atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jautājums +jānim- No amata atkāpies Virsvaldes sekretārs
Vardarbe
Iesūtīts: 2010.03.26 15:54:14
kā arī vēl vesela rinda mācītāju. Vai +jānis nedomā arī par TO?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.03.29 12:25:08
Armilo
1.Tas bija aiz neuzmanības.
2. Tāpēc,ka uz personiski adresētām vēstulēm viņš neatbild.
moritz :)
# Iesūtīts: 2010.03.29 12:45:25
Vardarbe
***
lasu un briinos, ko vardarbe taada iidziiga čāča palikusies?
še, humoriņš : http://karlisstreips.blogspot.com/2010/03/pupolu-svetdiena.html
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.03.29 12:49:01
balss, labi labi... bankrots tas ir stiprs vaards...

Tachu

"Visas izmaksas ir veiktas saskaņā ar Sinodes pieņemto mācītāju atalgojuma plānu" jau nav nekaads attaisnojums!

Tieshi tas jau ir tas par ko te cepshanaas notiek, ka shis plaans aciimredzot ir bijis taads, kas noveda pie taas situaacijas kura ir... tieshi TAAPEEC, ka saskanjaa ar sho plaanu tika veikti visi maxaajumi, un TAAPEEC ka shis plaans tika pienjemts, situaacija ir taada kaada ir!

Tas ka kaut kas tiek veikts saskanjaa ar sliktu leemumu rezultaataa pienjemtiem plaaniem, jau nepadara pasaakumu par labu un pareizu!

Gobish GASN bij slikts plaans... Kas neparedzeeja objektiivus apstaakljus, kuru deelj ir ziepes! Luuk ja neparedzeetu subjektiivus apstaakljus, tos, protams, nevar uzmineet pat lieli finansisti, tad nekaa... A bet paredzeet objektiivus apstaakljus? Taatad... vai nu leemeeji un leemumu pienjeemeeji bij pirmo reizi ar piipi uz jumta un opereeja ar miljoniem (man uzticeetu to dariit, man tad arii ir tieshi taada pati pieredze), jeb tomeer pieveera acis uz saraknajaam migalkaam taatad bij kaadi subjektiivi apstaaklji, kas spieda objektiivos apstaakljus ignoreet... kaadi, un kas par to atbildiigs?

Arguments jau jums buutu tad, ja blakus GASNam nestaaveetu toreiz alternatiivi plaani, kuri NJEEMA veeraa sho objektiivo apstaaklju risku?

Jeb tu teixi, ka taadi piedaavaajumi nebija?

Un kautriigas dabas jautaajums - cik sinodaaljiem, kas pienjeema shaadus plaanus, ir ekonomiskaa izgliitiiba, cik no shiem ir pieredze izstraadaajot miljonu plaanus, un cikiem no tiem shii pieredze ir ar pozitiivu bilanci?

Un cik sinoidaaljiem ir vinju manta apkjiilaata par labu LELB GASN plaanam, gadiijumaa, ja sho sinodaalju leemums izraadaas aplams?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.03.29 13:07:34
Tas buutu taa, kaa neparedzeet pavasar pluudus tikai taapeec, ka 3 ieprieksheejos pavasaros bij slikta ziema un pluudu nebija! Un tad teikt, ka maajas nogrima "objektiivu apstaaklju deelj" buutu noraade uz subjektiivu nekompetenci, ignoranci vai ko citu - ljaunaaku!

Piekam veelreiz... ja runa iet par miljoniem, nevis par 10iem tuukstoshu, ko tieshaam var iedot jaunam karstam ekonomikas studentelim implementeet - tad tomeer shiem ekonomistiem buutu bijis jaabuut pieredzeejushiem... un ekonomikas viljveida dabu, burbuljus, etc. imo tas ir tas, ko ekonomikas skolaas maaca tomeer... Nebij taa, ka neviens nedz paredzeeja, nedz briidinaaja... un shis "a ko dariit, ja iestaajas ekonomisks krahs... "? vai tas nav objektiivu pluudu vai sausuma perioda paredzeejums!

Okey, es - kam no ekonomikas nekaadas ponjas nav - vareetu buut cirvis un neparedzeet shaadus procesus un iegraabties krediitaa, par ko tagad esmu spiests maxaat... Bet nu moins... ja es dotu "izplaanot" miljonus, tad es nezinu... nedotu to dariit kaadam, kam nav Harvardas graads ekonomikaa...
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.29 13:10:41
Jošs Mulders
Šī vispār nav īstā vieta par uzsākto tēmu, mēs atkal esam offtopā. Lai šo gan šo konkrēto tēmu te daži jau sen ierosina slēgt. Nez, kāpēc tas netiek darīts, ja citām reizēm slēdz tēmas, kuru slēgšanas vajadzību forumistiem grūti pat pamanīt.

