atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu autonomas konfesiju draudzes
indriķis
Iesūtīts: 2009.09.24 13:52:44
Nesen lasīju, ka LELB piedalās Romas katoļu un pareizticīgo ierosinātā kārtējā pretdarbībā likumdevēju vēlmei atļaut arī tajās konfesijās, kur t.s. kanoniskie likumi aizliedz autonomu draudžu esamību, atļaut šādas proti, autonomas draudzes. Nesaprotu, kamdēļ?
Pirmkārt, luterāņiem nav šādu "ķanonisko likumu" un
Latvijā jau pastāv padsmit šādas autonomas un reģistrētas draudzes, to, kurā kalpoju, ieskaitot,
otrkārt, Romas katoļi pēc definīcijas nevar būt autonomi, citādi tie ir vis kas - veckatoļi u.c., bet ne Romas katoļi,
treškārt, kāpēc lobēt Moskovijas patriarhātu.
Vai tad slikti, ja te būtu, piem, Antiohijas patriarhāta jurisdikcijā esošas pareizticīgo draudzes?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2009.09.28 12:12:03
vilks
Tā ir taisnība, ka pārbaudījumi un grūtības ir tās pēc kurām varbūt kaut kas ir izdzīvots, izsāpēts un tad, vienkārši, nav tā jocīgā baiļu sajūta būt labākam nekā esmu un runāt to, ko domājam un kā sajūtamies. Tāpēc ir vērts ieklausīties, ko saka cilvēki, kuri ir piedzīvojuši nopietnus pārbaudījumus. Bet šeit vairāk domāju un ko arī Aivars saka, par upuriem - ko paši nesam, ko citi (piem. sabiedrības viedoklis) mums uzliek nest. Un šeit sabalsojas ar Jēzus sacīto, man patīk žēlastība un ne upuris. Negribu būt cinisks, bet kādi upuri un kas jāupurē vēl. Citādāk tas var izskatīties pēc izdzīvošanas eksperimenta. Kā vakar vienā filmā (ar Tomu Henku Apollo 13 misijā) skatījos: vai nu Tu kļūsi par varoni, vai būsi beigts.
indriķis
# Labojis indriķis: 2009.09.29 09:40:35
Lai man nestāsta, ka Īrijā būtu īpaši grūta misija, misija kā tāda ir grūta visur!
Tā draudze tomēr ir vienīgā, tā kā turienes latvju luterāņi un neofīti , lai koptu savu ticību, pievienojas tai,
gan iztikšana ( alga, ko maksā LELB ) un vide nav no tām sliktākām.
gustavs [81.242.223.141]
# Iesūtīts: 2009.09.29 17:17:19
Vai kaads vareetu uzskaitiit pa punktiem ar ko iisti atskiras

LELB no LELBaL
Merlins
# Labojis Merlins: 2009.09.30 07:51:49
gustavs [81.242.223.141]

Mans neformālais vērtējums:

1) Redzamākā atšķirība ir sieviešu ordinācija. LELBāL krietna puse mācītāju ir sievietes.

2) LELBāL mācītājiem ir daudz lielāka brīvība turēties katram pie saviem uzskatiem un tos arī mācīt. Ņemot vērā daudzās un ļoti dažādās mācību iestādes, kur viņi/as ieguvuši/as izglītību, ir vērojamas atšķirības teoloģiskajos uzskatos. LELB daudz vairāk cenšas īstenot vienotību mācībā. To varētu aprakstīt kā konservatīvāku un konfesionālāku nekā LELBāL.

Pārējās atšķirības ir vairāk emocionālas un strukturālas dabas.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.30 11:11:26
Merlins
Par sievietēm piekrītu. Bet par to otro jautājumu, savulaik no nu jau mūžībā aizgājušā Gulbja kunga dzirdēju apmēram tos pašus tekstus attiecībā uz LELB un daudzu dažādu teoloģisku virzienu klātbūtni.
Kaut kā šķiet, ka vispār maz cits par citu ko zinām. Atsevišķi māsu draudžu mācītāji ir zināmi un tas arī viss. Varbūt ir vērts kādu lielāku kopāsanākšanu piedāvāt?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.30 11:18:40
Merlins... nezinu nezinu!

Teixim dazhreiz forumos inetaa naakas papljaapaat ar ljauzhiem... un kad tiek uzzinaats, ka cilvis izraadaas ir Luteraanis, visai viegli dazhkaart var ieveerot dazhaadu maaciitaaju "nospiedumu"...

