvinglijiešu izdomājumi. Nepiekāpīgs, stingrs un kategorisks Luters bija tikai kristīgās mācības jautājumos. Jāatceras, ka to prasīja arī viņa baznīcas doktora amats. Piemēram, tulkojot Bībeli, viņš ne tikai uzkalusīja citu domas, bet bija piekāpīgs un pakļāvīgs citu vērtējumiem un ieteikumiem, kas atšķīrās no viņa uzskatiem. Viņš nebija iedomīgs par saviem rakstiem un bieži vien vērtēja tos nepamatoti kritiski. Ģimenes dzīvē viņš bija brīnišķīgs tēvs un vīrs. Viņa studenti atceras viņu, kā ārkārtīgi iecietīgu un palīdzēt gribošu pasniedzēju, kurš, piemēram, atšķirībā no humānista Melanhtona, nekad neizsmēja savus studentus par viņu muļķību, bet pat pats rakstīja viņu disertācijas, ēdināja un guldīja savās mājās utt. Ja tā ir kašķīga cilvēka pazīme, ka viņš savu laulību dienā dod savā mājā pajumti izdzītajam Karlštadtam, tad es esmu tāds pats ēzelis kā švenkfeldietis mulders.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.07.12 13:44:38
Ilār!
Tas par ko es te runāju: "Nebliezīsim pa zvirbuļiem ar lielgabaliem."
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.12 13:47:24
Ilārs, bet tu jau nejūti pats kā izkarini birkas... Un tas ir tik vienkārši... kādu nolamāt par "švenkfeldieti" (lai ko tas arī nozīmētu) un tev pārstāj existēt Mulders... tavā pasaulē existē "Švenkfeldieši, Pāvestieši, Luterāņi, Kalvinisti, Cvingliāņi... u.c." tev neeksistē Jānis, Pēteris, Māris, Anna vai Kristīne!
Nožēlojami! Taču saprotami šauriem prātiem, kam vieglāk orientēties 3-4 birkās, nekā iespringt uz katra unikāla cilvēka iepazīšanu! Štampelis virsū un viss bazars!
errors 404 [62.75.162.71]
# Iesūtīts: 2007.07.12 14:41:49
Mulders: Uldis, nea... tb es nezinu! Te gan kaut kad +Jānis vienā komentā izteicies, ka steidzās uz lidmašīnu, no kā sapratu, ka šams nav Latvijā.
Es arī šito lasīju un viņš teica, ka lidos uz "mūžīgo pilsētu", cik zinu, tā mēdz dēvēt Romu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.12 14:56:26
errors 404 tādu Romas nosaukumu es nezināju... bet nu labi, ja jūs tā sakāt... a es pričom?
Ilārs Plūme
# Labojis Ilārs Plūme: 2007.07.12 15:04:03
Mulder,

tas, ka Tev gribas būt unikālam un sevišķam ir nepārprotami noprotams no tā, ko Tu raksti. Tomēr nekā unikāla un sevišķa tur nav. Tas viss jau ir tikpat vecs kā pasaule. Redzi, klasificēšanas un sistematizēšanas māka ir tā, kas iegūstama ar ilgu darbu un tā ir lieta, kas Tev pietrūkst. Un kas gan tur slikts, klasificēt? Vai Tu pats nedari to pašu? Vai ieraugot ēzeļa ausis, Tu nepiekar birku un nesaki - tur kaut kur vajadzētu būt ēzelim? Tad kādēļ Tu pārmet man to, ko dari pats?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.12 15:11:59
Ilārs Plūme, klasificēšanas māksla patiešām ir apgūstama ilgā laika periodā! Tur nu gan tev jāpiekrīt!
Tak redzi, ne visur, kur ir ēzeļa ausis ir ēzeļi! Tā nav klasificēšana bet gan inženiera indukcija!
