atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Dublis nr.2. Quo vadis, Lutera akadēmija?
vasara
Iesūtīts: 2007.06.28 10:16:06
Turpinot...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.06.28 15:18:22
Padomā pati, balss , ja es vienā svaru kausā nolieku evaņģēliskus mācītājus Aleksandru Biti, Rolandu Eimani un Juri Uļģi, pie kuriem esmu mācījies un otrā kausā man svešo, bet ar savu rīcību daudz ko par sevi pasakošo amerikāni Veinrihu un aiz viņa stāvošos, kuru "maigo un brālīgo roku" esmu jutis uz savas ādas, tad neizbēgami manu simpātiju svaru kauss nosveras par labu pirmajiem. Nekādas liekulības, godīgums pāri visam, kā rakstīja Imermanis mūsu jaunībā.
Kas par modi kritiku un analīzi uztvert par nievām, bet visu, ko priekšniecība dara, par slavējamu! Sovoks tev spīd cauri, balss .
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.28 15:27:24
Nē, indriķi, es neesmu pret lietišķu kritiku. Man vienkārši jau sāk veidoties alreģija pret tiem kritizētājiem , kuri ar kritiku saprot nievas, melus un pat rupjības. Man tava nostāja izklausījās uz to pusi. Ja maldos, atvaino. Protams, ka pazīstamais un zināmais ir mīļāks, un arī gluži objektīvi, šo mācībspēku kvalitāte daudzos aspektos nav noliedzama. Bet - mēs nezinām, KAS un KĀPĒC nāks viņu vietā. Tāpēc ir pāragri šūmēties un lekt uz ecešām.
Lūdzu, iztulko, kas ir sovoks .
indriķis
# Iesūtīts: 2007.06.28 15:29:38
Sovoks ir jēdziens, kas apraksta padomju un bijušā padomju cilvēka mentalitāti - rīcību, motivāciju un domāšanas veidu.
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.28 15:32:59
indriķis Tātad tomēr sāc ar apvainojumiem... Ko darīt, ja tavi un mani uzskati par personām un norisēm atšķiras? Tavējie tātad - pareizi, bet manējie - sovoka izpausme?...
Merlins
# Labojis Merlins: 2007.06.28 15:35:24
Indriķi , farss ir aplīmēt sevi ar Lutera, Husa un citām iekārojamām etiķetēm. To pašu darīja arī Sants, Cālītis un Bitenieks. Kā jau reiz teicu, Luters jums nav pāris. Tici nu man, būtu katoļu baznīca viduslaikos bijusi tāda kā šodien LELB, nekāda reformācija nesāktos.
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.06.28 16:37:28
Pasarg Dievs, balss, vienkārši šis tas tavos vārdos izraisīja šo asociāciju.
Merilin , vairāk kā skaidrs , ka reformācija tev ir kā dadzis acīs. Ar to vien tu apstiprini, kas ir pāris man un kas tev. Cālītis, Sants un Bitenieks ir tevis cienīgi perējumi un auklējumi.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2007.06.28 16:57:26
Indriķi, Indriķi, Tava sirds ir pilna rūgtuma...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.28 17:01:46
Es esmu Luters, bet ja tu mani noraidi, tad tas tamdēļ, ka Luters tev ir kā dadzis acīs.

Loģika kā māja!
indriķis
# Iesūtīts: 2007.06.28 20:21:16
Lēnprātīgais, ne rūgtums , bet svētās dusmas manī pamodušās .
Mulder , par tavu "loģiku" labāk vispār nerunāsim...
labs, kas labi beidzas [81.198.54.126]
# Iesūtīts: 2007.06.29 13:51:34
-par to, ka katastrofāli trūkstot JD pasniedzēju teica LA Atvērto durvju dienā, un pieminēja, ka tāpēc, iespējams, būšot šajos priekšmetos jāņem katoļu pasniedzēji;
-arguments par pasniedzēju skaita samazināšanu ir aiz matiem pievilkts, Uļģa priekšmetos Latvijā līdzvērtīga pasniedzēja nav arī kaimiņu konfesijās, un jau tagad, lai nosegtu tikai divas no 7 piem. Eimaņa lasītajām lekcijām, ir jau pieņemti Gusevs un Zariņš;
- ko par akreditāciju noklusē? Tiks akreditēta tika padagogu/diakonu nodaļa, nevis pastorālā
- kam liekas, ka tās ir baumas, lai seko Viestura Pirro padomam un zvana Izglītības komisijai, komisija un nevis nabaga Veinrihs dara to, kas notiek
vasara
# Iesūtīts: 2007.06.29 16:20:02
ahā, interesanti!
Kas tā par Izglītības komisiju? Kāda persona [-s] tai ir priekšgalā?
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.29 16:38:15
vasara Paskaties šajā pašā LELB mājas lapā pie pārvaldes - komisijas - ja tur jau ir nomainīts saturs un ielikts jaunais satāvs.
