atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Dieva atklāsme - nepārtraukti progresējoša
Jānis Kalniņš
Iesūtīts: 2010.01.15 20:27:46
Uz šo tēmu mani ierosināja divi avoti: 1) diskusijā par SO skaidri saskatāmās Rakstu interpretācijas grūtības, proti - vai Raksti ir skaidrojami un izprotami laikmeta kontekstā vai arī kaut kā savādāk; 2) Modra Plātes sprediķu grāmatā. Šajā grāmatā atradu domas, kuras tik ļoti sasaucās ar manām izjūtām - Dieva atklāsme ir nepārtraukti progresējoša.
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2010.01.20 12:20:04
liepa

nu, pirms fanot, nekaitē pārbaudīt attiecīgās vietas pēc Bībeles

un, proti, kur JKristītājs runā par nocērtamajiem sliktajiem kokiem, tur viņš norāj kristīties saskrējušos farizejus, brīdinot, ka Tas, kas nāks pēc viņa, atmaskos šo viņu liekulību - pārbaudīs pēc augļiem un ar uguni.
kur par sliktajiem kokiem runā Jēzus (Kalna spredikī), tas pats - liekuļiem un ļaunajiem Valstību neredzēt, jo par to parūpēsies nu jau Viņš Pats.
kur runa par "likvidējamiem" locekļiem/acīm (kas protasms, nav domāts kā burtisks aicinājums pašsakropļoties) tur tas jādara pašam, resp., pašam un tikai pašam jāspēj atteikties no šī grēka.

rezumē - nu nekādi nesanāk to interpretēt kā incognito pieļāvumā , tb:

kā pamudinājumu aktīvi paretināt nelabo koku rindas, pie tam viņu dvēseles glābšanas labad atbrīvojot viņus no tiem locekļiem, kas izmantoti, grēkojot pret To Kungu.
-Jona-
# Iesūtīts: 2010.01.20 12:22:27
TEV NEBŪS NOKAUT.

ak, ja kaut vai šo vienu Patiesību visi ik brīdi atcerētos! būtu jau brīnum tālu tikuši Ceļā, kura galā mūžīgā Dzīvība...
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.20 14:09:18
Jānis Kalniņš

Mulderi ar putām uz lūpām cīnās par sekulārismu. Tieši sekulārisms audzē homoseksuālismu.
Tā interesanti sanāk , ka homoseksuālisma izcelsmes definīcijas piekopēji (sekulāristi) grb apkarot sievu kalpošanu Latvijā . Būtībā tiek bruģēts ceļš lielai grēka invāzijai.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.20 19:04:47
Lapšāns, jā un vēl es naktīs mazus nekristītus bērnus ēdu un ar viņu taukiem ieziežos lai uz raganu sabatiem lidotu...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.01.20 19:30:38
Gnidrologs

Sanāk, ka bauslība uzrodās līdz ar grēku. Nav grēka, nav baušļa. Kains, pirms nodarīja savu pārestību Ābelam, nemaz nezināja un nevarēja zināt, ka tas ir grēks, jo nebija tādas bauslībs.

Nu vai zini, tu jau runā gandrīz kā apustulis Pāvils:
Rom.5
12 Tātad, kā viena cilvēka vainas dēļ pasaulē ienācis grēks un ar grēku - nāve, tā visu cilvēku dzīvē ienākusi nāve, jo visi viņi ir grēkojuši;
13 jo arī līdz bauslībai pasaulē bija grēks, bet grēku nepielīdzina, ja nav bauslības,
14 bet nāve valdīja arī no Ādama līdz Mozum pār tiem, kuru grēks nebija līdzīgs Ādama pārkāpumam.
un Rom. 7
7 Kas nu no tā izriet? Vai pati bauslība ir grēks? Nekādā ziņā ne! Bet to gan varu teikt: es nebūtu pazinis grēka, ja nebūtu bijis bauslības, jo es nebūtu zinājis, kas ir iekāre, ja bauslība nesacītu: tev nebūs iekārot!
8 Bet grēks, šī baušļa ierosināts, modināja manī visādas iekāres. Jo bez bauslības grēks ir nedzīvs.
9 Es kādreiz dzīvoju bez bauslības, bet, kad nāca bauslis, grēks kļuva dzīvs, bet es nomiru.
10 Tā izrādījās, ka bauslis, kam vajadzēja nest dzīvību, man atnesa nāvi.
11 Jo grēks, baušļa aizlieguma ierosināts, pievīla mani un ar to man atnesa nāvi.
12 Tātad bauslība kā tāda ir svēta un bauslis kā tāds - svēts, taisns un labs.
13 Vai tad labais man varēja atnest nāvi? Protams, ka ne! To ir darījis grēks. Tas, lai atklāti parādītos kā grēks, izlietodams labo par līdzekli, man ir nesis nāvi, lai, darbojoties bauslim, kļūtu pārpārim grēcīgs.

