atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Homoseksuālistu un lezbiešu aizliegums kalpot LELB
Aivars Lapšāns
Iesūtīts: 2010.01.30 12:32:36
Piedāvāju kompromisu. Draudzes varētu izskatīt un pieņemt sinodē lēmumu par homoseksuālu mācītāju un lezbiešu mācītāju neordinēsanu. Šis likums būtu nepārsūdzams kā LELB galvenais virzības satuss uz laiku beigām. Aicinu izteikties tikai LELBiešus.Vai tāds lēmums būtu vajadzīgs? Lūdz bez teoloģijas - jā , vai nē un ar paskaidrojumiem , balstoties uz rakstiem ,ja vēlaties...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
AutorsZiņas teksts
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.02.01 14:31:26
Merlins Ir lieliski, ka cilvēks ar kapelāna palīdzību no cietuma atgriežas normālā dzīvē un kļūst par labu draudzes locekli. Nav viņam obligāti jākļūst par mācītāju.

tomēr tomēr... vai nu cilvēks atgriežas vai neatgriežas. ja ne, tad arī draudzē viņš vairāk vai mazāk izliksies/draudze būs apdraudēta.
es jau piekrītu par tiem defektiem personībā, ko rada cietums (labāk varbūt teikt - smags grēks, jo ne jau visus kas pelnījuši, arī notiesā..). un visumā piekrītu arī, ka jābūt pārbaudes laikam, vai cilvēks tiešām ir manījies.

bet tādā gadījumā jautājums: vai pieķerts māc. - laulības pārkāpējs tiek vērtēts tikpat stingri kā pieķerts māc. - gejs? pēc Rakstiem abi pārkāpumi netiek šķiroti apakšgrupās, tie ir vienlīdz smagi - turklāt kā uzreiz nākamie pēc slepkavības.
jnr-1972 [95.68.103.207]
# Iesūtīts: 2010.02.01 14:45:40
-Jona- Baznīcas vadībai nav grēku un sodu klasifikatora tabulu... Un vai tiešām Tev gribas rakņāties tādos mēslos? Manuprāt, nevajag uzdot šādus jautājumus, jo Tu vaicā par ļoti bēdīgām iespējām. Atstāsim tos Dieva un Viņa Baznīcas pilnvaroto ziņā...
Merlins
# Iesūtīts: 2010.02.01 14:48:27
-Jona-

Es ceru, ka mēs prastu būt objektīvi un abos gadījumos rīkoties līdzīgi. Domāju, ka gadījumā ar Santu un Korāli baznīca rīkojās līdzīgi.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.01 15:04:02
ALapshaans, bet tu esi paarleicinaats, ka tu nebuut viens no tiem padziitajiem?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.02.01 15:21:17
Aivars, ja veel tu iemaaciitos pie citaatiem likt arii klaat atsauci uz darbu, izdevumu, laiku un vietu, buutu ideaali!

Aha atradu visu textu http://www.lmf.lv/power/page.php?id=14

Un atkal Lapshaans iekaapa substancee
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.01 15:51:50
Grindologs, ja cilveeka greeciigums ir tik pat parasta lieta kaa "slapjums", tad kaapeec tu visu laiku cepies par tavupraat citu cilveeku tumsoniibu? Noraksti to uz "slapjumu" un dziivo!

Tachu kas interesanti - sho vienaldziibu tu gribi pret seviim, bet citiem tu shiis privileegjijas negranto!
Tieši tā arī bija [212.93.100.165]
# Iesūtīts: 2010.02.01 15:52:02
Vai varētu pie viena arī kādu atsauci, kur indriķis ar Merlinu piesmej tos, kas ekstrēmos apstākļos spēlējas ar vakarēdienu? Pēdēdējā laikā ar interesi lasu diskusiju, bet kaut ko tādu nepamanīju. Pamanīju, ko par to teica Luters. Tātad Luters pret Luteru?
danar
# Iesūtīts: 2010.02.01 18:37:14
Aivars LapšānsPec tevis teikta sanak,ka tu viens luteranis:)parejie katoli?
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.02 09:41:03
masiks [212.93.96.2]

kādā nozīmē - kas ir un kas nav pareizs? ja dzīvo pēc bībeles - viss ir pareizs! Jeb... bībelē arī jāsāk filtrēt - kas ir un kas nav pareizi?

