atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jautājums +jānim- No amata atkāpies Virsvaldes sekretārs
Vardarbe
Iesūtīts: 2010.03.26 15:54:14
kā arī vēl vesela rinda mācītāju. Vai +jānis nedomā arī par TO?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.03.28 23:35:47
Sniegpulkstenītes balss Tiešām naivi no manas puses gaidīt,ka Vanags atbildētu uz jautājumiem LELB oficiālajā mājas lapā. Vēl jo vairāk,kad neatbild arī uz veselas draudzes parakstītām vēstulēm. Labāk, lai Dievs par to spriež tiesu, vai ne?;)Prieks par to,ka Vanagam ir tik varenas palīdzes,kas aktīvi atbild uz jautājumiem un iesaistās sarunās.Šķiet tas jau kaut kur tā ir bijis.

Un Dievs Tas Kungs ņēma cilvēku un ielika viņu Ēdenes dārzā, lai viņš to koptu un SARGĀTU./1Mozus2:15/
Un SIEVA redzēja, ka koks ir labs, lai no tā ēstu, un ka tas jo tīkams acīm un iekārojams, ka dara gudru. Un viņa ņēma no tā augļiem un ēda, un deva arī savam vīram, KAS BIJA AR VIŅU un viņš ēda. /1Mozus3:6/
Sniegpulkstenītes balss
# Labojis Sniegpulkstenītes balss: 2010.03.28 23:52:18
Vardarbe
Izlasi vēlreiz, kas ir teikts par forumu pašā augšā ar izceltiem burtiem. Šis NAV nekāds LELB oficiozs, bet gan visdažādāko cilvēku no visvisādām konfesijām un nekonfesijām SARUNU FORUMS, tai skaitā tavu un manu sarunu forums.
Es ne uz kādiem jautājumiem neviena vietā neatbildu. Gan jau Vanags atbildēs pats tiem un tām un tajos forumos, kur tas pienākas. Būtu tiešām neparasti, ja kāds jebkuras organizācijas vadītājs uz kāda anonīma rakstītāja pieprasījumu anonīmā publiskā forumā skrietu un atbildētu ikvienam komentāram.
Bet tavs copy = paste jau nu gan nav tas stiprākais arguments. Es arī priekš tevis varētu atrast Bībelē pietiekami daudz, ko kopēt.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.03.29 01:07:48
Vardarbe

[color=red]Jes 43:2
2 Kad tu iesi caur ūdeņiem , Es būšu pie tevis, un caur straumēm, tās tevi nepārplūdinās;[/color] kad tu iesi caur uguni, tu nesadegsi, uguns liesmas tev nekaitēs!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.03.29 01:09:22
Sniegpulkstenītes balss

Tev nekad nebūs taisnība , jo Tu karo ar Jēzu....
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.29 01:13:41
Aivars Lapšāns
Ak, mīļais draugs... gribas citēt tevi pašu: Dievs tevi mīl un es arī...
Vai tad patiesības teikšana ir karošana PRER Jēzu?
Es ceru, ka es tiešām karoju kopā AR Jēzu, jo Viņš nekad nebija netaisnības pusē.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.03.29 01:17:39
indriķis

Es arī brāļojos ar katoļiem, vidēji reizi mēnesī.
Arī ar baptistiem, adventistu, pareizticīgo, pentakostāļiem...
Ko nu??


Es arī esmu kalpošanā tāpat kā Tu ar draudziem . Nav jau iespējams pat katram uzprasīt , ko viņš pārstāv. Reizēm zini , reizēm nezini.
Tikai LELB atšķirās no pārējām konfesijām ar to , ka sevi manifestē kā evaņģēliska baznīca. Evaņģēlijs nav konfesionāla substance.
Tas nav nekas jauns, to atzīst ļoti daudz mācītāji LELBā , ka manāmi pietuvojamies katolicismam. Tāpēc diskusijām jānotiek par evaņģēlija vērtībām.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.03.29 01:21:35
Sniegpulkstenītes balss

Jēzus uzklausa cilvēka sāpi. Viņš vienkārši tāds ir. Viņš ir ar to cilvēku viņa ciešanās.
Tad mācies no Jēzus ! Kāpēc Tu Vardarbes sāpi padari par izsmieklu?
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2010.03.29 01:28:04
VardarbeSniegpulkstenītes balss

