atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Dublis nr.2. Quo vadis, Lutera akadēmija?
vasara
Iesūtīts: 2007.06.28 10:16:06
Turpinot...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.03 10:30:01
A kas vainas Ginterei. Es gan shamaas lekcijaas tik paaris reizes ir bijis, sakariiga tante izskatiijaas! Mosh nepaspeeju izbaudiit vinjas "ljaunumu"
Balss
# Labojis Balss: 2007.07.03 10:49:11
Svilpaste par Ginteri: pauž arī no pasniedzēja pults LA un tās lielākoties nav luteriskas domas
Kāda ir tava kvalifikācija, lai izteiktu šādus spriedumus? Vai esi iestājusies augsburgeru korī?
+ talyc
# Labojis redaktors: 2007.07.03 10:49:49
ja man kas sakāms par Ginteri, tad to pateikšu sava sakāmā beigās
- - -
ja man kas sakāms par LA, tad tiešām varu pateikties Dievam, ka man bija tāda iespēja tajā mācīties tās beigu laikā (kā iespēja braukt (pa zaķi) beidzamā vilciena, beidzamaajā vagonā uz kāpšļa).
ja man kas sakāms par tā laika LA kolektīvu, tad rektors Dr.Prof.Slencka bija kā telts vidus balsts, kuram blakus(gar to) kā stingri nostiepta stiegra (atsaite) stāvēja dedzīgs jauneklis prorektors Eimanis. Tad labo stūri stutēja Bite, no kura gara krājumiem vielu varēju ņemt gandrīz bez filtrēšanas un tikpat droši kā no sengrieķu valodas pasniedzēja, Zepa [pilnā paļāvībā, ka speciālisti savu tēmu pārzina]. Un vēl tāda advancēta, bet maķenīt švakāka (jo drusku par īsu) stute bija Zuļģis, kurš lai arī tāds vietumis šaubīgs pret stiprākiem vēja pūtieniem (tāds maķenīt kriptokalvenistisks tipiņš).
...
kas tad vēl tur bija? pāris sievas, kas prata runāt mēlēs; viens parapsihoterapeits, kuram pašam prasījās pēc speciālista palīdzības, tad vēl daži īpanti, katrs savas sugas, pārstāvji; un visiem pa vidu, kā tāds peļu sūds pa putraimiem, Vanags (ne tas vecais lāga vīrs, kas pastutēja Slencku viņa latviešu valodas centienos), bet tas glumais, žēlīgi lēnīgā maskā - Jānis.
...
Īpaša pateicība arī pienāktos nesavtīgi rektorātā strādājošajiem, bet tā jau allaž tas notiek, ka ne karavīrus, kas sēž ierakumos, bet ģenerāļus (pat ja tie tukšpauri) visi pazīst un sveicina pasaulē.
- - -
kas notiek, kad teltij izrauj vidus balstu?
. . . uz atsaites vien jau tā neturēsies
bezmugurkaula Eimanis gluži dabiski, ka kļuva šļaugans,
telts stūri sasvērās...
- - -
un tā tā (nojaukšanai paredzēta) LA telts sagāzās
[LELBābele tās vietā celšot pili... jaunā vietā...ar smukiem tornīšiem... un zvārguļiem pilnu]

P.S. ak jā ...jīstos darboņus - vecā plēsējus / jaunā cēlējus - jaunizceptos doktoriņus aizmirsās pieminēt... bet par tiem, jau tak būs dzirdams un lasāms vēstures lappusēs nākotē, kad tos cildinās un pieminēs "jaunizcepto luterisko-ceremonij-meistaru raža".
Skolnieks
# Iesūtīts: 2007.07.03 11:19:51
Balss

Vai cienījamā Balss uzskata, ka vienkāršs cilvēks nav spējīgs kristīgo mācību un Rakstus saprast, bet tikai augsti kvalificētas personas?
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.03 12:06:11
Paldies +talyc+ padalījies...
Es tagad pateikšu savas domas: Tavs skatījums uz lietām ir unteresants un savā ziņā pareizs, bet Tu dažkārt aizmirsti, ka Dievs ir žēlīgs un ka ir tādi 10 baušļi...
spogulis [195.20.127.1]
# Iesūtīts: 2007.07.03 12:21:52
pienāc man tuvāk un ieskaties...