Piemeeram taa es forumos atpazinu kaadu savas draudzes jeb A.Bites maaciibas apstraades rezultaatu... taa teikt atpazinu saveejo. Savukaart Rubenja teologjijas adeptus arii var atpaziit 100 metri pret veeju...
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.30 11:27:07
Mulders
Vai vari pakomentēt vairāk par adeptiem? Pēc kā tieši atpazīsti?
cits gojs [81.198.243.113]
# Iesūtīts: 2009.09.30 11:30:06
Balss paskaties uz Jonu ...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.30 11:30:23
Balss... peec vinju attiexms pret Rakstiem, Dieva Vaarda, Bazniicas, Cilveekiem, Citaam Religjijaam un maaciibaam!
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.30 12:18:00
cits gojs [81.198.243.113]
Vai tad Jona ir no Lutera draudzes?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.30 12:22:53
Balss, jaa Jona ir Rubenja adepts... es gan STIPRI shaubos, ka pat Rubenis akcepteetu Jonas teologjiju! Jona gan veikli referenceejas uz Rubeni lai pamatotu savas basnjas, bet es gribeetu tomeer redzeet vai Rubenis teologjiski akcepteetu Jonas maaciibu un Rakstu un visaadu "pravieshu" interpetaaciju, autoritaates un pielietojumu!
vilks
# Iesūtīts: 2009.09.30 12:38:59
Mulders
nu, paskaties uz Mārtiņu - viņš arī ir mācījies no Rubeņa.
Lutera draudze ir tik liela, ka tur noteikti ir visdažādākie cilvēki - un cilvēks var mācīties no labākajiem skolotājiem, bet, ja gribēs kaut ko nepieņemt, tad nepieņems (tas par Jonu).
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.30 12:48:15
vilks, jaa es redzu Maartinju un tas man liek domaat, ka pasha Rubenja ietekme uz Jonu nav taa noteicoshaa, jo Maarinjsh skladna glagoljit un vinjsh ir teicis, ka, lai arii Rubenim ir savi gariigie hobiji, tomeer Biibeles Stundaas un Kancelee vinjsh maacot visai konsekventi...

Bet nu vinji nav vieniigie Luterdraudzes frukti... daudzkur forumaa ir redzeti tie... un vinju sinergjisms/liberaalisms spiezhaas pa visaam viiliiteem... Kaa arii pats Rubenis jau nesleepj, ka vinjsh nereti sludina parastajam cilveekam viegli apeedamu personiigo pieredzi, nevis to divpusgrieziigo zobenu...
+Jean [89.207.243.34]
# Iesūtīts: 2009.10.01 13:04:25
Sieviešu mācītājas ir adiafors jautājums. Altārsadraudzībai baznīcu starpā tas nekaitē.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.01 13:09:13
+Jean, patieshaam greecinieku esamiiba pie altaara nekaitee tam, kas ir viinaa un maizee
+Jean [89.207.243.34]
# Iesūtīts: 2009.10.01 13:42:12
vai Tu tik teoretizē par savu ticības stiprumu vai arī praksē arī esi izmēģinājis iet pie tāda altāra?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.01 13:43:31
vai Tu tik teoretizē par savu ticības stiprumu vai arī praksē arī esi izmēģinājis iet pie tāda altāra?

Katru sveetdienu (kad tur esmu) eju pie altaara kur veel taadi pashi 15 greecinieki satupushi un kas interesanti viinu un maizi izsniedz veel divi greecinieki
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2009.10.01 18:23:07
vilks, Mulders
interesanti te par mani izsakaties Jā, esmu no Lutera draudzes, un man ir veseli 4 mācītāji

Starp citu, nevajag domāt, ka Lutera draudze automātiski nozīmē speciālu Rubeņa teoloģiju (vispār jau Rubenis konsekventi sludina Kristus teoloģiju). Pie kam arī katram no mācītājiem ir gana ietekme uz draudzes dzīvi, arī dievkalpojumus vada un sprediķus lasa viņi šķietami randomiskā kārtībā (konkrēta mācītāja faniem būtu drusku jāiespringst, lai tiktu uz viena mācītāja visiem sprediķiem, bez tam kalpošana tiek veikta arī citās draudzēs). Un katrs ir atšķirīgs, katram savas stiprās puses, no katra var paņemt ko īpašu. Man, piemēram, īpaši pie sirds iet māc. Linarda Rozentāla sprediķi ģimeņu dievkalpojumos (īpaši domāti arī bērniem), tos droši varētu saukt par absolūti augstāko pilotāžu Evaņģēlija vēsts mācīšanā.

Esmu arī domājis, kā būtu, ja Dievs mani būtu aizvedis uz citu, mazu draudzi, piem., man mājām tuvāko Katlakalnā. Droši vien Dievam ir kāds nodoms, kamdēļ ir tieši tā kā ir.
garāmejot [83.241.7.2]
# Iesūtīts: 2009.10.02 14:23:03

Atkal kaut kas slikts par LELB

par LELB un LELBāL attiecībām no paša sākuma
vilks
# Iesūtīts: 2009.10.02 14:50:41
garāmejot [83.241.7.2]
Ja e-baznīca runā sliktu par LELB, tad tā nav slikta zīme.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 145 , pavisam kopa bijuši: 7805