Tas , ka arhibīskaps neatbild uz vēstulēm ir viņa stratēģijas galvenā kļūda. Arī es tam esmu liecinieks. Padomājiet pašas. Draudzei steidzami ir vajadzīgs kāda lēmuma pieņemšanai viedoklis no arhibīskapa. No tā piem. ir atkarīga draudzes turpmākā darbība. Teiksim , nedēļu varētu pagaidīt uz atbildi, kaut uz sekretāres zvanu. Bet nekā. Draudze jau ir izjukusi.
Ja kādai draudzei ir problēmas, arhibīskapam ir momentāli jābūt pie tās klāt. Tādā veidā viņš ,,dzīvajā,, redz kas , kādas problēmas draudzēs ir kopumā. Jā , uzskatu pat jāatceļ kāda ārzemju vizīte, ja kādai draudzei ir vajadzīga palīdzība.
Apustuļi rakstīja draudzēm vēstules, apciemoja draudzes , padzīvoja tajās. Problēmu jau nevar atrisināt sarakstoties , bet padzīvojot tajā draudzē. Jo bieži vien sanāk , ka arī arhibīskapam kāds samelojas....
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.29 01:35:09
Aivars Lapšāns
Kādā veidā es izsmeju Vardarbi? Ar to, ka norādu, ka anonīms forums nav tā vieta un veids, kur sagaidīt izsmeļošu atbildi? Un ka brīnījos par viņas drosmi pieprasīt , lai Baznīcas vadītājs tūliņ nāk un skaidrojas un taisnojas, ko viņš ir vai nav runājis un rakstījis?
Varbūt der vispirms rūpīgāk izlasīt to, kas patiešām IR rakstīts un ir visiem publiski pieejams?

Vai mana sāpe par to, ka cilvēki tiek nevis lietišķi kritizēti par viņu darbu un varbūtējām kļūdām, bet tiek dēvēti par meļiem, izsaimniekotājiem un kā tik vēl ne, vai šī mana sāpe neskaitās?
Kad uz cilvēkiem, kas pēc labākās sirdsapziņas, dažbrīd pāri spēkiem ir pūlējušies kalpot visas Baznīcas kopējam labumam, tiek gāzti samazgu spaiņi, vai tad ir pareizi un kristīgi klusēt?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.03.29 02:09:22
Sniegpulkstenītes balss

Nē , Tu vardarbei atbildi , ka viņai jāiet kaut kādās citās lapās utt... , ka ir kaut kādi atbildes mehānismi ....pašlaik nekas tāds nedarbojas. Tev jau nav jāraksta nekādas vēstules. Tāpēc šajā jautājumā Tu neesi kompetenta. Nav obligāti visas tēmas jākomentē. Lai komentē tas , kuram būtu jāatbild par šīm tēmām. Ne tikai arhibīskapam. Bet prāvestiem, bīskapiem. Rodas jautājums - kāpēc draudzes nevar rast kopēju viedokli ar prāvestiem? jautājums , vismaz no manas pieredzes ir tāds , ka prāvests prezentē kaut kādu varu , kas ir slepena. Tikai iedziļinoties sistēmā var saprast no kurienes tas viss nāk. Nu tad mainam lai tādas lietas vairs nekad nenotiktu. Visiem taču būs labums. Attīstīsies draudzes, atveseļosies finansiālie rādītāji utt...
Ir mūsu sistēmā brāķis. Vardarbe to apliecina un ne tikai viņa. Es to paužu ne aiz kādām merkantilām interesēm. Bet Dievs man vienkārši neskāpēc to visu uzrāda kā uz delnas. Es jau tā lavierēju savos izteicienos.
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.03.29 08:53:37
Dārgie draugi! Pēc būtības jautājums taču bija vienkāršs. Uz to varēja atbildēt vai nu ar 1) jā vai 2) nē. Nesaprotu par ko tā jācepas.
incognito
# Iesūtīts: 2010.03.29 09:13:43
A kā pie jums ir - tīri teorētiski - vai LELB draudzes var sasaukt kongresu un nomainīt vadību jeb vai vadība LELBā ieceļ sevi pati un tikai pati sevi var arī nomainīt?
foruma vilks
# Iesūtīts: 2010.03.29 10:22:02
incognito
vadītājus principā ievēl Sinode, kurā ir visi mācītāji un visu draudžu pārstāvji.
atcelšanas mehānisms, šķiet, nav sevišķi praktizēts (nezinu tādu).

izvērstās sarunas kontekstā - fakts, ka draudze nesaņem atbildes, īsti labs nav. tas nerada uzticēšanos.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.03.29 10:41:29
foruma vilks
tb, it kā labs un vēlams būtu pirmais varaints, bet reāli ir otrais...
/ibo apustuļus jau arī nevis prastā tauta, bet gan "No augšas" iecēla, ij kas iecēla - tas arī atlaiž... /
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.03.29 10:58:55
A jautājums ļoti vienkārš, vai un kurš(kuri) ir/būs atbildīgi par to ka
a) Mācītāji atkal ir nevienlīdzīgi atalgoti
b) LELB ir parādos līdz ausīm

???

