atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Evaņģelizācija ar dziesmām (kristiešu tēma)
Ingars
Iesūtīts: 2010.02.26 11:14:12
Padalīsimies pieredzē, ierosinājumos, kā vislabāk izvēlēties dziesmas evaņģelizācijas pasākumam. Vai pareizāk ir uzreiz izvēlēties slavas un pielūgsmes dziesmas un sagaidīt, ka klātesošie tūlīt atsauksies, vai varbūt sākt ar dziesmām, kurās nav pieminēti vārdi Dievs un Jēzus, bet kuru vārdi stāsta par Jēzu līdzībās, par Dieva mīlestību un darbiem, par dzīves jēgas meklējumiem, cilvēku ilgām un tikai tad, kad cilvēki paši nonāk pie atziņas, likt priekšā slavas un pielūgsmes dziesmas?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
tex-mex [87.110.85.177]
# Iesūtīts: 2010.02.26 11:52:56
ko jūs sakat, piemēram, par šādu dziesmu? http://www.youtube.com/watch?v=R4xk5Rg6c5Q
vilks
# Labojis vilks: 2010.02.26 11:56:01
tex-mex [87.110.85.177]
Vispār Latvijas alfa kursos būtu dīvaini dziedāt dziesmas angliski

Ak jā - visiem, kam vajadzīgas kristīgu dziesmu notis, vārdi un akordi - šī ir lieliska lapa, īpaši tā saite "Dziesmas ar notīm, akordi ģitārai."
sica. [78.84.153.254]
# Iesūtīts: 2010.02.26 12:03:01
S.R.(katole)
cilvēkiem dziesmu vārdi uz sienas priekšā... mošs ar karotīti mutē vēl ielikt?
sica. [78.84.153.254]
# Iesūtīts: 2010.02.26 12:04:07
vilks
nezinu tā dara pr. R.R un tā uzskata, ka jādara mūsu vadītāji... man patīm viena dziesma no visām to dziedu... paŗējā laikā žāvājos kopā ar viesiem
sica. [78.84.153.254]
# Iesūtīts: 2010.02.26 12:05:10
vilks
Hmm. Kā es esmu sapratusi alfa kursu, tas ir vērsts uz viesiem, proti, mēs mēģinām viņiem likt justies gaidītiem. Ja viņi atnāks un ieraudzīs, ka te notiek kaut kāds harizmātisks pasākums, viņi var izdomāt, ka tas nav priekš viņiem un vairāk nenākt.

aga.... aga..... mums šitais gandrīz notiek... nea nu apzināti iziet un bērnus nokrista un tad nenāk
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.02.26 12:09:27
vilksIngars

Lūk, te ir tā problēma , ka mēs paši grābstāmies. Cēlu reiz šajā forumā tēmu par to , lai kristīgā augstskola ērģēlniekam māca arī spēlēt citus instrumentus , kā tas ir mūzikas akadēmijā. Domāju , ka ģitāra, flauta un perkusijas ērģelniekam būtu jāprot primitīvi spēlēt beidzot skolu.
šai problēmai nāk līdz arī baznīcas dziesmu grāmata, kura ir neefektīva sludināšanai ārpus baznīcas liturģijas. Dziesmu grāmata ir jāizlaiž biežāk , periodiski ar jaunām klāt nākušām pašu un pasaules populārajām dziesmām. Un obligāti ar akordiem virs notīm. Tas ir pasaules standarts. Vai tad mūsu baznīcai nav mūzikas nodaļa , kas varētu tik elementāru lietu izdarīt, kā ātrumā izlaist jaunu , modernu dziesmu grāmatu? Mēs šo tēmu cēlām , pieslēdzās pie sarunas pat baznīcas augstākie spēki , bet...nu , nekā ....Lai tad palasa problēmu , jo , ja Lapšāns ko iesaka , tad obligāti jānorok. Es braucu arī pa ārvalstīm un ļoti uzmanīgi sekoju muzikālajām tendencēm baznīcā un materiāliem, kas saistās ar efektīvu kalpošanu.
Ingar, jūs esiet malači. Vilka ieteiktā dziesma,, Lai tevis sarg;a,, ir laba , jo viņa psiholoģiski ir ,,brīva,, . Hīts , kas skan pa Latvijas radio. Kaut kā vajag pašiem sakomunicēties , ja tiešām nav dziesmu. Es arī varu palīdzēt , bet tad ir jātiekas. Jo tas nav nopietni , tā ...forumā. Varu arī aizbraukt , teiksim pirmajā , vai pēdējā dienā ar dziesmu kalpošanu. Man ir pat dziesmas slaidšovos ar bilžu galerijām.
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.26 12:10:53
sica. [78.84.153.254]
Nu žēl.
Mums gan arī ir tādi, kas iziet kursu un vairs nenāk.
Bet ir arī tādi, ar kuriem sadraudzējamies, un kas kļūst ticīgi un ienāk draudzē un kļūst par draudzes daļu. Ir tādi, kas pievienojas alfa kursa komandai. Visādi gadās.

