atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Dievs deva bauslību, lai uzrādītu cilvēka grēku
Svētais
Iesūtīts: 2009.09.25 13:54:16
Dievs deva bauslību, lai parādītu cilvēkam, ka cilvēks pats ar saviem spēkiem nespēj to piepildīt un kļūt taisns Dieva priekšā, un ka tāpēc viņam ir vajadzīgs Glābējs Jēzus!
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
esenif
# Iesūtīts: 2009.09.29 15:28:36
mīlestības gaismā tu vēl vairāk saproti kas ir labs un ļauns un pat zini, ka formāla dekaloga pildīšana vēl nepiepilda mīlestību...

Bet es jau to iepriekš rakstīju. Velti centies.

Tu un Svētais te jocīgi pastāvat, ka Dieva Valstībā likumu nebūs... Es saku, ka tad tas nozīmē, ka būs haoss!
jauna pērle. par Svēto nezinu, jo diži nelasu, bet es nekur neesmu minējusi, ka Dieva valstībā nebūtu likumu un būtu haoss. IMHo mīlestības likums ietver sevī visu - gana, lai vispār nevajadzētu par citiem likumiem domāt.

Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.29 15:38:19
IMHo mīlestības likums ietver sevī visu - gana, lai vispār nevajadzētu par citiem likumiem domāt.


Bet tu tač teici, ka nekad nesapratīšot dažu ļautiņu tiexmi pieķerties baušļu pildīšanai... a beigās izrādās, ka tu pati vien esi šāds ļautiņš...
esenif
# Iesūtīts: 2009.09.29 15:46:36
Mulders
Kā jau Tu minēji, bauslība ir ierakstīta mūsu sirdīs. Arī neticīgajiem eksistē tāds jēdziens kā sirdsapziņa (grēks to padara par mēmu, bet ir gana daudzi, kas kristiešiem var būt par piemēru ar savu dzīvi). Bez mīlestības ir jāiespringst uz punktu pildīšanu, bet mīlestībā viss notiek dabiski, vispār nedomājot par punktiem. Tāpēc mans aicinājums ir nevis pildīt baušļus, bet mīlēt Dievu un cilvēkus, jo bauslība tajā jau ir ietverta. Bet mīlestība ir tā lieta, kur daudziem sākas problēmas, tāpēc vieglāk ir pieķerties bauslībai un censties to piepildīt nekā pielikt pūles, lai pieaugtu mīlestībā.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.29 15:57:43
esenif,

Aaa taatad buutiibaa tu prestati - Pildiit baushljus laigan nemaz negribaas un Miileet, jo savaadaak nemaz nevar!

Nu tur es tev piekriitu. Tachu, kaa jau es teicu un arii tu galu galaa piekriiti - Bausliiba nav rendereeta neexisteejosha... taa tieshi otraadi ir ieguvusi jaunu noziimi un piepildiijumu Dieva beernos... un vinji faktiski pilda bausliibu, tikai nevis springstot uz saburziitaa pieziimjbolicnjaa ierakstiitos likumos, bet dabiigi - jo taads ir daarza aabeeles daba - dot daarza aabolus!

Taapeec Sveetaa galiigais uzstaadiijums, ka Bausliibai vairs nav nekaadas noziimes, buutiibaa ir aplams, ja no kontexta izrautu patiesiibu meegjina vispaarinaat neiedziljinoties kas un kaa un kur ir pateikts... Arii shodien mums ir jaaseko tiem pashiem visiem baushljiem... bet tas "jaaseko" izklausaas kaa piespiedu kaartaa, bet tas nav vairaak piespiedu kaartaa kaa teikt, ka aabelei ir jaadod aaboli rudenjos! Aaabelei tas taa stulbi sanaak... iisti nemaz nepuuloties... jo taa ir vinjas daba!

Taapat Dieva beerniem - dariit labu un dziivot saskanjaa ar Dievu ir taads defaultais staavoklis... un tomeer... mees greekojam, un TAD taa bausliiba muusos vairs nav izpluudusi skaista dziesma, bet koncentreejas kaados konkreetos punktos - nemelo, nezodz, nenokauj... Vinja nav nekur pazudusi... tikai pilda vairs nevis skolotaaja funkcijas, bet ir muusu ieksheejaa buutiiba!

