atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu apustuliskā sukcesija un Misūri Sinode
indriķis
Iesūtīts: 2009.09.01 13:04:15
Mans jautājums - vai Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca atzīst savas māsu baznīcas un ilggadējās sponsores - Misūri Sinodes - Luterāņu baznīcas kalpošanas amatu un vai misūriešu mācītājam būtu jāpār-ordinējas pie LELB bīskapa, ja tas gribētu kalpot līdzīgā amatā LELB?
Cik zinu, tam visam pa vidu ir tā pati "apustuliskā sukcesija.LV"!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 21 . 22 . >>
AutorsZiņas teksts
bitukas
# Iesūtīts: 2009.09.07 16:41:28
Es nometnēs akceptēju jaunēšu vēlmi iet uz luterāņu baznīcu!!! Bez stresa!
bitukas
# Iesūtīts: 2009.09.07 16:44:33
Nevis opredeļitsa!!! Mēs opreģeļiļis!!! Vienkārši lēmumus pieņem draudžu kongress balsojot. Kuru draudzi uzrunāt, lai process sāktos, lūk jautājums!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.07 16:47:01
Es nometnēs akceptēju jaunēšu vēlmi iet uz luterāņu baznīcu!!! Bez stresa!

Un... ??? Tāpēc luterāņiem jāakceptē jauniešu vēlme iet pie Baptistiem? Nū... tas jau neko nepierāda!

Tas ka man ir vienalga kādā krāsā mans bērns velk džemperīti, nekādīgi neuzliek par pienākumu arī citu bērnu vecākiem savā gaumē būt krāsu agnostiķim!

Iespējams ka šis tavs akcepts parāda vai nu to, ka tu esi Baptists tikai vārda pēc, jeb tavu hmmm... voluntāro un nenopietno attiexmi pašam pret savu mācību un tās konvekvencēm (jeb attiexmi pret luterāņu mācību)

Es ceru, ka tu īstenībā esi latentais luterānis... un Baptistos esi tikai nejauši... un īstenībā netici, ka bērns jālaiž skolā tikai tad, kad viņš pats apjēgs skolas nozīmi un izvēlēsies sev mācību priekšmetus!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.07 16:47:57
Nevis opredeļitsa!!! Mēs opreģeļiļis!!! Vienkārši lēmumus pieņem draudžu kongress balsojot. Kuru draudzi uzrunāt, lai process sāktos, lūk jautājums!

Nu vot ij demokrātijas "burvība", ja lēmums ir "demokrātisks balsojums" tad par to atbildīgs nav neviens Un tā teikt... ja balsojuma rezultāts ieved visus purvā, īsti nav neviens kam bietē sadot! Visus šoļi klopēt?
Voldemārs
# Iesūtīts: 2009.09.07 16:50:51
Mulder!
Jau rakstīju, drošu cilvēcisku "garantiju" pareizākajas draudzes izšķiršanai NAV. Ir Raksti, ir Svētā Gara darbība cauri Rakstiem, ir lūgšanas, kurās meklēt Dieva atbildi, ir Evaņģēlijs, kas grēcinieku padara par kristieti...
Tu spried cilvēciski, bet Svētā Gara darbs, kad tas sasauc Kristus draudzi ar Evaņģēliju ir brīnums. Tieši tādēļ kristietim ir jāpaļaujas tikai uz Dieva žēlastības vadību. Tieši tādēļ patiesā Baznīca ir ticības artikuls un nevis sukcesija.
bitukas
# Iesūtīts: 2009.09.07 16:58:11
Mulder!
Laikam, tiešām nav ko jauniešiem ieteikt arī luterāņu draudzes. Es, muļķis, domāju, ka tur sludina Kristu, pasludina evaņģēliju, bet, Tu, savā isajā atbildē paspēji pasludināt Sakramentu.....
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.07 16:58:50
Voldemārs... redzi tu kā redukcionists skaties... un secini, ka automašīna bez motora nebrauc. Es jau nenoliedzu... bet es saku, ka motors ar riteņiem brauc kudī labāk...