... sevī
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.03 19:23:15
Skolnieks Es kā jebkurš lajs arī, protams, veidoju savus uzskatus, ko tomēr pakļauju korekcijai, jo apzinos savu zināšanu nepilnību un ierobežotību. Tāpēc brīnījos par Svilpastes manuprāt pārdrošo apgalvojumu tās lielākoties nav luteriskas domas par LA mācībspēka tekto. Tāpēc arī jautāju par viņas kvalifikāciju (izglītību) izteikt šādus apgalvojumus. Cik saprotu, tad viņa ir kādu laiku atradusies LA kā studente vai klausītāja, ne kā profesore.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2007.07.03 21:40:38
+ talyc, paldies par tavu rakstu! Man radās daudz pilnīgāks priekšstats par tevi, un kļuva skumji - cik gan dziļi var krist zēns, kas kādreiz bija tik jauks un patiesi kristīgs... Bet es ticu, ka arī tu vēl vari atgriezties! Tikai vajag gribēt.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.03 21:47:06
lēnprātīgais,
Kur talytim vajag atgriezties??? redz laikam Tu neizšķir kādu niansi... ribīgu raksturu var gribēt mainīt, bet atgriešanos ... to tik var dot Dievs
Skolnieks
# Iesūtīts: 2007.07.03 22:19:38
Balss

Būtu jau labi Svilpastei pašai pajautāt, kas bija pasniedzējas Ginteres lekcijās neluterisks.

Bet galvenais jautājums ir par to, vai vienkāršais lajs var izšķirt vai nevar, piekrītot, ka katram (arī cilvēkiem ar grādu) būtu jāapzinās sava nepilnība un ierobežotība. Kā zināms, ka augsti grādi ne vienmēr liecina par nemaldību. Tā kāds, bez grādiem, kristīgo mācību izprot labāk nekā kāds ar grādiem. (Varbūt Svilpaste šajā gadījumā )
Balss
# Labojis Balss: 2007.07.03 23:20:58
Skolnieks Kā zināms, ka augsti grādi ne vienmēr liecina par nemaldību . To es arī nekad neesmu apgalvojusi. Skat. gadījumu ar Cālīti un viņa Bībeles interpretāciju. Taču Svilpastes publisks izteiciens par LA pasniedzējas, kam ir doktora grāds, lekcijās teikto, ka tās lielākoties nav luteriskas domas - bez jebkādiem tālākiem faktiem man šķiet vismaz pārdrošs. Šis Svilpastes apgalvojums saskan ar augsburgeru visos iespējamos locījumos atkārtotajām apsūdzībām, ka LELB tiekot izplatītas maldu mācības.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.04 09:55:09
Balss, nu ar "neluterisks" varētu arī apzīmēt Heliocentrisku pasaules skatījumu! Šai ziņā Gintere toč baigi neluteriskā... Bet patiesi par maz es esmu viņas lekcijās bijis, lai pamanītu viņas neluterismu!
Balss
# Labojis Balss: 2007.07.04 10:16:41
ar "neluterisks" varētu arī apzīmēt Heliocentrisku pasaules skatījumu Jā, tad jau nu gan viņa neluteriska! Bet nez vai Svilpaste to domāja. Mani vienkārši izbrīna drosme izteikt tik totāli noliedzošus spriedumus par kāda cilvēka uzskatiem un darbu. Nu, bet mēs jau šeit spējam izķidāt arī visvisādus prezidentus, lai tik panāk šurp!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.04 10:47:23
Balss, nu kamdēļ lai neizsaka... Ja tā nebūs taisnība, bumerangs atgriezīsies, bet ja būs taisnība varbūt caursitīs čuguna ārējo apvalku. Es gan nezinu kā ir pieņemts Baznīcā, bet Valstī ir nevainīguma prezumcija, tā kā Svilpaste var paust manis pēc ka Gintere ir pati pekles valdniece, bez jēdzīgiem pierādījumiem vai vismaz vārdiskas liecības, tas ir tikai Svilpastes personīgais viedoklis!
Cilvēki visādi pa pasauli staigā! Arī Ginteres kundze nav pasargāta no kļūdām un klupieniem. Tak uz ko mēs skatamies, uz to, ka Dieva bērns visu virtuvi ar mīklu, olām, pienu un miltiem noķēpā, pieķēzī traukus un sadedzina kādu dvieli, vai uz to, ka šis bērns tā visa rezultātā ir izcepis pāris jaukas garšīgas pankūciņas?