Tādējādi atšķirt vienu no otra, lietot loģiku, domāt, analizēt redzēt kopsakarības, kā arī redzēt kur kopsakarības ir tikai ilūzija, tas viss ir jāmācās un jākrāj pieredze. Vēlu, Ilār, veiksmi šajā apmācības procesā, kazi tad iemācīsieties neputrot ziņu ar ziņnesi, vēsti ar tās paudēju un iemācīsieties nepieļaut loģiskas sofistikas kļūdas!
Jo ja es sākšu klasificēt zīdītājus vēl nevar zināt pie kādiem zvēriem Ilārs var ieklasificēties...
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.12 15:37:06
Mulders savas heterodoksijas apoloģētikas dēļ ir gatavs uz jebkādu intelektuālu upuri.
Mulder, kā tu nesaproti, ka tu esi vienādojams savā ticībā, piemēram, ar zviedru bīskapu homoseksuāļu precinātāju, jo dalāt vienu dievgaldu, apliecinot, ka esat vienā ticībā, ar to atšķirību, ka tu noraidi šīs lietas, bet viņš pieņem. Tas ka tu noraidi, tomēr neatceļ faktu, ka tu esi ar viņu kopā, un tev atliek vien mēģināt vārdiski locīties un spirināties tālāk.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.07.12 15:44:45
Indriķi!
Vai nav tā, ka Tu bišķi pāršauj pār strīpu, vienādojot Mulderu ar "zviedru bīskapu homoseksuāļu precinātāju"?
Vai tā nav tāda neadekvāta lietu unificēšana, kad Tu vienu cilvēku (Mulderi) identificē ar citu cilvēku, ignorējot, pirmā cilvēka skaidri apliecināto nepiekrišanu?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.12 15:50:21
indriķis, vot nesaprotu... sit mani nost... nesaprotu kā es esmu vienādojams ar zviedru homoseksuāļu precinātāju bīskapu! Nu par stulbu esmu es redzēt šo pamatojumu!
Ij tev ir kaut kāda dīvaina redze... Kur tu esi mani redzējis kopā ar kādu zviedru bīskapu? Es pat to nezinu...
Jums tai KLB toč ar "reality-check" ir kaut kas tūtā sagājis!
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.07.12 15:54:24
Ctulhu, nuja... ja tevi nosauc par kamieli, tad tu vari kaut vaukšķēt vai ņaudēt... nepierādīsi, ka neesi kamielis! Tā teikt KLB taktika - heterodox, kāmēr nepierāda pretējo!
smaids [78.84.123.72]
# Iesūtīts: 2007.07.12 15:54:47
Man prieks, ka mums tik daudz nenobijušos, var pat redzēt tieši cik - Mulders, Voldis, Pāvils un Evalds, ak, arī Ilārs, un tie paši risina savas iekšējās sarunas, kas ārpus viņiem maz kādu interesē.
Bet pārejie nenobijušies klusē.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.12 15:55:56
smaids, pārējie moš ko lietderīgāku dara kā vāvuļo i-netā!
indriķis
# Iesūtīts: 2007.07.12 16:01:58
Voldemār ,
runa nav par piekrišanu vai nepiekrišanu kā intelektuālu nodarbi, bet atrašanos vienā ticības kopībā. Visi parametri apliecina, ka Mulders un ,par nožēlu, arī Tu atrodaties šai vienā kopībā ar hipotētisko "zviedru bīskapu homoseksuāļu precinātāju". Baznīcu (garīgu kopību) sadraudzība nosaka baznīcās (garīgās kopībās) esošo ticības apliecību (mēs ticam, mācam un apliecinām), pat ja kā privātpersonas vai baznīcas kā organizācijas vienu vai otru ķecerību noliedz. Kamēr baznīcai ir altāra un kanceles kopība ar maldus mācošām reliģijām, tikmēr garīgā kopība saglabājas un piekrišanu vai nepiektrišanu atsevišķiem postulātiem var vērtēt vien kā baznīcpolitiskus tekstus. Vienkārši, kamēr esat altāra un kanceles kopībā ar PLF, tikmēr esat garīgi vienoti, kā Mulders ar zviedru bīskapu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 30 , pavisam kopa bijuši: 2272