atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu bankrots?
puscifer
Iesūtīts: 2009.07.02 18:41:48
Ir tāda jauka latviešu filma "Ezera sonāte". Mazais Māris tur jautā:"Kas ir bankrots?" un atbildē saņem: "kad nekā vairs nav!"
Vai kāda konfesija var bankrotēt (finansiāli)?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
AutorsZiņas teksts
Kundali
# Iesūtīts: 2009.07.04 14:40:56
Žēl - ka kristiešiem kā SEB u.c. nebija specdienestu informācijas, ka nekustāmie jāpārdod 2006.gada nogalē - ar labu peļņu.
garāmejot [78.84.233.8]
# Iesūtīts: 2009.07.04 19:14:34
masiks arii garaam ejot [159.148.73.94]

Es nepavisam nebiju domājis, ka Tev ar savu aldziņu jāskrien pie mācītāja lai to svētītu. Šīs lietas izpaužas nedaudz savādāk. Man šīs svētības nepietrūkst, man tik jāatrod kur nostāties. . Un nepretendēju uz to, ka manas domas būtu vērtīgākas par s...du.
garāmejot [78.84.233.8]
# Iesūtīts: 2009.07.04 19:23:36
masiks arii garaam ejot [159.148.73.94]
Jo redz kas vienam dimants, Kādam tīrais nieks ( tā būs solīdāk)
a_masiks
# Iesūtīts: 2009.07.04 19:37:06
garāmejot [78.84.233.8]
Tad jaasecina, ka nemaz neizproti shii citaataa jeegu. Vai negribi.
Es, savukaart, nejuutu aicinaajumu tev skaidrot pashsaprotamu lietu noziimi. Taa, ka - ej ar mieru.
garāmejot [78.84.233.8]
# Iesūtīts: 2009.07.04 21:43:02
a_masiks
Noteikti neizprotu. Reizēm zināt mazāk, kā sarunu biedrs ir pat labāk. Jo esmu no tiem, kam ļoti patīk klausīties un lasīt.
Muļķības [91.178.230.60]
# Iesūtīts: 2009.07.05 11:21:47
Nekāds Vatikāns Latvijas katoļiem nepalīdzēs. Tie jau tā ir sazagušies uz nebēdu. Taisa viltus projektus, šmaucās. Padomju cilvēks paliek tāds arī 20. gadus pēc neatkarības atgūšanas. Plusā nāk vēl tas, ka Vatikāns ir dziļi satraukts par slikto situāciju pie Romas katoļiem Latvijā. Kam par pierādījumu ir nespēja iecelt Pujata sekotāju. Tā kā šīs ķinītis ies vēl ilgi.
lohs74
# Iesūtīts: 2009.07.05 12:16:00
Esmu izsecinājis, ka draudzes esamībai milzīgas mūra telpas ar jo greznu aprīkojumu un dargu uzturēšanu nemaz nav vajadzīgas. Galvenais ir cilvēku kopība (un tās lielās mūra baznīcas draudzēm, kurās ir ~50cilv. t.sk, dkpjumos <20) ir ĻOTI liels Lieks slogs).
*Pirmā kopība bija ap `silīti`;
*otrā - kaut kur mājas, jumtistabās un pazemē katakombās...
*apkaroties ar visu šito "štruntāriju" mēs RISKēJAM novērsties no galvenā (ja tas nekalpo tikai un vienīgi galvenajam mēŗķim).
Ka es jums saku - mums šinī sakarā NAV ko zaudēt. Lai jau samazinās tie vadības "mašinērijas" izdevumi.
Jānis
lohs74
# Labojis lohs74: 2009.07.05 12:16:42
ps. ps. mans pers.viedoklis, ka (manai) draudzei būtu izdevīgāk kārtībā uzturētu baznīcu kā telpu nomāt svinīgajiem dkpjmiem (3~4x) gadā no valsts vai virsvaldes, jo pārējā laikā viss tāpat notiek māc.muižas telpās vai sakristejā...
j`pp
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.07.05 17:29:41
lohs74

Par tiem "mūriem" es tev piekrītu un nepiekrītu.