indriķis
# Iesūtīts: 2007.07.04 11:24:50
Sandra ir jauka dāma, bet kā pasniedzēja viņa pārstāv to pašu LELB vadošo Vanaga un viņas vīra episkopālisma virzienu ar zināmu liberālisma piesitienu, lai pasniegtajam būtu zināma "akadēmisma" piegarša. Es atceros, kā Sandra sabijās, kad LA studenti piekrita Lutera darbam par draudžu tiesībām iecelt sev mācītājus, jo viņa, naivā bija cerējusi, ka studenti lems par labu bīskapu tiesībām.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.04 12:39:46
indriķis, a to var pagriezt visādi... "Jo nāks laiks, kad viņi nepanesīs veselīgo mācību, bet uzkraus sev mācītājus pēc pašu iegribām, kā nu ausis niez"
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.04 12:50:25
Pagriezt var arī otrādi. Baznīcu korupcija Rietumos liecina, ka "zivs pūst no galvas", jo visas ausis niezošās herēzes, sekojot sabiedrības minoritāšu, kas nu tiecas kļūt par majoritātēm un valsts spiedienam, ir pieņēmuši bīskapi un sinodāļi, bet labticīgie draudžu locekļi ir tikuši nostādīti fakta priekšā. Arī mācītāju iecelšana šādos gadījumos ir atkarīga no to sekošanas bīskapu herēzēm. Tāpat tevis citētais teksts pie rūpīgas ekseģēzes neapliecina, ka tas brīdina par draudzes aicinājuma bīstamību, vien pravietiski aicina uzmanīties no baznīcas garīgas bojāejas, kas ir neizbēgama, ja tā atrodas kompromisos ar maldu mācītājiem un maldiem. Draudzes aicinājums nenozīmē pilnīgi autonomu pasākumu, drīzāk konsensu starp garīdzniecību un draudzi, bet aicinājumu nav vēlams uzticēt vienam lēmējam, jo tad viss atkarīgs no viņa patvaļas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.04 13:23:33
indriķis, es gribēju tikai pateikt, ka Velnam ir do lampočki kāda ir pārvaldes forma, sačakarēt var gan vienu gan otru, gan vienai gan otrai ir savi plusi un mīnusi. Beigu galā paliek parasta izvēle, kā organizēt baznīcas darbu un paļauties uz Dievu, ka viņš to svētīs un vadīs! Jo ir teikts "pakļaujaties katrai cilvēku starpā ieceltais kārtībai". Dieva Vārds nav saistīts, ne tas ir darbīgāks episkopālā ne mazāk darbīgs kongregacionālā organizācijā. Kasoties ap organizāciju iekritīsim metodistu herēzēs kur kašķis ir ap tradīciju nevis mācību, ap formu nevis saturu. Kā Dieva Vārda darbs mainās no tā vai mācītājs ir iecelts no augšas vai no apakšas?
Personīgi es atbalstu to metodi, ko dažkārt var redzēt bībelē. Mācītāju iecēlējs jeb tas kas ordinē ir bīskaps/presbiters, bet ieceļ viņš no izvirzītiem kandidātiem, kas atbilst konkrētiem kritērijiem. Savukārt, to ko izvirzīt, to nosaka draudze caur lūgšanu un aicinājumu.
Tā klasiskais Stefana aicinājums... sākumā nāk lūgums no augšas, lai tiek izvirzīti vīri Svētā Gara pilni, un tad apustuļi to apstiprina ar ordināciju.
Bet ko darīt šodien, kad mācītāji drīzāk jau ir misionāri tuksnesī nevis nācēji, aicinātie dzīvās draudzēs? Kādam viņi ir jāieceļ un jāizvirza. Ja draudzes nav, kam darīt to darbu. Jeb ja draudze ir tik maza un vāja un visādu aizdomīgu vietējo burvju tantiņu apčakarētas, ka bail pat iedomāties kas būs tad, ja šie ko izvirzīs... kādu Burvi Sīmani.
Savukārt, ja sapūst pati augša, tad Dievs uzsūta Baznīcai Luterus
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.04 14:04:25
Mulder , tu personīgi vari atbalstīt visu ko, bet būs tā, kā gribēs +Jānis. Bet klb draudzes aicinājums ir cieņā un pēc tā neviens no malas nevar iejaukties mācītāja kalpošanā bez nopietniem iemesliem ( herēze vai grēkošana) Bet lelb - konsistorijai kaut kas nepatīk (varbūt par maz rīko tējas vakarus vai tā par daudz saklausījusies neapmierinātas vietējās tantiņas ) un mācītājs jau ir aizkomandēts projām. Protams, pie lelb vecās kārtības mācītājs, kurš ir saņēmis draudzes aicinājumu, pagaidām var justies puslīdz droši, kā Aleksandrs Biķerniekos. Bet varbūt arī ne...
+ talyc
# Iesūtīts: 2007.07.04 14:48:34
svētīgi lēnprātīgie, jo tie...
tiks nošķirti no tiem, kas tikai saukušies par
lēnprātīgiem (Mt.7:15)
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 53 , pavisam kopa bijuši: 3043