atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Baznīcas pārvaldes forma
Mulders
Iesūtīts: 2007.06.27 13:27:32
Te citā diskusijā tika izvirzīta tēze, ka Baznīcas pārvaldes forma identificē mācību, tā implicējot, ka existē pārvaldes formas, kas nav savienojamas ar Kristīgo Baznīcu (labi es te nerunāju par tirāniju un anarhiju).
Aicinu uz diskusiju, vai Raksti predefinē konkrētu pārvaldes formu draudzē (Kristus Baznīcā), kā arī vai pēc kādas pārvaldes formas var uzreiz pateikt, ka tā ir nekristīga, antikristīga un noraidāma.

Es lūdzu nejaukt gadījumu, kad mācības interpretācija predefinē formu, kā tas ir pie Romas Katoļiem, bet tieši otrādi vai saikne darbojas pretējā virzienā. Vai jebkura baznīca, kas ir hierahiski organizēta apriori ir anti-kristīga!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.27 17:30:32
ROBERTO faktu konstatācija kļūdaina! Bet vai tad Robčiks pieļauj iespēju, ka viņš var kļūdīties!
Briinumsons [87.110.162.163]
# Iesūtīts: 2007.06.27 17:30:38
es neesmu pilnvarots kaut ko pārstāvēt . tā ir mana izpratne...
Verotajs
# Iesūtīts: 2007.06.27 17:56:18
Mulders. "cik KLB atrastos krietnu mācītāju un laju, kas būtu gatavi atgriezties un pa visiem kopā pagrieztu kuģi pareizā virzienā, ja jau uzskatāt, ka tas nepareizi peld?" - A ko tadmēs še darām? Nav jau obligāti jābūt LELB sastāvā? Atrasties LELB sastāvā izrādās pat kaitīgi veselībai.
Gvido Ozoliņš
# Labojis Gvido Ozoliņš: 2007.06.27 18:03:37
JA Mulderam būtu atbalsta punkts un labi gara lakta, tad viņš paceltu pasauli.