Neesmu ne GASN pieņēmēja bijusi, ne tā realizētāja.
Bet - kā tev liekas, kas ar mācītājiem šai krīzes laikā būtu bez GASNa noticis? Domāju, ka situācija viņiem šobrīd būtu daudz smagāka.
Tas nu tā - subjektīvi.

Bet esmu dzirdējusi, ka praktiski neviens no GASN kritiķiem vai apšaubītājiem, kas te mētājas ar smagiem vārdiem par bankrotu un izsaimniekošanu, NAV bijis Virsvaldē un NAV jautājis un runājis nedz ar finanšu komisijas, ne īpašumu komisijas vadītājiem, kas varētu atbildēt izsmeļošāk un skaidrāk nekā kāds no foruma iemītniekiem.
Laikam māc.. Baikovs esot reiz bijis, bet nav palicis kā padomdevējs.

Tātad, ja TĀDA pieredze nebija, tad vispār nevajadzēja darīt neko? Lai viss velkas un nīkst uz priekšu kā līdz šim?
Zini, tādu globālu un tik smagu krīzi neprognozēja pat vislielākie un pieredzējušākie pasaules finansu eksperti, tā ka diez vai ir objektīvi šādu gaišredzību prasīt no Baznīcas darbiniekiem.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.29 13:12:29
Jošs Mulders
Vai rudens jau klāt, ka cāļus esi saskaitījis (vēl pirms dažām dienam tu šito aforismu atgādināji)? Kaut ko jaunu nedēļas nogalē uzzināji?
Sniegpulkstenītes balss
# Labojis Sniegpulkstenītes balss: 2010.03.29 13:13:01
Jošs Mulders
Vai tu nelasi??? Pirmais aizņēmums tā arī bija plānots un paredzēts GASNa izlietošanai laikā, kamēr notiks pārdošanas process, kurš ir TIKAI AIZKAVĒJIES. Nobīde par gadu-diviem.

Ai, kā man gribas piedzīvot to brīdi, kurš noteikti pienāks (ja GASNu tagad neizputinās ), kad tas sāks darboties tā, kā bija paredzēts. Ar kotrekcijām, protams. Bet esmu pārliecināta, ka tas ir dzīvotspējīgs un loģisks plāns, ko par tādu atzina kā mūsējie, tā Amerikas finanšu eksperti, kam ir gan grādi, gan ilggadēja pieredze.
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.29 13:16:13
Vardarbe, vai personīgi adresētas vēstules Jūs arī parakstāt kā „Vardarbe”? Neesmu beidzis īpašus diplomātu kursus, bet man pašsaprotami liktos, ja publiski uzrunājot sabiedrībā pazīstamu cilvēku tiktu atklāts arī jautātāja īstais vārds. Citādi, tāda divkosība jaušama šādā uzrunā.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.03.29 13:18:34
Sniegpulkstenītes balss
Zini, tādu globālu un tik smagu krīzi neprognozēja pat vislielākie un pieredzējušākie pasaules finansu eksperti, tā ka diez vai ir objektīvi šādu gaišredzību prasīt no Baznīcas darbiniekiem.

Prognozēja. Un jau tagad var prognozēt nākamās.
Un arī tepat Latvijā brīdināja gan sabiedriski redzami cilvēki, gan vienkārši dzīves gudri parastie ļautiņi. Bet tos pirmos mums (arī man) patīk uzskatīt par populistiem, bet otros - par šodienas dzīves ritmu neizprotošiem sakārņiem.
Atvainojos par oftopa papildināšanu, bet šī te gaušanās par krīzes neprognozējamību tiešām ir kaitinoša.
Donatella
# Labojis Donatella: 2010.03.29 13:22:42
Mārtiņš
par krīzes neprognozējamību tiešām ir kaitinoša.
Kas nu ir tas, ir! Pat es dzirdeeju par visaadaam ekonomikas parkarshanaam un burbulju pliishanu laikaa, kad veel visus krediitus deva pilnaa spara un visi dziivoja zalji! kaut gan neko no taadam lietaam nesaprotu un mani tas iipashi arii neskaara, bet to, ka kriizi neparedzeeja - tie ir meli!
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.03.29 13:29:53
Armilo Personiski Vanagam adresētas vēstules es parakstu ar savu īsto vārdu un uzvārdu, kā arī norādot draudzi,kurā eju. Vēstules sūtu kā ierakstītas, lai izvairītos no iespējas,ka tās "pilnīgi nejauši" nenonāk līdz adresātam.

armilo
# Iesūtīts: 2010.03.29 13:34:32
Vardarbe, visu cieņu. Tad pēdējais jautājums: Kāpēc Jums liekas, ka +Jānis atbildēs publiski, ja privāti neatbildēja?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.29 13:35:00
Vardarbe
Varbūt, ja vēlies ko noskaidrot, tad izlabo tēmā uzdoto jautājumu. Kā noskaidrojām, tad mācītāju rinda nav atkāpusies. Un ko īsti jautā, arī tikai ar papildus paskaidrojumiem var mēģināt saprast.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.03.29 13:39:43
Sniegpulkstenītes balss

blā, blā, blā...