Piekrītu, ka draudzes esamības pamatā ir Kristus un Viņs klātbūtne ticīgo sadraudzē. Tas var notikt jebkur, kur 2 vai 3 ir sapulcējušies Jēzus vārdā.

Kas attiecas uz baznīcu "dārgo" ekspluatāciju - nu, man ir gluži tā situācija, kādu tu apraksti: lieli mūri un daži desmiti svētdienas apmeklētāju. Tehniski tādas vecas baznīcas ekspluatācija īstenībā nemaksā neko; pats galvenais ir uzturēt kārtībā jumtu, pārējais tad jau vismaz saglabāsies ne sliktāk, kā ir. Bet ļoti daudzos gadījumos senais dievnams ir arī mākslas un kultūras vērtība. Mēs jau varam ļoti "ticīgi" brēkt, ka tam ar ticību nav nekāda sakara un mums to nevajag, bet es tādu brēkāšanu sauktu par ļoti aprobežotu smadzeņu darbības produktu.
Bet ne tikai - tālākais manis rakstītais varētu arī tikt no dažiem uztverts kā tumsonība vai pat zaimu, bet tomēr es uzrakstīšu. Redzi, atmiņa ir ne tikai dzīvām būtnēm, bet arī ūdenim. Esmu pilnīgi pārliecināts, ka viens no svētvietu un vispār jebkuras baznīcas noslēpuma elementiem ir, ja tā var izteikties, lūgšanu uzkrājums. Krievi to apzīmē "намоленное место". Vietā, kur paaudžu paaudzēs cilvēki ir pulcējušies uz lūgšanām ar ticības pilnām sirdīm, taču uzkrājas kāda atmiņa. Galu galā - mēs taču iesvētam ikvienu baznīcu, draudzes māju un citas lietas, kas vajadzīgas dzīvei un kalpošanai - vai tam arī nav tā jēga vaidot kādu garīgu vidi? Slēdzot kādu baznīcu, to arī savā veidā "atsvēta". Es esmu kalpojis arī dažādās gadījuma rakstura vietās, tomēr kārtīgā vecā baznīcā arī ar 5 lūdzējiem izjūtu ko īpašu. Nu nevar noturēt augsto liturģiju kādā gadījuma rakstura vietā!

Tādēļ es iesaku būt visai uzmanīgi ar izteikumiem - nost ar vecām, lielām baznīcām. Kaut vai to daudzo paaudžu dēļ, kuras tur ir Dievu lūgušas. Varbūt arī derētu palasīt Vecajā Derībā par veco, nopostīto svētvietu atjaunotājiem. Tas mūris, kā tu izsakies, ir ne tikai kaut kas funkcionāls, bet arī ļoti simbolisks, baznīcas ēka ar savu klātbūtni jau pati par sevi ir pasludinājums.
Mirga
# Iesūtīts: 2009.07.05 21:24:00
Lasīju: Ir bijusi lūgšana par kādu tikšanos un aizlūgums par tās organizātores veselību.
Jēzus atbild, ja arī būtu vesela rinda smago mašīnu, kas piekrautas ar pārtiku, cilvēkus pabaros nevis tā pārtika, kas atvesta, bet gan tā, ko viņi apēdīs.
Un tā arī vienīgi sanākušo gatavība saņemt un viņu sirds atvērtība ļaus tiem uzņemt garīgo barību un mīlestību, ko Viņš arvien vēlas dot bagātīgi.

Vai gan tā tas nebūs vienmēr Jēzus draudzē, ka ne jau piedāvājums ir noteicošais, un katru patiesu vajadzību Dievs apmierina? (Arī pēc klusuma Kurzemes piekrastē, bez liela ieguldījuma?)
lohs74
# Labojis lohs74: 2009.07.05 22:48:05
Jānis Kalniņš
> Kas attiecas uz baznīcu "dārgo" ekspluatāciju
Drīzāk runa ir par to, ka nevar uzturēt tik labā kārtībā, lai teiktu `teicami`.!
Jā,. jā, man arī vēl ieteica griestus (laikam arī glesnainos krāsojuma rakstus) vienkārši nokrāsot ar baltu H2Oemulsiju ---haha!!
Ae, parādiet man vienu baznīcu, kur viss ir kārtībā###; un man vēl speciālists teica ka mūsējā ir Labā stāvoklī (iespējams, objektīvi)...
Kad netiek ar visu īsti labi galā, prioritātei būtu cilvēkiem (draudzei) būt.

