atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Zviedrijas luterāņi svētī homoseksuālismu un laulās gejus
Paulus
Iesūtīts: 2009.10.22 15:51:12
Zviedrijas baznīca turpmāk laulās arī viendzimuma pārus

Publicēta: 13:45 22.10.2009.
Stokholma, 22.okt., LETA. Zviedrijas Luterāņu baznīcas sinode ceturtdien pieņēmusi vēsturisku lēmumu atļaut baznīcā laulāties arī homoseksuāliem pāriem, vēsta interneta izdevums "The Local".

Lēmums pieņemts, balstoties uz baznīcas padomes jūnijā iesniegto petīciju Zviedrijas baznīcas sinodē - augstākajā lēmējvarā.

Zviedrijā šī gada 1.maijā stājās spēkā likums, kas atļāva homoseksuāliem pāriem laulāties civilā vai reliģiskā ceremonijā.

Līdz tam Zviedrijā homoseksuāļiem bija ļauts savas partnerattiecības reģistrēt civilā ceremonijā.

Civilās savienības, kas gejiem un lesbietēm garantē tādu pašu juridisko statusu kā laulātiem pāriem, Zviedrijā ir atļautas kopš 1995.gada.

Paredzams, ka baznīcas laulību ceremonijās homoseksuāliem pāriem tiks veiktas nelielas izmaiņas, piemēram, frāze "vīrs un sieva" tiks aizstāta ar vārdu savienojumu "likumīgi laulātie".

Jau kopš 2007.gada Zviedrijas baznīca, kura apvieno aptuveni 74% valsts iedzīvotāju, viendzimuma pāriem devusi savu svētību.

Baznīcas sinodes lēmums Zviedriju padara par vienu no pirmajām valstīm pasaulē, kurā geju laulības atļauts noslēgt valsts lielākajā baznīcā.

LETA
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
AutorsZiņas teksts
armilo
# Iesūtīts: 2009.10.22 21:50:56
Merlins, bet vai tagad nebūs tā, ka PLF paziņos LELB par kopības pārtraukšanu sakarā ar nepieklājīgu izturēšanos pret ZB?
SFINKS
# Iesūtīts: 2009.10.22 21:54:54
Dīvainā kārtā visas Latvijas Baznīcas redz tikai homoseksuālistus un tautas maitātājus pagānus ar maģiskām izdarībām.
Nez kāpēc neviena no Baznīcām nepaceļ savu vareno balsi un nenobrēcas par kazino un tamlīdzīgām spēļu ellītēm?
Spēciņa pietrūkst?
dassy
# Iesūtīts: 2009.10.22 21:58:49
(*;*) [87.110.41.145]
un ko Tavas fak. pasniedzēji saka par šitādām atiecībām?
dassy
# Iesūtīts: 2009.10.22 22:01:43
Dona Ribaka
nu manas fakultātes pasniedzēji daži atbalsta... un neuzskata to par grēku! es uzskatu par grēku šitādas laulības!
Paulus
# Iesūtīts: 2009.10.22 22:03:13
Abdullah saka: "ja jūs uzskatat,ka jūs atšķirībā no Jēzus un iepriekšējiem dieva sūtņiem tagad drīkststat nepgraizīties,dzert šņabīti,dzīvot kopā līdz kāzām,ēst cūkgaļu,pielūgt līdzās Dievam Jēzu un Marijau(katoli,pareizticīgie)"
________________________________________.. _______________
Es nedzeru ne šņabi, ne citu alkoholu, jo nevēlos apreibināties. Pāvils saka: "Neapreibinieties ar vīnu, no kā ceļas izlaidīga dzīve"
Neēdu cūkgaļu, jo tā ir trekna, pilna holesterīna.
Ar sievu mums nebija seksuālu attiecību pirms laulībām, jo dzīvojām saskaņā ar to, ko māca Bībele.
Lūdzos regulāri katru dienu, apmeklēju dievnamu utt.
Es to visu daru. Nu un?
VAI TAS VISS MANI PADARA CIENĪGU STĀVĒT SVĒTĀ UN PILNĪGĀ DIEVA PRIEKŠĀ??
NĒ!
Jo manas domas ir netīras, mana sirds ir pilna ar lepnumu un ļaunumu, mana mute tik bieži izrunā dusmu un kritikas vārdus, esmu neiecietīgs, egoistisks, mans skatiens nav šķīsts un vēl un vēl....
Es esmu grēka pilns, mana sirds un domas ir grēka pilnas un saēstas pat neskatoties uz visām manām pūlēm dzīvot taisnu un šķīstu dzīvi.
Es pats ar saviem spēkiem, ar saviem darbiem NEVARU tuvoties Dievam, NEVARU kļūt Viņa cienīgs! Es nekad nespēšu dzīvot tik tīru un svētu dzīvi, lai varētu ieiet Dieva Valstībā.
Tikai Jēzus Kristus krusta upuris un Augšāmcelšanās mani salīdzina ar Dievu. Viņš ir saistījis uz sava krusta visus manus grēkus, visu manu egoismu, ļaunumu, iedomību, dusmas, nešķīsto skatienu .... visus grēkus un darījis mani brīvu un tīru. Tik tīru, ka es varēšu Tiesas dienā bez bailēm stāties Dieva priekšā. Ne manu nopelnu, ne manu pūļu dēļ, ne labo darbu dēļ. Ne tādēļ, ka es lūdzos bieži, dodu naudu ubagiem, vai ēdu šo un neēdu to. Bet tikai tādēļ, ka Dievs dodams savu Dēlu ir izpircis visus manu grēkus. Tikai Viņa žēlastības dēļ!
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.10.22 22:04:07
armilo