Ar cieņu,
per aspera ad astra
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.27 22:56:31
Verotajs A ko tadmēs še darām? KLBieši - cits inteliģentāk, cits primitīvi un nepieklājīgi - cenšas šeit diskreditēt LELB, īpaši tās vadītājus. Lai Dievs jums šo ļaunprātību piedod!
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.27 23:07:10
titulārbīskapiņ
Esmu sapratusi, ka ar tevi nav vērts diskutēt - tev tā vecā plate griežas uz riņķi un nepārtraukti skan vecā meldiņa viena vienīga īsiņa, īsiņa frāzīte... Mēs labi, jūs slikti... mēs gudri, jūs dumji...
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.27 23:30:10
titulārbīskapiņ
Man pāris reizes ir gadījies dzirdēt, kā vadonis saka - šis jautājums jāizlemj tam un tam vadītājam, es tur nevaru iejaukties. Bet tu jau, protams, ar savu telepātiju visu zini labāk!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.06.28 01:07:35
titulārbīskaps ,
jums ir viens stūrmanis blakus Herdera piemineklim. Bet pārējiem atvēlēts būt tikai airētājiem. Būt par airētāju jūsu galerās - nožēlojamāku darba piedāvājumu nekad neesmu saņēmis
Varbūt reizēm tā ir. Bet bez vadītāja jau ir vēl 37 000. Lielākajai to daļai šeit esošie teoloģiskie disputi galīgi nav saprotami un pat vienaldzīgi. Ja tikai tāpēc vien, ka nepiekrītu dažām no vadības nostādnēm, varbūt pat kādām teoloģiskām lietām, es aiziešu prom, 1) ko no tā es iegūšu; 2) kas ganīs manas avis? Vai tad ganīt Kristus ganāmpulku ir nožēlojams darba piedāvājums?!!?? Man tā vien liekas, ka viena daļa no KLB mācītājiem ir tie, kuri nav izgājuši cauri LELB ordinācijas komisijai un tagad nu spēlē lielos apvainotos. Citi ir tie, kuriem personīgās ambīcijas bija lielākas par iespējām LELB. Es diezgan atklāti reizēm uzstājos pret mūsu vadību, bet kamēr mani neizmetīs ārā, nekur projām pats iet netaisos. Reiz kādā grāmatā lasīju: "Ja tev šķiet, ka savā draudzē tu esi vienīgais īstenais kristietis, neustraucies, tu būsi tur pirmais!" Tiešām, mums vajag apvienoties ar KLB un kopīgi cīnīties pret šīs pasaules kungu, nevis karot vienam ar otru. Kas zin, varbūt mums tagad būtu citi bīskapi, ja nebūtu tā, kā ir...
indriķis
# Iesūtīts: 2007.06.28 11:08:37
Jāni Kalniņ, nezinu par titulārbīskapu , bet es neredzu saistību starp Kristus ganāmpulka ganīšanu un airēšanu nezināmā virzienā.
Cik ilgi var neauglīgi oponēt un neuzticēties saviem līderiem, ja var veiksmīgi ganīt Kristus ganāmpulku arī ārpus šo līderu ietekmes?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.28 11:18:14
indriķis, un ko Līderi lai iet ellē?
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.28 11:33:31
Cik labi un mierīgi tomēr ir, ka ne mēs būsim tie, kas zinās vai noteiks, kas ies uz elli, kas - nē... Man bieži nāk prātā vārdi no Mateja ev., kad lasu visus tos ļaunos vārdus, kādus šeit brāļi saka par saviem brāļiem Kristū: 11 Svētīgi jūs esat, ja jūs lamā un vajā un ar meliem par jums runā visu ļaunu Manis dēļ.
jānis
# Iesūtīts: 2007.06.28 11:33:41
Kas tad ir oponētāji, un ko nozīmē neauglīgi oponēt?
Cilvēkiem ir savs viedoklis kuru vajag uzklausīt un argumentēti apgāzt, ja tam nav pamats. Ja lasot diskusijas redzu, kad bieži vien tiek izsmiets un ar "kristīgo" zemtekstu aplikts oponētājs, rodas jautājums - Vai oponētāji vispār ir vajadzīgi?
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.06.28 11:57:54
Mulder , līderi lai paklausa un pazemojas apakš tās Baznīcas mācības , kura tos ievēlējusi, nevis pārtaisa to pēc saviem ieskatiem.
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.28 15:02:18
indriķis Baznīca nav kaut kas sastindzis, tā dzīvo un attīstās. Kāpēc tu domā, ka vienīgi tava izpratne ir tā pareizā par to, kādai tai jābūt un kurp jāattīstās Baznīcai? Lai neiznāktu kā fabulā par līdaku, vēzi un gulbi, Baznīca no sava vidus ir iecēlusi brāļus, kas par to domā un rūpējas. Nepārtraukti pierakstīt viņiem ļaunprātību un vēl nezkādus nāves grēkus ir vienkārši nekristīgi. Nesaprotu - vai tās ir nepiepildītas ambīcijas, skaudība vai kas...
indriķis
# Iesūtīts: 2007.06.28 15:09:56
Un pēc tam no sava vidus ieceltie brāļi ar rūpēm un nodomu ir palikuši Baznīcu apakš sevis.
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.28 15:13:33
indriķis Un kur tad ievēlētajiem vadītājiem būtu jāatrodas, tavuprāt? Pulka aizmugurē? Ko tu būtu darījis, ja būtu ievēlēts?... Ieviestu disciplīnu un totālu kontroli pār dievgaldniekiem?
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.06.28 20:32:04
Ja, ja, Disciplin und Ordnung ist das beste Recept.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.06.29 14:16:08
indriķis
Ko nozīmē "ārpus šo līderu ietekmes"? ja jau Tu piedalies šajā diskusijā, tātad 1) tu tomēr esi šī līdera netiešā ietekmē; 2) Tu vienkārši vēlies jaukt gaisu un parvilt avis uz savu kūti, kur ir cits līderis. Tas arī viss. Es šo aiziešanas slimību pārslimoju jau tūlīt pēc pubertātes perioda beigām, paldies Dievam, ka Viņš man apskaidroja prātu un paliku. Man mūsu līderis nekādā veidā netraucē ganīt avis, un es tikai viņu vēl vairāk cienu (kaut arī nepiekrītu visās lietās), jo neraugoties uz visiem maniem publiskajiem uzbrukumiem, vēl tieku paciests. Nez vai KLB līderis paciestu, ka kāds no viņa mācītājiem viņu publiski kritizē. Ja kādā organizācijā nepastāv iekšēja kritika, tad tas nozīmē, ka tur valda diktatūra. Mums laikam tomēr tāda vēl nav.

NB. Vāciski lietvārdus raksta ar lielajiem burtiem!
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2007.06.29 16:47:12
Kāds prieks, Jāni Kalniņ, dzirdēt no Tevis tik viedas atziņas! Es jau biju noskumis un domāju, ka nekad no Tevis kaut ko tādu nedzirdēsim...
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.06.30 10:37:59
Jāni Kalniņ , tu jau esi vienkārši jauki kašķīgs taisnības cīnītājs pēc dabas, tāpēc tevi pacieš un tu nekādā veidā netraucē neviena mērķu sasniegšanu, bet aizpildi mazu vakanci laukos. Un ja vēl līderis ir tava bērna krusttēvs...Par ko tad tevi padzīt - par iekšējo kritiku? Un ja es ar tevi sarunājamies, tad arī esam viens otra netiešā ietekmē, vai ne!
Līderības situācija klb ir būtiski atšķirīga - nav nekādu iemeslu kritizēt līderi luteriskās mācības jautājumos, arī pēc amata viņš ir primus inter pares, ne "Rīgas un visas Latvijas."
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 11 . 12 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 59 , pavisam kopa bijuši: 32666