atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Luterāni - katolis - atkal luterānis?
Paulus
Iesūtīts: 2009.07.06 20:08:44
Brāļi un māsas Kristū!
Vēlējos vaicāt padomu jautājumā, kas mani nu jau pāris gadus nomoka. Iespējams, muļķīgi ir to vaicāt šeit forumā, bet nu lai...
Jautājuma būtība: cik pareizi, patiesi un godīgi ir piederēt kādai kristigai konfesijai, kuras ticības pamatpatiesībām pilnībā nespēj piekristi, nespēj teikt Āmen visam, ko tā māca?
Lai visu vēl vairāk sarežģītu, paskaidrošu, ka apzinātā vecumā kristījos LELB, bet tad pēc pāris gadiem konvertējos un nu esmu katolis. Diemžēl, esmu tāds "evanģēlisks katolis", jo man tiešām sagādā problēmas vairākas RKB dogmas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
AutorsZiņas teksts
Paulus
# Iesūtīts: 2009.07.07 13:39:49
Zive,
paldies, ieteikums nesteigties un rūpīgi izvērtēt ticības pamatnostādnes šķiet pat ļoti pamatots!
Tikai diemžēl tas šo "garīgo personības dalīšanos" nenovērš, diemžēl Būt RKB, bet nepiekrist visam, ko tā māca
sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.07 13:40:04
Zive.
nu nevis paliktu bešā, bet taisītu savu... tāpēc jau ir tik daudz sektas un virzieni, ka kādam kaut kas nav klapējis un viņam likās, ka viņš jau labāk zinās... un badāc jauns veidojums
sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.07 13:41:03
Paulus
nu kur problēma. Redz zive ieteica, izpēti tad luterismu piln un pilnīgi, izanalizē, salīdzini, pārdomā..... citādi tu tāds staigātājs, kas pats nezina ko vēlas... un tik staigā šurpu turpu
Paulus
# Iesūtīts: 2009.07.07 13:43:35
Sicilia,
yap, iespējams, ka ir taisnība par to staigāšanu. Tas ir mazākais, ko vēlos - būt tāds nenopietns staigātājs, kas vazājas pa konfesijām meklējot pats nezina ko...
Ослик
# Iesūtīts: 2009.07.07 13:51:09
Paulus
dzīvojies vairāk pa forumu , tad daudz ko sapratīsi!
Zive.
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:05:36
siciliaNu jā, uztaisa jaunu un tā tak ar smuki aiziet pa pieskari, jo balstās cilvēka izpratnē par rakstiem un cilvēki visu interpretē atbilsoši savai saprašanai. vēl piedevām, patiesībā taisot jaunu automātiski aiziet pa pieskari, jo šķeļ, līdz ar to jau saknē rīkojas pretrunā Dieva gribai
sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:07:22
Zive.
a tu to pasaki kādam, kas uztaisījis jaunu sektu... uzzināsi visu par sevi, savu māti un visiem pārējiem
Zive.
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:11:27
Paulus. Es Tev varu tikai pateikt, kā es to redzu. Par Mariju. Patiesībā tās dogmas, kas ir par Mariju nav pretrunā ar Rakstiem, bet Raksti tās arī neapstiprina. Līdz ar to, es to pieņemu tādā veidā, ka tās galu galā var arī izrādīties patiesība. Es viņas nenoliedzu, bet diemžēl nevaru teikt, ka svēti tām ticu. Bet, ja godīgi, tad mani tas nemoka. Es vienkārši to novēlu Dieva apredzībai - ja Viņš vēlas, lai es tam ticētu - Viņš iedos to ticību, jo Viņš ir ticības Avots. Ja nē, tad es nevaru sevi piespiest ticēt un dzīvoju Dieva mierā un paļāvībā uz Viņu.
Zive.
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:12:25
sicilia Nu, būs izglītojošais moments
sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:19:31
Zive.
aga
un piekrītu tavam tekstam, ko raksti Paulam....
nisaprotu ko iespringt...

