atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Novirzieni Baznīcā
Balss
Iesūtīts: 2007.05.17 21:42:35
Kādā diskusijā tika minēts, ka mūsu Baznīcā var definēt šādus novirzienus: konfesionālistus, augstbaznīciskos, harizmatiķus, tradicionālistus un nosacīti liberālos.
Mani nodarbina kāds jautājums: Kāda ir prognozējamā attīstība? Kurā virzienā iet mūsu Baznīca?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.23 10:10:16
Balss laikam ietekmējusies no Muldera uniformisma mācības, ka pieprasa vienprātību lielā brāļa izbanošanā. Skaties, ka Visuaugstais tevi pašu neizbano. Laikam sirdsapziņa moka, ... cik heterodoksi esat. .. Lielā brāļa uzrādītos faktus izdzēsa jau 4 reizi.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.05.23 10:22:30
l.brālis psihoterapeits
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.23 10:38:46
l. brāli... manuprāt es tevi pārspēju .. jo manus faktus par svēto glītumu izdzēsa vairākas reizes... neskaitu!
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.23 11:26:19
Jā, kaut.. ., maz bruņinieku palicis. Pat dāmu rakstīto izdzēš. Kauns, redaktor Pāvil(?), kauns.
Balss
# Labojis Balss: 2007.05.23 11:27:22
lielais brālis
Kad Visaugstākais mani reiz izbanos, es ar vislielāko prieku došos Viņam līdz!
Bet vai tad fakti, brālīt , ir kaut kas, ko izzīž pats no sava pirksta, nokrāso pats savā krāsā, pieber vēl piparus un - gatavs?

Mums te ziniet, līdztiesība, kungs vai dāma - redaktors/-i ir kungs un ķeizars ar grūtu un nepateicīgu uzdevumu - strādāt par meža sanitāru.
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.23 11:38:00
Pasaki man, Balss - bija LELB garīdznieku atklātā vēstule par atbalstu geju kustībai? Bija! Pateikt ka nebija, tas būtu kā pie sliktā lielā brāļa. Ja nebūtu bijusi, kas tā būtu par lielisku iespēju pieķert mani melos. Bet tā - izdzēš. Jo kauns...
Bet tu - izzīž pats no sava pirksta, nokrāso pats savā krāsā, pieber vēl piparus un - gatavs? Kauns.
Balss
# Iesūtīts: 2007.05.23 11:44:03
lielais brālis
Vēstule ta bija, bet tā tava krāsošana - ka tā esot bijusi atbalsts geju kustībai?... TU to saki. Es atceros drusku savādāk. Bet neprasi man detaļas, tad atkal jāsāk matus skaldīt. Un netaisos to darīt, jo man vairāk interesē ziloņu mīcīšanās nekā tavu matu skaldīšana .
kaut..
# Iesūtīts: 2007.05.23 11:46:36
l. brāli! tie kuri aizgāja, tie vienojās par aiziešanu, kā bruņinieki!
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.23 11:56:04
Balss , vēstulē bija atbalsts vai nosodījums? Protams, atbalsts . Kāda te matu skaldīšana?
Kaut... , aizgāja kā bruņinieki, kā piligrimi, kā svētceļnieki. Dievs tā grib!
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.23 22:18:10
Lielais Brāli,
ko ņemies par to vēstuli?
Ko tad nespēji Kārļa diskusijā pierādīt, ka geji ir no ļaunā?
Ko tik švaks savā teoloģijā, bet runā, it kā kaut ko saprastu?

Tas, ka šie vīri aicināja uz diskusiju ir veselīgas Baznīcas pazīme. Ja Baznīcā vairs nevar brīvi diskutēt, tad esam turpat, kur KLB - šaurā vienas teoloģijas novirzienā.

Ja tādas diskusijas nebūtu bijušas, Tu pats pirmais sauktu: LELB ir sekta, kurā nepastāv viedokļu dažādība. Tā, ka šī vēstule liecina tikai un vienīgi par labu LELB, jo tā neizsaka mūsu Baznīcas oficiālo viedokli, bet tikai un vienīgi liecina par spēju pat arī ļoti sāpīgus jautājumus pacelt un jautāt.