Redzi, tu jau neesi tālu no patiesības.

Kas attiecas uz to otro, jā tas ir no ģenētikas sfēras un visciešākajā saistībā ar organismu novecošanos. Juris Žagars ir Ventspils radioastronomijas centra vadītājs, Eiropas komisijas zinātnes laikam apakškomisijas loceklis un vispār te Ventspilī ļoti cienīts vīrs, tā kā viņa stāstīto man nav pamata apšaubīt kā zinātnisko fantastiku, bet, protams, atrast avotus būtu ļoti jauki; tas man noderētu arī turpmākajā.

Bet - būsim uzmanīgi un neieslīgsim oftopikā!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.01.20 23:33:47
Gnidrologs

Ne gluži - mēs vienkārši nezinātu 1), ka tas, ko mēs bieži vien darām, ir grēks; 2) mēs tā arī neuzzinātu, ka no tā var atbrīvoties un līdz ar to tikt izglābtiem no nāves.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.01.20 23:34:59
masiks [212.93.96.2]

Radioastronomija ir stipri tuvāk ģenētikai kā mobilo telefonu remonts teoloģijai . Pie tam Juris vēl ir kristietis.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2010.01.21 03:10:24
Jānis Kalniņš

Dieva griba šajā laika kontekstā ir tāda , lai kristieši sanāktu kopā un realizētu šīs atklāsmes. Kā , Tu, ..raksti.
Viņš ir jo sevišķi klātesošs , kad kristieši tiekas kāda mīļā vietā , teiksim , pie kāda ciemojas mājās un lasa Bībeli. Vispirms viņi lūdz Dieva klātbūtni. Ņemot kādas rakstu vietas veidojas šokējošas atklāsmes no brāļu un māsu mutes. Mums ir brāļu un māšu vakari. Bet es mazliet nožēloju tās reizes , kad esam visi kopā ar māšam. Jo , reiz atceros māsas Elitas teikto Svētajā Garā par Mozus sākumu , kur Dieva dēli nāca piemeitām , kas ir , kā lai saka - jāpajautā Mozum , ko šis tur ar to domājis.....
Dieva klātesamība draudzei ir ļoti pravietiska , kad tiek ievērots pats elementārākais - Kur divi vai trīs , tur es esmu jūsu vidū...
Kāpēc šis Dieva vārds darbojas ? - jau tāpēc , ka ir pienākušas laiku beigas un baznīcu sekulārā vide nespēj vair dot iespēju sagatavoties spēcīgām Dieva grupām , kuras ies un pat ,,čūskas cels ar rokām,, ES to nesaku par visām baznīcām , kā vienībām attiecīgajā vidē, bet .....
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2010.01.21 18:09:49
Gnidrologs

Nu, nav gluži tā, ka Grēks ir cilvēka prāta radies koncepts, tas ir viņa darbības sekas pēc tam, kad viņi ieguva labā un ļaunā atziņu, nobaudot aizliegto augli. Bet grēku nepielīdzina, ja nav likuma. Dzīvniekiem tu gluži pareizi atzīmēji, grēka jēdziens vispār nepastāv, jo viņi nav radīti pēc Dieva tēla un līdzības, viņiem nav bīrvās gribas un līdz ar to arī izvēles iespēju. dzīvnieki, arī lauvas stāv arpus labā un ļaunā, jo viņi nav baudījuši no šī augļa. Tādēļ arī dzīvnieku upuri spēj grēku tikai nomazgāt, bet ne atņemt pavisam, jo, lai arī viņi ir bezvainīgi, tad tomēr nav līdzvērtīgi cilvēkam. Līdz ar to pēc katra grēka izdarīšanas vajadzīgs upuris. Lai cilvēkiem būtu saprotams, ka upurim jābūt bezgrēcīgam, upurējamie dzīvnieki ir tikai no zālēdāju vidus, jēri vai teļi, nekādas ālavas govis vai kādi plēsēji te neder; tā ir zīme uz Kristus upuri.

Par to hipotēzi - protams, tas ir ticības jautājums. Tādēļ jau arī diskusija starp kristiešiem un citādi domājošajiem šajā jautājumā nevedas, jo es par sienu, bet tu par ūdeni. Tas arī viss. Tādēļ būtu mīļš lūgums tajās diskusijās, kur kristieši diskutē par sev aktuālam lietām, vienkārši nejaukties, jo no tā nav nekādas jēgas. Viss, ko es te iepriekš uzrakstīju , ir elementāra katehēze, parasti otrās nodarbības saturs.
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 40 , pavisam kopa bijuši: 2631