Cik saprotu, mērķis ir mēģināt palīdzēt viesiem izveidot attiecības ar Dievu/Jēzu, citam ar citu un ar komandu/draudzes locekļiem.
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.26 12:15:58
Aivars Lapšāns
aha, dažas no dziesmām esmu ņēmusi no Tavas dziesmu lapas, kas bija Saulkrastu draudzes jubilejas pasākumā
Piemēram, akordus dziesmai "Kad redzu, Dievs, es tavu roku darbu" un "Mans Dievs ir varens Dievs".

Es gan nepiekristu, ka korāļi ir nepiemēroti mūsdienām. Vismaz 10 no apm. 50 alfa kursā dziedātajām dziesmām manā tagadējā draudzē ir korāļi, dziedam tos ar ģitāru/ām, džambu, blokflautu, dažādām perkusijām. Nupat pievienojās meitene ar akordeonu, izklausās skaisti.
sica. [78.84.153.254]
# Iesūtīts: 2010.02.26 12:17:59
vilks
nea nu mums ar ir daži, kas paliek un aktīvi paliek, bet tā ir kāda 1/3 no visiem. tagad pēc pēdējās alfas 2 pāri (viens nāca jo gribēja kristīt bērnu, a viena meiča, jo nebija ko darīt 2dienas vakaros) nolēma, ka jānokristas pašiem un jāsalaulājas (t;ā meicā druagu atstiepa uz saderināto kursiem). forši jau... bet... nezinu man liekas, viss notiek kā jānotiek.... vo tik tas harizmātiskais pasākums kādu atbaida, kādu piesaista... trāpīt grūti
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.26 12:33:55
danar

Vienā lūgšanu pasācienā dabūju disku nopirkt, bet tie bija mazā skaitā, tā internetā nezinu, iespējams draugiem.lv viņiem ir savs profils mūzikas sadaļā

Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.26 12:43:10
Aivars Lapšāns

Vot to gan varētu sarunāt, es vēl neko nesolu, bet būtu jauki, ja sanāktu tevi uzaicināt

Par to LELB muzikālo daļu - mjā, bez komentāriem...manā skatījumā vispār derētu nopietni pārskatīt ne vien dziesmu grāmatu, bet dievkalpojumu kārtību un formu kā tādu vispār. tajā pašā laikā nepiekrītu, ka tradicionālā forma pati par sevi būtu slikta, tikai tā bieži ir sliktā izpildījumā no mācītāju puses, pavirši, sausi, virspusēji, taču es ticu, ka nāks atmoda arī luterāņiem, mums par to vienkārši ir jālūdz, galugalā pats Luters tradicionālo formu paturēja tikai dēļ tās funkcionalitātes tajā laikā, bet tieši viņš bija tas, kurš rokām un kājām bija pret dievklapojuma formas pasniegšanu kā akmenī iecirstu, kā bauslību, kā obligātu un nemaināmu, galugalā pirmkārt - cilvēku dvēseļu pestīšana un attiecības ar Dievu, nevis kāda akmenī iecirsta programma.
Ingars
# Labojis Ingars: 2010.02.26 12:44:18
vilks
Dažiem korāļiem ir spēcīgi uzrunājoši teksti, bet pārāk sarežģītas melodijas
danar
# Iesūtīts: 2010.02.26 12:45:33
IngarsPaldies...japaskatas tur un varbut vel pasu Talsu draudzes majas lapa.
Aivars Lapšānsdziesmu gramatai nav ne vainas..ipasi ja vardos biski iedzilinas
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.26 13:00:50
Ingars
nē nu gadās arī korāļi ar ļoti sarežģītām melodijām, piekrītu. Bet daļa korāļu vienkārši parastam dziedātājam ir par augstu. Varbūt senos laikos cilvēki varēja tik augstu uzdziedāt, bet mūsdienās jau nu vairumu dziesmu normāli nodziedāt var tikai labi soprāni un tenori. Alti un zemās vīriešu balsis var nereti tikai paklusēt.