Es nešaubos, ka Tu, brālīt, būtu represējis visus, kas kaut ko uzdrošinātos izteikt pretī Tev, bet mūsu Baznīcas pieeja ir citāda.
Par to arī paldies Dievam!
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.05.23 23:04:10
Ko Tu stāsti? kā KLB nevar brīvi diskutēt? Ar ko nevar? vari minēt kādus faktus iz vēstures?

Nī Noasveidīgaos es atceros Tu manā diskusijā "palikt vai nepalikt" pats teici, ka KLB ir sekta pirmais! Vai tad vair par saviem vārdiem neatbildi?

Nu redz cik labi.. katrs mēs stāvam tajā vietā pēc "pieejas" !! Vai nav brīnišķīgi!?
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.24 10:15:44
Kaut...

Neesi naiva vai netēlo tādu. Vai Tu vari iedomāties, ka KLB rindās kāds uzdrošinātos pajautāt: brāļi, vai mēs pareizi attiecamies pret homoseksuāļiem, viņus pilnībā atraidīdami? Jūsu vienprātības sistēmā nekādas atkāpes nav pieļaujamas.
Tāpēc jau Lielais Brālis cenšas mūsu Baznīcu nomelnot, kaut arī patiesībā pierāda tās dzīvotspēju un veselīgumu.
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.24 10:58:18
Jā gan noasveidīgais ,ačgārnības pravieti, skaidrā Svēto Rakstu autoritāte pavēl nosodīt šo grēku lidz ar citiem grēkiem un te nekas nav jāpierāda - atliek vien pašķirstīt Rakstus. Mums šāda diskusija - cik tālu mēs par autoritatīviem pieņemam Rakstus, bet cik tālu nākam pretī grēcīgajām iekārēm, būtu bezjēdzīga pēc būtības. Bet tas ir slimas baznīcas jeb heterodoksijas lāsts-atrast maldiem leģitīmu vietu savā kopībā.
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2007.05.24 11:03:35
Iesaku izlasīt pašu vēstuli, pirms apgalvot muļķības.
Runa nebija par Rakstu autoritātes apšaubīšanu, bet par attieksmi pret homoseksuāliem cilvēkiem. Tad KLB ir priecīga par fekāliju maisiņiem, kas tika mesti uz cilvēkiem?
Tieši par to jau arī bija diskusija, tā kā Tu atkal nevietā piesauc lielas un augstas lietas, neiedziļinoties būtībā.
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.05.24 11:09:59
Piekritu Noasveidigajam, taadas veestules tikai paraada, ka Bazniica ir dziiva un neiet aklaa cilveeku pavadaa, bet meklee patiesiibu.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2007.05.24 11:18:09
Es te atkal ar saviem naivajiem jautājumiem, lielais brāli , piekrītu Tev, ka visi grēki ir nosodāmi, tajā pašā laikā saprotu, ka Jēzus piedod visus grēkus, kuri vien tiek nožēloti. Es tikai nesaprotu, kāpēc tik ļoti homoseksuālisms tiek izcelts citu grēku starpā - vai tas ir tas bīstamākais? Vai, piemēram, nodokļu nemaksāšana nav tieši tāds pats pārkāpums? Vai tu esi pilnīgi pārliecināts, ka visi KLB šo grēku identificē kā grēku? Un tā tālāk.
Ar to gribu pateikt, ka Dievs ienīst grēku, bet mīl grēcinieku! Mums arī būs tāpat darīt! Vai gadījumā šī viena grēka situācijā šīs divas lietas nav sajauktas? Un ja Tu tik labi atceries 10 mācītāju vēstuli, kāpēc Tu neatceries Konsistorijas rezolūciju par homoseksuālismu? Tā kā nav te nekādas heterodoksijas! Neviens nenāk pretī grēcīgām iekārēm, bet nāk pretī šo iekāru mocītam cilvēkam, lai palīdzētu viņam tikt ar tām galā. Tava nostāja pēc būtības ir pašatpestīšanās - tieciet galā ar saviem grēkiem un tad jūs būsiet Kristus cienīgi!
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.24 11:50:28
Nē, Jāni Kalniņ , - tas vienkārši ir lakmusa papīrs ar kuru var testēt kādas reiz kristīgas baznīcas virzību uz apostāzi.
Pirmkārt, kā grēks pie miesas pēc apustuļa Pāvila loģikas, otrkārt ,pret to ir skaidra Rakstu liecība, kuru apejot, kāda reliģiska organizācija apliecina, ka īsti vairs nepieder Kristus baznīcai, kura tiek sapulcēta ap skaidriem Dieva vārdiem. Rietumu "baznīcas", kas tagad saprecina attiecīgos pārus, arī sāka ar skaistiem vārdiem par pieņemšanu un toleranci un beidza ,lūk, šādi.
Kas attiecas uz LELB mācītājiem, nešaubos, ka šīs vēstules rakstāju vēsts bija lidzīga augšminētajai- akceptēt homoseksuāļus kā homoseksuāļus, nevis kā atgriezīgus grēciniekus. M.Santa domubiedru klubiņš LELB, spriežot pēc parakstītāju personām un morāla atbalsta geju kustībai. To apliecina fakts, ka vēstules parakstītājiem tika Konsistorijas pieprasīts to atsaukt.
Tas ir heterodoksijas paradokss - Konsistorijas rezolūcija faktiski nav saistoša LELB garīdzniekiem jeb baznīcas mācība tās kalpotājiem. Notikums ar Reformātu draudzi vien apliecina, ko nozīmē ilgstoši pieļaut heterodoksa garīdznieka kalpošanu draudzē.
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.24 12:00:26
Mīļā kaut... , lielā brāļa teoloģiskie ieskati (protams, paņemot nost polemikas karstumā pielietotu retoriku un lielā brāļa ambīcijas ) ir KLB oficiālā nostāja . Priekš kam šis duālisms starp oficiālo un neoficiālo. Mēs ticam, mācam, un apliecinām - līdz ar luteriskiem apliecību rakstiem.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.24 12:00:31
Lielais Brāli ,
labi, ka Tu nepiederi LELB - šai Baznīcai, kas "virzās uz apostāzi", vai ne?

