atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par kristību
Pārdomātājs
Iesūtīts: 2007.07.06 12:14:45
Šajā jautājumā dažādām konfesijām ir atšķirīgi viedokļi. Gribētu dzirdēt luterisko pamatojumu mazu bērnu kristībai. Bībelē rakstīts: "Kas TIC UN TOP KRISTĪTS, taps svēts..." "Jēzus turpretim tos pieaicināja un sacīja: "Laidiet bērniņus pie Manis un neliedziet tiem, jo tādiem pieder Dieva valstība. Tiešām Es jums saku: kas Dieva valstību nesaņem kā bērniņš, nenāks tur iekšā."
Vai mūsu Baznīcas prakse nav lielā mērā balstīta no senajām Baznīcām pārmantotajā tradīcijā? Vai tiešām kristībai pašai par sevi ir mistisks, glābjošs spēks, neatkarīgi no cilvēka dzīves gaitas un uzskatiem?
<< 1 ... 9 . 10 . 11 .
AutorsZiņas teksts
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.07.31 17:38:04
nu gan tu paarspiilee... nudien kaa juusmotaajs... visos daudzmaz normaalos komentaaros peerle ir dieva valstiiba ar jeezu priekshgalaa visaa taas cildenumaa...
Andis Atvars [80.232.241.61]
# Iesūtīts: 2007.07.31 19:54:43
...moritz! Muldera koments jau nav nemaz tik nesakarīgs, jo Jēzus par ikvienu no mums tiešām atdeva visu. Cilvēki visu atdot gatavi, kad ar vienu kāju jau zārkā.
Andis Atvars [80.232.241.61]
# Iesūtīts: 2007.07.31 20:35:17
Atgadījums iz dzīves. Kad māsa aizceļoja uz ASV, tad tā man uzticēja savu balto pūdeli. Visiem maziem sunīšiem ir varena apetīte un tādēļ nepieciešamas fiziskas nodarbes. Vienu stundu dienā veltīju pastaigām. Man bija darīšanas apmēram 1,5 km no dzīvesvietas un, lai nebūtu vēl jāiet atsevišķi, nolēmu suņuku paņemt līdzi. Aizstaigājam, atgriezamies... Pēc laika nesaprotu, kādēļ suņuks tik šausmīgi kasās. Izrādās pilna ar blusām. Izmēģināju visādus pretlīdzekļus, bet bez panākumiem, līdz sapratu tā patieso izcelsmi... Mana rīcība bija pavisam vienkārša. Balsī apliecināju- tas ir mans suns. Blusas pazuda, kā nebijušas un es kļuvu par šā suņuka īsto saimnieku. Pēc gada, kad atbrauca māsa, tai ne tikai pretīm neskrēja, bet pilnīgi ignorēja- svešiniece.
Līdzīgi ir ar kristību. Tikai tajā Dievs apliecina- šis ir mans bērns, kam līdzi nāk visi apsolījumi, pilnvaras un protams arī pienāku
Andis Atvars [80.232.241.61]
# Iesūtīts: 2007.07.31 20:37:58
-mi... Vai kristība kādu atpestī, garantē debesu valstību...laikam jau nē, jo tad jau Jēzum nevajadzēja par mums mirt.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.31 22:46:50
Moritz, te nu tevi pieviļ inerce. Lasi, kā stāv rakstīts? Kā tu to lasi!
Mat 13:46 Vēl Debesu valstība līdzinās tirgotājam, kas meklēja dārgas pērles.
---
Ļoti vienkārši. Debesu valstība te tiek tēlota kā tirgotājs, kas meklē dārgas pērles. Tātad Debesu Valstība meklē "`dārgas pērles". To ka Debesu Valstība ir šis meklējošais tirgotājs, to pasaka teksts, skaidri un gaiši. Problēma rodas, ka nav acīmredzams tas, ka Kristus ļoti bieži runājot par Debesu Valstību to reprezentē pats ar sevi. Kaut vai visai skaidrie vārdi "Tu neesi tālu no Debesu Valstības", Kristus šos vārdus saka tad kad ir tiešā tuvumā tam, kuram to saka. Protams, ne ik katrā vietā Debesu Valstīb = Kristus, bet ņemot vērā, ka viņš ir Ķēniņš, tad mēs ļoti pat loģiski spriežam, ka Kristus noteikti var būt pats savas Ķeniņvalsts reprezentācija. Arī teikumā "Ja jau jūsu dēli izdzen velnu, tad Debesu Valstība ir jūsu vidū", to interpretēt kā Kristus liecību pašam par sevi! Utt utjp.
Tā kā šī rakstu vieta ļoti skaidri un loģiski iekļaujas visā Rakstu izpratnē, ka Kristus ir šī Debesu Valstība inkarnēta, kas meklē dārgas pērles un pārdod/atdod visu, lai tās iemantotu!
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2007.07.31 23:05:29
Mulder, kā tad nu ar šo līdzību sanāk: atradis vienu visdārgāko pērli (Tevi) viņš pārdod visas mazākvērtīgās (tie, droši vien ir kaut kādi sektanti vai RKB)) un tad visu atdod tikai par Tevi?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.31 23:12:37
lēnprātīgais, mums ko dažādi Mateja evanģēliji? Iļi tu arī no tiem, kas "smotriš v kņigu, vidiš figu?"

Nu lasi kas tur rakstīts - "Vēl Debesu valstība līdzinās tirgotājam, kas meklēja dārgas pērles. Un, atradis vienu sevišķi dārgu pērli, nogāja un pārdeva visu, kas tam bija, un nopirka to. "

Nu kur tu redzi šeit, ka viņš pārdeva RKB vai sektantus? Viņš pārdeva visu kas viņam bij - Kristus gadījumā, viņš atdeva savu dzīvību, lai iemantotu šo vienu dārgo pērli... tevi, mani, visu pasauli, lai arī viņam piederēja viss, viņš atdeva visu, lai visu iemantotu!

