atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Bībeles "morāle"
pich007
Iesūtīts: 2009.09.11 16:42:08
Tas viss ir bībelē, bet vai jums tas šķiet pieņemami? Neko neesmu pats izdomājis- ar visu zemāk rakstīto var iepazīties šajā adresē http://bibele.lv/bibele/bibele.php

5. Mozus grāmata
22:28-29 Bet, ja kāds vīrs sastop meiteni, kas ir jaunava un kura vēl nav saderināta, un to sagrābj un pie tās guļ, un tie tiek atrasti,
tad tas vīrs, kas pie viņas ir gulējis, lai dod meitenes tēvam piecdesmit sudraba seķeļus, un tā lai kļūst viņam par sievu, tāpēc ka viņš to ir piesmējis; tas viņu nedrīkst atlaist visu savu mūžu.

5. Mozus grāmata
28:53 Un tu ēdīsi pats savas miesas augļus, savu dēlu un savu meitu miesas, ko Tas Kungs, tavs Dievs, tev devis, apspiestībā un postā, ar ko tavi ienaidnieki tevi spaidīs.

2. Mozus grāmata
21:5-6 Bet, ja vergs teiks: es mīlu savu kungu, savu sievu un savus bērnus, - tad lai viņš neaiziet brīvībā.
Tad lai viņa kungs to nostata Dieva priekšā un lai to ved pie durvīm vai stabiem, un kungs lai ar īlenu izdur cauri viņa ausij, un tas lai kalpo viņam mūžīgi.
21:20-21 Bet, ja kāds sit ar koku savu vergu vai verdzeni, ka tie no viņa rokas mirst, tad lai tas tiek riebtin atriebts.
Bet, ja tas vēl dzīvo vienu vai divi dienas, tad viņš nav jāsoda, jo tā ir viņa nauda

2. Samuēla grāmata
12:11 Tā saka Tas Kungs: redzi, Es likšu nelaimei nākt pār tevi no tava paša nama un tev to redzot: Es ņemšu tavas sievas un tās nodošu kādam tavam tuviniekam, lai viņš guļ ar tavām sievām gaišā dienas laikā, saulei spīdot

3. Mozus grāmata
25:44 Bet vergus un verdzenes, kas tev ir, pērc no apkārtnē mītošām tautām, no tām jums būs pirkt vergus un verdzenes.

Atklāsmes grāmata
9:4-5 Un tika sacīts viņiem [siseņiem- aut.] nemaitāt zemes zāli, ne kādu zaļumu, ne kādu koku, bet tikai cilvēkus, kuriem nav uz pierēm Dieva zīmoga.
Tiem tika dots, ne viņus nokaut, bet mocīt piecus mēnešus ilgi, un viņu mokas līdzīgas mokām, kad skorpions sadzēlis cilvēku.

1. Mozus grāmata
22:2 Tad Viņš teica: "Ņem savu vienīgo dēlu, kuru tu mīli, Īzāku, un ej uz Morija zemi un upurē to tur par dedzināmo upuri uz kāda no kalniem, kuru Es tev norādīšu."
22:10 Un Ābrahāms izstiepa savu roku un satvēra nazi, lai nokautu savu dēlu.
22:12 Bet tas sacīja: "Te es esmu." Un viņš sacīja: "Neizstiep savu roku pret savu dēlu un nedari tam it nekā, jo tagad Es zinu, ka tu bīsties Dieva un neesi taupījis savu vienīgo dēlu Manis labad."
Mans komentārs: Lai arī Ābrahams nenogalināja savu dēlu Īzaku, padomāsim par to, kādas mokpilnas šausmas Īzaks piedzīvoja mirklī, kad viņa paša tēvs, satvēris nazi, bija gatavs viņu nogalināt (upurēt)

2. Mozus grāmata
12:29 Un notika nakts vidū, ka Tas Kungs sita visus Ēģiptes pirmdzimušos, sākot ar faraona, kas sēž uz sava troņa, pirmdzimto, līdz cietumnieka pirmdzimtajam, kas bija cietumā, un visus lopu pirmdzimušos.

