atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Baznīcas pārvaldes forma
Mulders
Iesūtīts: 2007.06.27 13:27:32
Te citā diskusijā tika izvirzīta tēze, ka Baznīcas pārvaldes forma identificē mācību, tā implicējot, ka existē pārvaldes formas, kas nav savienojamas ar Kristīgo Baznīcu (labi es te nerunāju par tirāniju un anarhiju).
Aicinu uz diskusiju, vai Raksti predefinē konkrētu pārvaldes formu draudzē (Kristus Baznīcā), kā arī vai pēc kādas pārvaldes formas var uzreiz pateikt, ka tā ir nekristīga, antikristīga un noraidāma.

Es lūdzu nejaukt gadījumu, kad mācības interpretācija predefinē formu, kā tas ir pie Romas Katoļiem, bet tieši otrādi vai saikne darbojas pretējā virzienā. Vai jebkura baznīca, kas ir hierahiski organizēta apriori ir anti-kristīga!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.30 11:22:09
indriķis Līderības situācija klb ir būtiski atšķirīga - nav nekādu iemeslu kritizēt līderi luteriskās mācības jautājumos

URĀAAAAAAAAAAA! LAI DZĪVO VIENĪGI PAREIZAIS UN NEMALDĪGAIS FĪRERS PASAULĒ - KLB primus inter pares !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.06.30 14:25:17
Nu ko es teicu par tavas jaunības pieredzi sovkā un sajūsmināto gaisotni. Nekur no tās neaizbēgsi...Urā, biedrene balss !
Līderības situācija klb ir būtiski atšķirīga - nav nekādu iemeslu kritizēt līderi luteriskās mācības jautājumos . Tur tā atšķirība.
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.30 15:01:06
indriķis YES, YES, YES, LAI DZĪVO NEMALDĪGAIS FĪRERERS!!!!!!!!!! Tad jau mēs abi no vienA laikmeta - es sajūsminos par tavu NEMALDĪBU...
kaut..
# Iesūtīts: 2007.06.30 15:17:58
ak jūs KLB pazinēji....
ziniet es pat priecājos, ka KLB nav LELB, jo man atkrīt šī problēma, lauzīt galvu par satversmi, 3 bīskapijām...

KLB esmu dzirdējusi, ka kritizē līderus, tiesa ne mācības jautājumos, bet visi mēs esam grēcīgi, gan tie kuri kritizē, gan kurus kritizē... no savas puses varu teikt, ka KLB līderis ir teicis, lai labākiet pie viņa runāties, ja kas uz sirds vai kāds neskaidrs jautājums, nevis pļāpā publikā...

