atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par muusu akadeemijas beidzeejiem
Mulders
Iesūtīts: 2009.05.12 11:57:40
Klau... Shitaads jautaajums!

Paarsvaraa Lutera Akadeemija sagatavo maaciitaajus un ko nu tur veel!

A vot shitaads jautaajums, vai viiri/sievas kas pabeidz sho skolu ir kvalificeeti, piemeeram, braukt uz Jeruzaalemi uzrakt sveeto kalnu un iztulkot rakstus uz tur noraktiem aizdomiigiem shkjirstiem?
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Anima
# Iesūtīts: 2009.05.22 14:08:07
Gnostiķis
Ahā! Ja Tu pamatā esi nomocījies ar valodām, tad jau droši vien tālāk par pirmo, vai labākajā gadījumā otro kursiņu neesi vēl ticis. Tad jau lielo atklājumu laiks Tev vēl priekšā.
Runājot par agresiju ir laikam tā, ka agresija nav tik daudz pateiktajā tekstā, cik saklausītāja ausī. Cik zinu, vārdi "spainis" un "gaisma" vēl nekad nav tikuši paši par sevi traktēti kā agresīvi. Tiksi tālāk par pirmo kursu un tad arī varbūt kādā tekstoloģijas tēmai veltītā lekcijā uzzināsi ko nozīmē alegorijas, metaforas u.c. līdzīgas lietas. Un vēl, vai tavuprāt frāzei "safīrēt smadzenes" nepiemīt zināma emocionali uzlādēta nokrāsa? Padomā par to kad atpūties no mocīšanās ar valodām.
Tad par vārdiem uz speciālisitem. Jā, vārdi fakultātē ir gan, bet vai speciālisti? Tu runā par tiem no darba atlaistajiem/licenci pazaudējušajiem mācītājiem kādi faķī strādā veseli četri? Par speciālistiem šī vārda pilnā nozīmē vari kādreiz painteresēties kā un kādos apstākļos no fakultātes bija spiesti aiziet pagaidām vienīgais habilitētais teoloģijas profesors Latvijā Taivāns, izcilā profesore Leitāne, lieliskie praktiskie teologi prof Kalniņš un doc. Līdums, izcilais Austrumu valodu speciālists prof. Sīkstulis. Ja paveiksies, uzzināsi interesantas lietas.
Un visbeidzot - Tev kā netendenciozam reliģiju pētniekam droši vien ir skaidrs kas tas tāds "striktais luterānisms", kurš Tavuprāt ir apriori zemāk vērtējams kā netendencioza zinātne. Palūkojos dažos reliģijas foliantos un neatradu šo terminu. Lutakas mājaslapā viņi arī nesaka, ka tādu māca. Pat nepiemin. Savādi mazliet.
Ak jā, un ja Tev ir radies jautājums par manu partijas piederību, varu atbildēt - nemācos ne fakultātē, ne lutakā. Tā kā, partijas piederība man neitrāla. Taču interese par procesiem šad tad uznāk
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2009.05.22 16:55:47
Ctulhu Njea, ateists driixt apsaubiit ateismu cik tik lien.

Kas tad tas vairs būs par ateistu, kas apšaubīs ateismu?! Ateists ir vienīgi tas, kas saka - Dieva nav. Tikko tu pieļauj domu, ka tomēr ir, vienalga kādā formā, tad jau tu esi viss kas cits, tikai ne ateists.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.22 16:58:44
Njea, ateists driixt apsaubiit ateismu cik tik lien.