Es saku - ka mācība+sukcesija ir labāk, nekā tikai mācība vai nekā tikai sukcesija! Pietam TIKAI mācība ir pat ļoti labs sākums... bet kā jau teicu... ja mums ir iespējams pārbaudīt ne tikai mācību, kas prasa visai lielu darbu, bet arī ticības augļus šīs mācības ietvaros un šīs mācības sludinātājiem... tad varbūt tādu izvēli izdarīt būs vieglāk... Dievs neizvaro cilvēka gribu, viņš labprāt grib lai cilvēki savu gribu lieto pēc tīrākās sirdsapziņas nepiespiežot... Tad kāpēc liegt šai gribai labus pieturas punktus? Tikai tāpēc, ka kādi citi (Romieši) šos pieturas punktus izmanto nelietīgi, lai citus aizvestu prom no tīrās mācības?

Bet nepareiza lietošana neatceļ pareizu lietošanu. Tas ka kāds ar nazi nodur kaimiņu neatceļ naža noderīgumui saimniecībā!

Tas, ka kāds sukcesiju izmanto nelietīgi nenozīmē, ka tā ir slikta per se!

Tieši tādēļ patiesā Baznīca ir ticības artikuls un nevis sukcesija.

Šeit es saksatu aplamību, kad tu cilvēku kopumu putro ar ticību! Baznīca ir cilvēku kopums citstarpā... tātad... un... eeee... tie frukti kas man Baznīcas solos sēž blakus hardly ir ticības artikuls! Tie ir īsti dzīvi akmeņi no kuriem tiek celts Dieva nams, kur tā java ir šī ticība! Bet ar vienu javu... nu jā var mēģināt uzmūrēt celtni... tik ko ar akmeņiem darīt?

Bet lai katrs pielūko kā viņš to ceļ, jo pamats ir likts - Kristus - tas nosaka pils "konfigurāciju" jau saknē... un tu nevari uzcelt akmeni zilā gaisā... nāksies balstīt to tajā, kas ir apakšā.... tajos dzīvajos akmeņos, kas tur stāv, pirms tu pats vēl dzimis!

Tā kā... nepiekrītu, ka Baznīca nav sukcesija... Tā IR sukcesija, bet tā ir vēl daudz kas cits.. tai skaitā arī ticības artikuls kaut kādā savā izpausmē/aspektā... jā tā ir arī Brīnums, kā to gudri raksta mācītājs!
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.09.07 16:58:55
Izlasot Bo Gīrca "Kristus Baznīca" es kļūtu par patiesu Zviedrijas luteriskās Baznīcas apustuliskās sukcesijas apjūsmotāju, ja pirms tam es neko nezinātu par to garīgo degradāciju, kas šajā Baznīcā notiek. Sievietes bīskapes, un visbeidzot atklāti praktizējoša lezbiete kā ievēlēta Stokholmas bīskape ir pēdējais
Patiesi, roku uzlikšanas sukcesija neko negarantē, ja nav mācības sukcesijas.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.07 16:59:54
Laikam, tiešām nav ko jauniešiem ieteikt arī luterāņu draudzes. Es, muļķis, domāju, ka tur sludina Kristu, pasludina evaņģēliju, bet, Tu, savā isajā atbildē paspēji pasludināt Sakramentu.....

Luterāņu baznīcā ne tikai pasludina Evanģēliju - bet šajā Evanģēlijā iemērc mazus bērnus un šo Evanģēliju dod ēst un dzert To tu arī domāji?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.07 17:01:03
Kristofers, pilnīgi tev piekrītam un atbalstām - Bez Mācības sukcesija ir kā vannasistabas flīzes bez sienas uz kuras tās uzlīmēt... Izskatās jau smuki, tik kad mazgājot netīrās kājas atspiedies, tad sabrūk, saplīst ij vēl savainoties var!
bitukas
# Iesūtīts: 2009.09.07 17:01:37
Ēst un dzert arī bērniem?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.09.07 17:06:56
Ēst un dzert arī bērniem?

Es par bērnu mērcēšanu runāju Ēst un dzert tiem fruktiem, kas izšķir ko šie ēd un dzer... po manīm - kārtības nevis teoloģijas jautājums - būtu mana teikšana, dotu arī bērniem! Tur tā ogovorka imo drīzāk ir par paša mācītāja sirdsapziņu... Nu vot bērniem no 7 gadu vecuma... A kāpēc 7 nevsi 8 vai 6... tātad adiafora...