2. Ķēniņu grāmata
2:23-24 Un no turienes viņš devās augšup uz Bēteli; un, kad viņš vēl pa ceļu gāja augšup, tad mazi puikas bija iznākuši ārā no pilsētas, un tie viņu mēdīja un viņam sacīja: "Nāc augšā, plikgalvi! Nāc augšā, plikgalvi!"
Un tad viņš apgriezās un, tos ieraudzījis, nolādēja Tā Kunga Vārdā. Tad divi lāči iznāca no meža, un tie saplosīja no tiem četrdesmit divus zēnus.

Jeremijas grāmata
19:9 Es likšu tiem ēst savu dēlu un meitu miesas, tie ēdīs ikviens sava tuvākā miesu tai postā un bēdās, ar ko tos spaidīs viņu ienaidnieki un tie, kas tiecas pēc viņu dzīvības

Psalmi
137:9 Svētīgs tas, kas sagrābs tavus mazos bērnus un viņus satrieks pret klintīm!
<< 1 ... 18 . 19 . 20 .
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.16 11:38:36
Ja JK kristu kaujaa, aizsegdams ar sevi savus draugus... OK, vai kristu ciinjaa ar epidemiju, ar stihisku nelaimi kaadu - jaa, tad vinjs paraadiitu varoniibu un tas atstaatu ietekmi.

Tiesh taa arii Kristus krita kaujaa... pietam pat shii naave vinju nespeeja uzvareet!
Nee, specteerps paaugstina efektivitaati. ... neefektiiviem spceteerpu valkaataajiem Efektiiviem varoniem specteerpi nav vajadziigi...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.16 11:39:18
taatad taas ir sliktas strategijas un to izdomaataajiem ir vaajs intelekts.

Sliktas jo gulj atvilknee? Gjeenijs tu muusu!
A laba strateegjija ir taada, kas kaapj aaraa no atvilknes un salabo ekeonomiku pati... neskatoties uz to, ka valsts viiri taas atkalj baazh atvilknees?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.16 11:47:28
Un kāpēc, es to īsti nesaprotu.
Tak jau teicu... Cilveeks pienjem paliidziibu labaak no saveejiem, nekaa no sveshiniekiem! Taa ir cilveeka buutiiba... uzticeeties saveejiem! Viss rasisms, holokausts, nacionaalism tie visi ir konflikti kas rodas no "saveejie vs sveshie"... Kaameer par Rasismu runaaja Neegjeri, neviens to neklausiijaas, bet kad par to saaka runaat Baltie, tas mainiijaas... Tas pats ir feminisma pamataa... us vs them! Redzi... kaameer kaut ko par Kristu pozitiivu saka Kristieshi tikmeer ateisti rej pretiim, bet kad par Kristu labi saaktu izteikties cits ateists... tad vai nu citi klausiitos, jeb driizaak - izmestu no "saveejo" vidus... kaa tas bij ar Antoniju Flu (Anthony Flew)
Identitaates jautaajums!

Uz to darbojas protekcionisms... uz to darbojas "Peerciet Muusu Preci" - ir cilveeki, kas nepeerk leetaako preci ar taadu pashu kvalitaati, bet Latvijas preci... jo "saveejais". Taapeec, ja kaads Lietuvietis grib tirgot LV tirguu produkciju, vinjam labaak veixies, ja vinjsh savu efektivitaati paarnesiis uz Latviju - kljuudams par Latvieti - teixim iepeerkot LV izejvielas, lietojot LV infrastrkuktuuru un LV darbaspeeku! Tad vinju pienjems...

Pieņemu, ka tāpēc ka ir cilvēki, uz kuriem apdedzis ugunsdzēsējs iedarbojas efektīvāk nekā tas pats ugunsdzēsējs superskafandrā. Efekts redzamāks, emocijas plašākas, bet kur veselais saprāts?

Ar to arii Varonji IR Varonji, ka nevis meegjina ieboreet, ka tu esi duraks, ka neuzticies specteerpiem... bet GLAABJ... nevis ljurina, staasta par starteegjijaam un censhaas ieboreet kaapeec tev jaauzticas man, nevis tam tur shamanim, kas taadaa pashaa teerpaa kaa tu sagjeerbies!