Kaa beerniibaa mammas maaciitais "luudzu un paldies" vairs nav mums kaut kaads skaitaampantinjsh, ko mees sakaam, jo mamma taa lika, bet taapeec, ka taa ir muusu ieksheejaa paarlieciiba ka taa runaat ir labi un pieklaajiigi!

Un taapeec pareizi ir teikt, ka bausliiba ir atcelta ar to noziimi kaada tai bij VD, bet taa ir iecelta citaa... augstaakaa kaartaa...

Taalaak jau peec texta, tas ko tu saki par miilestiibu!
esenif
# Iesūtīts: 2009.09.29 16:04:35
Bauslība definē grēku - tas ar galvenais kāpēc tā ir vajadzīga nevis ir atmetama (par šito Rom. 7. nod. ir minēts). Kā Kristus teica, ka nav nācis atmest bauslību, bet piepildīt.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.29 16:25:46
Bauslība definē grēku - tas ar galvenais kāpēc tā ir vajadzīga nevis ir atmetama (par šito Rom. 7. nod. ir minēts). Kā Kristus teica, ka nav nācis atmest bauslību, bet piepildīt.

Atkal... viss bij tik labi un tad tu muljkjiibas sarunaa!
No vienas puses tu saki, ka bausliiba definee greeku un tas ir galvenais kam taa dota, no otras puses piekriti ka pat Debesu Valstiibaa mees sekosim savai sirds bausliibai - vai tad tur veel greeks buus jaadefinee?

Kaa buutu shaadi - Bausliibas uzdevums ir defineet moraalaas robezhas!

Tas ko Kristus saka - vinjsh naak piepildiit bausliibu - tur nav runa, par to ka vinjsh piepildiis/izpildiis likumus, bet gan piepildiis VD Pravietojumus... Jeedziens "bausliiba" Jaunajaa Deriibaa ir jaaskataas kontextuaali... Taa vieta kur rakstiits nav tik vienkaarsha

Mat 5:17 Nedomājiet, ka Es esmu atnācis atmest bauslību vai praviešus. Es neesmu nācis tos atmest, bet piepildīt.

Redzi sho savienojumu "bausliibu vai pravieshus"... Ja tu aiziesi un rakstus palasiisi Jaunajaa Deriibaa tad tu redzeesi ka dazhaas vietaas iet runa par "bausliibu" bet dazhaas paraadaas idiomaatisks savienojums "bausliiba un pravieshi"

Un pirmais attiecas tieshaam uz likumiem, dekalogu, moraales normaam... bet otrs ir vienkaarshi vecaas deriibas rakstu apziimeejums, jo " Bausliiba un Pravieshi" ir Vecaa Deriiba... un Kristus shajaa rakstu vietaa runaa, ka vinjsh nav naacis atmest Vecaas Deriibas pravietojumus, bet gan tos piepildiit - un Kristus piepildiija visu, kas par vinju Bausliibaa un Pravieshos bij teikt!

Taapeec esi uzmaniiga vaards "Bausliiba" ne vienmeer Rakstos implicee Mozus Likumus... paliidz shis "Bausliiba UN Pravieshi" idioma... tad ir skaidrs, ka Kontexts runaa par Vecaas Deriibas rakstiem! Citur pat veel ir klaat "... un dziesmas"
esenif
# Labojis esenif: 2009.09.29 21:21:00
viss bij tik labi un tad tu muljkjiibas sarunaa!
pag - vai no Tavējā atšķirīgs viedoklis pēc definīcijas ir muļķības???

no otras puses piekriti ka pat Debesu Valstiibaa mees sekosim savai sirds bausliibai - vai tad tur veel greeks buus jaadefinee?

es nekur neteicu, ka piekrītu par to, ka DV mēs sekosim sirds bauslībai - DV nav nekāda grēka un nekādas vajadzības pēc bauslības.

Bausliibas uzdevums ir defineet moraalaas robezhas!
varbūt morāle vk sakrīt ar bauslības robežām... Mūsdienās gan tā ar tieksmi izvirst.

tur nav runa, par to ka vinjsh piepildiis/izpildiis likumus, bet gan piepildiis VD Pravietojumus...