Paradox odnako!
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.07.31 23:45:44
Andis Atvars 2007.07.31 20:37:58
"Vai kristība kādu atpestī, garantē debesu valstību...laikam jau nē, jo tad jau Jēzum nevajadzēja par mums mirt."
Kā Jēzus nāve var būt kristības pretstats??
Vai tad kristība nav Jēzus nāve un augšāmcelšanās, kas notiek ar tevi?
Andis Atvars [80.232.241.61]
# Iesūtīts: 2007.08.01 01:24:15
Ēvald! Ar mani nu nekas nenotiek...Es nekādi nepretstatu kristīšanu ar Jēzus nāvi, bet gan uztveru kā Dieva darba uzsākšanu pie cilvēkiem. Pirmās kristības notika Izraēlam izejot no Ēģiptes, Jānis Kristītājs krista Jēzu Kristu... Viss tas notiek pirms Dieva Dēla krusta nāves un augšāmcelšanās. Ja kristība ir Jēzus nāve un augšāmcelšanās, tad grēkam būtu jābūt svešvārdam un jau šodien mēs dzīvotu paradīzē, bet tā tomēr nav. Man gribētos, lai tie kas ir kristīti ieietu Debesu valstībā, bet tādas pārliecības man nav. Ja Jums tādas ir, tad neturi sveci zem pūra.
Kristību īsumā var definēt- Kristībā Svētais Gars kristamajam dāvina jaunu garīgu stāvokli.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.01 09:29:15
Andis Atvars, tu kaut kā pamanies runāt par apaļiem kvadrātiem nemaz nesaviebjoties. Mēs patiešām esam jaunā stāvoklī caur Kristību un tā IR Paradīze, tikai mēs esam tālumā, svešumā no mājām, bet jau de jure esam paradīzes iemītnieki!
Kā stāv rakstīts: "Ar to mīlestība ir pie mums kļuvusi pilnīga, ka mums ir droša paļāvība tiesas dienā, jo, kāds Viņš ir, tādi arī mēs esam šinī pasaulē. "
Redzi, tev jau dota liecība, ka tu JAU esi tāds, bet lūk šajā pasaulē! Mēs esam paradīzē... Jautājums ir vai tu tam tici!
Un Kristība IR nāve un augšāmcelšanās līdz ar kristu, lasi Rom 6 nodaļu! Tas nav nekāds simbols, bet īstenība!
Protams, tie kas netic un noraida šo patiesību, kas paši sev aizslēdz Paradīzes vārtus, tiem gan pilsonība paliek, bet viņi sevi ir izmetuši ārā no Valstības!
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.08.01 10:02:19
Andis Atvars 2007.08.01 01:24:15
"Kristībā Svētais Gars kristamajam dāvina jaunu garīgu stāvokli."
Kur tad paliek miesa?
Mēs šodien dzīvojam ticībā, ne skatīšanā, tāpēc kristība ir Jēzus (un mana) nāve un augšāmcelšanās, kurā es ikdienas mirstu grēkam un augšāmceļos Sv. Gara spēkā.
Andis Atvars [80.232.241.61]
# Iesūtīts: 2007.08.01 12:49:26
Ēvald un Mulder! Mēs šodien dzīvojam ticībā, ne skatīšanā, tāpēc kristība ir Jēzus (un mana) nāve un augšāmcelšanās, kurā es ikdienas mirstu grēkam un augšāmceļos Sv. Gara spēkā. Tas, ikdienas vai nenorāda uz procesu...
Kamdēļ mēs vispār dzīvojam šajā pasaulē, ja jau ar Kristību automātiski esam iecelti Paradīzē?
Jā, pilnīgi manas domas- ar Kristību kristamais iegūst Debesu valstības pilsonību, bet pilsonību cik zināms var arī anulēt...Ja Kristība ir Dieva darbs, lēmums utt., tad mēs varam kaut uz rokām staigāt mēs nevaram neko grozīt, bet izrādās varam gan...kā tad nu iznāk...eu, es kaut kur pamanīju labos darbus..., bet varbūt man tikai tā likās!...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.08.01 13:02:36
Andis Atvars, pilsonību var iegūt un no pilsonības var atsacīties.
A tas, kamdēļ mēs esam šajā pasaulē, tas ir ļoti vienkārši, lai aicinātu aicinātos. Kristus bij Dievs un tomēr 33 gadus šai pasaulē pavadīja, vai bezmērķīgi!
Tieši tas arī ir tas foršais, ka mēs gan esam Paradīzē de jure, tak šeit esam lai turpinātu Dieva Darbu, vai tad neredzi ka druvas ir baltas un pļaujamā daudz?
Andis Atvars [80.232.241.61]
# Iesūtīts: 2007.08.01 13:14:29
...tik laiks nav padevies- bieži līst. Labi, līdz vakaram- kaut kas arī jādara ir, lai ir ko ēst.
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.08.01 14:45:54
vai visi ir vienispaatis ar muldera trakteejumu? vai liidziibaa par tirgotaaju un pererleem jeezus runaa par sevi?
Ēvalds Bērziņš
# Iesūtīts: 2007.08.01 15:21:20
Andis Atvars 2007.08.01 12:49:26
Ja pamani labus darbus, tad zini, tie ir Dieva, ne cilvēka.
<< 1 ... 9 . 10 . 11 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 97 , pavisam kopa bijuši: 5650