Ctulhu saka - Varoni atshkjir Intelekts, bet shis Intelekts ZIN, ka tas, kuru vinjsh glaab ir irracionaala buutne... irracionaals cilveeks... Jo jaaglaabj jau tieshi TAAPEEC, ka veselais sapraats nedarbojas un taapeec cilveeks nonaacis nelaimee... pac fakts, ka kaads ir jaaglaabj paarsvaraa ir tas, ka glaabjamais ir duraks, kas sevi iedzinis glaabjamaa situaacijaa... un tai pat laikaa... ir jaareekjinaas ar to, ka vinjsh var arii filmeet kas notiek... un ja paliidziibu piedaavaas "saveejais" vai "sveshais" tad paliidziibu pienjems no saveejaa... jo SAVEEJAIS noziimee droshiibu, kaut ko zinaamu... a izpeetiit tava specteerpa efektivitaati var nebuut nedz laiks, nedz veelme! Veel vairaak... tava shprice rokaa aizbiedees visus apkaartnee...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.16 11:48:16
Iisteniibaa vinji to tikpat efektiivi izdariija arii ar JK. Pats zini, par ko kljuva kristietiiba veelaak..

Tieshi taapeec bij Reformaacija, kas atgrieza Evangjeelija Vaardu cilveekiem apejot shos black-market darbonjus!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.16 11:51:56
Nuja, ibo ja gulj atvilknee, tad realizaacijas strtegijas efektiivas pielietojamas nav. kautkaadass tadijas nav izdomaatas, truukst. Citaadi pats izdomaataajs arii vareetu realizeet.

Redzi izdomaataajam nav izpildvaras! Izpildvara ir Valdiibai mums... Daudzaam strateegjijaam vaja Likuma aizsegu - taa ir Likumdeveeja Vara... atkal... tas ir Parlaments

Tie ir divi vieniigie, kas var dajebkuru strateegjiju realizeet... Bet ja strateegjija gulj atvilknee, tad to nevar izdariit!

Cits variants - tu vari veikt Valstii Revoluuciju - uz prieksh! Ljenjinu mums te nav... jo ja strateegjis ir tik gudrs, ka speej shaadu strateegjiju izdomaat, tad vinjsh ir gana gudrs, ka nevar izveikt Pilsonju Karu, bez Pilsonju piedaliishanaas vinja darbos... Kas noziimee, ka vinjam nav iespeeja nemaz pilsonjus informeet par savu strateegjiju, jo tam vajag Meedijus - veel viena vara, kas kaut ko var...

Tataad tavam Strateegjijas Veidotaajam ir jaabutu ne tikai gudram ljurinaataajm, bet vinjam ir jaavar piespiest Vadliibu, Parlamentu un Meedijus piedabuut straadat kopaa pie shiis strateegjijas!
Uvi... Strateegjija to nevar izdariit viena... ir jaabuut cilveekiem, kas to realizee... Neviena sheema pati sevi par automobiili neuztaisa... tas jums Darvinistiem shkjiet, ka kaut kas konstruktivis var rasties haosaa!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.16 11:52:54

Nuja, tas ir sens instinkts, kuru taa kaa buutu laix blokjeet un veerteet visus racionaali.


Karogs tev rokaa! Dari!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.09.16 12:29:53
Mulders
Cilveeks pienjem paliidziibu labaak no saveejiem, nekaa no sveshiniekiem!
Un tad? No Lāčplēša latvietis arī pieņemtu palīdzību, vai amerikānis no Supermena. Tie ir savējie.
Kāpēc tam, kas piedāvā palīdzību, ir jābūt bez tam vēl vārgulim?

