atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par ko tik nobijušies?
Akebono
Iesūtīts: 2007.07.09 23:48:32
Pirmdienas vakarā LTV 1 raidījumā "Viss notiek" Juris Cālītis stāstīja, ka Latvijā mācītāji - cik varēja noprast, luterāņu - ir tik iebiedēti un nobijušies, ka neuzdrīkstas runāt ne tikai publiski, bet pat savā starpā. Klau, mācītāji, vai tas taisnība? Vai jūs esat tik ļoti nobijušies? Par ko? No kā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.11 07:16:45
Mulder,

Tas, ko Tu raksti par baznīcas doktoru Luteru liecina, ka Tavs vēstures zināšanu trūkums ir tieši proporcionāls Tavai bezkaunībai un muldētkārei.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.11 11:32:52
Ilārs Plūme, atvainojos, bet esmyu Lutera darbus lasījis un ir vietas, kur viņš brauc auzās... Nav viņš arī bijis nekāds nemaldīgais Luterāņu pāvests, maldījās un dažkārt visai štengri maldījās! Kaut vai geocentriskajā pasaules skatījumā!
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.11 13:49:31
Jā, Mulder,

Luters vēl uzskatīja, ka no mēsliem saules ietekmē rodas sūdu mušas. Tā, kā viņš laikam gan būs bijis ļoti aprobežots cilvēks.

Starp citu, kā Tu domā, Mulder, ko par Taviem zinātniskajiem uzskatiem cilvēki sacīs pēc 500 gadiem?

Katru reizi, kad izlasu kaut ko Tevis rakstītu, arvien vairāk un vairāk mani izbrīna Tavs inetelektuālais negodīgums.
errors 404 [80.78.230.135]
# Iesūtīts: 2007.07.11 13:54:32
Mulder, manuprāt tu maldies. Luters bija pareizā uzskatā, ka pasaule nav ne ģeocentriska, ne heliocentriska, ne kā citādcentriska bet ir kristocentriska. Un šī atziņa, ir atrodama gandrīz vai katrā Lutera rakstā.
Bet viena lieta gan norāda, ka tu reformātoru īsti "nepazīsti", t.i. apzīmējot viņu kā dumpīgā gara apsēstu. Tas, ko tu te apzīmē ar kašķīgo dabu ir tas fenomens kas "piemita" visiem Dieva praviešiem, kas bieži pat pret savu cilvēcisko dabu, iebilda pret pastāvošajai iekārtai un par Dieva patiesības liecībām visi viņi tika apzīmēti par dumpiniekiem un nemiera izraisītājiem.
Mulders
# Labojis Mulders: 2007.07.11 14:11:28
Ilārs Plūme, nezinu ko par maniem uzskatiem sacīs cilvēki pēc 500 gadiem, bet noteikti par durakiem uzskatīs tos, kas manus Tekstus nekritiski pieņems par tīru bleķi un tos, kas par negodīgiem sauks cilvēkus, kas norādīs uz manām pasaules skatījuma nepilnībām!
Ilārs, cik jocīgi, bet man tieši tāpat ir lasot tavus tekstus... ad_hominem, poisoning_well, slipery_slope, special pledging, genetic u.c. klasiskas sofistikas tā vien lien no taviem tekstiem ārā... tākā šķiet esam vienādi intelektuāli negodīgi jo mēs citos visvairāk neieredzam savus trūkumus!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.11 14:14:34
errors 404 Nu un ja visi staigā uz galvas, tad tas ir normāli? Tas ka viņiem bij jābūt kašķīgiem un dumpīgiem un dažkārt visai rupjiem, tas norāda, ka šai pasaulē dažreiz nemaz savādāk nevar! Tak ne jau ziņas pasniegšanas metodes kopēšana tev garantēs to pašu ziņas un vēsts kvalitāti kas bij Luteram. Tas ka kāds te kašķēdamies un visus zākādams par heterodoxiem maldu mācītājiem vēl nekādīgi nepadara viņu vēsti par patiesu! Lai varētu lamāties, vajag saturu sniegt... pagaidām no KLB puses ir tikai skabargu meklēšana pie citiem, tik perfekti zin kā būtu jābūt tik perfekti saskata visu citu trūkumus, ka jājautā kamdēļ Kambodzā vēl bērni badā dzīvo?
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.11 14:29:54
Labs ir, Mulder, lai tā būtu, kā Tu saki par mani, bet no Lutera gan Tu nenieka nesajēdz. Paliec sveiks.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.11 14:32:35
> bet no Lutera gan Tu nenieka nesajēdz.