drošvien par LELB tāpēc runā publikā, jo līderi neuzklausa lajus... un ignorē problēmu vai uzskata to par muļķību va uztver personīgi, nevis cenšas ko darīt lietas labā un to atrisināt... izglītojot lajus, veltot laiku vienkāršai sarunai... jo dažkārt kritika rodas no neinformētības(izcils piemērs LA diskusija nr. 1) ....protams nav laika... nu tad arī nav brīnums,ka parādas klačas un kritika publikā...
kaut..
# Iesūtīts: 2007.06.30 15:25:21
un man rodas jautājums, uz ko ir aicināts līderis?
protams, slikti ir krist otrā grāvī un visu laiku veltīt lajiem, savus citus pienākumus atstājot novārtā... bet šķiet dažreiz līderi neprot sadalīt, atšķirt prioritātes!!! bet tas tā no mazā cilvēka skatījuma...!!!
indriķis
# Iesūtīts: 2007.06.30 17:06:50
Balss , zālīti esi sapīpējusies, vai?
kaut..
# Iesūtīts: 2007.06.30 17:26:02
indriķi vai tad Tev tā nekad negadās???
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.30 20:38:19
Nē, indriķi, tikai sovakiski sajūsminos par tavu titulārbīskapiski = lielbrālisko nemaldību!
Andis Atvars [87.110.25.194]
# Iesūtīts: 2007.06.30 23:59:48
..."aizejot debesīs [Kristus], atstāja viņus [draudzi] par savu miesu Zemes virsū."
Šī frāze pašos pamatos man nav pieņemama- bez Kristus klātbūtnes nav Baznīcas..., bet varbūt tur tad ir tā sāls visām nebūšanām LELB- mēs zinām, mēs varām un mēs darām,bet Kristus...nu ko tad Tas...miris un pagalām...kaut kur tā kā dzirdēta frāze...
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2007.07.01 01:25:58
Andis Atvars [87.110.25.194], man rodas sajūta, ka tu Svētos Rakstus neņem nopietni. "Ja kāds šķietas Devam kalpojam un nesavlda savu mēli, bet maldina savu sirdi, tā kalpošana ir velta." (Jēk. 1,26) "Tā gudrība, kas nāk no augšienes, ir vispirms šķīsta, tālāk miermīlīga, lēnīga, paklausīga, pilna žēlsirdības un labu augļu, taisnīga..." (Jēk. 3, 17)
Andis Atvars [87.110.25.194]
# Iesūtīts: 2007.07.01 10:35:29
Lēnprātīgais, vai kaut kad neesi aizrāvies ar austrumu reliģijām?... tas, ka niks tāds " lēnprātīgs", jau nenozīme ka savā būtībā tāds esi...
Kas attiecas uz Rakstiem, tad tos ņemu ļoti nopietni...atšķirībā no viena otra, arī VD.
Varbūt pakomentē- "Ja kāds šķietas Dievam kalpojam un nesavlda savu mēli, bet maldina savu sirdi, tā kalpošana ir velta." (Jēk. 1,26)
Neesmu ne mācītājs ne evaņģēlists un man nešķiet, ka ar savu komentāru Dievam kalpoju. Vēl vairāk, to pat neviens nespēj....
O jā- "Dieva bijāšana ir visu gudrību iesākums" un "Dari otram to, ko pats vēlies, lai tev dara" ir patiešām kas fundamentāls,ko ievērojot var sakārtot arī LELB.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2007.07.01 18:52:10
Indriķi un pālējie no KLB,
Redziet, jūs esiet vienkārši ļoti jauni - situāciju iekš KLB varētu salīdzināt ar laulības pirmo posmu, kad abi iemīlējušies ir vēl ideālistiskās domās viens par otru, rutīna vēl nav iestājusies, kaut kādi paradumi vēl nav izveidojušies. Paiet laiks un viņi atklāj pavisam savādāku realitāti. Tad nu tā ir - puse no laulībām tiek šķrtas ,jo laulātie nav spējīgi sākt risināt problēmas, kā vienīgo risinājumu viņi redz aiziešanu un savrupa ceļa turpināšanu. lai arī kā vienam otram neliktos, mana personīgā laulība ir visai tālu no ideāla - mums ar sievu ir daudz domstarpību un kašķu, arī mūsu bērni nav uz to perfektāko audzināti. Nu un? Vai tāpēc man būs atstāt sievu un bērnus, ka tie nav tik perfekti kā man gribētos? Un vai viņiem būs mani atstāt, jo es arī neesmu tik perfekts, kā viņiem gribētos?
Tā redz, brālīt! Tālab vēlreiz atkārtoju, kas jau iepriekš teikts: man tāds iespaids, ka daži no mācītājiem vienkārši ir izvēlējušies vieglāko ejamo ceļu, citiem iemesls ir personīgs konflikts, bet tā ideja izveidot mācības ziņā tīru un luteriski nevainojamu baznīcu, man jau pati par sevi liekas absurda pašos pamatos. Cik zinu, tad Luters savus uzskatus un ticības pārliecību nav postulējis kā nemaldīgus un vienīgi patiesus. (Pie tā laikam vēlāk stipri vien piestrādāja Melanhtons.) Viņš atradās nepārtrauktā meklējumu ceļā (ko gan citu varētu nozīmēt "Ecclesia semper reformanda est). Es izprotu luterisko evaņģēlismu kā virzību uz Sv. Rakstu pamata (sola scriptura) arvien tuvāk Kungam kā individuāli, tā Baznīcai kopumā. Līdz ar to daudzveidība un arī viedokļu plurālisms ir neizbēgams, jo jebkurā gadījumā mēs te visu redzam tikai kā atspulgu. Kad nāks pilnība, tad nāks arī pilnīgā atziņa. Tādēļ arī LELB mani neuztrauc viedokļu dažādība. Līdzko Sv. Gara darbību kāda ļaužu grupa mēģina iesprostot ļoti šauros rāmjos, kas saucas "Mana doktrīna", tā tur Dievs kļūst par teorētisku vienību. Te visu laiku daži runā par heterodoksiju un pārmet Satversmes preambulā minēto apliecību neievērošanu. Kas tad īsti nav ievērots? Varbūt mana nepabeigtā teoloģiskā izglītība neļauj saskatīt tās dziļās nianses! Vanags sevi sauc tā un tā. Nu lai tokš godā sevi, kā viņam šķiet pareizi esam, kam no tā kāds sliktums ceļas? Drusciņ dīvaini gan tas šodien skan, ja ņem vērā, ka sen vairs neesam monokonfesionāla valsts.
NB. A kā Tu zini, ka viņš ir manas meitas krusttēvs? Ka tik es atkal ar Andi, Jāni un vēl dažiem šajā anonīmo visu zinošo gudrīšu kompānijā te nebūšu kļuvis par naivuli, kuru visi pazīst un tālab var arī personīgi uzbraukt! Cik labi un kristīgi slēpties aiz kāda nika, var justies droši pasargāts!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.01 19:23:38
Jāni Kalniņ, klb Rīgas draudze nupat nosvinēja 10.gadu jubileju un - viss ir labi un piedienīgi, arī draudzē pāri par simtu baznīcēnu. Ņemot vērā , ka lielākā daļa tagadējās lelb draudžu pastāv mazāk par 20.gadiem un augļu arī nav nemaz tik daudz, tas nav slikts pirmās klb misijas draudzes rezultāts. Kas attiecas uz mācības ziņā tīru un luteriski nevainojamu baznīcu , mums ir vairāk kā gadsimtu pastāvoši labi paraugi un piemēri ASV . Protams, ja a priori tiek pieņemts, ka tāda nav iespējama, tad heterodoksija tiek pasludināta par normu, bet palikt tajā, lūdzu, bez mums.
Kas attiecas uz cilvēku ar dažādām pieredzēm kļūšanu par klb garīdzniekiem, tu pats saki , ka neesam monokonfesionāla valsts , tātad tapa pievilti cilvēki vienā vietā, bet tas netraucē kalpošanu turpināt citā. Dzīve turpinās...Bet Vanags lai saucas kā grib un dara ko grib un kam grib, bet ne mums un bez mums. Nav mums uz savas ādas vairs jābauda viņa kaprīzes. Tas vien ir ko vērts.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.07.02 09:45:27
indriķis ,
Tev gan ir dīvaina informācija:
LELB tagad ir ap 300 draudzēm, no kurām tikai kādas 50 ir savu darbību atjaunojušas pēc 91 gada.

