atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par ko tik nobijušies?
Akebono
Iesūtīts: 2007.07.09 23:48:32
Pirmdienas vakarā LTV 1 raidījumā "Viss notiek" Juris Cālītis stāstīja, ka Latvijā mācītāji - cik varēja noprast, luterāņu - ir tik iebiedēti un nobijušies, ka neuzdrīkstas runāt ne tikai publiski, bet pat savā starpā. Klau, mācītāji, vai tas taisnība? Vai jūs esat tik ļoti nobijušies? Par ko? No kā?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 .
AutorsZiņas teksts
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.16 14:46:09
Mulder,

Jā, būtībā ateisms ir reliģija ar mīnuss zīmi, turklāt racionāli vāji pamatota. Varbūt tas arī ir viens no iemesliem, kādēļ īstu ateistu pasaulē ir samērā maz. Bet te nu mēs atkal nonākam pie cipariem, lai gan dažreiz arī tiem laikam kaut kāda nozīme ir. Priecājos Tevi tuvāk iepazīt no zinātnieka un domātāja puses.

Ilārs.
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.16 14:56:55
+Jāni , nekad neesmu aizdomājies līdz LELB atkarībai no ārzemju ideoloģijas, jo LELB netrūkst savas ideoloģijas un savu ideologu. Kas attiecas uz LELB naudu, esmu informēts par apsveicamajiem LELB plāniem gūt finansiālu patstāvību. Mana replika te dažiem forumā attiecas uz viņu pausto dīvaino uzskatu, ka ārzemju, īpaši amerikāņu nauda baznīcai ir kaut kas slikts. Gan Irbes fonds LELB garīdzniekiem, gan Misūri nauda LA, gan agrākie dāsnie ārzemju ziedojumi lelb konsistorijas uzturēšanai un citām vajadzībām ir tikai apsveicami. Diemžēl, kā zināms, mums nav jūsu lielo nam- un zemes īpašumu, tāpēc māsu baznīcu ziedojumi ir svarīgi.
Kas attiecas, uz "klaunādi," dīvainākais ir tas, ka vairāku gadu studijas LA pie līdz pēdējam brīdim visnotaļ kompetentiem pasniedzējiem, jums tiek noliktas blakus dažu stundu papļāpāšanai ar, kā jau es teicu - līdzīgiem dīvainīšiem ar saviem kompleksiem un ambīcijām. Pēdējais gadījums ar LA absolventu B. no tā paša A.B. (atkal A.B. ) draudzes un viņam piemēroto formulējumu (kuru tu labi zini) tikai apstiprināja manus uzskatus par "klaunādi``. Bet cits B. kura progejiskā nostāja visiem bija labi zināma, klaunādi izgāja visai veiksmīgi.
Lai nu kā - tas ir jūsu cirks un pašiem ar saviem klauniem jātiek galā. Savukārt no kompleksiem, problemātiskām dīvainībām un ambīcijām neesam pasargāti ne tu, ne es, esmu sastapis retu LELB un KLB garīdznieku bez tām. Viens foruma dalībnieks no e-baznīcas te trāpīgi pārstāstīja savus novērojumus attiecībā uz tavu cienījamo personu LA vidē. Tāpēc arī KLB eksaminē 3. būtiskas lietas savos amata kandidātos - kompetenci luteriskā mācībā, patstāvību kalpošanā un godprātību raksturā, nevis cenšas tos izšūpot kādu antroposofisku novērojumu dēļ.
+Jānis
# Iesūtīts: 2007.07.16 15:35:44
Indriķi, LELB pārbauda tieši to pašu. Kompetenci luteriskajā mācībā un praktiskajā kalpošanā māca un pārbauda Lutera akadēmija. Eksaminācijas komisija cenšas gūt iespaidu par kandidāta rakstura īpašībām un arī iegūst. Protams, ne ar 100% garantiju. Attiecībā uz "B no AB" sliecos Tev piekrist. Man šķiet, ka viņa ordināciju varēja arī neatlikt. No otras puses, retās reizes, kad esmu rīkojies pret komisijas ieteikumiem un ordinējis kādu, ko tā ieteica neordinēt, vēlāk ir nācies nožēlot. No kļūdām jāmācās.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.16 15:40:00