Nu arī tādam viedoklim ir tiesības uz existenci! Tik kam tas ir autoritatīvs izņemot tevi?
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.12 09:36:33
Mulder,

Patiesība ir autoritatīva pati par sevi. Tai nav vajadzīgs, lai cilvēki tai piekristu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.12 09:52:52
Ilārs Plūme... tieši tā. Tamdēļ jau saku, tavam viedoklim ir tiesības uz existenci! Pietam arī viedoklim, ka tavs viedoklis ir patiesība arī ir tiesības uz existenci! Ar viedokļiem ir tā, ja tos ignorē, tad nekas briesmīgs nenotiek... tik viedokļa paudējs saskābst, bet ja ignorē patiesību, var kaklu nolauzt! Nu paskatīsimies, vai būs sekas tam, ka es ignorēju Ilāra Plūmes pausto viedokli, ko viņš un viņa adepti uzskata par patiesību!
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.07.12 09:54:13
kungi!
vai nav tā, ka daudz vārdi un neliels kašķis ir izcēlies pārpratuma dēļ? Ja es pareizi sapratu, tad M. runā par kļūdām, kuras a.g. ML ir pieļāvis ārpus teoloģijas, kamēr IP pastāv uz to, ka a.g.ML nav kļūdījies teoloģiskos jautājumos. Vai nebūtu daudz vieglāk, ja M. precizētu savu sacīto (piemēram, a.g.ML ir pieļāvis kļūdas ārpus teoloģiskos jautājumos), bet IP tik smagi neapsūdzētu M.?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.12 10:04:25
Voldemārs, par to arī runāju! Ir gan arī teoloģijā viņam kāzusi, bet tie ir minimālistiski un norakstāmi uz cilvēka dedzību... nu tas par to, ka arī Luters visur saskatīja jau tūlītēja pasaules gala zīmes, laikam turki viņam bij kārtīgi uz varžacs uzkāpuši, bet nu visos laikos cilvēki cer, ka tieši viņu laikā pienāks pastarā diena!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.12 10:29:17
piedošanu Mulder ... vai Tev gadījumā nav sakāpis drusku galvā???

Es saprastu, ka Tu teiktu, ka esi zinošāks datorspecālists, bet Ilārs ne tik labs... bet piedošanu vēlreiz smējos un lasīju,ka Tu sevi pielīdzini zināšanu ziņā Ilāram.... es saprastu, ja to darītu Jānis Vanags vai A. Bite vai kāds cits, tad tur būtu ko strīdēties.... ir tāda paruna kas augstu lec zemu rīt...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.12 10:32:11
kaut... būšu pats palaidis garām... vari iecitēt un ar pirxtu parādīt to vietu, kur es esmu apgalvojis, ka esmu zinošāks par Ilāru attiecībā uz Lutera teoloģiju?
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.12 10:44:44
pēc tava runas stila nojaušu...
"tākā šķiet esam vienādi" ... zin kā ?! sievietēm parasti baigi attīstīta fantāzija.. pat pārāk labi citreiz un tamdēļ šos vārdus pārfantazēju, kā "šķiet esmu labāks, zinošāks" utt.... protams šajā gadījumā manis teiktajā nav faktu, bet aizdomas(ne sliktā nozīmē) ...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.12 10:54:07
kaut... nu neesmu es atbildīgs par taviem pieņēmumiem un nojausmām. Tik tas jau par tevi neko labu neliecina, ja tu ielasi manos tekstos pati savas nojausmas.
Pietam "esam vienādi" nekādīgi neattiecās uz Lutera teoloģiju, lasi kontekstu. Konteksts bija par "intelektuālo godīgumu", kur Ilārs manos tekstos kaut ko saskata, un es savukārt viņa tekstos saskatu analoģisku intelektuālo negodīgumu! Tur runa nebij pat par Luteru!
Tākā... saule... 1) Lasi kontekstā 2) Filtrē bazaru 3) Lābāk nenodarbojies ar nojausmām, tev slikti sanāk un tad tu sevi izliec nesmukā gaismā!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.12 11:24:43
redzi.. atkla Tu labāk zini... !!! par šīto jau es runāju..
(labi, man vienkārši brīvdienas un slinkums bija izteikties tā, lai Tu saprastu.. piedšanu!!!)

lasīju kontekstu, tikai ietērpu savos vārdos... un man nav bail no sliktām gaismām...
veiksmīgu dienu! mazāk muldi, vairāk domā
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.12 11:26:37
>mazāk muldi, vairāk domā

Analoģiski!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.12 12:20:39
Nupatiņās vienam LA akadēmijas sekmīgam absolventam B. atteikuši ordināciju, jo "klaunādei" (LELB ordinācijas komisijai) izlicies, ka viņš savas domas paturot pie sevis. Noteikti, ja viņš savas domas būtu spēris laukā, tad "klaunādei" būtu izlicies, ka ar tādām domām nedrīkstot kalpot LELB. Bet iemesls, visdrīzāk tas, ka viņš no Aleksandra Bites skolniekiem, no neērtā gala. Kopumā abrakadabra , ne kristīga un brālīga padarīšana. Izlikšanās...Un tad brīnās, ka nobijušies. Kā nebūs nobijušies, ja represēt vieglāk par vieglu.
Uldis
# Iesūtīts: 2007.07.12 12:47:07
Mulders. Klīstot baumas, ka arhibīskaps pasitis padusē jaunos bīskapus un aizlaiduši uz Romu. VAi tev kaut kas par to ir zināms?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 80 , pavisam kopa bijuši: 35661