Tā pati dziesma un tās pašas muļķības!

1) krīze tika paredzēta un sinodē par to brīdināja - viens no lielākajiem pārmetumiem bija rezerves plāna neesamība;
2) Mācītājiem bez GASNa nekas nebūtu smagāks - liela daļa būtu saglabājuši savu darbu, no kā pārtikt; tagad to atrast ir daudz grūtāk. Par to darba efektivitāti - nu es te pavēroju dažas kaimiņu draudzes un reizēm ir gluži otrādi: ar sabvu lielo aktivitāti mācītājs ir draudzes krietni vien paputinājis.

Pati lielākā sistēmas kļūda ir tā, ka defoltā tika pieņemts, ka VISI mācītāji ir kompetenti, godprātīgi, entuziastiski utt. Diemžēl tā nav ne tuvu. Tādēļ arī cerētie rezultāti nevarēja tikt sasniegti. Starp mācītājiem tieši tāpat kā starp citu profesiju pārstāvjiem ir gan atbilstoši, gan neatbilstoši. Diemžēl. To jau var noliegt, bet tad cienījamajaiSniegpulkstenītes balsij jānoliedz, piemēram, savs dzimums un jāizliekas par pretējo
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.03.29 13:41:50
Armilo Ziniet, vairs jau neliekas,ka atbildēs publiski. Tēmu mierīgi var slēgt. Jautājumu uzdevu te, jo zinu,ka neesmu vienīgā,kas apcer Vanaga atbildību LELB vadīšanā.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.29 13:51:30
Sniegpulkstenītes balss
Zini, tādu globālu un tik smagu krīzi neprognozēja pat vislielākie un pieredzējušākie pasaules finansu eksperti, tā ka diez vai ir objektīvi šādu gaišredzību prasīt no Baznīcas darbiniekiem.
Ar 20 gadu krīzi, kad mākleri bira no debesuskrāpjiem kā pārgatavojušās plūmes, un liela daļa vidus škiras strādnieku, ar visām ģimenēm pārcēlās patiltēs - laikam būs grūti salīdzināt. laikam sen neesi skatījusies kino klasiku "Pie bagātās kundzes"?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.29 14:04:41
Bet - kā tev liekas, kas ar mācītājiem šai krīzes laikā būtu bez GASNa noticis? Domāju, ka situācija viņiem šobrīd būtu daudz smagāka.

Jautaajums - vai GASN bij vieniigais priekshlikums galdaa? Ja vieniigais, tad man ir melojushi un man ir ticis suutiits meligis safabriceets alternatiivais piedaavaajums... Ja tomeer GASN nebij vieniigais, tad atbilde uz tavu jautaajumu ir spekulatiiva, taapeec varu spekulatiivi atbildeet - Buutu labaak ar citu alternatiivu mehaanismu, kas neparedzeeja tik lielus paraadus lai gan ar ilgaaku "uzstarteesahnaas" laiku, jemot veeraa reaalaas nevis veelamaas tirgus ekonomikas staavokli!

Laikam māc.. Baikovs esot reiz bijis, bet nav palicis kā padomdevējs.
Eeee... padomdeveejs plaanaa, kuraa vinjsh saskatiija riskus, un kaa atbildi bij licis priekshaa alternatiivu plaanu? Nu bet logjiski, ja es redzu ka kaads dara mulkjiibas, tad es nevis konsulteeju kaa taas pareizi dariit, bet lieku priekshaa alterantiivu plaanu un tad savam plaanam gan varu buut padomdeveejs...

Tātad, ja TĀDA pieredze nebija, tad vispār nevajadzēja darīt neko?
Nee... vajadzeeja saakt ar vienkaarshaako, mazaak riskanto. Un jaa... JA nezini kaa taisiit atomreaktorus, nu tad netaisi, lai cik ljoti apkaartnee cilveekiem vajag elektriibu... saac ar malkas apkuri... un paleenaam maacies atomfiziku!

Ja GASN darbosies un saaks darboties... nu malachi!

