atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kristības
Ērika
Iesūtīts: 2010.04.07 00:31:25
Kā īsti ir , ja es gribu nokristīt bērnu luterāņu baznīcā , es varu kristīt tikai savā baznīcā , jeb varu kristīt jebkurā luterāņu baznīcā? Ko nozīmē piederēt draudzei - būt luterānei vai piederēt noteiktai baznīcai?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2010.04.21 17:00:14
Tavas norādītās Rakstu vietas nav kristību kontekstā un sakarā, tāpēc mani nepārliecina tavs šo Rakstu vietu skaidrojums.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.21 17:00:55
Svētais

Redz, izejot no tā, sanāk, ka viss atkarīgs ko mēs saprotam ar to, kas tad ir kristība. Rakstu paraugs nedz noliedz, nedz apstiprina bērnu kristīšanu, taču ir analoģija ar apgraizīšanu, kas liek aizdomāties un sasver svaru kausu krietni uz bērnu kristības pusi. Jo tur taču arī - kam tad vajadzīgs apgraizīt zīdaini, ja viņš nevar pats apliecināt savu piederību Dieva tautai? Bet par ticības apliecināšanu - kāda jēga no kristības, kādēļ nepietiek ar mutes liecību vien?
Svētais
# Labojis Svētais : 2010.04.21 17:08:25
Ingars
Rakstu modelis ir dots, lai mēs to censtos ievērot, un pieturēties pie tā, jo kāpēc gan, lai mēs izgudrotu kaut ko jaunu un savādāku? Mums var būt "pareiza" sirds, bet "nepareiza" galva. Dievs visupirms uzlūko sirdi, bet grib sakārtot arī galvu.

Apgraizīšana nevelk paralēles ar kristību, jo nevis pēc miesas, bet pēc gara. ne miesīgi apgraizīties pieder Dievam, bet kuriem ir sirds apgraizīšana, jo īstasi jūds ir garā.

Bet par ticības apliecināšanu - kāda jēga no kristības, kādēļ nepietiek ar mutes liecību vien?

Jēga tāda, ka Jēzus pavēlējis kristīt, un visi precedenti to arī apliecina, kur ļaudis liekas kristīties. Tāpēc tas ir jādara, un nepietiek ar to vien, ka tic, jo vajag arī nokristīties. Bet, ja ir jautājums kā to darām, ar kādu atziņu, vai bērnībā vai pieaugušā vecumā, vai apslakot vai pagremdējot, tad ticu, ka mīlošs tēvs pieņem savus bērnus neskatoties uz to.Es saņēmu atziņu, ka gribu nokristīties pēc bibliskā modeļa ar pagremdēšanos, un tā arī izdarīju. PIrms tam ar apslacīšanu biju kristīts luterāņu baznīcā. Pēc daudziem gadiem vēlējos to izdarīt saskaņā ar to atziņu, kas man parādījās peč tam, kā es redzēju, kā ir rakstos darīts.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.21 17:08:44
šajā sakarā Bībele māca, ka ir jātic un jāapliecina. To var redzēt no kristību dotajiem piemēriem Bībelē.

Sveetais!

Ja es tev paraadiishu Rakstos kaadu Kristiibu piemeeru, kur Ticiibas Aplieciibas nav... Vai tad mainiisi savu viedokli?

Shis ir tikai hipoteetisks jautaajums? JA Taada Rakstu Vieta buutu... Ja es tev uzraadiitu Rakstu vietu, kur ir Kristiibas bez Ticiibas Aplieciibas, vai tu buutu ar mieru paarskatiit savus uzskatus? Jeb... Tavi uzskati ir TIK cieti, ka pat, ja Rakstos buutu Kristiibas bez ticiibas aplieciibas, tu tam neticeesi?

Un saderam, ka tu NETICEESI, ja es tev shiis rakstu vietas uzraadiishu! Tu neticeesi, jo tas, aks staavees Dieva vaardaa rakstiits neapstirpinaas un buus pretrunaa, tevis teiktajam


Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.21 17:10:56
Rakstu modelis ir dots, lai mēs to censtos ievērot, un pieturēties pie tā, jo kāpēc gan, lai mēs izgudrotu kaut ko jaunu un savādāku?