Var... tik tad shie bez darba nereti paliek!
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.05.24 10:26:39
Anima

Nu, es esmu uzzinājis gan šo gan to, par profesoru Sīkstuli tajā skaitā, teixim, man ir cilvēki, kas fakultāti pabeiguši un zin daudz vairāk par mani-droši avoti, tomēr ,lūdzum kuri četri mācītāji?
Pagaidām zinu, ka tikai prof.Cālītis tika ekskomunicēts, par to, ka atļāvās rīkoties pēc sirdsapziņas, nevienu citu nezinu.Priesteris Andris Priede, mācītājs Ralfs Kokins, kur tur vēl kāds?Laikam jau nebūsi informēta, bet pasniedzēju skaits ir samazinājies.
Būtībā arī man ir savas tendences un sirdslietas, bet tās neskar tādas reliģijas kā kristietība, es nesaku, ka tās ir sliktas, bet sevi es tur neredzu.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.05.24 10:27:32
Ar ralfu Kokinu es domāju kalpojosu maaciitaaju un arii priesteris A.Priede ir kalpojošs
vilks
# Labojis vilks: 2009.05.25 13:08:14
Gnostiķis Anima
he he, nav jau par tēmu, bet gribējās piebilst. Viens no Animas minētajiem droši vien ir I.Z., tomēr, cik man zināms, viņš no baznīcas aizgāja pats pēc savas vēlēšanās..
Anima
# Iesūtīts: 2009.05.25 23:00:29
Gnostiķis Aha, spriežot pēc atbilžu kontentanalīzes, laikam tomēr 1. kurss. Kā jau sacīju iepriekš, lielo atklājumu un īstās vēstures arheoloģijas laiks Tev vēl priekšā. Ja vien to vēlēsies. vilks Yep! Arī viņš bija pie tiem. Bonuss par vēstures zināšanu. Two more to go

Taču, ja nopietni, cik man tā no malas redzams, TF VD kursu sekvence nu ne par mata tiesu nav priekšā Lutakas VD kursu saturam. I tur par kultūru, i par arheoloģiju runā. Un visai smalkā līmenī. Var iečekot. Vai parunāt ar kādu lutakas beidzēju
vilks. [91.203.96.48]
# Iesūtīts: 2009.05.25 23:26:10
Nu, vilks ir sensenos laikos beidzis TF, tā ka šo to atceras.
Tiesa, pašreizējos pasniedzējus diez kā nezinu.
Nešaubos, ka nu jau LA līmenis pamazām ir cēlies, tomēr, vērojot agrāko gadu beidzējus, drīzāk šķiet, ka LA piedāvā nevis augstāko, bet pirmā līmeņa profesionālo izglītību. Vilks noteikti atbalstītu to, ka LA mācītos cilvēki, kam viena augstākā izglītība jau ir, līdz ar to LA izglītību varētu veidot kā 2. līmeņa augstāko profesionālo.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.05.25 23:35:54
nu I.Z. nevajadzeetu saukt par maaciitaaju, driizaak-par čillotāju

Tā kā -1
Ослик
# Iesūtīts: 2009.05.25 23:37:02
vilks. [91.203.96.48]
man jau liekas tieši otrādi Teleoloģiju jāstudē nesamaitātiem cilvēkiem - 18 gadus veciem ar vidusskolas izglītību!!
KOALA [87.110.171.200]
# Iesūtīts: 2009.05.25 23:44:25
Ослик teoloģiju ir jāstudē tiem, kuriem ir paaicinājums!
Ослик
# Iesūtīts: 2009.05.25 23:53:40
KOALA [87.110.171.200]
it kā jau nē... seminārā vai klosterī vajag paaicinājumu
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.05.26 13:10:37
aicinājums skatīties plašāk.
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.05.26 13:12:25
būtībā, teoloģijas studēšana ne ar ko neatšķiras no bioloģijas studēšanas(tā tēlaini), t.i. būdams teologs, Tu neesi kaut kāds īpaši aicinātais, Tu vienkārši ej augstskolā.
Tomēr nenoliegšu, ka kaut kāda mistērija tur ir.
Es , piemēram, nebiju nekad zinājis par tādu fakultāti, tomēr kā ieraudzīju internetā, sapratu - man tur jābūt...
Kā lai izskaidro?
nezinu
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.26 13:13:13
Gnostikjis, kaa kaa izskaidrot - tu par daudz pa i-netu vazaajies
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 105 , pavisam kopa bijuši: 2883