atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Draudze kā Kristus līgava
vilks
Iesūtīts: 2010.04.06 08:20:17
Kā jūs to saprotat un ko tas nozīmē jūsu ticības dzīvei?
Man šis jautājums vienmēr ir šķitis ļoti noslēpumains, proti, iztēloties milzīgu cilvēku kopumu vienā lomā...kaut kā jocīgi. Un reizē ļoti skaisti, skatoties, piemēram, Vēstulē Efeziešiem 5. nodaļas beigās.


Diskusija kristiešiem (bet arī ateisti var ierakstīt pa kādai atziņai, kamēr tas neizvēršas plašās diskusijās par citām tēmām).
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.04.06 11:59:15
Jošs Mulders
code_ah nav īsti taisnība, ibo vismaz 1/3 pasaules Jēzu par lohu un pervertu laikam neuzskata....
taču arī tev nav taisnība:
Kristus zinaadams ka Liigavas kauns naak paar vinju, tomeer njem vinju sev par sievu, uznjemaas vinjas kaunu un cilveeku apsmieklu... un tomeer iziedams cauri visaam cieshanaam mazgaa tiiru savu izredzeeto, izglaabdams vinju no vinjas pashas greeka, jo negodu uz sevi njem...

tieši tā paša iemesla dēļ.....
code_ah [87.110.133.152]
# Iesūtīts: 2010.04.06 12:16:54
Jošs Mulders
Es biju domājis pasauli kā neticīgu kopumu, kas iet pretī savai iznīcības dienai, ne tos, kas pieder nākamajai pasaulei ticībā, ko tad arī parasti dēvē par Kristus līgavu...
Donatella
# Iesūtīts: 2010.04.06 12:50:43
neielog. [90.130.164.61]
smejos nevaru - tu kaads psihologs esi vai arii lasi lauku mazmaajinju izshuutos tekstus uz maisinjiem, kur ieliktas sapleestas aviizes - Sievietes liktenis miilet un ciest! MURGS!
Donatella
# Iesūtīts: 2010.04.06 12:55:25
Ctulhu
nu jaa, muusu vecvecmaaminjas taadus tekstus kadreiz miileeja izshuudinaat! Mazmaajinjaa tadu esmu redzeejusi pati savam aciim. Laikam jau dazhi patriarhaalisti ir naakushi pie prata un sapratushi, kuraa vietaa taaadiem saukljiem pa iistma jaatrodas
vilks
# Iesūtīts: 2010.04.06 13:09:30
Ctulhu Donatella
Nu pagaidām var nemest neko ārā, ja offtopu neturpiniet.

he he, interesantas un dažādas domas diskusijā

šķiet, ka mūsu izpratne par to, ko nozīmē "Kristus līgava", lielā mērā atkarīga no tā, kādi ir mūsu priekšstati par līgavām/sievietēm un par mums pašiem kā grēcīgiem/svētiem cilvēkiem.

Man gan šķiet, ka līdz brīdim, kad ienākam Kristus draudzes kopībā, proti, "līgavas" statusā, apzīmējums "prostitūta" ir pilnīgi precīzs. Tomēr šķiet, ka draudzi, kuru Kristus ir atpircis, Jaunā Derība vairs neapzīmē par prostitūtu, bet tieši otrādi. Līdz ar to es īsti nesaprotu neielogojies teoriju, ka prostitūta turpina praktizēt savu dzīvesveidu arī pēc saderināšanās un laulībām(?). Tieši otrādi - vecajam dzīvesveidam ir jātiek pilnībā atmestam, kā par to arī Jaunā Derība daudzās vietās konkrēti runā.
rainars
# Iesūtīts: 2010.04.06 13:21:53
vilks skaists koments.
Ja draudze netur un nemāca turēt visu ko Jēzus mācīja un pavēlēja tā kļūst par prostitūtu kaut arī neapzināti.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.06 13:49:25

šķiet, ka mūsu izpratne par to, ko nozīmē "Kristus līgava", lielā mērā atkarīga no tā, kādi ir mūsu priekšstati par līgavām/sievietēm un par mums pašiem kā grēcīgiem/svētiem cilvēkiem.


Neko sev uzbrauci!
vilks
# Iesūtīts: 2010.04.06 14:10:08
Jošs Mulders
?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.06 14:12:22
vilx, nu tas ko es teicu par to kaa es izprotu sho liidziibu, tas gluzhi neveidojas no mana priekshstata par "kādi ir mūsu priekšstati par līgavām/sievietēm"
vilks
# Labojis vilks: 2010.04.06 14:19:40
Jošs Mulders
well, es nedomāju šeit 100% sakritību visās jomās. man tikai šķita interesanti, ka neielogojies redz minēto līgavu kā kautru un nevainīgu, tādu kas pakļaujas un samierinās, un tu - tieši otrādi - kā tādu, kam izmisīgi nepieciešama glābšana un bez iejaukšanās no ārpuses viņa savu situāciju mainīt nespēj.
nav jau runa par to, ka jūs visas sievietes uzskatāt par tādām kā saprotat līdzību...bet zināms pamats jūsu atšķirīgajam skatījumam varētu būt arī tur.
Es teiktu, tavs skatījums ir nedaudz reālistiskāks.

