atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luterāņi un katoļi
Dienasgaisma
Iesūtīts: 2009.12.03 22:27:22
Sveiki!
Man ir radies jatājums. Vai Jums nešķiet, ka katoļi noniecina luterticību???
Agrāk nebiju pievērsusi tam uzmanību, bet nākās to bieži dzirdēt.
Uzskatu, ka katra ticība, kas ir pakļauta Dievam, Kristum utt. ir laba un vienlīdzīga ar pārējām.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
armilo
# Iesūtīts: 2009.12.04 13:07:11
Aivars, neko neņemu ļaunā, jo visas "katholikos" nozīmes man ir zināmas. Es izcēlu tikai vienu, proti to, ka Baznīca ir viena un vispārēja. Tas lai tēmas autorei liktu aizdomāties, ka Romas katoļiem nav pamata noniecināt luteriskos katoļus, jo visi esam vienas, Katoliskās(vispārējās) Baznīcas locekļi. Liekas, ka mēs iebraucām par dziļu teoloģijā, bet tēma laikam tomēr ir par attiecībām. Un šajā ziņā es pievienojos Animai, kas teica, ka visi plīvuri krīt no romas katoļu acīm, kad luterāņi tiem lietas mierīgi izskaidro.
rainars
# Iesūtīts: 2009.12.04 13:55:36

jaunas, nebijušas mācības, ko senie Baznīcas tēvi nav pazinuši.


Tādas un visādas citas mācības uzliktas ,ka paši nevar izpildīt ,bet no ticīgajiem pieprasītas.

Ef.4:11 Viņš arī devis citus par apustuļiem, citus par praviešiem, citus par evaņģēlistiem, citus par ganiem un mācītājiem,
12 lai svētos sagatavotu kalpošanas darbam, Kristus miesai par stiprinājumu,13 līdz kamēr mēs visi sasniegsim vienību Dieva Dēla ticībā un atziņā, īsto vīra briedumu, Kristus diženuma pilnības mēru.
14 Tad mēs vairs nebūsim mazgadīgi bērni, kas cilvēku viltus spēlē, viņu viltīgas rīcības piekrāpti, tiek šurpu turpu svaidīti, padodamies katram mācības vējam.
Lk.7:20 Tāpēc no viņu augļiem jums tos būs pazīt.
21 Ne ikkatrs, kas uz Mani saka: Kungs! Kungs! - ieies Debesu valstībā, bet tas, kas dara Mana Debesu Tēva prātu.

Kol.2 :18 Nevienam nav tiesības atņemt jums jūsu balvu, kaut arī tas atrod patiku pazemīgā kalpošanā eņģeļiem un kaut arī tas lepojas ar parādībām, ko viņš redzējis. Tāds bez pamata kļūst iedomīgs savā miesas prātā
19 un neturas pie galvas, no kuras ar saišu un dzīslu palīdzību visa miesa tiek vienota un kopā saturēta un aug Dieva augumā.
20 Ja nu jūs esat ar Kristu nomiruši pasaules pirmspēkiem, ko tad jūs, it kā vēl dzīvodami pasaulē, uzņematies priekšrakstu
Ingars
# Iesūtīts: 2009.12.04 15:56:04
armilo
Vienīgi lieta tāda, ka katoļu garīdzniecība varētu vienreiz beigt spirināties patiesībai pretī, meklēt visvisādus attaisnojumus, pamatojumus un reiz atzīt, ka Luteram bija taisnība, bet pāvesti maldījās, jo būtībā Luters neko jaunu nepateica, patiesībā ne viņš viens saprata, cik katoliskās konfesijas garīdzniecība ir tālu aizgājuši no apustuliskās mācības, tajā laikā aiz visām pāvesta piekritēju "cīņām par patiesību" stāvēja gluži parasta un cilvēcīga lieta - bizness. Pie vienas vietas viņiem bija mācības patiesība, viņus interesēja tikai tas, lai varētu tautas turēt īsā pavadā, lai tik naudiņa plūst uz Romu, lai saglabātos Pāvesta laicīgā politiskā vara. Netik daudz, ka viņiem nepatika Lutera mācība, cik daudz tas, ka dēļ tās Pāvests zaudētu varu, līdz ar to arī kardināli un bīskapi, kuriem taču peiderēja lieli īpašumi utt.
rainars
# Iesūtīts: 2009.12.04 16:01:15
Ingars man domāt ka ieciklēties uz 16.gs nav jēgas.
Tas bij sen.Daudz ūdeņu aizplūduši.Tagad ir 21.gs.
Lai spīd Dieva patiesā Gaisma.
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.12.04 19:43:34
rainars
Un 21. gs. liberālās luterāņu baznīcas ir ieviesušas TĀDAS jaunas maldu mācības, ka Romas katoļi uz tā fona izskatās daudz kristīgāki un bibliskāki.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.12.04 20:28:31
Kristofers