Un kurā raksutvietā tavuprāt bībele tevi mudina nepareizi rīkoties?

Nu, vot ka nonāks ellē - tad arī varēsi atzīt par nevērtīgām. A līdz tam laikam - naka ukusi-vikusi!

Nu šaubos, vai ķads vispār gribētu nonākt ellē, tāpēc jau arī tu esi atbildīgs par tām dvēselēm, kuras tevis dēļ tur nonāk dēļ taviem vārdiem
Ingars
# Labojis Ingars: 2010.02.02 11:49:50
masiks [212.93.96.2]

A tu kontekstu māki filtrēt? ja tu dzīvo pēc bībeles - nafig tev vēl vajag kautko izšķirt pēc "pareizs/nepareizs"? Tb - ja tu dzīvo pēc bībeles - kāpēc tev vēl būtu vajadzīga sirdsapziņa? lai bībeli kritizētu un filtrētu? Tā kaut kā?

Tāpēc, ka mana sirdsapziņa ir samaitāta, tāpat kā visiem cilvēkiem un tāpēc Dievs deva baušļus, jo pēc grēkā krišanas cilvēkam darīt labu vairs nesanāca dabīgi, tagad cilvēku vajag mācīt un sirdsapziņu - ārstēt. Un sirdspaziņu ārstē ar Dieva Vārdu.

šaubies vesels. Merlins te augstāk teica, ka paradīzē ir tikai nedaudz labāk, nekā šeit. Analoģiski - ellē ir tikai nedaudz sliktāk nekā šeit. Šāda maza diference nozīmē, ka man būs pilnīgs pofigs - kur es nonākšu, vai kur es nenonākšu. ja, savukārt dvēseles nonāk kaut kur nevis pēc šo dvēseļu subjektīvajām īpašībām, bet gan paklausot maniem vārdiem - tad šī sistēma ir iekārtota īpaši nesaprātīgi. Visas pretenzijas sistēmas ierīkotājam, nevis nomaināmajam zobratiņam.

Pag, pag, pag - un tu domā, ka Merlinam ir absolūta taisnība? Tu viņam tik ļoti uzticies, ka esi gatavs likt uz spēles savu dvēseli? Nu, ok, tu varbūt tici Merlinam, es ticu tam, kas rakstīts bībelē un pēc tā var secināt, ka ellē būs tik slikti, ka visas pasaules visu laiku ciešanas kopā saliekot salīdzinājumā ar 1 sekundi ellē liktos kā Paradīze, savukārt visu labāko visos laikos no šīs pasaules saliekot kopā salīdzinot ar 1 sekundi Paradīzē liktos, kā elle.
danar
# Iesūtīts: 2010.02.02 12:49:49
liepaIngars nav Dievs,bet vins saka to,ko Dievs saka par cilveku.Un Dievs nemelo.
danar
# Iesūtīts: 2010.02.02 13:13:03
masiks [212.93.96.2]Protams,ka par kristiesiem
danar
# Labojis danar: 2010.02.02 13:15:30
liepaKo tad satraucies..ja ar tavu sirdsapzinu kartiba,tad nevajag satraukties par to,ko Ingars vai kads cits kristietis saka.


Bet mes te laikam esam novirzijusies no temas...
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.02 13:45:47
liepa

Tu vari gan spriest par sevi, bet nespried par visiem citiem.
Mana sirdsapzina teiksim nav samaitata.

Tas ir pilnigi garam, ka tu iedomajies, ka vari spriest par visiem cilvekiem, Dievs tacu tu vel neesi vai ne??


Primkārt es jau te teicu, ka nespriežu ne par vienu, tikai apgalvoju vispārīgu faktu diskusijas kontekstā, turklāt ne pats ko izdomāju, bet ko Dievs ir atklājis bībelē. Jā es neesmu dievs, bet Dievs ir teicis, ka visi cilvēki ir grēcinieki.

21 Kad Tas Kungs oda patīkamo smaržu, Viņš sacīja Savā sirdī: Es turpmāk vairs nenolādēšu zemi cilvēka dēļ, jo cilvēka sirds tieksmes ir ļaunas no mazām dienām, un Es arī turpmāk vairs neiznīcināšu visu dzīvo, kā Es to esmu darījis.