No sirds apsveicu ar jubileju! Tas tiešām ir jauki. Runa ir par kaut ko citu - tu pats nupat atzini, ka eksistē personīgie nepatikas iemesli " Bet Vanags lai saucas kā grib un dara ko grib un kam grib, bet ne mums un bez mums. Nav mums uz savas ādas vairs jābauda viņa kaprīzes. Tas vien ir ko vērts ." Vai Tev nešķiet, ka tādā veidā tomēr pasaulei tiek dots piedauzības iemesls? Te jau Kurzemē ir autonomo draudžu grupa un tas arī visiem ir vien par piedauzību. Mēs varam un mums arī vajag iekšpusē noskaidrot lietas, arī kritizējot. Jā, mēs ar Vanagu esam daudz strīdējušies, arī, starp citu, tajos tālajos 89-tajos gados, (kas lielākā daļa no tagadējiem KLBistiem gāja baznīcai ar lielu līkumu vai vienkārši nelikās ne zinis par tās eksistenci), strīdamies arī tagad, bet mums ir viens vienojošais - Kristus, to nu mēs nekādi negribam dalīt un gribam kopīgi svinēt tā Kunga mielastu. Tas man šķiet visbriesmīgākais, ka kristieši, apliecinot vienu un to pašu ticības apliecību, tomēr nevar kopīgi arī priecāties Kristū! Tas sttiecas arī uz citām konfezijām. Bet ja kaut kas tāds notiek starp tiem, kuri sevi uzskata par viena reformatora mantiniekiem, tad tas jau ir absurds! Es visu laiku tagad lūdzos, lai kaut kā samierinās un vismaz nodibina interkomūniju visi luterāņi visā Latvijā!