Taa ir Vecaa Deriiba Jaunajaa Deriibaa NAV modelja Nav! Tas kas ir, tas ir skaidri un gaishi paveeleets, paareejais ir kristiigaas briiviiabs jatuaajums!

Vai tu arii eed tikai medu un sisenjus? JO taadu modeli tak Raksti piedaavaa, kaapeec izgudrot ko jaunu? Vai tu aarsteejies ar atshkjaidiitu viinu? JO taadu modeli tach raksti piedaavaa? Vai Valstis karo tikai ar auksajiem ierochiem, jo taadu modeli tachu Raksti piedaavaa? Vai tava draudze dziivo komuunaa, kur visi ir paardevushi savu mantu... jo taadu modeli Raksti piedaavaa! Vai visas juusu sievietes luudz ar apsegtu galvu un visi viirieshi valkaa iisus matus, jo taadu modeli piedaavaa raksti?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.04.21 17:22:22
tevis pieminētie modeļi vai paraugi, ir jāsaskaņo ar rakstu vietām, kas piem., par ēdienu saka, ka visas lietas, ko ēdu un pieņemu ar pateicību ir labas man. Ar lūgšanu un Dieva vārdu top svētītas. Tāpēc man ir izvēle, ko es ēdu, jo citas rakstu vietas to apstiprina.
Piem., par matiem, tas gan, es ticu, ka ir jāpieturās pie rakstu modeļa. Ja sievai isi mati, tad ludzot vai pravietojot, ir jaliek lakats. Ja gari, tad ok., jo tas vinai par apsegu. Ja virs ludz ar cepuri, tas nav pec rakstiem un Dievs tā nav vēlējies, vīrs apkauno savu galvu. tas pats arī ja viram gari mati tie vinam par negodu. Par mantas pardosanu, es ticu, ka sis rasktu modelis ir precīzs Dieva gribas novelejums saviem bērniem, un ja mes pie ta pieturetos, tad mums visiem klatos daudz labak.Bet tas viss nav par tēmu, tapec šo atzaru neattistishu.

Saku tikai to, ka tu ar savu Rakstu saprašanu nespēj mani pārliecināt kristību jautājumā par savu nostāju. tas ir arī viss.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.21 17:30:12
tevis pieminētie modeļi vai paraugi, ir jāsaskaņo ar rakstu vietām, kas piem., par ēdienu saka, ka visas lietas, ko ēdu un pieņemu ar pateicību ir labas man.

Un tomeer, kad runa iet par Kristiibu, tu izveelies ignoreet taas rakstu vietas, kas runaa par Kristiibu citaas vietaas, kas runaa par ticiibu un definee ticiibu Kaut kaa selektiivi tev sanaak!

Saku tikai to, ka tu ar savu Rakstu saprašanu nespēj mani pārliecināt kristību jautājumā par savu nostāju. tas ir arī viss.

Mana saprashana te neprichom. Kudii svariigaaka ir tava saprashana.... un ticiiba... Vai tu speej ticeet, tam, ko nesaproti, bet ko Raksti apliecina?

Bet tu neatbildeeji - Ja buutu Jaunajaa Deriibaa kristiibu prakse bez ticiibas aplieciibas, vai tu mainiitu savas domas? Apsolos Rakstu textam savu roku nepiedurt, jo shkjiet, tu regulaari iedomaajies, ka es esmu Rakstu Autors!
Svētais
# Iesūtīts: 2010.04.21 20:34:44
Un tomeer, kad runa iet par Kristiibu, tu izveelies ignoreet taas rakstu vietas, kas runaa par Kristiibu citaas vietaas, kas runaa par ticiibu un definee ticiibu Kaut kaa selektiivi tev sanaak!

Es neignorēju, es tās saprotu un redzu citādāk!