Viena no šādām maldu mācībām ir mācītāju nepārvaramā vara. No tām rodas paauKstināšanās kas ražo sekulārismu un homoseksuālismu.
Uldis
# Iesūtīts: 2009.12.04 21:45:56
Aivars Lapšāns

Viens no homoseksuālisma paveidiem ir pedofīlija, kuru ražo celibāts.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.12.04 23:29:07
Uldis


Viens no homoseksuālisma paveidiem ir pedofīlija, kuru ražo celibāts

Vai tad Zviedrijas luterāņu mācītājiem ir celibāts? Pirmā dzirdēšana. Nezināju.
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.12.05 00:56:58
Gnidrologsincognito Man "patīk", nekriškoņi jūsu viszinošā kompetence. Jūs laikam ne tik vien luterāņu forumā beržaties, bet arī katoļu mises cītīgi apmeklējat un pie ortodoxiem esat bieži viesi.
rainars
# Iesūtīts: 2009.12.05 09:14:33
Bet Dievs, no kā nāk izturība un ieprieca, lai jums dod vienādu prātu savā starpā Kristū Jēzū, lai jūs vienprātīgi vienā mutē slavētu Dievu, mūsu Kunga Jēzus Kristus Tēvu. Pieņemiet cits citu, kā arī Kristus mūs ir pieņēmis Dievam par godu. (Rom.5.)

Te saprašana pielikt vēl kādu rakstu vietu.

Kāpēc tad jūs arī pārkāpjat Dieva pavēli savu likumu dēļ?( Mt.15)
Ja nu jūs esat ar Kristu nomiruši pasaules pirmspēkiem, ko tad jūs, it kā vēl dzīvodami pasaulē, uzņematies priekšrakstu jūgu, cilvēku baušļus un mācības(Kol.2)

Uzliktās cilvēku mācības, kuras paši nevar nest,veicina dalīšanos un notiek un ir notikusi vērienīgāka dalīšanās Luteriskajā baznīcā ,vai teiktu draudžu apvienībā,kaut vai tepat Latvijā.

Tādu lūk lietu atrodu,bet es domāju ka tam nevajadzētu ttraucēt teikt Slavas un Pateicības Jēzus Kristus Dzīvajam Dievam Svētajā garā kurš nav žēlojis savu dēlu ,lai tie kas tic uz Dēla nāvi un augšāmcelšanos iemantotu grēku piedošanu un mūžīgo dzīvošanu.Āmen.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.12.05 11:04:35
Gnidrologs
Kāds nu kuram tas paziņu loks. Tāds pie tāda līp laikam.
incognito
# Labojis incognito: 2009.12.05 11:51:26
Ivo Pavlovičs
Mums savukārt patīk Tev sagādāt patikšanu.
Bet vispār saki, mīļais, vai tevi aizvaino tas ka nekristieši runā par kristīgām lietām?
rainars
# Iesūtīts: 2009.12.05 13:37:20