Mēs taču represējām Santu - Tev par prieku! Ko vēl Tev vajag? Vai tad Ventspilī vairs neviena neticīgā nav palicis, kuram veltīt visu savu izdomu un enerģiju, lai pievērstu ticībai? Kāpēc Tu savu laiku un teologa talantu šķied neauglīgās sarunās ar mums, "heterodoksijas paradoksā" iestigušajiem?

Paldies par noskaņojuma uzlabošanu!
lielais brālis
# Labojis lielais brālis: 2007.05.24 12:13:56
Noasveidīgais lielais brālis ,protams, cer, ka LELB nevirzīsies uz apostāzi , bet kaut kas tavos vārdos man liek paturēt zināmu skepsi. Tur jau ir tas joks, ka jūs nedisciplinējat mācītājus pēc viņu paustās mācības, bet tikai tad, kad šie mācītāji atklāti konfrontē ar savu mācību baznīcas vadību, tas ir - kamēr savu "vēsti" viņi sludina draudzēs, tas nav nekas, bet kad viņi naidojas ar priekšniecību , tad gan dabū pēc visas bardzības. Tāpēc tie, kas saprot, ka ārpus LELB viņiem būs pagrūtāk ar darbu - jo ubagot kauns, bet rakt neprot , vienkārši atturas no konfliktiem un turpina mācīt, ko vien grib. Tāda ačgārnība atkal sanāk. Santu tu laikam būtu paturējis- sev par prieku, jo tavā heterodoksijas koncepcijā viņš labi iederētos.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 64 , pavisam kopa bijuši: 10595