Ar ideju par Kristus līgavu kā absolūti kautru/nevainīgu/šķīstu būtni problēma pastāv faktā, ka "pirms" viņa kļūst par Kristus līgavu viņa noteikti tāda nav (jo tad jau Kristum viņa nebūtu bijusi jāatpērk vai arī mēs varētu nonākt pie secinājuma, ka Kristus atpestī tikai tikumīgos un labos cilvēkus). Tomēr, kad viņa kļūst par Kristus līgavu, viņai kā tādai principā būtu arī jādzīvo. Vai arī?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.04.06 14:57:25
vilks
A ko nozīmē dzīvot kā līgavai? Un ar ko tas atšķirās no neielogojies sniegtā apraksta?
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2010.04.06 15:31:40
Greznoties kā līgavai, gaidāmais kāzu mielasts... sv.Rakstu (Kristus) valoda, kādā virzienā varam domāt ko nozīmē debesu/ Dieva valstība. Katrai metaforai ir savas robežas, jo citādi tā kļūst par farsu. Bet manuprāt tas ļoti labi, arī ar savu smaidiņu, raksturo kristiešu cerības par savu nākotni. Nevis kā neticīgais domā, palikšu vecs, nespēcīgs un nevienam nevajadzīgs kraķis, kuram sāp visas maliņas un dzīvot vairs nav jēgas.

Jo kaut kā pēdējā laikā vairāk dzirdēts runājam (iespējams to nosaka ieskats, ka Baznīca un Dieva valstība ir pilnīgi viens un tas pats, tāpat imitatio Christi teoloģija ), redz, tas īstais brīdis ir šodienas mirklis, kurš maksimāli jāizdzīvo, meklēt Dieva tuvumu šodien utt. Bet toties piemirstot, ka mūs vēl daudz kas satraucošs sagaida. Viens ir gaidīt drauga vai brāļa/ māsas kāzas, bet otrs - savas kāzas... Vai nav skaisti, ka kristieši par savu nākotni var runāt ar cerībām. Tas arī šodienu padara dzīvojamāku.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.04.06 15:36:56
Raimonds
tātat, tavuprāt, būt par līgavu - nozīmē atrasties tādā kā mūžīgā cerību stāvoklī?
/ibo uzzināt, vai tiešām tiksi... kmmmm... apprecēta - nav lemts, jo tas notiks tikai pēc pārcelšanās veļu valstībā..../
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.06 15:39:19
/ibo uzzināt, vai tiešām tiksi... kmmmm... apprecēta - nav lemts, jo tas notiks tikai pēc pārcelšanās veļu valstībā..../

Tas jau prikols, ka atshkjiriibaa no Homo Vulgaris... Kristum nevaid "cold feet" sindroms!
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.04.06 15:41:16
masiks [212.93.96.2]
Bet, vai nav skaists iemīlējušā stāvoklis!
Luterāņi parasti runā par drošu cerību, jo Kristus visu mūsu dēļ izdarījis. Mana daļa ir ļauties ...
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.04.06 15:54:07
Jošs Mulders, Raimonds
Un kurš no jums abiem būtu Jēzus? Un kurš - Homo Vulgaris?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.06 16:03:28
masiks, a prichom tur tas - mees prosto - liigava
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.04.06 16:12:13
Jošs Mulders
Nu pritom, ka Jēzus ta varbūt arī zin - precēs vai neprecēs....
Abet līgavai lemts dzīvot neziņā, un akūni cerēt, ibo var gadīties visādi...
rainars
# Iesūtīts: 2010.04.06 16:19:24
Te jau vieta līdzībai par līgavām ar eļļas lukturīšiem. Ja eļļa ir līdzība Svētajam Garam ,tad patstāvīgi jābūt ar Garu.Pāvils jau ar raksta par staigāšanu garā un miesas savaldīšanu.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2010.04.06 16:22:24
masiks [212.93.96.2]
Mūsu pašu starpā noteikti tā ir: uzmest, piečakarēt vai vienkārši nejēgā sasolīt ... tāpēc jau baidāmies. Tas, ko jautā ir precīzi: par uzticēšanos un kam, un kas ir vērts šīs uzticēšanās?
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 93 , pavisam kopa bijuši: 3853