atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu kā vērtējam
Gnostiķis
Iesūtīts: 2009.10.20 17:33:57
visu šito
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Gnostiķis
# Labojis Gnostiķis: 2009.10.20 17:40:08
Kā cienījamie luterāņi vērtē savu baznīcu Latvijā?
Kā vērtē tās greznību, tērpus, skriešanu pēc naudas, slēpšanos aiz maskām?
Kā vērtē to, ka ar Vanagu priekšgalā baznīca pārvērtusies par autoritāru nozombētu iestādi, kuras mācītājiem jāmāk turēt mute un jāmāk pakļauties vadībai?
Vai tas viss nav kļuvis tās farizejisms?
Kā vērtē to, ka daudzi mācītāji tiek ``atvaļināti`` par to, ka to uzsakti kaut kādā mērā atšķiras no vadošās elites uzskatiem?
Kā vērtē Vanaga bailes no tiem, kas uzdrošinās atklāti runāt, un labāk aizsūta tos, kam ir iekšā uz tāliem nomaļiem provinces nostūriem?
Kā vērtē luterāņu baznīcas konservatīvismu kaut gan sākotnēji tieši protestantisma ideja bija runāt atklātu valodu un iet līdzi laikam?
Mans jautājums ir - Vai Lelb ir luterāņu baznīca? Vai ākstu bars?
Visas šīs baznīcas ārišķības, sieviešu diskrimināciju, gudru cilvēku apklusināšana, totalitārais režīms, pseudo - katoļu rituāli.Atsvešināšanās no problēmām, nevis to risināšana. netolerance pret citādi domājošajiem.
Kur ir palicis liberālais protestantisma gars?
par kādām vērtībām LAtvijā ir luterāņu baznīca?
Vai maz tas ir luterisms?
šis jautājums, manuprāt, ir jāuzdod ikvienam no mums, ja mēs atceramies Jēzu un sakāmies esam viņa sekotāji.
Jēzus bija ceļojošs klaidonis, kurš mācīja mīlēt visus.
Netiesā un Tu netapsi tiesāts.
Cik gan daudz jau ir notiesājusi Lelb?


Mulders
# Labojis Mulders: 2009.10.20 17:46:57
-Kā cienījamie luterāņi vērtē savu baznīcu Latvijā?
Nezinu vai esmu cieniijams luteraanis, bet bazniica ir ok

-Kā vērtē tās greznību, tērpus, skriešanu pēc naudas, slēpšanos aiz maskām?
Slikti... ne grezna, ne jeedziigi teerpi, peec naudas klumburee ne skrien... Sleepties neprot! Taatad shajaas pasauliigajaas sporta izpriecaas LELB stipri atpaliek no jebkuras malomaljski nopietnas ateistiskas organizaacijas. Citiem vaadiem - atshkjiriibaa no pasaules liberaaljiem, kas nodarbojas ar "biznesu" LELB neprot taisiit naudu... toch kaa Rakstos rakstiits - naudas lietaas shiis pasaules beerni ir gudraaki par Dieva beerniem!

-Kā vērtē to, ka ar Vanagu priekšgalā baznīca pārvērtusies par autoritāru nozombētu iestādi, kuras mācītājiem jāmāk turēt mute un jāmāk pakļauties vadībai?
Neveerteejam, jo neuzskataam, ka shis apgalvojums ir patiess! Taapeec nevaram iipashi noveerteet maldiigus apgalvojumus!

-Vai tas viss nav kļuvis tās farizejisms?
Nee

-Kā vērtē to, ka daudzi mācītāji tiek ``atvaļināti`` par to, ka to uzsakti kaut kādā mērā atšķiras no vadošās elites uzskatiem?
Veerteejam normaali, jo LELB nav briivdomaataaju pulcinjsh, bet Bazniica, kur prasiibas pret konkreetu pasaules uzskatu ir faktiski darba liigumaa atrunaats punkts un to pat aizstaav LV darba likumdoshana, kur teikts, ka religjiskaam organizaacijaam ir tiesiibas darbiniekus veerteet peec vinju religjiskajiem uzskatiem. Es pat teiktu, ka LELB ir paaraak iecietiiga, vajadzeetu veel niknaak atvaljinaat visus briivdomaajoshos liberaaljus, kas iedomaajas, ka LELB ir kaut kaada caurstaigaajama maaja!

-Kā vērtē Vanaga bailes no tiem, kas uzdrošinās atklāti runāt, un labāk aizsūta tos, kam ir iekšā uz tāliem nomaļiem provinces nostūriem?
Atkal nevereteejam, jo uzskataam shaadu apgalvojumu par nepamatotu. Jeb skatamies ieprieksheejo punktu... ja maaciitaajs nevar pildiit savus pienaakumus saskanjaa ar LELB priekhsrakstiem, tad vinju atvaljina... kaa jebkuraa organizaacijaa!

