atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jaunā Satversme
Mulders
Iesūtīts: 2007.06.11 09:18:20
Šeit varētu apspriest jauno Satversmi.
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.02 22:58:08
indriķis Klau, nu jau mēs pārejam pļāpu līmenī... Par tām tavām pērlēm - es jau tikai norādīju uz tavu vērtīgo domu izniekošanu tādiem, kas tās neprot novērtēt... Tāpat kā ārzemēs mēs ikviens reprezentājam visu Latviju, tāpat arī šeit mēs(saskarē ar jums, ārzemniekiem augsburgeriem, - piedod, man šis apzīmējums nez kāpēc asociējas ar hamburgeriem...) katrs reprezentējam LELB!
Svilpaste
# Labojis Svilpaste: 2007.07.02 23:42:50
Mulder. Mēs pie romiešiem redzam, kā šī hierarhija strādā- pāvests pasludina sevi par Kristus vietnieku (nemaldīgu) un pārākā centralizācija un diktatūra. Un virs pāvesta arī esot Kristus...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.03 10:37:09
Svilpaste, mazliet atkāpe, bet ceru, ka sapratīsi.

Monarhija ir ideāla pārvaldes forma, ja monarhs ir ideāls cilvēks /Nīče/

Demokrātija ir ideāla pārvaldes forma, ja tauta ir ideāla /Mulders/
Balss
# Iesūtīts: 2007.07.03 10:52:30
Mulders Tev tiešām foršas domas un trāpīgi formulējumi!!!
indriķis
# Iesūtīts: 2007.07.03 14:31:56
Balss, nu nereprezentē tu LELB, vienu tanti t.i. sevi gan.
Balss
# Labojis Balss: 2007.07.03 19:11:39
indriķis Tātad tu reprezentē visu KLB, bet es tikai pati sevi, ne LELB. OK, nemaz nepretendēju uz visas LELB reprezentēšanu (to nevar neviens), tomēr kāda daļiņa no LELB esmu arī es, onkuli indriķi ! (Vai varbūt - puišeli? )
exilio [88.70.187.72]
# Iesūtīts: 2007.07.04 21:34:38
Labi, protams, ka LELB monarhs (pec Muldera) ir ideāls. Urrā, urrā! Ne par velti ap viņu tāds personības kults... (Un šeit es nedomāju Kristu, viņš sevi pat par "labu" liedzās apzīmēt.)

Lai nu ta butu... Bet skumji kaut kā, ka Latvijas luterāņi atteikušies no savām tiesībām domāt un lemt.

"Mums Lutera Akadēmijā tā mācīja, un es tā ticu," teica man reiz viens LELB mācītājs.
Mums bīskaps teica, un mēs tā ticam, tagad varēs teikt LELB draudzes locekļi un izslēgt domāšanas funkciju...
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2007.07.04 21:51:32
exilio Kārtējais velniņu mālētājs uz sienas? Lai būtu pēc tam, ko apkarot? Jūs paši te izdomājat blēņas un pierakstāt tās mums. Vai cienīt un respektēt savu vadītāju jau ir personības kults? Jums laikam melnbaltas brilles bez niansēm? Jau iepriekš atvainojos par citātu: "Tas, pret ko apvienojas muļķi, ir uzticības cienīgs." Žans-Pols Sartrs.
Kristofers
# Iesūtīts: 2007.07.04 22:37:29
Daži diskutētāji te visu laiku piemin RKB, pie tam galīgi garām. RKB nav konkrētā pāvesta kabatas iestāde, un viņa mirkļa iedomas - RKB mācība, vai viena kaprīze - likums visiem. Pie tam nav svarīgi vai tas ir kaut kur rakstīts vai nav, galvenais ka pats pāvests un viņa favorīti to zin.
Pie romiešiem viss rullē, viss ir sakārtots. Baznīcas mācības pamats ir visas RKB dogmas, kas pieņemtas gadsimtu gaitā un apkopotas Denzinger-Schönmetzer Enchiridionā, kas ir publiski izlasāms. Visi katoļi zina savas tiesības un pienākumus, tās ir uzskaitītas kanonisko tiesību kodeksā, kas ir izlasāms Vatikāna mājas lapā. Lajiem viegli sagremojamā formā šīs lietas ir izklāstītas Katoliskās Baznīcas katehismā, kas ir publicēts un arī Vatikāna mājas lapā izlasāms.
Spēle ir ar skaidriem noteikumiem. Piekrīti tiem - stājies RKB, nepiekrīti - čau!
Mulders
# Iesūtīts: 2007.07.05 09:27:13
exilio, neesi mēģinājis rakstīt romānus par sazvērestības teorijām... Da Viņči kods pret tevi atpūšas.
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.05 10:42:00
Kristofer , nav pie romiešiem tās sakārtotības, ko tu te zīmē. Frakcijas - sākot no galējiem liberāļiem Amērikā, revolucionāriem Dienvidamērikā, beidzot ar Marijas dievišķotājiem. Pa vidu arī šis tas evaņģēliskāks Francijā un Vācijā. Reāli pāvests viņus sacementē kopā, ne kādi rakstīti teksti. Pat ekumēniskās sarunās viņi uzsverot, ka īsti par pilnu viņu tekstus nevarot ņemt, jo citādi - kādas vēl sarunas? vien anatēma tam un tam par to un to...
exilio [88.70.182.163]
# Iesūtīts: 2007.07.05 21:11:16
Es jau neko, es tikai norādu. Ja man nav taisnība, tad jau nav par ko satraukties.
Svilpaste
# Iesūtīts: 2007.07.05 23:29:40
Bet skumji kaut kā, ka Latvijas luterāņi atteikušies no savām tiesībām domāt un lemt.
+++Es no savām tiesībām domāt neesmu atteikusies. Domāšu arī turpmāk!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.06 10:48:00
Pārdomātāj , delfos ir interesants raksts. http://www.delfi.lv/news/comment/comment/article.php?id=18374561
Daža laba pārdomu vērta doma par daža attieksmi pret vadītājiem un šīs attieksmes saknēm.
Pārdomātājs
# Iesūtīts: 2007.07.06 11:54:34
indriķis Izlasīju. Labs raksts. Iebildumi rakstā par žurnālistu nekulturālo izturēšanos un vispārpieņemto žurnālistikas uzvedības normu neievērošanu bija pilnīgi pamatoti. Tikai tas, uz ko tu velc, neattiecas uz mums. Citāts no raksta: "Tu esi mans prezidents, slava Tev! Es gan nezinu, kas Tu esi, tikai vadi mūs!" Starpība ir tieši tā, ka mūsu vadītājs IR viens no mums, mēs viņu zinām, pazīstam un respektējam tieši viņa darbu dēļ.
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.07.06 16:53:15
Pārdomātāj, dažas paralēles tur ir , nenoliegsi.
Bet līdzvainīgi ir priekšniecībai pietuvinātie, kas dzied slavas dziesmas.
Nu tu esi izvēlējies būt starp tiem mēs , kas viņu zinām, pazīstam un respektējam tieši viņa darbu dēļ.
Bet citi mēs uz viņa darbiem raugās savādāk. Jo darbi mēdz būt dažādi...
<< . 1 . 2 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 72 , pavisam kopa bijuši: 4503