Neiedomājies, ka "starptautiskā sabiedrība" apsveic zviedru lēmumus. Īstenībā Zveidru baznīca ir nolikusi ļoti neveiklā stāvoklī PLF un visu ekumenisko sabiedrību. Jorkas arhibīskaps vēl pagājušajā nedēļā teica, ka zviedrus uz anglikāņu bīskapu konsekrācijām vairs aicināt nav iespējams. Un kardināla Kaspera pēdējā laika interese par kontaktiem ar LELB un SELK, iespējams, arī ir saistīta ar vilšanos ekumeniski līdz šim šķietami perspektīvajos zviedros.
Merlins
# Iesūtīts: 2009.10.22 22:09:29
SFINKS

Baznīcas uzdevums nav nobrēkties. Tā ir lietojusi Dieva uzticētos žēlastības līdzekļus, lai pēc iespējas mazāk cilvēku nonāktu spēļu ellītēs. Bet ar politiķiem runāt pret azartspēļu biznesu LELB sāka jau pirms 6.Saeimas vēlēšanām. Diemžēl līdz šim bez lielām sekmēm.

Un vispār tas ir tāds nekorekts paņēmiens - ja baznīca kaut ko saka par homoseksuālismu, sākt runāt, ka vēl ir arī daudz citu problēmu. Tas homoseksuālismu nekādā veidā nelegalizē.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.22 22:13:53
Merlins
Tā jau tas ir. Tikai sava taisnība sfinksai arī. Diemžēl tāda izjūta rodas, ka LELBam no `varenajiem` ierādīta noteikta `smilšukaste`. Un laikam jau jau Evaņģēlijs ir bišķi vairāk nekā pasludinājums: "Esam pret piģiksiem
vilks. [94.246.126.25]
# Iesūtīts: 2009.10.22 22:29:57
Tā kā tika noskaidrots jautājums par dievgalda kopību, varbūt autors tēmu var arī slēgt? Citādi man šī tipa tēmas izskatās pēc vietas, kur ļaudis atnāk atrādīties un pastāstīt citiem, `ka viņi nu gan tik slikti nav`. Mani priecēja Merlina ieteikums koncentrēties savā kristīgajā dzīvē uz citiem jautājumiem.
SFINKS
# Iesūtīts: 2009.10.22 22:33:55
Merlins

Tā ir lietojusi Dieva uzticētos žēlastības līdzekļus, lai pēc iespējas mazāk cilvēku nonāktu spēļu ellītēs.

Pastāsti, ko Baznīca ir runājusi par azartspēļu aizliegšanu? Kuros plašsaziņas medijos tas tika runāts? Klusi pačukstēts?
Un tagad iedomājas, ka homoseksuālistu iznīdēšana būs veiksmīga?

Un vispār tas ir tāds nekorekts paņēmiens - ja baznīca kaut ko saka par homoseksuālismu, sākt runāt, ka vēl ir arī daudz citu problēmu. Tas homoseksuālismu nekādā veidā nelegalizē.

Protams. Nav izdevīgi redzēt citas problēmas. Piemēram arī narkotiku apkarošanu, bērnu prostitūciju un cilvēku iekšējo orgānu izņemšanu no "svaiga līķa"..
Tāpēc, ka tajās vietās apgrozās liela nauda, bet homoseksuālisms nav nekāds ienesīgais bizness.
abdullāh
# Iesūtīts: 2009.10.22 22:52:11
Lūdzos regulāri katru dienu, apmeklēju dievnamu utt.
Es to visu daru. Nu un?
VAI TAS VISS MANI PADARA CIENĪGU STĀVĒT SVĒTĀ UN PILNĪGĀ DIEVA PRIEKŠĀ??
NĒ!
Jo manas domas ir netīras, mana sirds ir pilna ar lepnumu un ļaunumu, mana mute tik bieži izrunā dusmu un kritikas vārdus, esmu neiecietīgs, egoistisks, mans skatiens nav šķīsts un vēl un vēl....
Es esmu grēka pilns, mana sirds un domas ir grēka pilnas un saēstas pat neskatoties uz visām manām pūlēm dzīvot taisnu un šķīstu dzīvi.
Es pats ar saviem spēkiem, ar saviem darbiem NEVARU tuvoties Dievam, NEVARU kļūt Viņa cienīgs! Es nekad nespēšu dzīvot tik tīru un svētu dzīvi, lai varētu ieiet Dieva Valstībā.
Tikai Allāh visaptverošā žēlastība pret tiem,kuri nepiedēvē Viņam līdziniekus mani salīdzina ar Dievu.tikai un vienīgi Allāh žēlastība pret patiesiem monoteistiem,kuri nepielūdz ne Jēzu ne kādu citu padarīs mani tīru, ka es varēšu Tiesas dienā bez bailēm stāties Dieva priekšā. Ne manu nopelnu, ne manu pūļu dēļ, ne labo darbu dēļ. Ne tādēļ, ka es lūdzos bieži, dodu naudu ubagiem, vai ēdu šo un neēdu to. Bet tikai tādēļ, ka Dievs piedod visu izņemot neticību un širk(partneru piedēvēšana dievam). Tikai Viņa žēlastības dēļ!
Merlins
# Iesūtīts: 2009.10.22 23:56:18
SFINKS