nu ja cilvēkam nav RKB pieņemama, ko mocīties....ir taču varianti
Zive.
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:23:57
sicilia Problēma ir ģimene, bērni, ģimenes vienotība. Protams, to visu var risināt, bet tas tomēr nav viegli.
Paulus
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:28:55
Zive,
tās dogmas, kas ir par Mariju nav pretrunā ar Rakstiem, bet Raksti tās arī neapstiprina
Ja Marija ir bez grēka ieņemta, tad ko lai mēs darām, piemēram, ar šo Rakstu vietu:
"Jo mēs jau iepriekš rādījām, ka tiklab jūdi, kā grieķi ir vainīgi un stāv zem grēka. Gluži, kā ir rakstīts: nav neviena taisna, it neviena . (..) Jo tur nav nekādas starpības; jo visi ir grēkojuši, un visiem trūkst dievišķās godības . Bet Dievs Savā žēlastībā tos taisno bez nopelna, sagādājis tiem pestīšanu Jēzū Kristū." (Romiešiem 3:10; 23)
Visi ir grēkojuši, nav neviena taisna, saka Bībele. Tomēr Marija pēkšņi kļūst par izņēmumu no šī iedzimtā grēka.... Nesaprotu

Zive.
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:29:47
a_masiks Tiešām? Un kurš bļāva par kristīgo mācību skolās savulaik? Ja Tev sieva būtu pārliecināta kristiete, kas aizrautīgi ar bērniem pa Baznīcu dzīvotos, tad arī nebūtu problēmu?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:32:40
a tu to pasaki kādam, kas uztaisījis jaunu sektu... uzzināsi visu par sevi, savu māti un visiem pārējiem

Teixim Kristum VIsu Juudaismu nolaida pa pieskari!

BTW... tiiri intereses peec, Zive, kas ir tas, kas tavupraat Luteriskajaa maaciibaa nesakriit ar Rakstiem?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:33:45
Zive, a_masika message bij taads, ka vajag pareizos zakjus preceet
Zive.
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:36:59
Paulus
Godīgi? Es negribu tagad sākt runāt par Mariju, ņemot vērā, ka neesmu īstais cilvēks ar īsto pārliecības spēku un pietiekamām zināšanām, lai izkautos ar Tevi un noteikti arī Mulderu, kurš draudzīgi Tev pievienosies
Šeit varētu būt jautājums par teksta būtību, kur galvenā doma ir par to, ka pat, ja cilvēkam liekas, ka viņš neko sliktu nav darījis, tad tik vai tā viņš ir tūtē. Un te nav bijis būtiski uzvērt Mariju, jo ne par viņu ir stāsts.
Viss. Punkts. tālākās diskusijās neielaižos
Amēlija
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:37:49
Mulders
tas ir, nevajag precēt katolieties?
Aivars
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:39:21
Paulus
Nu protams, ka RKB mācībā ir daža laba lieta pretrunā ar Rakstiem, un tie, kas pļāpā par `iedziļināšanos`, vienkārši tukši `masē`. Turies pie Dieva Vārda, jo bez ticības tam, visa pārējā `piederība` kādai organizācijai ir bezjēdzīga.

Tiem, kas te dzejo tos tekstus par Marijas leģendām, kas gan neesot Sv. Rakstos, bet "varētu tomēr būt patiesas", ieteiktu palasīt dažādu laiku apokrifālās pasakas, sākot ar Jēkaba evaņģēlijiem un beidzot ar visiem da Vinči kodiem. Varbūt tur arī pielietosim to pašu metodoloģiju?
Zive.
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:43:35
Aivars, Tev bail, ka cilvēks pārdomās, dvēseļu zvejniek?
Nē, mīļais, man ir pilnīga pārliecība, ka cilvēkam ir jābūt tur, kur viņa sirdsapziņa liek tam būt. Tikai ar pilnu pārliecību un tā, lai vairs nav jālēkā
Zive.
# Iesūtīts: 2009.07.07 14:45:35
Mulders, nesākšu es tagad to visu klāstīt, jo es vairs nespēšu atrast visu nepieciešamo argumentāciju, kādu biju atradusi, tad, kad par to interesējos.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 133 , pavisam kopa bijuši: 33457