Ilārs, īsteni godīgi ateisti, kas nebaidās iet līdz savas filosofijas galam beidz dzīvi ar svinu galvā vai ar galvu svinā!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.16 16:00:48
Ctulhu, pats materiaalisma pamat pienjeemums... filosofiskais materiaalisms ir nepareizs! Kaa arii mainiigas mateerijas muuzhiigums ir nepareizs!
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.16 16:08:56
Hei, puiši, vai jūs atkal neesat iebraukuši nepareizajā lapā? Par šitām tēmām, lūdzu, uz Ateistiem!
indriķis
# Iesūtīts: 2007.07.16 16:29:30
+Jāni , tu nepiefiksēji atšķirību - mums KLB godprātību raksturā netestē 1. komisija dažu stundu laikā - viss kas var notikt - reiz GK esot tā satraucies LA eksaminācijā, ka vispār nevarējis parunāt un neslikts mācītājs esot tagad . Būtiskie "ļapsusi" raksturā vai netikumi sadzīvē, kas diskvalificē no kristīgas kalpošanas, sevi liek manīt pa gabalu kā nekristīgas īpašības. Priekš tam mums ir vikāra gads. Bet mazītiņas dīvainībiņas piederas pie lietas.
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.16 17:52:58
indriķis Bet mazītiņas dīvainībiņas piederas pie lietas. Tādas jau piemīt mums katram, taisnība. Bet ja šīs dīvainībiņas posta cilvēcīgas attiecības, ja cilvēku vada strīdus un kašķības gars, tad tādam dīvainim tomēr nedrīkstētu uzticēt draudzes garīgo vadību. Piekrīti?
Svilpaste
# Labojis Svilpaste: 2007.07.16 23:34:11
Noasveidīgais, Tu aizgāji no tēmas, sākot runāt nevis par to, kāpēc tik reti kurš mācītājs te nāk ar savu vārdu, bet gan par tēmu, kāpēc Tu neizsakies par kādu tēmu.
Bet es atgādinu brāļiem-no tēmas aizmaldījušamies, ka šeit iet runa par to, vai LELB mācītāji baidās .
Akebono
# Iesūtīts: 2007.07.17 01:19:32
Svilpaste, nuja, ka par to. Mācītāji tā nobijušies, ka nepiesakās, ka nobijušies. Laikam būs jāslēdz tēma?
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.17 09:01:03
Balss , esmu pārliecināts, ka pietiek ar Pastorālajās vēstulēs minētajiem kritērijiem .
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2007.07.17 09:22:29
Jā, vai nu mācītāji galīgi nobijušies vai arī viņiem trūkst datoru un nav interneta, vai arī viņiem viss vienalga.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.17 09:44:12
Ilār Plūme, es vēl varu izdomāt kādus 3-4 iemeslus kamdēļ mācītāji šeit nesēž... A ja iespringst, tad visus 10 iemeslus!
Gints [62.84.23.116]
# Iesūtīts: 2007.07.17 16:18:44
Svilpaste
Skaidrs ka baidās un diezgan liela daļa. Un tur nu gribot, vai negribot Cālītim ir jāpiekrīt, diemžēl.
Gints [62.84.23.116]
# Iesūtīts: 2007.07.17 16:22:15
Ilārs
Principā mačītāju uzdevums ir sludināt evanģēliju. Lai cik ciniski tas neskanētu cīnīšanās par patiesību ir otršķirīga lieta
Bet tevis minētie iemesli un jo sevišķi pēdējais man patika.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.07.17 21:17:06
Labi. Mazliet par bailēm.

Sv. Jānis raksta, ka baiļu nav ticībā un pilnīga ticība aizdzen bailes.

Kāpēc lai mācītāji baidītos - pazaudēt savu vietu!? Nu jā, tagad, kad par to tiek piesolīta liela alga, tad varbūt arī būtu jābaidās, ja kāds to dara naudas dēļ. Tā kā god. Cālīša kungs izsaka visai bezsaturīgu apgalvojumu. Ne es, ne citi man pazīstamie mācītāji nebaidamies. Mēs runājam savā starpā, pat pa telefonu un arī publiski katru svētdienu savās draudzēs. Tāpēc jau šajā diskusijā ik pa brīdim tiek iebraukts citās tēmās, ka lāga nav par ko diskutēt šajā sakarā!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 189 , pavisam kopa bijuši: 3179