atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par mešanos ceļos dievkalpojumā
vilks
Iesūtīts: 2009.09.11 13:47:41
Un ne tikai mešanos ceļos, bet arī stāvēšanu, sēdēšanu u.tml. - kāpēc to vajag un kāpēc mēs to darām (vai nedarām)?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2009.10.27 11:14:17
masiks [212.93.96.2] Ar tevi ir vēl lielākas šausmas, jo esi nekristietis, bet tās kristiešu "šausmas"ir tādas, no kurām var izvairīties
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.10.28 01:02:35
Dieva noliedzēji mācīs kā pielūgt Dievu. Dīvaini gan.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.10.28 09:00:58
Gnidrologs, pats pieteicies. Speciāli tev: dīvaini, ka Dieva noliedzēji izvērtē Dieva pielūgsmes veidu attiecībā pret šī paša Dieva noteiktiem noteikumiem (baušļiem), ko viņi (noliedzēji) neatzīst.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.28 11:06:40
Mešanās ceļos un ``pielūgšana`` kā tāda ir elkdievības izpausme.

Tad jau piecelšanās kājās, kad istabā ienāk cienījams kungs, piemēram Prezidents, vai galvas noliekšana cienījamu cilvēku priekšā (vairāk austrumos izplatīts) arī klasificētos kā elkdievība?

Pietam... elkdievību nosaka nevis pēc pozas, bet pēc pielūgsmes objekta... ja tas ir patiesais Dievs, tad kaut vai uz ausīm stāvi!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.29 22:32:10
``Patiesais Dievs`` ir subjektīvs, tāpēc pēc šādas loģikas jebkāda tā pielūgsme no cita ``patiesā Dieva`` pielūdzēja puses tiks uzskatīta par elkdievību.

Ko var apgalvot bez pamatojuma, to var noraidīt bez pamatojuma!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.30 11:52:31
Tas nebija apgalvojums, bet novērojums.

Aaa... nu... hmmm... subjektīvu novērojumu interpretācijas vēl jo vairāk! BTW principā gan jebkura zajava, kas beidzās ar punktu ir apgalvojums... parasti cilvēki to saprot kā pretenziju uz patiesu apgalvojumu, ja pats kontexts vai autors nesaka citādi (teixim neliek uzrakstu uz grāmatas, ka tās ir pasakas)
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.30 12:52:41
Ctulhu, bet es ta runāju par vienu patiesu Dievu, nevis viņa tēla interpretācijām! Tas ir Kristietības pielūgsmes objekts...

Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.30 12:58:20
Principā Dao ir ļoti tuvs Kristietības Logosam!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.10.30 13:19:20
Ctulhu, Logoss ir vārds, kas tiek lietots Rakstus jāņa 1 nodaļā... kur ir tie slavenie vārdi "Un Vārds tapa Miesa" - tur ir logoss... Tb Logosa teoloģija ir vēl viens veids kā runā par Kristus iemiesošanos...

Būtībā Ķīnietim daosistam faktiski mierīgi var pateikt "Un Dao tapa miesa..." un nebūs melots pārāk! Imo Daosisti ir vieni no pateicīgākajām mērķauditorijām kristīgajai konvertācijai!

De savukārt es nezinu... vai ir daļa... bet ja to mappotu uz Kristietību, tad vistuvāk tam būtu tas, ko Kristietībā saprot ar "bauslība"

Es gan esmu ĻOTI zaļš daosismā, tikai to Lao Dzi slaveno darbu esmu izlasījis "Par dao un de", un pēc tā spriežu. Tā dzeja, kas tur rakstīta, ja īpaši nepiekasās, mierīgi var tikt pasludināta par Kristīgu jeb proto-Kristīgu darbu... Ja mēs ņemam šī darba senumu un vecumu, tad pat viņam var nepiekasīties... Lao Dzi atklāsme bij visai laba un pareiza... vismaz man kā konservatīvam kristietim pret to ir mazāk iebildes nekā pret citām filosofijām/reliģijām

Aivars
# Iesūtīts: 2009.10.30 21:49:53
Eu, bet kāds tam vispār sakars ar ceļos mešanos dievkalpojumā?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 149 , pavisam kopa bijuši: 32862