Otrkārt - ja tu kaut reizi mūžā esi grēkojusi, tātad tava sirdsapziņa ir samaitāta. Protams, ne man par to spriest, bet ja mēs par to diskutējam un katrs izsaka savu viedokli, tad mans viedoklis ir tāds, ka es piekrītu tam, kas rakstīts bībelē

1 Dāvida psalms. Klausi, ak, Kungs, manu lūgšanu, ņem vērā manas sirds lūgšanas balsi pēc Savas patiesības un uzklausi mani pēc Savas taisnības!
2 Un neej tiesā ar Savu kalpu, jo Tavā priekšā nav neviena taisna dzīvajo vidū.

8 Vai tad nedarīsim labāk ļaunu, lai nāk labais, kā daži, mūs zaimodami, apgalvo, ka mēs tā mācot? Viņi saņems pelnītu sodu.
9 Kā tad nu ir: vai mēs, jūdi, esam labāki? Nebūt ne! Jo mēs jau iepriekš rādījām, ka tiklab jūdi, kā grieķi ir vainīgi un stāv zem grēka.
10 Gluži, kā ir rakstīts: nav neviena taisna, it neviena.
11 Nav neviena, kas saprot, neviena, kas meklē Dievu.
12 Visi ir novirzījušies, visi kopā kļuvuši nelietīgi. Nav neviena, kas dara labu, it neviena.
13 Viņu rīkle ir atvērts kaps, ar savām mēlēm viņi kļuvuši viltnieki, čūsku inde ir aiz viņu lūpām.
14 Viņu mute ir pilna lāstu un rūgtuma.
15 Viņu kājas steidzas izliet asinis,
16 posts un bēdas ir uz viņu ceļiem,
17 un miera ceļa viņi nepazīst,
18 Dieva bijības nav viņu acu priekšā! -
19 Bet mēs zinām, ka viss bauslībā teiktais teikts tiem, kas stāv zem bauslības; tā visiem aizdarīta mute, un visa pasaule vainīga Dieva priekšā.
20 Jo ar bauslības darbiem neviens cilvēks nevar kļūt taisnots Viņa priekšā. Jo bauslība dod - grēka atziņu.
21 Bet tagad neatkarīgi no bauslības atklājusies Dieva taisnība, ko jau apliecina bauslība un pravieši.
22 Šī Dieva taisnība dota ticībā uz Jēzu Kristu visiem, kas tic. Jo tur nav nekādas starpības;
23 jo visi ir grēkojuši, un visiem trūkst dievišķās godības.

20 Tiešām, virs zemes nav neviena tik taisnīga cilvēka, kurš darītu tikai labu un nekad negrēkotu.

Protams - ja tu īsti netici, ka bībele ir 100% patiesība, tad loģiski, ka tu domāsi, ka esi labs un pat pilnīgs cilvēks. Taču, ja vērtējam pēc bībeles, tad katrs mazākais grēks nozīmē samaitātu sirdsapziņu. Bet diemžēl cilvēki ir iedomīgi un pārsteidzoši - tiešām domā, ka ir labi. Bet patiesībā, ja kāds ir kaut vienreiz mūžā grēkojis, tad taču nevar sacīt, ka viņš nav samaitāts, jo nesamaitāts negrēkotu vispār. Ja tu grēko, tad esi samaitāts cilvēks

masiks [212.93.96.2]
Tas, ko tu tur dakterē ar Dieva vārdu - man ir diezgan vienaldzīgi.
Es tev vēl reiz jautāju - priekš kam tev vajadzīga sirdsapziņa ja jau tu dzīvo pēc baušļiem no bībeles? Ko vairāk par baušļiem var tava sirdsapziņa dot?