Mana saprashana te neprichom. Kudii svariigaaka ir tava saprashana.... un ticiiba... Vai tu speej ticeet, tam, ko nesaproti, bet ko Raksti apliecina?

Es ticu tam, ko raksti apliecina, bet ticu savādāk nekā tu.

Bet tu neatbildeeji - Ja buutu Jaunajaa Deriibaa kristiibu prakse bez ticiibas aplieciibas, vai tu mainiitu savas domas? Apsolos Rakstu textam savu roku nepiedurt, jo shkjiet, tu regulaari iedomaajies, ka es esmu Rakstu Autors!

Kristību prakse ir ar ticības apliecināšanu, kāpēc man būtu jāizdomā kā būtu , ja būtu?
neiel. bitch [85.254.212.146]
# Iesūtīts: 2010.04.21 21:00:01
Hm... Apustuļu darbos vairākkārt ir minēts, ka kādi ļautiņi kristījās ar visu savu namu, t.i., ģimeni un pat kalpiem, kam bija. Tātad visticamāk ar visiem bērniem ar.
neiel. bitch [85.254.212.146]
# Iesūtīts: 2010.04.21 21:04:47
btw, gadījums iz manas bērnības, ko pati gan neatceros, bet vēlāk man atstāstīja. Knapi es biju iemācījusies runāt (~1,5g), vecvecāki mani atrada kādu dienu dārzā tupam blakus apgāztai bļodai un kaut ko pie sevis runājot. kad man prasīja, ko es tur daru, es esot atbildējusi: "Dieviņu lūdzu". Ir dzirdētas versijas, ka tajā dziļās bērnības periodā, ko neatceramies, bērniem ir visciešākā saikne ar Dievu.
vai ne [95.68.35.238]
# Iesūtīts: 2010.04.21 23:12:33
Gnidrologs
Taču dažiem gailēniem tā nepāriet mūža garumā.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.22 08:45:09
Svētais

Apgraizīšana nevelk paralēles ar kristību, jo nevis pēc miesas, bet pēc gara. ne miesīgi apgraizīties pieder Dievam, bet kuriem ir sirds apgraizīšana, jo īstasi jūds ir garā.

Un kā vēl velk paralēles ar kristību - gan kristība, gan apgraizīšana ir DIeva derība ar cilvēku un kā apgraizīšana vecajā derībā apliecināja šīs derības esamību, tāpat arī jauno derību apliecina kristība, tā ir identificēšanās ar trīsvienīgo Dievu. Kā apgraizīšanas miesīgā zīme apliecināja piederību pie Dieva tautas, tā garīgā apgraizīšana (ticība) un kristība dod liecību cilvēkam par to, ko Dievs pie viņa ir darījis. Pati doma, ka kristība ir tikai cilvēka apliecība, ir aplama un neloģiska, jo kristība ir Dieva šķīstīšanas attēlošana - kāds tur vispār sakars ar cilvēka paša gribas aktivitāti??? Kristībā nekas cits nav parādīts, kā tikai tas, ko Dievs ir darījis cilvēkam - kurā momentā tu pie kristības rituāla saskati kaut ko tādu, kas simbolizētu paša cilvēka izvēli? Vai tad nav tā, ka kristības nozīme ir tāda, ko tad pati kristība arī attēlo? Es tur saskatu tikai un vienīgi liecību pašam kristāmajam par Dieva darbu

1. Pēt. 3:
20 kas kādreiz bija nepaklausīgi, kad Dieva pacietība nogaidīja Noas dienās, kad taisīja šķirstu, kurā izglābās nedaudzas, proti, astoņas, dvēseles cauri ūdenim.
21 Tas attēlo kristību, kura tagad arī jūs glābj . Tā nav miesas netīrības mazgāšana, bet ir labas sirdsapziņas izlūgšanās Dievā caur Jēzus Kristus augšāmcelšanos