-Kā vērtē luterāņu baznīcas konservatīvismu kaut gan sākotnēji tieši protestantisma ideja bija runāt atklātu valodu un iet līdzi laikam?
LJOTI pozitiivi. Un Luteriskaa reformaacija bij ljoti konservatiiva un taada ir joprojaam. Veelaak, kad no Luteraanjiem iedvesmojaas visaadi puskoka leeceeji, tad tie arii sataisiija liberaalisma shljuru gan toreiz gan tagad, tos vaig ar suudainu koku dziit iipashi taalu ar visiem vinju gludekljiem!

- Mans jautājums ir - Vai Lelb ir luterāņu baznīca? Vai ākstu bars?
Luteraanju bazniica... Ar aakstu paziimeem... bet nekas, ceru ka Vangags tos aaxtus izplivinaas taa vai citaadi!
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.20 17:51:52
Mulder, ko Tu domā par , piemēram, Modri Plāti, Juri Rubeni, Juri Cālīti?
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.20 17:57:09
Neesmu lasījis Alisteru Krouliju.
Ko gan es par viņu varu domāt.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.20 18:00:15
lōģiski.
vēl vairāk nekā lasījis,.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.20 18:02:32
tādas, kas liek skatīties ārpus rāmja?
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.20 18:04:04
vai drīzāk - liek domāt,
nevis tikai dzīvot nost.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.20 18:05:39
Viņi nav skeptiķi.Skepticisms uzskata, ka nav iespējams zināt (iepazīt) to, ko nevar aptaustīt.
Tu varētu būs skeptiķis.
Viņi drīzāk ir domājoši.Vairāk kā jebkurš uzdrošinās būt.
Vismaz tas , kam nav bail pazaudēt savu pamatu.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.20 18:12:42
un pēc kādas morāles Tu dzīvē vadies?
kaut kam taču Tu seko?
man ir teikts, ka nav cilvēku, kas netic.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.20 18:17:41
taatd Tu tici savai lietai un uzskati to par pareizu, vai ne tā?
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.20 18:27:33
ar ko Tavas ētikas vērtības, kritēriji
atšķirās no kristīgās ētikas/kritērijem?
nerunāsim tagad par Dievu.
tīri par ētiku
armilo
# Iesūtīts: 2009.10.20 18:29:11
"Mans jautājums ir - Vai Lelb ir luterāņu baznīca? Vai ākstu bars?" Otrkursnieka spazmas... Atceros, arī es reiz biju tāds
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.20 18:34:20
armilo, un pie kāda secinājuma nonāci?
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.20 18:36:57
1.mīlestība
2.pazemība
3.palīdzēšana citiem
4.ciešanas jālikvidē
5.jārūpējas par apkārtējiem, ne tikai sevi.
6.Jēzus ir kaut kur teicis, ka kalpam pietiks, kad viņš kļūs tik augsts kā kungs.
;D
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.20 18:45:26
es, laikam, ieshu kko dariit.
izdomaaju , ka te taču būs velti muti dzesēt.

au revoir.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.20 18:52:48
vienkārši tādi racionālisti kā Tu domā, ka visu var aptvert ar prātu.
Bet zināšana nav patiesiiba.
Ne velti, gudrība ir ģeķība.
Un tikai bērns var saprast kā tās lietas pa īstam ir.
starpcitu arī dzenbudisma un budisma ietvaros un dzogčen praksē.
Viss ir daudz vienkāršāk kā mēs iedomājamies.
Ar to es nenoliedzu intelektuālu attīstīšanos, tomēr , šķiet, ka viens ir mācīties par empīrisko pasauli.
Otrs , kaut kur sevī just Dieva balsi un vadību.
armilo
# Iesūtīts: 2009.10.20 18:53:14
Gnostiķi, nonācu pie secinājuma, ka LELB reprezentē visas Kristus Baznīcas pazīmes.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.20 18:55:25
armilo, bet sākotnēji viedoklis bij` pretējs?
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.20 19:00:05
kas notiek ar Tavu prātu, kad Tu nomirsti?
ja zināšana ir patiesība, bet patiesība ir kas konstants universāls un nemainīgs, tad zināšanai ir jābut ekvivalentam patiesībai.
bet zināšanas taču ir tikai par materiālo un izpētāmo.
Kur paliek zināšanas pēc nāves?
un ja pazūd, kāda jēga tās uzkrāt?
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.10.20 19:05:42
nemateriāls pārnēsā informāciju, bet ne enerģiju, spēku, kko tādu.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 152 , pavisam kopa bijuši: 35575