atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jautājums RKB adeptiem
Mulders
Iesūtīts: 2009.05.20 11:43:07
Jūs to varat uzdot arī paši saviem mācītājiem, pacentīšos to noformulēt tā, lai varat izveikt diskusiju ar savu priesteri un noskaidrot. Man tas patiešām interesē!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:04:34
Primitīvi gan. Jebkurš dokuments arī sekulārā vidē var būt anulēts, ja tas parakstīts ne "tā kā vajag", piemēram, piespiedu kārtā vai rīcībnespējas gadījumā.

Bet ja ir parakstīts pareizi, ir viss čikeniekā. Tad tomēr Likums paredz arī procedūru, kā šādu laulību var šķirt un pie kādiem nosacījumiem var doties jaunā laulībā. Tad kāpēc pirmo Likuma pantu klausām, bet otro ignorējam?

Dievs nav devis instrukcijas un formalitātes, kā slēgt laulību, znač nostrādā elmentāra lieta... Dieva sankcionētā Valsts Vara šo kārtību nosaka ciktāl tā tiešām nav pretrunā tam, ko Dievs IR pateicis. Tāpēc LV kārtība ir pilnīgā un 100% saskaņā ar Dieva Vārdu un Zagsā slēgtā laulība ir identisks sakraments ar RKB baznīcā slēgtu laulību Dieva acīs! Sorre, ja jūsējiem tas nepielec...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:05:56
Kaarteejo reizi nepreciizs jeedziens.

Problēma ir tāda, ka RKB principā neatzīst izņēmumu šo, neatkarīgi no tā, kas tā netiklība ir... RKB mācība nepieļauj jebkādu "izņemot šādu Konrālo Nāpšļu dēļ"... Faktiski izgriež mazu fragmentiņu no Kristus texta... un to visu dara kāpēc... vot nezinu!
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:07:47
Mulders
a tas tevi kauč kā baigi aizskar un uztrauc, ka mēs nevaram šķirties a jūs varat sievas mainīt kā zeķes? uz tevi jau tas tāpat neuztrauc, ko bāz to snuķi svešā dārziņā un pusi nefiltrējot visus pamāci.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:11:05
Ctulhu
vispār ir speciāla institūcija, kur griezties un tad šis jautājums tiek risināts
Balss
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:11:16
Ctulhu Nes savu krustu... kā te Avokado jau reiz pamācīja...
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:11:19
Mulders Un vispār - tā kārtība nav slikta. Jo diez vai tu pats arī par labu luterāni uzskatītu tādu tipu, kas nodarbotos ar LTA apšaubīšanu, un visam pāri liktu savas iedomas un subjektīvu Bībeles izpratni, ko ir ietekmējusi dažnedažādu konfesiju autoru vai brīvdomātāju garadarbi. Vismaz tavas diskusijas ar Lapšānu un rainaru parāda, ka tu tādus LELB brīvās domas domātājus īpaši necieni, vai ne?
carbon kid [87.110.35.14]
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:12:59
sicilia tik tiešām - RKB pastāv īpaša institūcija, kura risina jautājumus par laulību anulēšanu. parasti jau tas netiek afišēts. no savas puses var pateikt, ka bakalaura darba līmenī šī prakse Latvijā ir pētīta!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:13:55
Mulders Redzi - pati tevis lietotā vārdu kombinācija RKB adepti provocē negatīvas emocijas. Tāpat kā man un tev negatīvas emocijas izsauktu tādi epiteti kā protestantu sektanti, Lutera ķecerības sekotāji utt.

Mmmm... nesapratu!
"An adept is an individual identified as having attained a specific level of knowledge, skill, or aptitude in doctrines relevant to a particular author or organization."

Tb idioma "RKB adepts" manuprāt visai labi identificē visus cilvēkus, kas sevi identificē ar Romas Katoļu Baznīcas mācību kā tā stāv izklāstīt Romas Katoļu Dokumentos!
Būtībā "adepts" ir pat pagodinošs vārds, kas implicē, ka cilvēks kaut ko zin un saprot šajās lietās. Iļi iebildes ir pret RKB abriviatūru?

