atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Ko jums nozīmē Reformācija?
mārrutku vilks
Iesūtīts: 2009.10.31 10:23:54
Ko jūs svinat Reformācijas dienā? Kāpēc jūs šo dienu svinat vai nesvinat un kas jums ir reformācija?

diskusija primāri kristiešiem
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.01 17:28:51
Ex cathedra [94.246.126.30]
Ka tik ne tā!
Haiti - katoļu priesteris Aristīds pasludina par valsts reliģiju sātanisko vudū.
Itālija - vai ko izsaka vārds mafija?
Latīņamerika... no comments

Bet attiecībā uz tevis pieminēto Ziemeļeiropu, vikingu (jeb sirotāju) tikumus ir nomainījuši tomēr citi. Gan jau arī pederastija norietēs.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.11.01 17:41:34
Ex cathedra [94.246.126.30] pārtāv to pašu loģiku, kas saka, ka viendzimuma "laulību" svētīšanas cēlonis ir sieviešu ordinācija. Tas tā, pārdomām. Dievs var ļaut visādiem jokaiņiem izpausties, lai Vārds taptu pasludināts.
Ex cathedra [94.246.126.152]
# Iesūtīts: 2009.11.01 18:36:42
Aivars

Nepareizi "katoli" uzreiz tiek ekskomuniceti.

Tiesi otradi luteranju pasaule ir sabojata gandriz pilnigi.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.01 18:40:02
Ex cathedra [94.246.126.152]
Lūdzu... nestāsti pasakas! Vai, ja nu akurāt acīs cērtas, stāsti vismaz tādas, kas gaumīgas.
Mekletajs
# Iesūtīts: 2009.11.01 18:40:47
Ex cathedra [94.246.126.152], ojjjjjjjj!

Nevajag labāk sākt!

Ja sāksim uzskaitīt visu par katoļiem, tad te vajadzēs es nezinu cik daudz vietas! Labāk nepiesārņosim šo lapu!

Tikai, Tu pieminēji viendzimuma laulības- Spānija,būdama Romas katoļu zeme, tās legalizē!
Mekletajs
# Iesūtīts: 2009.11.01 18:42:11
Tā,ka konfesijai nav nozīmes!
Katram pietiek savu niķu, stiķu! Katram savs labums un arī savs sliktums!
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.01 19:55:50
Ex cathedra [94.246.126.152]
Aivars

Draugi, ja nu jūs mērāties, kurš ir krutākais, tad kļūstiet muslimi. Irānā homoseksuālistus publiski pakar. Lai slavēts Dievs!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.11.01 19:59:05
incognito
A kur tev atkal gomosjaķina rēgojas?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.11.02 10:49:52
Es shos sveetkus uztveru kaa "muuseejie..."

Baigi pareizaa diena! Kaa iedomaajos, taa gara ausim dzirdu to "klap klap klap..." pie Vitenbergas vaartiem!

Taapeec (sorry ar noveeloshanos) shajaa dienaa daavinu jums mazliet dziesminju!

http://www.youtube.com/watch?v=dt5AJr0wls0
indriķis
# Labojis indriķis: 2009.11.02 13:19:01
Reformācijas izpalikšana - palasiet sakarīgo zviedru daktera grāmatu "Stāsts par Sanmikelu" un pēdējo Pjūzo romānu "Omerta".

Abos ir sakarīgi teksti par Marijas kulta konsekvencēm īstās un mono konfesionālās katoļu zemēs - Marijas kā dievietes , pielūgšanu.