Turklāt, ja pēc Jēzus retoriskā jautājuma ir skaidrs, ka kristība nav no cilvēkiem, bet no debesīm - kā tad tu vari teikt, ka tā ir tikai paša cilvēka ticības apliecināšana, bez Dieva apsolījuma klātbūtnes

Jēga tāda, ka Jēzus pavēlējis kristīt, un visi precedenti to arī apliecina, kur ļaudis liekas kristīties. Tāpēc tas ir jādara, un nepietiek ar to vien, ka tic, jo vajag arī nokristīties. Bet, ja ir jautājums kā to darām, ar kādu atziņu, vai bērnībā vai pieaugušā vecumā, vai apslakot vai pagremdējot, tad ticu, ka mīlošs tēvs pieņem savus bērnus neskatoties uz to.Es saņēmu atziņu, ka gribu nokristīties pēc bibliskā modeļa ar pagremdēšanos, un tā arī izdarīju. PIrms tam ar apslacīšanu biju kristīts luterāņu baznīcā. Pēc daudziem gadiem vēlējos to izdarīt saskaņā ar to atziņu, kas man parādījās peč tam, kā es redzēju, kā ir rakstos darīts.

Dievs nekad neko neliek darīt tāpat vien, bet bībelē dots skaidrs apsolījums, ko saņem tas, kurš tic un top kristīts, tas taps izglābts un arī

38 Bet Pēteris tiem atbildēja: "Atgriezieties no grēkiem un liecieties kristīties ikviens Jēzus Kristus Vārdā, lai jūs dabūtu grēku piedošanu un saņemtu Svētā Gara dāvanu.
39 Jo šis solījums dots jums un jūsu bērniem un visiem, kas vēl ir tālu, ko Tas Kungs, mūsu Dievs, pieaicinās."

Atgriešanās (ticības apliecināšana) un kristīšanās ir zīmes, ka tiek saņemts apsolījums - piedošana un Svētais Gars. saki, ko gribi, bet rasktīts ir tā kā ir rakstīts. Es zinu, ka šīs rakstu vietas var staipīt un pielocīt dažādās nozīmēs, taču, kad paņemam šos vārdus tieši tādus, kādi viņi ir, tad sanāk tā kā sanāk - apsolījums
Svētais
# Iesūtīts: 2010.04.22 09:54:56
Ingars
Kas ir īpatnēji, mēs vienkārši nesaprotamies, jo tu nedzirdi kādā garā es to saku, jo es visam, ko saki piekrītu. Par to , ka man nešķiet pareizi vilkt paralēles ar apgraizīšanu, jau izteicos. Es tev jau piedāvāju, ja tu patiešām vēlies kaut ko pārspriest par Dieva valstības lietām, tad vari man piezvanīt, jo iedevu tev savas koordinātas gan skype, gan tel. Tu to neizmantoji. Tāpēc, lai ar tevi runātu un tērētu savu laiku, kad tu nesaproti par ko es runāju un kādā garā, man šķiet nelietderīgi. Bet arī pateikšu tev uzreiz, ja tu man zvanīsi, lai karotu vārdu karus, tad es nekarošu, jo mīlestība ir pārāka par atziņu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.22 10:10:21
Svētais
Secinājums: Ja kāds iesāk apgalvot,ka bērnu kristība noraidāma, tad tie nav vārdu kari. Ja kāds apgalvo pretējo, tad - ir, un nepieprot mīlestību.
Svētais
# Labojis Svētais : 2010.04.22 10:14:09
Aivars
Es neapgalvoju to, lai karotu ar kādu. Es izsaku savu ticību, un to kā es to redzu no Rakstiem. Reizēm caur internetu, kad nedzird otra garu, tad ir pārpratumi. Tāpēc es arī saku, ka nesaprotu sarunu biedru vai tas ir strīda garā vai lai pierādītu savu taisnību, un no tādiem es izvairos.

