atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jaunā dziesmu grāmata
Oskars
Iesūtīts: 2007.05.24 21:49:09
Vai kāds nezina, kad būs gatava LELB jaunā dziesmu grāmata???
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Oskars
# Iesūtīts: 2007.05.24 21:50:44
---
Andis Atvars [84.237.167.210]
# Iesūtīts: 2007.05.24 23:01:24
Ar ko viņa atšķirsies no esošās? Kapēc radusies nepieciešamība pēc jaunās dziesmu grāmatas?
Oskars
# Iesūtīts: 2007.05.25 11:35:27
Nu arhibīskaps to ļoti labi Baznīcas dienās paskaidroja. īsti to nevarēšu atkārtot, bet var būt kāds mani varēs palabot. Manuprāt, arhibīskaps pieminēja dziesmu Ak kaut man tūkstoš mēles būtu...tad Tevi Dievs es slavētu(varbūt drusku neprecīzi). Bet doma ir tā, ka Tev Dievs devis ir vienu mēli un taču ar to arī Tev Dievs ir jāslavē, un ko tur doimāt. Un tādu dziesmu ir visai daudz...
Lielajās draudzēsdziesmu grāmatu dod baznīcā, bet laukos cilvēkiem ir jānes pašiem. Un veciem cilvēciņiem, kam jāiet kājām vairāki kilometri uz baznīcu ir ļoti grūti ar tik lielu dziesmu grāmatu atnākt( nu to man šie cilvēciņi paši ir stāstījuši)
Un arī, ja paskatas kādu veco dziesmu grāmatu, kas vēl ir vecajā drukā, tad tās dziesmu grāmatas bija gan mazākas, gan bagātākas saturā. Nu tādas ir manas domas!!! Un man liels prieks, ka tagad top jauna!!!!
Andis Atvars [81.198.177.161]
# Iesūtīts: 2007.05.25 22:33:10
Es tajā visā saskatu vienīgi kārtējo biznesa projektu un tāpēc man tas nedara prieku.
Ja man jāvērtē patreizējā dziesmu grāmata, tad man viņa tiešām ne īpaši patīk no mūzikas viedokļa- nav vairs īstu korāļu (daudzām dziesmām ir alternatīvie varianti, kora dziesmas partaisītas par korāļiem. Viss kopā, kaut kas salkans. Protams nevaru novērtēt jauno, ja pat iztāles neesmu redzējis.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2007.05.25 22:41:09
Tikai apsveicu ideju par jaunu dziesmu grāmatu! Varētu jau saturs palikt tāds pats, kā ir tagad, ir jau tur arī pietiekami daudz skaistu dziesmu, bet tas formāts...
Visiem jau nav vajadzīgs arī četrbalsīgs nošu materiāls, melodiskā līnija gan ir labi
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:09:34
Jaunā dziesmu grāmata būs kā esošās pielikums. Jaunas dziesmas, veco dziesmu jaunas versijas. Lietojama papildus, kopā ar esošajām grāmatām. Nummurus skaitīs uz priekšu, lai varētu viegli atšķirt, no kuras grāmatas ir attiecīgā dziesma.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:14:40
Vispār... kāpēc dziesmu grāmatā nav vairāk psalmi, ko dziedāt?
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2007.05.25 23:17:34
Jūsu dziesmu grāmatā taču ir, ko?
KLB taču nelieto heterodoksās LELB dziesmu grāmatu!? Par to taču var nonākt ellē!
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:25:32
Nē nē
KLB lieto melnas dziesmu grāmatas...
nu bet protams ka lieto LELB dziesmu grāmatas.. tikai godīgi sakot visas dziesmas nelieto!
un atkal Tu esko ko sadomājies savā galvā... par elli utt bēdīgi... ko lai citu saka?
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:29:05
Te parādās jūsu divkosīgā attieksme - lielie spriedēji par LELB kaitīgumu paši lieto LELB dziesmu grāmatas. Paši dzer no akas, kurā paši spļauj. Par tādām lietām Dievs neko labu nav sacījis.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:35:12
Nu .. nu.... jūs jau sevi pašus pataisāt kaitīgus .. un tad itkā kLB teiktu par jums ko tādu.... nu fī... jā ir sadraudzības lieta nevienprātība, bet kur š tei teica,ka viss LELBs ir fuj? nja? ar tiem mācītājiem kuriem runāju viņi apgalvoja,ka bez herēzēm arī LELB ir laba lietas un patiesi ticīgi cilvēki!!! vai arī man tika meltots... ak .. atkal nauivā kaut.. pievilta... ko nu?
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.25 23:44:33
Kaut...
Viss taču ir kārtībā, ko? Tu esi izvēlējusies piederēt KLB, esi salauzusi visus iespējamos solījumus savai Baznīcai, nolikusi savu ego pāri visam, savu ticību - par patiesības mēru...
Esi izvēlējusies nevis Gara, bet pasaulīgo norobežošanās ceļu, esi izprovocējusi vairākas neauglīgas diskusijas post factum mūsu Baznīcas forumā.
Tagad vari mierīgi baudīt garīgo dzīvi tādu "ekspertu" vadībā, kuri nemāk pat vienkāršākās domstarpības nogludināt... Tu tagad vari mierīgi baudīt Vakarēdienu tajā mazajā "pareizo" pulciņā, kuri savu identitāti spēj apzināties tikai caur to, ka atgrūž no Kristus mielasta galda citus. Tu vari godīgi justies pārāka par visiem citiem. Pareizāka, ticīgāka, tīrāka.