Ar to arii Varonji IR Varonji, ka nevis meegjina ieboreet, ka tu esi duraks, ka neuzticies specteerpiem... bet GLAABJ...
Nuja, un glābšana pilnā spēkā iznāk labāk, nekā ierobežojot savu spēku.
bifri [80.232.253.110]
# Iesūtīts: 2009.11.20 23:47:39
Ctulhu Kā Jūs komentētu šo?
"Lai gan plaši izsmiets, asinsgrēks tomēr tiek vainots ģenētiskās mutācijās un intelektuālā potenciāla samazināšanās gadījumos. Sākot ar trīsrokainu bērnu un beidzot ar X-cilvēkiem līdzīgiem brīnumiem. Bet vispār tas ir tikai mīts. Sabiedrībās, kur 1. pakāpes māsīcu un brālēnu dzimumdzīve, ir ierasta lieta, nav novērotas nekādas izmaiņas gēnos. Tas pats ir attiecināms uz dzīvniekiem. Asinsgrēks, lai arī amorāls (???), neizraisa nekādas sekas."
komentārs [78.84.201.144]
# Iesūtīts: 2009.11.21 00:13:15
bifri [80.232.253.110]
Nezinu, no kurienes šis citāts ņemts, bet kā bioloģisko zinātņu bakalaurs varu absolūti garantēt, ka tā nav tiesa. Trīsrokaini bērni, X-cilvēki, protams, ir mīts. Toties iedzimtās slimības ir daudz plašāk sastopamas tur, kur maza cilvēku cilts dzīvo atšķirti, un tuvi radinieki spiestā kārtā precas. Slimību skaitā - alfa talasēmija, ēbreju ģimenēs Teija Saksa slimība un daudzas citas.
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.21 14:52:34
Atgriežoties pie diskusijas tēmas, jāatzīst tomēr ka tas ir visai pārsteidzoši, ka uz tik baismīga VD pamata, kura kvalitātes pich007 izvēlētie citāti labi raksturo, izveidojās tāda visumā kvalitatīva ētikas istēma, kāda ir kristietībā.
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.21 15:35:37
masiks [212.93.96.2]
Jā, respekts Jēzum. Kristiešu ētiskā sistēma lielā mērā balstās Kalna sprediķī, kas tiešām ir iespaidīgs ar tā laika vispārpieņemto normu noliegšanu. Un tas nav autoru kolektīva darbs kā VD.
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.21 15:58:58
Es starp citu kaut kur dzirdēju viedokli, ka VD ētika arī esot bijusi savam laikam progresīva. Nu piemēram, slavenais princips "aci pret aci, zobu pret zobu" norāda, ka atriebībai jābūt samērīgai, lai arī nenoraida atriebības principu kā tādu.
bifri [80.232.253.110]
# Iesūtīts: 2009.11.21 16:02:25
incognito man šķiet, ka arī VD ietvaros ētika piedzīvo zināmu evolūciju, tāpēc nav jābrīnās, ka reizēm parādās it pretrunīgas pozīcijas kādā jautājumā
incognito
# Iesūtīts: 2009.11.21 16:21:17
bifri [80.232.253.110]
No otras puses, reliģijas institucionālā sistēma gan VD laikos, gan arī tagad ir vērsta pret evolūciju.
Paskaties uz diskusijām par sieviešu ordināciju - pirms 2000 gadiem Pāvils vienā vēstulē izmeta frāzi "taču mācīt es sievai nepieļauju..." un viss, ardievu Anniņ. Daudzi cilvēki nu uzskata, ka tā ir Dieva mūžīgā nemainīgā grinba un atkāpties no tā nozīmētu regresēt, nevis progresēt.
bifri [80.232.253.110]
# Iesūtīts: 2009.11.21 17:04:15
incognito JD Apustuļu darbos arī redzam nevis norobežojošo, bet gan paplašinošo pieeju - vispirms apustuļiem liekas kaut kas neticams, ka pagāni kļūst par JK sekotājiem, pēc tam šoks, ka tāpat vien pagānus - JK sekotājus var uzskatīt par Dieva tautas pārstāvjiem, kuriem tikpat kā nekas nav jāievēro no agrākās VD bauslības... man liekas, ka dažādi Pāvila ierobežojumi un nosacījumi, ko dažs labs te ietulko kā nemainīgu gribu, faktiski ir temporāli un saistīti ar unikālo situāciju tikko izveidotajāsdraudzēs, kamēr tās locekļi vel nav nobrieduši savā dievatziņā.
<< 1 ... 18 . 19 . 20 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 96 , pavisam kopa bijuši: 34713