atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bīskapu atbildība par situāciju LELB
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.03.09 01:30:57
Sākušu ar atvainošanos, jo nevēlos vērsties pret kādiem personīgi. Lūdzu labojiet manis sacīto, ja jums liekas savādāk.
Esošā LELB finanču situācija mani nopietni uztrauc. Man rodas pārdomas par to cilvēku atbilstību, kas pieņem lēmumus LELB visaugstākajā līmenī.
Manuprāt, jebkurā laicīgā institūcijā vadība atkāptos pēc tik katastrofāla notikumu scenārija. Vai bīskapi un virsvalde ir uzņēmušies atbildību par neizdarībām šinī sfērā? Vai tie, kas ļoti nepamatotos finanču projektus virzīja un atbalstīja vēl joprojām atrodas vadībā?
<< 1 ... 27 . 28 . 29 .
AutorsZiņas teksts
Sniegpulkstenītes balss
# Iesūtīts: 2010.03.31 13:29:49
Interesanti, vai pēdējais tāpat komentārs par palīdzēšanu iekāpt lopu vagonos moderatoram liekas par tēmu ?!
foruma vilks
# Iesūtīts: 2010.03.31 14:16:33
Sniegpulkstenītes balss
Tāpēc jau ierakstīju atgādinājumu atrgiezties pie tēmas
bet vispār, šķiet, tēmu varētu arī slēgt.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.03.31 17:37:25
foruma vilks

Šo forumu apmeklē lieli vīri un sievas. Pieskaitu arī Tevi . Tāpēc , vai tomēr nebūtu korektāk pārcelties uz jaunu LELB lapu. Virtuālo sinodi. Jūs taču to varētu dabūt gatavu. Es arī saprotu kāpēc šādu lapu never vaļā. ja atvērs ...tad ....nu , kas tad būs? Te šajā lapā viss jau arī izrunājas. Labi , nāktu kaut kas klāt.
Vai Tu nevarētu piestrādāt lai mēs publiski nemazgātu savu veļu? Taču vari....
foruma vilks
# Iesūtīts: 2010.03.31 19:04:22
Aivars Lapšāns
vai tomēr nebūtu korektāk pārcelties uz jaunu LELB lapu. Virtuālo sinodi.
Domā forumu, visiem Sinodes dalībniekiem un tikai viņiem?
Ja tā padomā, tā nav slikta doma.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.31 19:31:31
Teorētiski jau nav slikta. Bet kā būs praksē? Sinodāļi ir ievēlēti no draudzēm. Kas noskaidros, ka sinodālis Miķelis Dūdieviņš no Aizupes Sīmaņa draudzes ir riktīgais, kam piešķirt piekļuvi, un nevis hs un liberālisma aģents, kas publicējas ļaunajā presē? (Ja doma tikai par sinodāļiem)
Otrs, kas liek domāt, ja lietas nevar aci pret aci izrunāt, tad tās atrisināmas slēgtos forumos? Tos jau laikam vairāk lasa, nekā tajos izsakās.
laikraksts "Diena" [194.213.9.26]
# Iesūtīts: 2010.04.06 09:27:50
Naudas Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) garīdznieku atalgojumam pietiek līdz jūnijam, un pēc tam katrs mācītājs saņems tik, cik draudzes varēs atļauties samaksāt.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.04.06 10:32:05
Naudas Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas (LEBL) garīdznieku atalgojumam pietiek līdz jūnijam, un pēc tam katrs mācītājs saņems tik, cik draudzes varēs atļauties samaksāt, šodien raksta laikraksts "Diena".


Reklāma

Paši mācītāji atzīst, ka dažās draudzēs šī summa varētu nesasniegt minimālo algu un būs jāatgriežas tieši pie tās prakses, kuru bija paredzēts izskaust, – ka viens mācītājs kalpo vismaz trīs četrās draudzēs. Baznīca izvērtēs, kuras draudzes var maksāt mācītājam un kuras ne. Lielās draudzes mazajām iešot palīgā.

Pirms diviem gadiem lielākā daļa luterāņu baznīcas mācītāju atbalstīja sadarbības plānu ar Misūri Sinodes baznīcu ASV, kas solīja atalgojuma fondam sagādāt Ls 30 miljonus. Plāns paredzēja LEBL Virsvaldes rokās koncentrēt 30% luterāņu draudžu īpašumu Latvijā, kurus pārdodot cerēja iegūt 20 miljonus latu, bet vēl 10 miljonus prognozēja no īres maksas. Pēc tam 80% no iegūtajiem līdzekļiem bija plānots nodot ASV Misūri Sinodes apsaimniekošanā, kas tos investētu finanšu tirgos, bet 20% noguldīt Latvijā. Nekustamā īpašuma apsīkuma dēļ gandrīz nevienu īpašumu pārdot neizdevās un cerību burbulis ir plīsis.
Uldis
# Iesūtīts: 2010.04.06 20:23:26
Es mazliet tiešām nesaprotu domu gājienu LELB-ā. Cilvēku, kas veiksmīgi risināja ne tika finanšu jautājumu draudzē, bet arī īpašumu apsaimniekošu, patrenca kā pēdējo noziedznieku, tā vietā izvēloties burbuli. Ja tas, ko publicē Diena, atbilst patiesībai - draugi mīļie, vai jūs gadījumā neesat galīgi ķerti? Tas ir plānprātīgs stulbums. Man trūkst vārdu. Visa nelaime ir tā, ka LELB vadība gribēja ar vienu šāvienu nošaut visus zaķus. Piedodiet par asumu! Jūs neesat neko vairāk pelnījuši.
<< 1 ... 27 . 28 . 29 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 159 , pavisam kopa bijuši: 2750