atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu kas ir palīgbīskaps?
Voldemārs
Iesūtīts: 2007.06.15 22:32:04
99. pants: "... Arhibīskaps savā diecēzē var iecelt palīgbīskapu, kurš savu amatu veic arhibīskapa vadībā. Arhibīskapam atstājot amatu, kā arī viņa nāves gadījumā, palīgbīskaps atkāpjas no amata pienākuma pildīšanas."
Pie visa tā, kas rakstīts par bīskapu:
1.panta 2) "Bīskaps – bīskapa amatā iesvētīts diecēzes vadītājs un pārraugs;"
1.panta 15) "Bīskapu kolēģija – LELB bīskapu koleģiāla vadības un pārraudzības institūcija;"
82. pants "Kapitula locekļi ir arhibīskaps, bīskapi, prāvesti un dekāni."
85. pants "Bīskapu kolēģiju veido visi bīskapi. ..." arī citi panti...
89. pants "Bīskapu kolēģija izskata jautājumus, ja tos ierosina vismaz viens bīskaps."
Man īsti nav skaidrs, kas ir šis bīskaps? Vai viņš tiks tikai vārda pēc saukts par bīskapu? Vai viņš tiek kaut kā ievests? utt.
Īstenībā, tā kā tas (99.) ir tikai viens pants, kas min šādu amatu, tad te ir vairāk neskaidrības, kā skaidrības...
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.06.15 22:36:15
Ja jautājumu aplūko no Rakstiem un Luterisko ticības apliecības puses, tad bīskaps ir mācītājs ar papildus administratīvām funkcijām. Šādā skatījumā nav nekādu pretrunu situācijai, kad LELB vadītājs aicina kādu sev palīgos ar amata nosaukumu bīskaps. Taču, cik saprotu no satversmes, bīskaps ir skatīts citā nozīmē - un te nu ir jautājums par trīsdaļīgo amatu.
Jau iepriekš pateicos par viedokļiem!
Andis Atvars [81.198.158.87]
# Iesūtīts: 2007.06.16 00:21:30
Droši vien tā būs kāda drukas kļūda un palīgbīskapa vietā būtu jābūt bīskapa palīgam saimnieciskos jautājumos..., bet lai dod skaidrojumu Satversmes autori....
Zaurs
# Iesūtīts: 2007.06.18 15:37:48
Zaurs domā, ka Voldemāram grūtības ar lasīšanu. Palīgbīskaps vajadzīgs, kad bīskapam vairs nav spēka vadīt diecēzi, līdz tiek ievelēts jauns bīskaps. Tad p-b atkāpjas.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.06.18 17:23:19
Zaur!
Es gan īsti nezinu, kuram te ir grūtības ar lasīšanu, ja 99.pants skaidri saka: "Arhibīskaps savā diecēzē var iecelt palīgbīskapu, kurš savu amatu veic arhibīskapa vadībā." Tātad, arhibīskaps var iecelt savā, nevis citā diacēzē. Izcēlumi mani, lai Zauram būtu labāk salasāms
+Jānis
# Iesūtīts: 2007.06.19 13:23:37
Palīgbīskapi parasti tiek iecelti arhidiecēzēs, kur arhibīskapiem līdztekus pienākumiem diecēzē ir ļoti daudz citu pienākumu visas baznīcas lietās. Lai arhidiecēžu draudzes un mācītāji varētu saņemt līdzvērtīgu uzmanību un aprūpi, tajās mēdz būt divi bīskapi. Otrs bīskaps tiek saukts par palīgbīskapu. Viņu ieceļ nevis ievēl, tādēļ arī viņš atkāpjas no amata līdz ar arhibīskapu, kas viņu iecēlis. Lai kļūtu par diecēzes bīskapu, viņš jāievēl parastajā bīskapu ievēlēšanas kārtībā.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.06.19 13:32:29
+Jāni!