Sirdsapziņa ir dzīvā bauslība, tikai cilvēkam tā ir samaitāta, jo cilvēks izvēlējies dzīvot pretēji Dieva gribai tāpēc cilvēka bauslības atziņa ir visai nepilnīga, samaitāta un izkropļota, tāpēc cilvēkam nepieciešams bauslību mācīties, jo cilvēka sirds bauslība ir sagrozīta un maz, kas tur palicis no īstās bauslības. Ir tā, ka jo vairāk grēko, jo bezjūtīgāka paliek sirdsapziņa, bet jo vairāk centies nožēlot grēkus un mainīties, jo sirdsapziņa ir jūtīgāka. Tāpēc patiesi labi cilvēki ir jūtīgi pret katru savu vismazāko kļūdu, bet tiem, kuriem šķiet, ka viņi ir labi, patiesībā sirdsapziņa ir vienkārši zilonis trauku veikalā

ņemot vērā, ka Merlins (vismaz pēc viņa paša vārdiem, un ar tādām lietām parasti nejoko) ir zaudējis savu bērnu - es viņa vārdiem daudz vairāk uzticos, nekā tavējiem, jo tu pat neesi vēl ieviesis savējos bērnus... nemaz nerunājot par to, ka Merlina argumenti tomēr ir pulka sakarīgāki par tavējiem un, iespējams, arī par manējiem.
PS - fanīgi tavi salīdzinājumi par šejieni, elli un paradīzi, ņemot vērā ka zini tikai šejieni....


jūtu līdzi Merlinam, taču ir arī citi cilvēki zaudējuši bērnus un viņu viedokļi no Merlina viedokļa krasi atšķiras, turklāt tas, ka cilvēks pārdzīvojis nelaimi, nav nenozīmē, ka viņš zina kā ir ellē vai debesīs, jo ne elle ne debesis nav salīdzināmas ar šo pasauli.
Otrkārt - tie nav mani argumenti, bet gan tas, kas rakstīts bībelē, ko rakstījuši cilvēki, kuri arī dažādas nelaimes pārdzīvojuši. Es zinu mācītāju, kurš arī zaudējis bērnu un viņš vēl joprojām tic tam, ko es jau te rakstīju
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.02 14:43:56
masiks [212.93.96.2]

Sirdsapziņa, sirds, sirdsprāts, prāts, dvēsele - kā nu kurš to sauc - tas ir pats cilvēks, viņa domas, jūtas, emocijas, intelekts, būtība, raksturs, identitāte un personība. Tas ir visu rīcību, domu avots. Iesākumā Dievs radīja cilvēku tādu, ka viņa sirdspaziņa bija pilnīga - cilvēks pildīja baušļus dabīgi, bez piepūles, viņš zināja tikai labu, prata tikai labu, nezināja un neprata ļaunu. Pēc grēkā krišanas sirdsapziņa zaudēja spēju pildīt baušļus, Dievs pasargāja no absolūtas samaitātības, lai cilvēkam dotu iespēju atgriezties, citādi mēs nespētu pat elementāras morāles normas pildīt, taču tā ir tikai daļēja un nepilnīga bauslības pildīšana. Sirdsapziņa, ja tā var teikt - ir nemateriāls orgāns, kas nosaka cilvēka rīcību un domas, bet bībeles bauslība ir tas pēc kā sirdspaziņa vadās. Ja cilvēkam nebūtu sirdsapziņas, tad viņu vadītu tikai instinkti, tad cilvēks nepētu pildīt bauslību nemaz

masiks [212.93.96.2]

ij ko? Tu domā, ka viņam ir absolūta taisnība?

ar to gribēju teikt, ka cilvēka pieredze šajā pasaulē nav rādītājs viņa zināšanām par garīgo sfēru. Parādīju tev vienkārši, ka cilvēki, kuri pārdzīvojuši līdzīgas nelaimes var domāt pretēji - tāpēc nav pamatojums ticēt balstoties uz šo faktu - viņš ir zaudējis bērnu. Jābalstās uz kaut ko citu ira
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.02 15:21:58
liepa, bet sirdsapzinju ljoti viegli paarlieicnaat, ka greeks nav greeks un sirdsapzinja klusees... Sirdsapzinja pakljaujas praata "reviizijai", un pie labas indoktrinaacijas arii aborts vairs nav slepkaviiba
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.02 15:33:52
Ar bibeli ir vel labak, tur ir rakstits, ka no sakta gala esam grecigi un tur neko nevar darit, bet nu visi greki (ari turpmakie) ir piedoti un vajag tikai kartejo reizi palugt greku piedosanu un lieta darita.

Aaa paldies ka informeeji... buusi mums otrs kristietiibas experts... blakus masikam... ij maaciisi kristieshu, kas Rakstos ir rakstiits un kas nav
Aatri progresee, veel nesen uzdevi jautaajumus, nu jau pati maaci!