Arguments "cīnījās melnām mutēm, par Baznīcas labumu" ir vājš arguments, tas bij pasakā, kur "Arī laba griba nav peļama, še, Sprīdīt, stabulīti" dzīvē varbūt šī labā griba un tīrā sirdsapziņa var būt mīxtinošs apstāklis, bet ne attaisnojošs.

Un fīča ar demokrātiju ir tāda, ka ir lērums tautas, kas paceļ roku pieņemot lēmumu, bet ja kas saiet tūtā, tad pātagas nav kam izdalīt, jo atbildīgo nav... Vēl vairāk, pie kolektīviem lēmumiem nav neviena, kas spēj jebkuram jautātājam uz FAQ atbildēt

Tādējādi sausais atlikums - lēmums ir, lēmuma sekas ir - bet kāda, kas paskaidrot kā un kāpēc tāds lēmums tapa, un kurš tagad atbildēs (ieteicams ar savu mantu) par izsaimniekotu naudu, parādu jūgu un 0 rezultātu beigās... tāda nav!

Labi... pieņemsim, ka finansu tirgu sabrukumus ir force majore (juridiski tā nav), taču ir vēl viens jautājums!

Vai LELB attiecīgo lēmumus tagad nodos tiem, kas toreiz paredzēja un vņatna brīdināja par šo pitfall! CItiem vārdiem... vai tie, kuri pieņēma šos lēmumus ir gatavi lēmumu pieņemšanu nodot citiem, ieteicams tiem, kas a) Parādīja situācijas izpratni jau toreiz b) Ir spējuši praksē parādīt varēšanu c) Ir gatavi uzņemties tālāko lēmumu pieņemšanu un darbu darīšanu?

Jo visi mēs cilvēki, un cilvēkus nākas redzēt ne tikai LELB bet arī citos vadošos un svarīgos posteņos, un nezkamdēļ pieredze liecina, ka Latvija ir tāda dīvaina valsts, kur tie, kas ar saviem lēmumiem savāra ziepes a) To negrib tieši atzīt, bet mēģina atrunāties ar labo gribu b) Ļooooti negribi nodod vadības grožus saviem kritizētājiem c) Atbildību neuzņemās - teiciens "uzņemos atbildību", nav atbildības uzņemšanās... Materiālu labumu izsaimniekošanā, piemēram, atbildība būtu savas mantas atdošana, pārdošana un atmaxa!

Sorry, ka skarbi... manas 2as kapeikas sprieduma par lēmumiem, kuru rezultātā iestājas bankrots...
komentārs [86.173.186.240]
# Iesūtīts: 2010.03.29 11:48:43
Jošs Mulders
Ļoti precīza analīze
rainars
# Iesūtīts: 2010.03.29 11:59:32
man ar patika
armilo
# Iesūtīts: 2010.03.29 12:07:47
Vardarbe,
1) nezinu, aiz neuzmanības vai necieņas, bet Jūs rakstāt +Jāņa vārdu ar mazo „j”.
2) nesaprotu, kādēļ Jūs uzdodat jautājumu vienam konkrētam cilvēkam publiskā forumā? Tādām vajadzībām ir paredzēts e-pasts.
3) VISIEM! Cienījamie kristieši labu gribēdami, jau pacentušies sarakstīt 57 komentārus. Vai tiešām neviens nav izlasījis, ka jautājums ir uzdots +Jānim?
4) personīgi manas domas – šai diskusijai sen bija jābūt izdzēstai.
Vērotājs
# Iesūtīts: 2010.03.29 12:10:15
59.?
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.29 12:16:40
Jošs Mulders
Šoreiz arī tu esi iekritis uz dažādos mēdijos tiražētajām frēzēm par bankrotu un izsaimniekošanu.
Nav taisnība ne vienam, ne otram apzīmējumam - to šeit forumā kādi jau ir skaidrojuši, esmu lasījusi. Tātad, tas ko esmu sapratusi:

1) Līdz bankrotam (kad parādi ir lielāki par tam pretī stāvošo nodrošinājumu) Baznīcai ir gaismas gadi. Šobrīd pastāv apgrozāmo līdzekļu trūkums vairāku objektīvu apstākļu dēļ, kas ir parādīts un izskaidrots Kapitulam, kurā ietilpst visi prāvesti. (Baznīcas augstākajam lēmejorgānam Sinožu starplaikos.).

2) Visas izmaksas ir veiktas saskaņā ar Sinodes pieņemto mācītāju atalgojuma plānu (GASN), kas paredzēja šo aizņemšanos sākuma posmā, kamēr par atbilstošu cenu (ne sviestmaizi) tiks pārdoti vai iznomāti GASN ziedotie īpašumi un kamēr tie sāks ienest procentus, no kuriem pakāpeniski atmaksās aizņēmumus.
To var pārbaudīt un apstiprināt Sinodes ievēlētā Revīzijas komisija.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 99 , pavisam kopa bijuši: 35680