> tomēr kārtīgā vecā baznīcā arī ar 5 lūdzējiem izjūtu ko īpašu.
es īpaši izjūtu emocionālu attālināšanos, ja baznīcā ar 300 vietām ir 5~10 cilvēki, bet mazākās telpās izdodas `sajust draudzi`; turklāt, `mūros` Okt.~Jūn ir fiziski Salti...
> baznīcas ēka ar savu klātbūtni jau pati par sevi ir pasludinājums
Tā nu mēs to turam, kā nu varam...
J.
vilks
# Iesūtīts: 2009.07.05 22:53:36
Kad netiek ar visu īsti labi galā, prioritātei būtu cilvēkiem (draudzei) būt.
cik lasu Bībelē, tad kristīgajā baznīcā vienmēr prioritātei būtu jābūt cilvēkiem. sabats cilvēkiem, nevis cilvēki sabatam.. dievnams un draudzes īpašumi cilvēkiem, nevis cilvēki dievnamam un īpašumiem?

citādi sanāk kā palaikam nākas dzirdēt draudzes padomju sēdēs.. ka draudzei nepieciešami jauni cilvēki, nevis lai arī viņi tiktu pestīti, nevis tāpēc, ka tas ir draudzes uzdevums - sludināt evaņģēliju, bet gan tāpēc, lai būtu kas pļauj zāli un labo sētu.. x(
lohs74
# Labojis lohs74: 2009.07.05 23:04:05
vilks > , lai būtu kas pļauj zāli un labo sētu.. x(
uzjautrināji!

Es pēdējajos gados totāli neņemu galvā, ka viss 1ha parks būtu jāpļauj kā mauriņš utml; ja kāds ko saka, tad - kur biji _tās un tās_ talkas laikā, ka neredzēju!? To pašu minimumu izdarīt (kā jumtu labot/ nomainīt, +lai telpas būtu kaut cikkk ).

Ir arī vēlēšanu sakarā izteicieni dzirdēti - `kam tos pienākumus uzvelt`, lai tiekam vaļā. Garām! Ko kāds dara, dod no sirds - ar to ir jāpietiek; kas vairāk (vai ar spiešanu) - tādu "dāvanu" nevajag. Tad labāk lai ar to mazumu sirsnībā un pateicībā.
vilks
# Labojis vilks: 2009.07.05 23:12:26
lohs74
nu, jautri tas ir tikai tad, kad nav jāpiedzīvo realitātē..

pilnīgi piekrītu tev par vēlēšanām
starp citu, kopš mums draudzē ir mācītājs, kuram svarīgāki ir cilvēki un mazāk padarītie darbi, darītāju ir parādījies krietni vairāk.
garāmejot [195.8.115.229]
# Iesūtīts: 2009.07.06 09:30:22
Realitāte ir tāda, ja esi pliks lūdzējs, tad tevī nav Kristus, jo neizriet darbi. Ja kaut ko dari, dedzīgi ar vēlēšanos lai Kristus par to priecātos, un nu sagriežās viss un apdziest. Tu vairs nespēj darīt, liekas ka esi pamests - tā notiek. Kas ar to ir saskāries zin. Un tad tevi pastum vēl dziļāk - kristīgais grūdiens. Man patiešām to ir grūti saprast, kaut arī esam cilvēki.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2009.07.06 22:25:02
lohs74