Paldies! Mans jautājums gan vairāk ir par to, kā tas saskan ar trīsdaļīgo amatu? Sanāk, tas ir bīskaps, bet nav bīskaps? Vai kā?
+Jānis
# Iesūtīts: 2007.06.19 16:42:42
Viņš ir bīskaps, tiek konsekrēts kā bīskaps un, līdzīgi diecēžu bīskapiem, pēc pašreizējās satversmes, viņam ir neatņemamas tiesības sludināt Dieva vārdu, pārvaldīt sakramentus, kopt dvēseles, kalpot baznīcas vienībai un pretoties herēzēm, bet savas īpašās pārraudzības un administratīvās pilnvaras viņš saņem no arhibīskapa.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.06.19 17:31:31
Nja... es jau saprotu jums tas ļoti svarīgi runāt par bīskapiem un satversmi.... bet es īsti nesaprotu šīs diskusijas nozīmi ... manuprāt, lietderīgāk būtu bijis diskutēt pirms šī savrsme un bīskapi ievēlēti... jo mainīt jau tik un tā neko drošvien nevar, cik saprotu?!
Minimālists
# Iesūtīts: 2007.06.19 17:33:02
kaut.., teorētiski turpmākos trīs gadus Satversmi var mainīt +/- vienkārši.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.06.19 17:55:21
nezināju... nu tad jau būs man ar jāiemet sava kritiskā acs... kaut gan man laikam lietderīgāk palasīt pavārgrāmstu!!!
Minimālists
# Iesūtīts: 2007.06.19 18:06:33
Vēl te mums vajag iesaistīt Ctulhu, un tad visi šī foruma topiki būs vienādi... NEVAJAG TĀ
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.06.19 19:04:15
+Jāni!
bet vai tad pēc trīsdaļīgā amata sistēmas, viņš vairs atkal varēs būt mācītājs, ja ordinēts par bīskapu?
+Jānis
# Iesūtīts: 2007.06.19 19:28:05
Domāju, ka jā. Ja nemaldos, pat iepriekšējais Jorkas arhibīskaps Deivids Houps atgriezās kalpošanā draudzē.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.06.19 19:54:00
bibliski tur nav nekādu šķēršļu, bet jautāju par pašlaik populārā trīsdaļīgā amata līniju. Ja nekļūdos, tad pēc šīs trīsdaļīgā amata kārtas, "ieordinēšana" nākamajā pakāpē nozīmē, ka nevar atgriesties iepriekšējā.
Minimālists
# Iesūtīts: 2007.06.20 00:18:31
kaut.., var būt tomēr atrodi privātu e-pasu vai izveido kādu google grupu. Tad tur arī vāries par "offtopic". Sorry: vai nu raksti par tēmu "Palīgbīskaps", vai paklusē...
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.06.20 00:21:37
Minimālists paldies par aizrādījumu.. ņemu vērā !!! izvēlos paklusēt!! manuprāt, daudz jau ir pateikts!!!
Voldemārs
# Iesūtīts: 2007.06.20 10:48:22
vai tas būtu par daudz prasīts, lūgt izteikties par tematu?
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.06.20 12:19:04
piekrītu Voldemāram!

p.s. krieviski es nelasu... un daudz ar nesaprotu!!!
titulārbīskaps
# Iesūtīts: 2007.06.20 12:42:38
Bēdīgi, ka LELB palikusi gluži apsēsta ar amatiem - bīskapi, palīgbīskapi. Pietrūkst vēl tikai goda bīskapi un citi "-kapi", lai dažu episkopālisma fanu prieks būtu pilnīgs... Sapinušies esat ka neatpiņķerēties...
kaut..
# Iesūtīts: 2007.06.20 13:05:28
titulārbīskaps vai Tev tas traucē??? .. godīgi sakort es par šo maz domāju... pat vispār nedomāju!
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 42 , pavisam kopa bijuši: 36399