Gan zviedru protestants , gan katolis Pjūzo , abi ar cieņu izturēdamies pret šo katoļu reliģiju, atspoguļo faktus - daudziem jo daudziem
Romas katoļiem Kristus ir kas neizprotams, tāls un nezināms, bet Marija ir dieviete.
vilks
# Iesūtīts: 2009.11.06 10:32:16
Man arī reformācija lielā mērā nozīmē pateicību Dievam, ka es varu lasīt Bībeli savā valodā un ticēt Dievam bez nepieciešamības pārstāt domāt. Tiesa, mūsdienu Romas katoļu baznīca jau teoloģiski ir pieņēmusi praktiski visu, par ko cīnījās Luters, tā ka lielas atšķirības vairs nav.. tomēr domāju, ka caur Reformāciju ir notikušas lielas un labas lietas pasaulē. Tiesa, pietiek arī sliktu blakusefektu, bet kur gan tādu nav?
Osija [81.198.244.122]
# Iesūtīts: 2009.12.27 15:58:53
Ne tikai reformācija dienā,bet daudz,daudz biežāk domāju par Lutera apmānītiem cilvēkiem!
Osija [81.198.244.122]
# Iesūtīts: 2009.12.27 16:00:47
Pierādījumi ir katra deguna priekšā,tikai jānoņem lepnības širmis no sava degungala!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.28 14:20:04
Osija, taa ir... Krisus, Paavila un Lutera vaardi "Spriediet pashi..." ir briesmiigaakais, kas noticies ar pasauli peec Reformaacijas... cilveeki tieshaam saakushi to dariit... jaa biezhi ir kljuudiijushies, bet daudz mazaak nekaa tad, kad vinju vietaa sprieda lieli un augsti popi, pieprasot paklausiibu sev kaa pazemiibas meeru... to izmantodami lai pieviltu daudzus!
Vecais Ādams
# Iesūtīts: 2009.12.28 15:17:55
Es domāju tā - ja cilvēks ir luterānis, tad Reformācija tam ir aksioma. Un pieņemu, ka luterāņiem nevajadzētu šo tēmu pat burzīt savā starpā. Ko tur vispār pārspriest?! Es personīgi Bībeli esmu izlasījis četras reizes, un atceros Jēzus teikto ,,...tev nebūs manā priekšā citus dievus turēt!,,. Varbūt kādreiz arī visu Bībeli zināšu no galvas, bet virzienam pietiek!
Pēc tam, atkārtojot šos vārdus, ieejiet katoļu baznīcā. Pēc tam pareizticīgo. Lai tiktu līdz altārim, ir jāiziet caur dažādu svēto galerijai, un ja katram kaut ko palūgsi un noliksi svecīti, tad līdz galam nemaz neaiziesi. Īsāk sakot - nemaz no pagānu totēmu pielūgšanas neatšķirās, tikai ar to, ka pielūdzot kārtējo svēto, cilvēki LIETO krusta zīmi. Un ja dzirdu par ,,LELB un RKB tuvināšanos,, , kas publiskajā telpā noskanēja pirms pāris (?) mēnešiem - tad kāda velna pēc tā Reformācija bija vajadzīga? Tad vispār jau man ir vieglāk no koka iztest statuju, nosaukt par kaut kādu Svēto Fuflonu, izgriezt uz viņa rindiņu no Bībeles, uzzīmēt krustu un pielūgt! Bet varbūt šovmeņiem vienkārši pāriet uz konfesiju, kas viņus saista un man - vienkāršam ticīgajam atstāt iespēju tusēt ar Svēto Trīsvienību pa tiešo, bez starpniekiem! Šis bija maigi teikts, parasti es lietoju necenzētu leksiku. Man bija grūta bērnība un kristīts/iesvētīts esmu salīdzinoši nesen, atvainojos aizskartajiem.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.28 15:38:57
Vecais Aadams, saderam, ka es liidz RKB altaarim aizieshu paardesmit sekundees pietam neatkariigi no sveeto ikonu daudzuma bazniicaa... Shkjiet, ka tieshi tev visvairaak taas ikonas un krusta ziimes traucee... taatad tava sirds pieshkjir shiem maaxlas darbiem un koka figuurinjaam kaut kaadu speeku... taatad tava sirds joprojaam ir VD valgos
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.28 15:43:57
Ctulhu, izklausaas ka Vecais Aadams ir vai nu pavisam zaljsh Luteraanis vai nav Luteraanis vispaar...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.28 16:08:04
Vecais Aadams, nu... un kaapeec, tad tu domaa, ka citi juut taapat... ???

Tas aciimredzot tevi apgreecina koka krusts... tas noziimee, ka probleema ir tevii nevis krustaa... Vairumam kristieshu Krusts ir atgaadinaajums par Kristus darbu...

Tas ir... normaalam kristietim ir asociaacija "Krusts->Kristus Par mani greecinieku miris", bet ir ticiigie, kuriem shii asociaacija ir kaut kur iebuxeejusi liimenii "Krusts->Elks" un tad vinji sho savu asociaaciju projicee uz citiem!
Luteraanjiem Krusts nekad nav bijis ticiibas un pieluugsmes objekts... un Luteraanji krusteniski saliktiem kokiem nepieshkjir kaut kaadu speeku pashu par sevi... kaa vien tos speekus, kas izriet no fizikas, kas savukaart izriet no krusta masas, aatruma u.c. parametriem
Vecais Ādams
# Iesūtīts: 2009.12.28 16:26:19
vienkāršam ticīgajam atstāt iespēju tusēt ar Svēto Trīsvienību pa tiešo, bez starpniekiem! Ctulhu Četras sienas un jumts. Baltijas laika apstākļu dēļ.Jošs Mulders Esmu normāls egoists, ,,zaļš,, ticīgais, tāpēc vispirms jau par savām izjūtām runāju. Un, khm-khm, es nepielūdzu krustu. Ja es lūdzu Dievu, tad parasti ne uz ko neskatos.
ziemasvilks
# Iesūtīts: 2009.12.28 17:55:18
Nu tā.
Vai Mulders un Vecais Ādams varētu izdarīt nelielu kopsavilkumu un pastāstīt, kāds viņu sarunai par bildēm un elkiem ir sakars ar Reformāciju? Un atgriezties pie sarunas par to.
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 154 , pavisam kopa bijuši: 36026