Paklau, nevajag pretnostatīt šīs divas lietas - lielu baznīcu un cilvēku sadraudzi. Mēs arī esam Zlēkās dažreiz tikai 5 cilvēki 300 vietīgā baznīcā. Mēs daram tā: dievkalpojums ir baznīcā, arī ziemā (siltumam ir visādi risinājumi). Visi jauki sēž vienuviet, vienā solā jaukā rindiņā. Pie sv. Vakarēdiena ir miera sveiciens, kad visi viens otram jauki novēlam tā Kunga mieru; kancelē nekāpju, turpat blakus ir jauka pults; arī sākuma liturģijā altārī neeju, visu noturu pie pults, tikai Vakarēdiena daļa ir altārī. Tādējādi arī lielā baznīcā esam tuvu viens otram un pie tam ik svētdienu no jauna priecājamies par savu skaisto baznīcu un varenajām ērģelēm, vienīgi ērģelniece ir tā patālāk. Bet tā kā viņai vispār patīk būt vienai, tad tas arī nav problēma. Ir arī viens tantuks, kas nevar paiet, šo atved uz baznīcu, nosēdina solā. Tad nu vakarēdienu pienesu klāt. Pēc dievkalpojuma visi sapulcējamies sakristejā pie tējas un nu esam pavisam kopā.
Un zini, kas ir pats smieklīgākais - šitā mazā draudzīte man samaksā vairāk nekā lielā. Es sākumā pat negribēju ņemt, bet priekšniece saka - ņem, kamēr ir, kad nebūs ko dot, nedošu. Bet nu jau gadiem ir un ir un rodas. Es tiešām nezinu, no kurienes. Tagad šamējās tantes sasparojušās un nu grib mainīt baznīcai jumtu, ko neteiksi! Un nevienai neienāk prātā, ka tas dievnams mums ir par nastu, mēs to mīlam.

Tā lūk arī novēlu ikvienai draudzei iemīlēt savu dievnamu!
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2009.07.06 23:30:25
Lai dzīvo Jānis Kalniņš un viņa Zlēkas! Tas ir kurzemnieku lokālpatriotims + Vēl KautKas...

No labi informētiem ļaudīm dzirdēju, ka tās lielākās naudas baznīcai aizejot par izglītību - Lutera akadēmiju un Sv. Gregora skolu. Tad vēl arī par avīzi Svētdienas Rīts un Diakonijas centru Rīgā. Ja nu ar globālo ekonomiku nekļūs labāk, tad kaut kas no šīm lietām cietīs. Varbūt mums avīzi nemaz nevajag? Varbūt nevajag arī teoloģisko izglītību? No kaut kā jau būs jāatsakās, bet nedomāju, ka globālā ekonomika kaut kādā ziņā varētu ietekmēt mazo Zlēku draudzīti un tās mīlestību uz savu dievnamu. Dievs neļaus savai laivai grimt...
armilo [78.84.102.42]
# Iesūtīts: 2009.07.06 23:54:11
Eimen! Jānis Kalniņš lai dzīvo, un visi Kunga kalpi, kas nopietni ir ņēmuši Viņa pavēli (Marka 6:8). Patiesi Kristus Baznīcai ar finansu krīzi ir maz sakara.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.07 10:34:05
Bet ne tikai - tālākais manis rakstītais varētu arī tikt no dažiem uztverts kā tumsonība vai pat zaimu, bet tomēr es uzrakstīšu.

Vai tu par "Noaun savas kaajas, jo shii vieta ir sveeta?"

A kas tur nepiekriest? Tas pret ko iebilst taadi skeptikji kaa Mulders, ir tad, kad ticiigie savu ticiibas objektu meegjina skaidrot ar "KAA" un meegjina savu ticiibu pakljaut pasaules "standartiem" it kaa ticiibai buutu jaaizdabaa neticiigo ieviestaam koncepcijaam? Luuk tad es celjos un breecu un saku - ej ka tu (ne tu konkreeti) bekot ar visiem saviem baltajiem caurumiem un kvazisinhrofazatroniem!

A taa... shoreiz es tev piekriitu, un kas jociigi, Ortodoxiem lai runaatu par shaadaam lietaam, ir ljoti laba un atbilstosha terminologjija, kuru tu arii citee...
lohs74
# Iesūtīts: 2009.07.07 12:36:44
Jānis Kalniņš
> Un nevienai neienāk prātā, ka tas dievnams mums ir par nastu,
> mēs to mīlam. Tā lūk arī novēlu ikvienai draudzei iemīlēt savu
> dievnamu!

Ceru, ka pēc pastāvīga mācītāja kalpošanas uzsākšanas (kā mūsu draudzē nav jau =1 gadu) mans, dažbrīd, čerxtošais noskaņojums uzlabosies. Jānis
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 16 . 17 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 110 , pavisam kopa bijuši: 2712