Savukārt vārdiņi "sektanti, ķeceri" jau paši par sevi ir negatīvi! Man nav iebildes, ja mani sauktu par Luterāņu Adeptu! Vai ATA Adeptu! Tb Auksburgas Ticības Apliecības Adeptu!

Bet kā tu piedāvā saukt RKB adeptus, lai tiktu izpildīti sekojošās prasības
1. Tiktu identificēti tieši Romas Katoļu mācības piekritēji
2. Idioma būtu īsa un saprotama vairumam lasītāju
3. Tā nebūtu apvainooša nedz viņiem nedz man
4. Netiktu sajaukta ar citu konfesiju mācību pārstāvjiem!

RKB un PB ir no senbaznīcas laikiem mantotā kārtība, ka laji (mirjaņini - pasaulnieki) par debesu lietām nespriež, bet gan kā paklausīgi bērni tic tā, kā māca Sv. Māte Baznīca.

Baidos, ka šāda kārtība nekad un nevienā vietā Pirmbaznīcā nav pastāvējusi!
Vēl vairāk... ponta pēc Rakstos pameklē vārdus apmēram no sērijas "Spriežiet paši..." Vai "Kā stāv rakstīts?" vai "Ko tu lasi..." vai "Pārbaudiet visu, kas labs to paturiet"!
Tā kā... paceļas jautājums... vai ticīgie drīxt darīt to, ko Kristus pavēlējis un ko Apustuļi aicināja? Vai Māte Baznīca piekrīt šiem Kristus un Apustuļu aicinājumiem?
sicilia
# Labojis sicilia: 2009.05.20 16:14:10
carbon kid [87.110.35.14]
nezinu kas tev netiek afišēts, ja es pat atašienē (ir tāds miests latgales pusē) pie baznīcas sienu atradu infu par šo organizāciju un kur un kā kā`dos gad`;ijumos tur var griezties....

ps - infa ir arī mājas lapā un to sniedz poriesteri, tā kā, ja vajag tad jebkurš pāris to var saņemt un tur doties
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:18:53
Mulders Tāpēc LV kārtība ir pilnīgā un 100% saskaņā ar Dieva Vārdu un Zagsā slēgtā laulība ir identisks sakraments ar RKB baznīcā slēgtu laulību Dieva acīs! Sorre, ja jūsējiem tas nepielec...
Tas nepielektu arī LELB mācītājiem. Ja šādā laulībā dzimušu bērnu viņi gribētu nokristīt, tad viņi no mācītāja gan dabūtu dzirdēt par laulāšanos zagsā un nevis baznīcā. Un kā obligāts priekšnoteikums bērna kristībai noteikti būs pašu vecāku laulības iesvēte baznīcā.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:19:47
a tas tevi kauč kā baigi aizskar un uztrauc, ka mēs nevaram šķirties a jūs varat sievas mainīt kā zeķes? uz tevi jau tas tāpat neuztrauc, ko bāz to snuķi svešā dārziņā un pusi nefiltrējot visus pamāci.

Man tīri skumji ir, ka kāda organizācija, kas uzdodās runājam ar Dieva Autoritāti māca un sludina, ka Dievs, kas var miroņus celt no kapiem augšā, neļauj sievai pamest varmāku vīru, vai vīram pamest maucīgu sievu un no jauna veidot laulību, kura taču ir tikai šīs pasaules iestādījums.
Mani skumdina, ka cilvēki, kas tic šādai organizācijai, sludina, ka tā ir Dieva Griba un tā vēl vairāk pieliek ciešanas Kristus Krustam, kurā taču ir dāvāta piedošana un atjaunošanās visā un visur.
Mani skumdina, ka cilvēki savu likumu, ļaunsirdības un augstprātības dēļ ir gatavi citus iegrūst grēkos, iemūrēt Sodomā un Gomorā un nelaist no turienes ārā, lai tikai paši savās acīs par Dieva kalpiem zīmētos!
Skumdina, ka cilvēki, kuriem būtu jāsludina Žēlastība un Piedošana, to nav gatavi dāvāt saviem līdzcilvēkiem...
Skumdina, ka cilvēki grib uztaisīties par taisnākiem par pašu Dievu!
carbon kid [87.110.35.14]
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:20:37
sicilia "neafišēts" tādā nozīmē - ka parasti priesteris par tādu iespēju nerunā, uzsverot šo laulības svētumu u.c. lietas no RKB mācības, tikai galējā gadījumā aicinot vērsties pie šādas komisijas. Bet gadus 4-5 atpakaļ, kad tapa šis pētījums (tas ir publiski pieejams), tad toreiz RKB nelabprāt vēlējās stāstīt. cik atceros, statistika par iesniegumiem uz laulību anulēšanu bija ar diezgan pieaugošu tendenci.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:20:57
Takš skaidrs kā diena - lai būtu kaut kas SVĒTS, NEMAINĪGS un NEAIZSKARAMS arī laicīgajā dzīvē... aiz ko arī anormāli histēriskā ņemšanās ap homīšiem, kuri šo neaizskaramo svētumu grib ar savām rocīnām apķēzīt... tb - dabūt arī sev.