Mēs gan alfa kursā korāļus pārceļam uz leju un dziedam tādā augstumā, lai visi var dziedāt līdz.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.02.26 13:57:15
vilks

Nu , mēs ar sievu tās laliņas draudzēm atstājam, bet tas ir mazmazumiņš.
Baznīcai priekš evaņģēlija pasludināšanas ir vajadzīgs ļoti ietilpīgs portāls ar mūzikas , video utt lietām.
Iekopēšu kristīgās misijas The Familie mūzikas portālu http://www.nubeat.org/
Tur ir prātam netverams piedāvājums simtiem diski , video utt...izeja uz yutubi...
Šī apustuliskā organizācija dzīvo no Dieva žēlastības naudas un paveiktas ir vienkārši megagrandiozs. Mums ir viss , bet pat normālu baznīcas grāmatu nevaram izlaist , lai varētu kalpot pie jaunatgrieztajiem un izmantot sadraudzībai un Dievkalpojumos....
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.02.26 14:00:29
vilks
Korāļus no dziesmu grāmatas vajag izmantot, viņi ļoti viegli padodas popizpildei. Būtībā ērģeles ir visneefektīvākais dziesmu pavadījuma instruments.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.02.26 14:04:52
Ingars

Par to LELB muzikālo daļu - mjā, bez komentāriem...manā skatījumā vispār derētu nopietni pārskatīt ne vien dziesmu grāmatu, bet dievkalpojumu kārtību un formu kā tādu vispār. tajā pašā laikā nepiekrītu, ka tradicionālā forma pati par sevi būtu slikta, tikai tā bieži ir sliktā izpildījumā no mācītāju puses, pavirši, sausi, virspusēji, taču es ticu, ka nāks atmoda arī luterāņiem, mums par to vienkārši ir jālūdz, galugalā pats Luters tradicionālo formu paturēja tikai dēļ tās funkcionalitātes tajā laikā, bet tieši viņš bija tas, kurš rokām un kājām bija pret dievklapojuma formas pasniegšanu kā akmenī iecirstu, kā bauslību, kā obligātu un nemaināmu, galugalā pirmkārt - cilvēku dvēseļu pestīšana un attiecības ar Dievu, nevis kāda akmenī iecirsta programma.

Mūsu draudze un ļoti daudz LELB draudzes dažādos Dievkalpojumos izmanto netradicionālos muzicēšanas veidus, bet ...ir jābūt ļoti piesardzīgiem, jo cilvēki ir ļoti jūtīgi pret jauninājumiem. Visam jānotiek mīlestībā. Veciem cilvēkiem būtībā ir pat interesanti noskatīties kā jaunieši muzicē baznīcā ar saviem ,,paņēmieniem,,.
Nav jau aizliegts izmantot visādus instrumentus un dziedāšanas veidus Tam Kungam par godu , bet , tomēr jāpadomā par tiem , kuri var piecelties un vairs neatnākt....
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.02.26 14:06:12
Ingars

Raksti uz e pastu un būšu klāt. Nav problēmu.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.02.26 14:08:55
danar

Aivars Lapšānsdziesmu gramatai nav ne vainas..ipasi ja vardos biski iedzilinas

Nepiekasies, mums cita diskusija....
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.26 14:21:52
Aivars Lapšāns
aha, paldies

vispār Pļaviņu draudzes mācītājs ar šo lapu ir visnotaļ izdarījis daudz darba, tikai tā lapa nav sevišķi populāra pagaidām.
+ vecākās dziesmu grāmatiņas nav sevišķi pārskatāmas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 72 , pavisam kopa bijuši: 36256