Bet sirdsapzina par lielaku greku tomer grauzis, neliks miera.
Kaa kuram... Nacistam Aushvicee diez ko negruziis!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.02 16:38:47
liepa, par to esmu dzirdeejis, bet neesmu dzirdeejis neko no taa, ko tu teici Man protams patiik, ka tie, kas rakstus nav nedz lasiijushi nedz sapratushi maaca kristieshus kas tur rakstitis! Turpini!
Ingars
# Iesūtīts: 2010.02.02 16:56:37
liepa

Tas ka visi cilveki ir grecinieki, vel nenozime, ka viniem ir samaitata sirdsapzina. Tas ir divas dazadas lietas. Sirdsapzina ir ta, kas parasti parada, kas ir labs un kas slikts (gluzi ka tev bibele), bet nenovers, ka to tomer to slikto (greku) izdarisi (ari bibele to nenovers). Vai tagad saprati, kas ir sirdsapzina? Nezinu, varbut tev tadas nav vai ir samaitajusies un tu tai vieta izmanot bibeli, iespejams. Bet man vina nav samaitajusies.

Grēki nāk no samaitātas sirdsapziņas. Kad kāds ir sagrēkojis, tad sakam, ka tam cilvēkam nav tīra sirdsapziņa, vai ne? Un jo vairāk grēkojam, jo mazjūtīgāka jebšu samaitātāka kļūst sirdsapziņa. Jā tev sirdsapziņa liek justies neērti par vienu vai otru lietu, taču nevienam cilvēkam sirdsapziņa nav absolūti jūtīga pret visiem grēkiem - tā jūtīguma pakāpe vairāk vai mazāk visiem ir notrulinājusies, ja tā nebūtu, tad tu nemaz nespētu domāt par ko grēcīgu, bet tas, ka kāds spēj darīt grēku, nozīmē to, ka sirdsapziņa ir pārāk klusa, jo reāli ir tā, ka jūtīga un nesamaitāta sirdsapziņa "kož" tik stipri, ka grēcīga rīcība netiek tālāk par iepriekšēja nodoma zibzni. Tiklīdz tu sāc savā prātā jau spēlēties ar grēku, tad tā ir pirmā pazīme, ka sirdsapziņa ir samaitāta, jo ja tā nebūtu, tad tu nemaz nespētu par grēku domāt.

Pie tam sirdsapzinas esamiba nav atkariga no religiskas piederibas. Ari atteistiem ir sirdsapzina.

Protams - to arī bībele apstiprina, neviens neapšauba sirdsapziņas esamību arī neticīgajiem, bet tā tik un tā ir nepilnīga un samaitāta.

masiks [212.93.96.2]

Un tavuprāt instinktīvā un ieaudzinātā sirdsapziņa nekādi nav cilvēka domu un jūtu sfēra jeb dvēsele??? Tā tika dota cilvēkiem jau radīšanā, tikai iesākumā nebija ļaunuma, nebija nekas jāizšķir un sirdsapziņa bija tīra, motīvi tīri un cilvēks vienmēr bija pareizs savās domās un rīcībā, taču, kad cilvēks iepazina ļaunumu, tad sirdsapziņa tika apspiesta - cilvēks rīkojās pret sirdsapziņu un jo vairāk to apspiež, jo trulāka tā kļūst

No visa augstāk redzamā, mēs varam secināt, ka Ingaram nav nekādas sajēgas - kas tas ir sirdsapziņa, tikai reliģiskā pārliecība liek sludināt, ka šī manta viņam ir neglābjami sačakarēta, un uz jautājumu - kapēc viņam šo sačakarēto figņu vajag, ja viņam jau ir bauslība - iestājas kautkāds horizontālais taimkods...

Sāksim ar to, ka cilvēks dabīgi nespēj pilnībā pildīt bauslību.
draudzes cilvēks [78.84.15.226]
# Iesūtīts: 2010.02.02 21:09:39
Gnidrologs
Bez prāta nav arī grēka, vismaz apziņā. Tādā stāvoklī nav sirdsapziņas, jo nav ko škirot labajā un ļaunajā.
vai tad ne bauslība dara zināmu grēku?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 44 , pavisam kopa bijuši: 36228