Un Ameriku, lūdzu, nemini par piemēru! Viņi jau uzskata sevi par pasaules policistiem un vislabākajiem cilvēkiem pasaulē! Vēsturiski tā tauta tomēr ir visas pasaules salašņu bars, kas meklēja labāku dzīvi vai bēga no pastāvošās realitātes. Redz, latvieši Amerikā izmirst, bet te dzīvo!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.07.02 12:06:50
Jāni K. Labs piemērs par to laulību... un mēdz būt ka starp laulātajiem abiem mēdz būt problēmas, nevis viens vainīgais..

ojā Rīgas draudze saņēma arī reģistrāciajs apliecību... paldies dāvanas devējam!!!

ooo... indriķis pateica savu viedokli... a manc viedoklis drusku atšķirās no indriķa viedokļa ... jo man ir žēl, ka KLB ir atdalījusies no LELB, bet ja savādāk nevarēja, tad ir labi kā ir... un neuzskatu ka kādam kaut kas būtu jāpārmet... un jānorullē līdz ar zemi un pat vēl zemāk...
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.02 17:56:33
Jāni Kalniņ , personīgie nepatikas iemesli nav nemaz tik personiski - nepatīk mums virziens, kurā viņš vada LELB prom no luterisma uz episkopālismu, līdz ar to luteriskās ticības apliecības tiek aizstātas ar viņa personisko patiku vai nepatiku, tāpat daudzus mūsējos ir aizskārusi viņa veiktā personiskās varas stiprināšana Baznīcā (kura ir izbaudīta uz savas ādas). Varbūt viņam tā ērtāk valdīt, bet ne mums un tāpēc bez mums. Kā kāds gudrais teicis - labāk sava muižiņa, kaut pavisam maziņa. Bet sarunām par interkomūniju esam atvērti, protams, LELB vispirms ir jāizstājas no PLF, jo ne mēs esam atbildīgi par mūsdienu "luterisma" herēzēm...
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.07.02 18:14:43
indriķi vai Tu esi KLB kādā vadošā, noteicošā amatā??? ka vari teik "mēs" ...???
Un es domāju LELB un KLB noteicošajiem "spēkiem" ir zināms, kāpēc Latvijas teritorijā ir KLB ar savu nostāju un LELB ar savu nostāju, kaut gan abi ir luterāņi!!! un muļķīgi ir nokomandēt vai diktēt, kas LELB ir vai nav jādara un otrādi!!!


Kristofers
# Iesūtīts: 2007.07.02 20:34:57
Cien. konfesionāļi! Vai gadījumā jautājums par Baznīcas pārvaldes formu nav adiafora?
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.02 21:20:58
Protams, Kristofer , bet ja Baznīcas pārvaldes forma nosaka ticības mācību (sk. kontraversi ap "LELB mācību"(?) vai ja kalpošanas amata derīgumu atvasina no "apustuliskās sukcesijas " un episkopālas ordinācijas vai saista to ar kādu kalpošanas amata trejiedalījumu u.t.t. un t.j.pr.), tad tā vairs nav adiafora.
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.07.02 23:48:32
Pievienojos Indriķim šajā jautājumā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 94 , pavisam kopa bijuši: 34463