Īpaši ja zinām, ka ir arī pieaugušie pāri 30 un vairāk, kuriem navajadzētu dot ēst un dzert... bērns kudī labāks kandidāts šitādas barības sagremošanai! Tač Rakstos pie vakarēdiena stāv ogovorka par paša cilvēka attiexmi pret šito pasākumu... vot ij ievēro šo!
bitukas
# Labojis bitukas: 2009.09.07 17:26:36
Dotu arī bērniem
Mulders latentais baptists!!!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.07 17:36:44
Mulders latentais baptists!!!

Diez vai... baptisti tak netic, ka Kristus miesu un asinis dod A maizi un sulu (dažreiz pat sarūgušu, ja aizmirst uz galda saulītē) arī tagad dodu!
bitukas
# Iesūtīts: 2009.09.07 17:40:52
Miesa un asinis! Punkts!
Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.07 17:44:15
Mulders
Šoreiz Tu mazliet vienkāršo Sv. V. pasniegšanas jaunajiem ļaudīm jautājumu. Paskaidrošu, ka luteriskajā Baznīcā tas tiek pasniegts iesvētītiem ļaudīm, kas ir gatavojušies, pārdomājuši un zina, kas ir SV. V. Tie 7 gadi tika pieņemti kā tas minimums, kad cilvēkbērns vismaz spēj lasīt arī pats, un kaut kā ņemt dalību gatavošanās procesā, bet tas nav obligāti, ka 7 gados jāiesvētās. Pieņemu, ja Tu atrastu 3 gadīgu ziķeri, kas "labi rubī fišku teoloģijas pamatos", iespējams varētu to limitu samazināt. Pagaidām tie 7 gadi ir kā tāds atgādinājums, ka nav obligāti jāgaida 18 vai 21, jeb `pilngadība`.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.07 17:51:27
Aivars, nuja... bet principā tas 7gadīgums izreit no citu cilvēku subjektīvā viedokļa par ziķeru teoloģiskajām spējām... Kuras nezkamdēļ neapšaubām pie "bērnu ticības"
Tas tāpēc, ka pie ticības Dievs nepiekabina papildus prasības, bet pie Vakarēdiena pieliek visai izplūdušu prasību - izšķirt Kristus miesu... kas tad nu tiek interpretēta katrā vietā un laikā kā nu kuram sanāk... Droši vien, ka kārtības labad ir ok... jo kad Dievs ko iecērt skaidri, tad skaidri pasaka, bet ja atstāj "brīvu vietu", tad uzticas Dieva Bērnu veselajam saprātam un Sv. Garam, ka visu sadarīs kā nākās!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.07 17:52:50
Miesa un asinis! Punkts! (C)

A Baptistu Kongresā pārējās draudzes arī tam piekrīt? Iļi sākās atrunas... nū tur garīgo miesu un garīgās asinis, kas nav īsta miesa un īstas asinis, un arī tikai tad, ja pac tici...

Tāpēc jau saku - jēga būt Baptistam, ja ar vārdu "Baptists" vienalga nav skaidra tava TA!

Aivars
# Iesūtīts: 2009.09.07 17:57:06
Mulders
Nezinu, kāpēc ko piekabina, bet 1. Korintiešiem 11 tur ir šādi tādi brīdinājumi un skubinājumi. Tā kā tas gluži nav tikai `veselā` saprāta jautājums.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.07 18:05:10
Aivars, jā tie ir skubinājumi... bet ebz paskaidrojuma... ko nozīmē to visu izšķirt... Nu lūk... un tu saki, ka izšķirt var 7os gados... Nu tas IZREIT no tā, kā tu interpretē šo izšķiršanu, jo tur tač Rakstos nav blakus testa jautājumi ar pareizām atbildēm, kas ir jāpāso, lai varētu čeku ielikt... ka izpildās.
Tā nu Baznīca šo brīdinājumu interpretē nu tā... saku - pēc veselā saprāta... jo citu kritēriju jau nav! Dievs iedevis principu nevis viennozīmīgu kritēriju! Pietam tas ir gudri dots... jo kā tu pats teici... tas enaizliedz ne 3gadīgam wunderkindam tikt pie vakarēdiena, nedz ļauj pie vakarēdiena iet kādam ambālim kas ne svētīts ne ticīgs!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 21 . 22 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 164 , pavisam kopa bijuši: 10275