Vēstulē Romiešiem ir skaidri minēts, ka bauslības piepildījums ir mīlestība

Svētais
# Iesūtīts: 2009.09.30 10:35:58
esenif , es arī nekur neesmu teicis, ka Dieva valstībā likumu nebūs
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.30 10:42:12
pag - vai no Tavējā atšķirīgs viedoklis pēc definīcijas ir muļķības???

Nee... bet no Dieva Viedoklja atshkjiriigs viedoklis ir muljkjiibas gan!

es nekur neteicu, ka piekrītu par to, ka DV mēs sekosim sirds bauslībai - DV nav nekāda grēka un nekādas vajadzības pēc bauslības.

Taatad DV tu dziivosi haotiski... bez jebkaadiem likumiem? Tavupraat DV ir bezlikumu haoss? Jeb tomeer arii DV ir kaartiiba un likumi? Jeb DV nav likumu... viss ir pluustoshs un mainiigs, haotisks un bez jebkaadaam robezhaam?

Vēstulē Romiešiem ir skaidri minēts, ka bauslības piepildījums ir mīlestība

Taatad PIEPILDIIJUMS nevis ATCEELUMS! Tas nenoziimee, ka Bausliiba paarstaaj existeet Miilestiibaa, bet tieshi otraadi... Miilestiiba ir Bausliibas augstaakaa pakaape... tas nenoziimee, ka tu vareesi nepildiit Dieva Likumus, joprojaam buus "nenokauj, neslekpavo, nezodz" joprojaam shiis robezhas tu nevari paarkaapt arii DV... taakaa nefleitee ka DV nav vajadziigi nekaadi likumi, tieshi otraadi... tur piepildaas un izpildaas VISI DV likumi!

Tik neputro kontextus, kur runa iet par VD pravietojumu piepildiishanu "Bausliibas un Pravieshu piepildiishana" un "Bausliibas piepildiijums", kas attiecas uz likumu augstaakaa meera izpildiishanu...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.30 10:46:32
es arī nekur neesmu teicis, ka Dieva valstībā likumu nebūs

Taatd, ja buus kaut viens likums, taatad buus bausliiba... vaards "bausliiba" jau neko citu nenoziimee kaa "likums"

Vaardinjsh "nomos" kas LV tulkojumaa tiek tulkots kaa "bausliiba" noziime ir

3551 nomos {nom`-os}
from a primary nemo (to parcel out, especially food or grazing to
animals); TDNT - 4:1022,646; n m
AV - law 197; 197
1) anything established, anything received by usage, a custom, a law,
a command
1a) of any law whatsoever
1a1) a law or rule producing a state approved of God
1a1a) by the observance of which is approved of God
1a2) a precept or injunction
1a3) the rule of action prescribed by reason
1b) of the Mosaic law, and referring, acc. to the context. either
to the volume of the law or to its contents
1c) the Christian religion: the law demanding faith, the moral
instruction given by Christ, esp. the precept concerning love
1d) the name of the more important part (the Pentateuch), is put
for the entire collection of the sacred books of the OT

Likums

Vaardi "likums" un "bausliiba" peec semantikas ir ekvivalenti! Taadeejaadi arii DV buus bausliiba... taa bausliiba, kuru Dievs iestaadiijis no pasaules saakuma... un no kuras cilveeki atkrita savaa greekaa... liidz beigaas Dievam bij pat aareeji muuri jaauzcelj, jaasaliek cilveeku mutees lauzhnji, lai vinji neaizietu bojaa... protams ka VD bausliiba nebij pilniigs Debesu Likuma atspulgs, bet kalpoja kaa aareejs atgaadinaajums... jo kaa staav rakstiits, bausliiba dota paarkaapumu deelj! Kad cilveeks vairs nespeeja sekot Dieva Sirds Bausliibai, jo sirds bij samaitaata, tad Dievs deva aareeju likumu... akmenii iekaltu... un apsoliija, ka laiku beigaas saakotneejaa kaartiiba atjaunosies...
Mirga
# Iesūtīts: 2009.09.30 16:07:45
Mulders
bauslības piepildījums ir mīlestība
Tas nenoziimee, ka Bausliiba paarstaaj existeet Miilestiibaa

Piepildījums - Mīlestība - Dievs - Pilnība
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 111 , pavisam kopa bijuši: 32983