A vot nē... priekš tā ir vēl vesels lērums citu lietu, kas pat nav tik trakas! Bet nezinu, jo kāmēr šamie nespēj uz maniem jautājumiem atbildēt, tikmēr es to nevaru izprast! Tb es to pamatu nespēju pārkost... vai tiešām tik primitīva lieta kā vēlme kontrolēt cilvēkus? Vara?
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:21:17
Mulders
da kāda tev ir darīšana gar to, kam ticu es un visi pārējie miljoni visā pasaulē......... tev es atvainojos no tā kumos kaklā sprūst. a kur garantija, ka tu pareizi tici.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:22:17
carbon kid [87.110.35.14]
vispār runā! man patīk, ka par šo tēmu diskutē luterāņi, kas apgalvo vienu jautru apgalvojumu pēc otra
carbon kid [87.110.35.14]
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:23:28
sicilia varam sarunāt eksperimentu?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:24:20
Tas nepielektu arī LELB mācītājiem. Ja šādā laulībā dzimušu bērnu viņi gribētu nokristīt, tad viņi no mācītāja gan dabūtu dzirdēt par laulāšanos zagsā un nevis baznīcā. Un kā obligāts priekšnoteikums bērna kristībai noteikti būs pašu vecāku laulības iesvēte baznīcā.

Tak ko es tur varu darīt. Teicu jau... Dieva Vārds ir saistošs arī LELB mācītājiem. Ja kāds tur sāk kabināt klāt savas prasības, tad derētu uzreiz moš vārdus un uzvārdus, kuri tā rīkojas... jo bernu kristību atteikšanu šādu iemeslu dēļ ir klajš nebibliska prakse, kuru derētu iznīdēt, kāmēr tā nav ieviesusies vēl dziļāk!
Varētu kādu pamatojumu šādai kārtībai Rakstos? Vai varētu kaut vienu vietu Rakstos, kur kādam cilvēkam tiek atteikta Kristība? Kur nu vēl šāda iemesla dēļ!

Jo LELB un RKB laulā tāpēc, ka to atļauj LV likums, nevis otrādi!
sicilia
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:24:55
carbon kid [87.110.35.14]
kādu? iesi pie Pujāta un jautāsi: nu laimīgi taciņu vai zvanīsi taneti Ņinai pušmocovā un prasīsi
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:25:57
da kāda tev ir darīšana gar to, kam ticu es un visi pārējie miljoni visā pasaulē......... tev es atvainojos no tā kumos kaklā sprūst. a kur garantija, ka tu pareizi tici.

1) Cilvēkmīlestība
2) Sirdsapziņa neļauj klusēt
3) Manas ticības garantija ir Raksti. Elementāri... vai nu Dievs rakstot Rakstos kaut ko melo vai nemelo. Ja viņš melo, nu tad iespējams tev taisnība. Ja Dievs nemelo... tad kāpēc arī tu tam netici?

S.R...
# Iesūtīts: 2009.05.20 16:28:17
Mulders
ej ar mieru. lai Dievs tevi iepriecina.
RKB pret laulību attiecas ar ļoti lielu atbildību. to iesaku darīt ikvienam - kā ticīgam, tā neticīgam.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 8 , pavisam kopa bijuši: 1203