Kāpēc Tu vēl esi šeit? Vai KLB nespēj Tev nodrošināt iespēju diskutēt ar Tev līdzīgi domājošiem? Ko tik vāji? Varbūt gribi vēl kādu pārvilināt pie savējiem? Ja nē - tad ko Tu šeit dari? Kāpēc smērē savu dvēseli gar heterodoksajiem? Patīk runāt ar tādiem? Bet Tu pati taču esi aizliegusi savu ticību un piederību Baznīcai, lai varētu no tādiem kā es norobežoties? Kāpēc Tu esi šeit?
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 00:04:49
tik daudz jautājumi man vienai pašai!
apmulsu pilnīgi...
Godīgi sakot par tām domstarpībām attiecību jautājumos Tev taisnība! par pārējo Tev nav tainība!
esmu teikusi... ka nevēlos nevienu pārvilināt un man ir draugi LELB un kamēr viņi nejautā, mans princips ir nerunāt! priekškam runāt ar otru, ja otram kaut kas neinteresē! ir taču tik daudzas lietas par ko runāt kas interesē abas puses !
esmu šeit, jo ir vide, kur runā par Kristu...
un vēl viens cilvēcīgs faktors ir, ka esmu centusies meklēt personīgus kontaktus ar līdzīgi domājošiem, bet viņi lika distancēties.. nu ko man darīt ... ar varu jau mīļi neklūst!... nu vot redz ar kādiem izrādās man vienāda ticība.. a ko padarīsi? un vēl man patīk, ka par ticību var pajokot(ne izsmiet), nevis visu laiku būt kā uz bērēm.... bet varbūt ar laiku iepazīšu citus KLB cilvēkus un vis būs labi!

es Tev jautāju: vai Tu gribi, lai es no šejienes aizeju?
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.26 00:13:12
LELB ir vide, kurā daudzi cilvēki no sirds meklē un mīl Kristus evaņģēliju. Un man ir ļoti žēl, ka daži aktīvisti no KLB mēģina izmantot mūsu forumu, lai sētu cilvēkos šaubas un nepatiku pret LELB vadību, lai nomelnotu mūsu mācītājus vai pasniegtu negatīvā gaismā Baznīcu kopumā.
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.26 01:06:12
Arī KLB ir padomā jauna dziesmu grāmata. Nesen tiku pie mūsu vācu draugu baznīcas dziesmu grāmatas - šedevrs, sakarīga liturģija, veco korāļu izlase, ikdienas lūgšanas, pat notis, viss vēsturiskajā un luteriskajā tradīcijā izturēts. Pirmais metiens vēl DDR laikos izlaists. Sapnis, ne dziesmu grāmata.
Andis Atvars [81.198.177.161]
# Iesūtīts: 2007.05.26 01:15:36
Varbūt KLB un LELB var draudzīgi uztaisīt kopīgi šādu "sapni"- kļūdas noteikti tad nebūs, jo uzmanīsiet viens otru.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.26 09:13:21
Andi Atvar,
kā jau sacīju, jaunā dziesmu grāmata būs kā pielikums vecajai - nummuri sāksies ar 586 - uz priekšu no esošās. Varēs paralēli lietot, viegli atšķirt pēc nummura, no kuras - vecās vai jaunās - ir dziesma.
Kopumā darbs, kas tiek paveikts ir interesants.
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.26 09:57:55
Andis Atvars [81.198.177.161] priekškam atkal uzsākt jaunus strīdus. Ja LELB pārdos savas dziesmu grāmatas, tad arī KLB tād lietos (nezunu, bet minu) un kas to zin varbūt kādreiz KLB būs savs izdevums!
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.26 12:07:46
Lietos, dziesmām nav ne vainas, ja rūpīgi izvēlas.
+Jānis
# Iesūtīts: 2007.05.26 12:21:43
Jauna dziesmu grāmata ir vajadzīga vispirms tādēļ, ka pašreizējo tikpat kā vairs nav palicis krājumā. Izdot vienkārši vēl vienu metienu nebūtu saprātīgi gan pieminēto grūtību dēļ (izmērs, četbalsīgais nošu materiāls u.c), gan arī satura dēļ. Būtu labi, ja dziesmu grāmatā būtu arī normālā, LELB lietotā dievkalpojumu kārtība, lūgšanas dažādiem dzīves gadījumiem, katehisms un citas noderīgas lietas.
Bez tam problemātiskas ir arī daudzas dziesmas. Oskara citētā doma par "Ak, kaut man tūkstoš mēles būtu" bija par to, ka mūsu dziesmu grāmatā starp slavētajām vecajām, labajām dziesmām ir gan daudz tādu, kas māca, ka vajag slavēt Dievu, bet maz tādu, ar kurām to tiešām darīt. Dziesmu saturs lielākoties grozās ap cilvēka "es" - ko es darīšu, kas man jādara, ko es jūtu vai ko es gribu. Salīdzinoši nedaudz dziesmu tiešām vēršas uz Dievu, slavē Viņu vai izteic lūgšanu. Tādu vajadzētu daudz vairāk. Visbeidzot, kopš "veco, labo" dziesmu laikiem ir tapušas daudzas "jaunas, labas", kuras arī vajadzētu darīt pieejamas mūsu dievlūdzējiem.

Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 108 , pavisam kopa bijuši: 36812