Nekā tamlīdzīga. Tieši otrādi. Tas ir feministu, homo-entuziastu un tamlīdzīgu darboņu iemīļots paņēmiens - noslēpties no vienas problēmas, noberot priekšā virkni citu problēmu. Tas ir veids, kā izvairīties no sev nepatīkamām tēmām, saglabājot cienīgu pašsajūtu.
Merlins
# Iesūtīts: 2009.10.22 23:58:21
abdullāh

"Ne manu nopelnu, ne manu pūļu dēļ, ne labo darbu dēļ. Ne tādēļ, ka es lūdzos bieži, dodu naudu ubagiem, vai ēdu šo un neēdu to. Bet tikai tādēļ, ka Dievs piedod visu izņemot neticību un širk(partneru piedēvēšana dievam). Tikai Viņa žēlastības dēļ!"

Tu esi tuvu, lai būtu luterānis. Tev vienkārši Mesijas un Pestītāja trūkst.
incognito
# Iesūtīts: 2009.10.23 09:28:43
Es apsveicu šo zviedru luterāņu lēmumu. Skaidrs, ka līdz šim tiem patieši ticīgajiem kristiešiem, kas bija homoseksuāli, nespēja svētīt savas attiecības radīja mokošu diskomfortu.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.23 09:29:17
Merlins
Tu esi tuvu, lai būtu luterānis. Tev vienkārši Mesijas un Pestītāja trūkst.
un abdullāh tūlīt teiks, ka tu esi tuvu, lai būtu muslims. Tev tikai trūkst atzīt, ka Dievam nevar peidēvēt līdzgaitniekus, u.c.
Kā jau ne reiz vien esmu ievērojis, tad, jo augstākā līmenī jūs paceļaties, jo mazāk redzamas atšķīrības starp jkums visiem - kristiešiem, muslimiem, krišnaītiem, ...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.10.23 09:30:57
abdullāh
Jo manas domas ir netīras, mana sirds ir pilna ar lepnumu un ļaunumu, ...
Hmm, tad kāpēc viss tas, ko tu saki, nevarētu būt attiecināms arī uz praviešiem, kā Noa un pārējie? Viņi tak tāpat cilvēki vien bija.
indriķis
# Labojis indriķis: 2009.10.23 10:30:18
Merlin , puse darbiņa padarīta, ja , bet kā tagad palīdzēt un motivēt ortodoksajiem zviedru luterāņiem atbrīvoties no kopības ar herētiķiem.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.23 10:40:22
Merlins, tie pazinjojumi ir notikushi peedeejaa laikaa... vai kaut kad sen jau? Tb kaut kur publiski par to bij publiceets?
armilo
# Iesūtīts: 2009.10.23 11:06:38
indriķis, šāda nogrupēšanās jau ir notikusi, skat. Missionsprovinsen
Ivo Pavlovičs
# Iesūtīts: 2009.10.23 11:34:45
Varbūt LELB varētu zviedriem kādu notu nosūtīt šajā sakarā. Bet tā baznīca jau ir sapuvusi sākot ar sieviešu priesterību u.c. problēmām, tā ka šis lēmums jau nenāk kā pārsteigums. Manuprāt, ja mēs domājam par nopietnu un godīgu ekumēnismu, tad ir jāpārtrauc jelkāda veida sadrabība ar Zviedrijas baznīcu. Pirms kādiem gadiem ortodoxā baznīca veda nopietnas pārrunas ar anglikāņiem par sadraudzību, jo šī baznīca bija saglabājusi bagādīgo Baznīcas (liturģisko u.c.) mantojumu, bet atteikusies no pāvesta. Tomēr sieviešu priesterības ieviešana bija kā visas anglikāņu baznīcas lielo bēdu iesākums un tas pārvilka svītru jelkādām ekumēniskām sarunām ar ortodoxiem.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 17 . 18 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 47 , pavisam kopa bijuši: 35628