Atceros ka draudzē, kur eju svētdienās Dievkalpojumu svinēt,arī zvanīt baznīcas zvanu,viesojās Arhibīskaps Jānis Vanags ,mācītāja krusta pasniegšanas dienā .
Arhibīskaps sprediķī tendēja cilvēkā un arī katrā lietā censties saskatīt ko labu.
Domājams visa kristietības uzdevums vairot labo un apturēt (sālīt) pūšanas procesus,lai labā sēkla vairotos un paugtu,tādejādi pārraugot slikto.Gaisma kliedē krēslu izgaismojot ērmīgās vietas tādejādi kliedējot bailes.
Brāļi nesīsim savas nepilnības gaismā un vilksim baļķus ārā no savām acīm nevis skabargu no otra.
Aramands [90.130.168.247]
# Iesūtīts: 2009.12.05 22:10:09
Man ir daudz labu draugu katoļu. (tāpat pazīstu savējos nīstošus luterāņus) Mēs tik maz viens par otru zinām, tāpēc tik daudz viens par otru baumas stāstām. Mums ir tik daudz vienam no otra ko mācīties....
rainars
# Iesūtīts: 2009.12.06 17:07:22
Aramands [90.130.168.247] āmen par ekumēnismu.
Piebildīšu ka citās draudzēs ar ir jauki kristieši.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.12.16 23:32:10
Jošs Mulders Tridentas koncils vai nē - bet kad mēģinu saprast luterāņus - es viņus vienkārši nesaprotu un mana iekšējā balss jūtās slikti Lukturos, tas ir mans personīgais viedoklis - bet RKB es jūtos labi - jo ir loģiski saprotams un daudz kas izskaidrots, katehismos - man personīgi būtiski jautājumi - un es uzskatu, ka katram ir savs ceļš ejams - pašam ir jāmeklē īstenība, ja gribās to meklēt un atrast !
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.17 10:23:41
Aiko,

Nu un man akuraat otraadi, tik biezhi par RKB ticiiabs lietaam gribas uzdot to lukturiem tik tipisko jautaajumu - kur tas rakstitis Rakstos?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.17 10:33:01
Jošs Mulders
tik biezhi par RKB ticiiabs lietaam gribas uzdot to lukturiem tik tipisko jautaajumu - kur tas rakstitis Rakstos?
Odnako, kad vajag, tu pats atsaucies uz Baznīcas Tēviem kā autoritātēm.
Kur Trīsvienība nepārprotami ir Rakstos? Tu labāk atsaucies uz Atanasija TA.
Arī uz Augustīnu dažreiz.
Šie vīri vai tad nevarēja kļūdīties?
Solle
# Iesūtīts: 2010.01.16 10:56:53
Nu, nezinu - katram pašam spriest kā kurš pret kuru izturās. Varu tikai pieminēt, ka tad, kad aizgāju no katoļu draudzes, jo pat Dievkalpojumā vairs neguvu nekādas atklāsemes (mācītāji mainījās tik strauji, ka beigu galā draudzes priekšā jau stāvēja kaut kāds āfrikānis, kurš knapi spēja izboksterēt svētrunu no lapiņas, taču kāda tur vairs vēsts, kad jāklausās 20 minūšu katra vārda pārboksterēšanā vai noskaldītos vārdos). Nu neko, kaut kā sāku neiet vispār. Pēc gadiem sāku iet uz luterāņu baznīcu un kā nu redz, svētdienas skolotāja no katoļu baznīcas paziņoja, ka esmu atkritusi, ja jau no katoļu draudzes aizeju, lai apmeklētu luterāņu baznīcu. Katram pašam spriest.
sica . [78.84.150.225]
# Iesūtīts: 2010.01.16 12:20:21
Solle
hmmm nez kurā RKB draudzē tik šausmmmmīggg bieži mainās priesteri un kur tad kalpo šis āfrikānis?
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 36 , pavisam kopa bijuši: 34941