Tachu hmmm... cik ir dzirdeets... ja nelabveelji nebuutu nokaavushi manu ieceri, tad peec diviem gadiem es buutu uzceelis debesu valstiibu virs zemes! Labi NODOMI ne vienmeer ir labi REALIZEETI! Saproti... tur tas prikols realtiaatee ir... ir pat taads teiciens - Neviens kaujas plaans neiztur pirmo kauju!

Muusu IT industrijaa senos laikos bij koncepcija, ka sisteemas prasiibas ir jaaiecemetnee akmenii pirms sisteemas izveides, citaadi tach neko izveidot nevar... Prakse pieraadiija, ka pasaule pluustu un mainaas, un ja tu nepluudiisi un nemainiisies liidzi, tad tavs iecementeetais plaans kljuust par akmeni kaklaa... Taadeejaadi, izmainjas ir neatnjemama jebkura projekta sastaavdalja!

Luuk un vai GASNaa ir iestraadaati mehaanismi pret shiim OBJEKTIIVAJAAM ekonomikas riskiem? Ne pirmo reizi pasaule ir ekonomiskajaa kriizee, ne pirmo reizi Valsts seezh uz nekustamo iipashumu uzpuusta burbulja, ne jau pirmo reizi Bazniica veesturee organizee savu kalpu algu sisteemu! Tad kaapeec nebij pieredzes un padziljinaatas analiizes?

Bet ja bij... nu labi, gaidiisim, kad un vai GASN saaks pa pilnu programmu darboties? Es ljoti pat noveelu lai LELB izdodas izveidot normaalu maaciitaaju atalgojumu sisteemu... es tikai sheit bazhiijos par riskiem, situacijas analiizi etc...

Un vai tad, ja LELB tieshaam buutu bankrota priekshaa, tu tieshaam domaa, ka tu vai kaads cits no vadiibas to ietu un publiski teiktu... ?

Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.29 14:34:05
Es te kā muļķe esmu pieteikusies par peramo zēnu. Tikai tāpēc, ka nespēju mierīgi laist gar ausīm, kad konkrēts, man pazīstams cilvēks, par kura godprātību un arī profesionalitāti man nav šaubu, tiek vazāts un ķengāts ar visneglītākajiem mājieniem. (Neattiecas uz Jošu Mulderi)

Par ekonomikas pārkaršanu un nekustamo īpašumu likumdošanas maiņu nepieciešamību tiešām runāja un brīdināja. Tas bija darbs, kas būtu bijis jāveic Kalvīša valdībai un kura to nezināmu iemeslu dēļ vilcināja un neizdarīja.
Bet tā nebija nekāda gaišredzība par draudošo pasaules krīzi. Tieši otrādi - kad sākās pirmie ārzemju banku bankroti, tad lielie mūsu valsts finanšu eksperti mierināja, ka mūs tas neietekmēšot, jo mūsu bankas šādus produktus neesot piedāvājušas.

Pie kam, GASN nebija būvēts uz burbuļa, jo nebija plānotas nekādas īpašumu spekulācijas. Tas, ka cenas iet uz leju un nebūs vairs tik augstas kā bija, nav nekāds burbulis, nedz bankrots. Tā ir plāna korekcija (kādas ir un kam jābūt jebkurā lielā projektā).

Domāju, ka ar šo es atklanīšos, jo neesmu kompetenta detaļās skaidrot, pie kam, tas forumā diez vai vispār ir iespējams un nez vai ir jēga. Jo tie, kas patiesi grib uzzināt reālo stāvokli un palīdzēt ar idejām, ir welkomēti to darīt kopā ar tiem, kas šo projektu realizē dzīvē.
Tie, kam ir vienalga ka tikai kāds iegansts, lai uzbruktu LELB, nelīdzēs nekādi skaidrojumi, detaļas un cipari.
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.29 14:37:25
Jošs Mulders
ja LELB tieshaam buutu bankrota priekshaa
Tas ir smieklīgs pieļāvums.
Draudzes GASNam ir ziedojušas pat ne 30, bet mazāk no saviem īpašumiem. Tie visi joprojām ir draudžu rīcībā, jo vēl tikai neliela daļa ir pārdota. Tātad gandrīz visi draudžu īpašumi tikpat kā 100% apjomā tepat vien vēl ir.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.03.29 14:40:47
Balss...

Nu ja shtiais pasaakums nenokaus LELB, tad padariis stipraaku... Cereesim, ka Dievs izstraadaas kaarteejo savu Gideona joku Tas buutu riktiigi vinja Garaa... shob cilveeki nedomaatu, ka Bazniicu Cilveeki celj!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 113 , pavisam kopa bijuši: 34597