Brokolis [80.90.1.170]
# Iesūtīts: 2007.06.29 16:43:14
Par procedūru - atļaušos izteikties, jo man ir gan ASV universitātē iegūts grāds, gan ilggadēja darba pieredze LU.
1) Nevienas man zināmas augsskolas rektors personīgi nevar atlaist pat vissīkāko asistentu, ja tas ir likumīgā kārtā un akadēmiskai procedūrai atbilstoši ievēlēts. Vismazāk jau tad, ja nav nekādu pārkāpumu.
Ja pasniedzējs ko noziedzas, ir universitāšu satversmēs un kārtības noteikumos paredzēts veids, kā viņu atlaist.
ASV ir līdzīgi.
2) Vai esat padomājuši par akreditācijas "ēnas pusēm" - t.t. pakļaušanos LR likumdošanai izglītības jomā? Pasniedzējus tad ievēlēs, prasīs no tiem zināmu publikāciju skaitu akadēmiskos izdevumos, lai sauktos par Akadēmiju, vajadzēs ievērojami lielāku studentu skaitu...
3) Par doktoriem gan taisnība. Uz akreditāciju visi grib doktorus...bet bez maģistra ( kā Paičam) vispār augsskolā mācīt nedrīkst.
vasara
# Iesūtīts: 2007.06.29 17:17:01
Balss , tātad es varu griezties ar savu jautājumu par atlaistajiem mācītājiem no LA pie Helēnas Andersones?
labs, kas labi beidzas [81.198.54.126]
# Iesūtīts: 2007.06.29 17:20:08
- ziņas par Veinrihu no Fortveinā studējošajiem latviešu doktorantiem šādas: erudīts teologs, biblisks, līdzīgi kā mūsu arhibīskaps simpatizē katoliskām izpausmēm liturģijā, "stingrās rokas" piekritējs attiecībā pret studentiem;
- ja LA rūpe akreditācijai būtu vienīgi doktora grādi, tad A.Bite, beidzto LU doktorantūru, drīzumā par tādu kļūs
- vistalantīgākajam un sekmīgākajam no šī gada LA absolventiem, kurš jau ilgāku laiku kalpo kā evaņģēlists pie A.Bites, atteikta ordinācija, ar pamatojumu, ka stundu garajā eksāmenā neesot bijis pietiekoši atklāts...

Balss
# Iesūtīts: 2007.06.29 17:21:09
Nē, acīmredzot jaunā komisija vēl nav apstiprināta, bet Izglītības nozares vadītājs, kam komisija jāveido, ir prāv. Aivars Gusevs.
labs, kas labi beidzas [81.198.54.126]
# Iesūtīts: 2007.06.29 17:26:16
vasara - jā, un viņa tev atbildēs uz visiem jautājumiem no sirds un pēc labākās sirdsapziņas,
-bet vispār izglītības komisiju tagad vada Gusevs, bet, kas visu vada patiesībā- ja labi parisina šo pēcsinodes jaunās satversmes rēbusu, tad var izlobīt;
vasara
# Iesūtīts: 2007.06.29 17:31:53
Labs, kas labi beidzas , diemžēl man nav pravieša vai gaišreģa spējas, tā ka es neko nespēšu izlobīt.
labs, kas labi beidzas [81.198.54.126]
# Iesūtīts: 2007.06.29 17:54:46
- kaut arī jaunajai satversmei tiek solīti vairāku gadu laikā veicami uzlabojumi, un, neskatoties uz 2 jaunu bīskapu ievēlēšanu, Baznīcā IR notikusi varas centralizācija- kaut vai ar to vienkāršo faktu, ka Virsvalde var atcelt JEBKURU sinodes lēmumu, kas ,tā ļoti to visu vienkāršojot nozīmē, ka no sinodālas baznīcas esam kļuvuši par biskopālu(satversmes tekstam vajadzētu būt pieejamam);
- Virsvalde, komisāri un topošais komisiju sastāvs ir vienots un paklausīgs pašu izvēlētajam virzienam, kurā turpmāk dosies LELB;
- pēdējie notikumi ir sava veida iebaidīšana- tā notiek, ja neklausa un negrib iet turp, kur grib iet tie, kas priekšgalā;
- pārāk uztraukties gan nav pamata- visi dzīvi, neviens vēl nav ekskomunicēts, oficiālajām pārmaiņu versijām piesieties nevarēs, tad centrs pārņems labākos draudžu īpašumus, un turēs visus vēl īsākā saitē, bet tas ir labi, jo izdzīvos ticībā dzīvie.
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.29 18:13:10
labs, kas labi beidzas Diemžēl, sarūgtinātajiem sazvērestības teoriju vērpējiem nekad nebūs miera zem saules... Nez, kāpēc tad visi prāvesti un komisiju vadītāji IR tik paklausīgi ? Tu teiksi - iebaidīti, uzpirkti? Bet varbūt viss ir pavisam vienkārši - ka viņi piekrīt savas Baznīcas attīstības virzienam un uzticas saviem vadītājiem? Vai šādu iespēju tu nepieļauj?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 51 , pavisam kopa bijuši: 33914