Bet kā jau teicu, man nav iebildumu, ja kāds tic savādāk kā es bērnu kristību jautājumā. Lai viņš paliek pie savas pārliecības. Man ir sava atziņa sa`ja jautajumā.
Ingars
# Labojis Ingars: 2010.04.22 10:47:48
Svētais

Par apgraizīšanas paralēlēm ar kristību tu neko tādu nepateici, kas liecinātu, ka nav šo paralēļu, bet katram vajag saņemt personīgu liecību, lai varētu ticēt kaut kam, Svētais Gars ir tas, kurš pārliecina, ne cilvēks. Runāšana verbāli vai sarakstoties - nav nekādas atšķirības šādā kontekstā. Es ticu, ka patiesība ir tikai viena un tā ir neatkarīga. Tas, ka tu vai es, vai tavs vai mans mācītājs ir saņēmuši kādu liecību vēl neko nenozīmē, jo cilvēki mēdz sajaukt Svētā Gara liecību ar miesas liecību emociju uzplūdā, kad tev piebāž pilnu galvu ar vārdiem un samaisa visu tā, ka vairs neesi spējīgs neko izšķirt. Es nesaku neko ne par ne pret to liecību kas ir tev, taču šobrīd man ir tāda liecība, kādu jau izteicu, bet mums jābūt atvērtiem pret Svēto Garu. Reizēm nolikt malā citu cilvēku, arī savu mācītāju runas, nolikt malā draudzē uzkurināto emocionālismu+vārdu plūsmu un vienatnē, klusumā būt...tikai cilvēks un Dievs, tikai lūgšana un bībele, tad Svētā Gara balsi varētu vislabāk sadzirdēt

Es ticu tā - ja mani ir pareiza atziņa un patiesa liecība, tad nekas to nevarēs izšaubīt un visas citas atziņas tiks sagrautas šīs atziņas priekšā, bet ja mana atziņa ir nepareiza un liecība melīga, tad Dievs parūpēsies, lai tā nepatiesība tiktu sagrauta un izdzēsta no mana prāta, bet vietā tiks iedēstīta patiesība

Bet neesi lūdzu sarūgtināts, es jebkurā gadījumā tevi uzskatu par savu brāli Kristū un negribu lai starp mums paliktu sīkas pretīgas naida šķembas, ja būsim atvērti Svētajam Garam un gatavi radikāli mainīt savu viedokli, kamēr tas būs pēc Dieva prāta, tad nekas nevarēs vairs sašķelt Kristus miesu konfesijās un denominācijās
Dieva miers ar tevi, brāli, Jēzū Kristū
Svētais
# Iesūtīts: 2010.04.22 10:56:43
Ingars
Es neesmu sarūgtināts, ko tu! Tāpat nemaz nezinu ne draudzes, ne mācītāju viedokli mūsu apspriežamajiem jautājumiem! Es pats studēju Bībeli, un pats saņemu atklāsmes no tās. Tāpēc arī tās apspriežu un dalos ar savu atziņu.
Svētais
# Iesūtīts: 2010.04.22 11:13:24
Ingars
Kā Jānis teica, veelos runaat no mutes uz muti nevis ar tinti... es par to..Jo pat es tagad uzrakstot kaut ko, tu uztver ka sarugtinasanos, un es parlasot padomaju, patiesam ta var uztvert, lai gan ne grama taja nav no tā. Tapec ir atskiriba vai verbali vai sarakstee ..
Ingars
# Iesūtīts: 2010.04.22 11:26:44
Svētais

Ne pēc tevis rakstītā, bet pēc sevis rakstītā spriežu, ka tas varētu tevi sarūgtināt, jo vietām izskatās tā varbūt parupji, piedid par to, var jau būt, ka tev taisnība, ka jārunā verbāli, bet šobrīd vēl neesmu uz to noskaņots
Svētais
# Iesūtīts: 2010.04.22 11:28:03
Ingars
Ir ok, viss kartibaa! Es jau nu no tavas puses neuztveru neko parupju . Reizem tik nevaru saprast ko tu gribi panakt ar tevis teikto, bet tas ir raksturigi interneta sarakstei. Gan jau !
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 96 , pavisam kopa bijuši: 32968