atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu draudzes nodeva
normundo
Iesūtīts: 2009.03.31 08:57:35
Izgāju iesvētes mācību, lai tagad Lieldienās varētu kristīties un iesvētīties Luterāņu baznīcā. Nupat man paziņoja, ka lai veiktu šīs rituālās darbības ir jāmaksā 10Ls, kas esot draudzes locekļa ikgadējā nodeva. Uz jautājumu, kā ir, ja negrib maksāt(nav naudas cilvēkam, nevēlas būt tieši šīs draudzes loceklis vai tml) un kur Bībelē ir minētas šādas nodevas, mācītājs atbildēja, ka nevarot atbildēt uz visiem maniem jautājumiem, un ja negrib maksāt, tad nevajadzētu arī kristīties.
Līdz šim viņi deklarēja, ka pilnībā seko pēc Bibelē rakstītā atšķirībā no citām reliģiskajām konfesijām. Bet uz maniem jautājumiem par baznīcu īpašumiem, par šīm nodevām, kas nav minētas Bībelē, neko neatbild, bet saka, ka tā ir pieņemts un viss.

Nav runa par tiem 10Ls, kā milzīgu summu, bet par tās iekasēšanas pasniegšanu. Varēja minēt, ka pret ziedojumiem, vēlamo to apmēru, bet nē, tā ir obligāta summa un basta. Varētu padomāt, ka Luterāņu baznīca ir kāda firma, kurai ir jāpelna nauda.

Tāda ir mana sāpe
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Normunds [212.70.160.11]
# Iesūtīts: 2009.04.01 15:38:25
22 Daudzi uz Mani sacīs tanī dienā: Kungs! Kungs! Vai mēs Tavā Vārdā neesam nākošas lietas sludinājuši, vai mēs Tavā Vārdā neesam velnus izdzinuši, vai mēs Tavā Vārdā neesam daudz brīnumu darījuši?
23 Un tad Es tiem apliecināšu: Es jūs nekad neesmu pazinis; eita nost no Manis, jūs ļauna darītāji.
24 Tāpēc ikviens, kas šos Manus vārdus dzird un dara, pielīdzināms gudram vīram, kas savu namu cēlis uz klints.
25 Kad stiprs lietus lija un straumes nāca un vēji pūta un gāzās šim namam virsū, nams tomēr nesabruka; jo tas bija celts uz klints.
26 Un ikviens, kas šos Manus vārdus dzird un nedara, pielīdzināms ģeķim, kas savu namu cēlis uz smiltīm.
27 Kad stiprs lietus lija un straumes nāca un vēji pūta un gāzās namam virsū, tad tas sabruka; un posts bija liels."
28 Un notika, kad Jēzus šos vārdus bija beidzis runāt, ļaudis izbrīnījās par Viņa mācību,
29 jo Viņš tos mācīja kā tāds, kam vara, un ne kā viņu
Normunds [212.70.160.11]
# Iesūtīts: 2009.04.01 15:44:28
Šo citēju es lieku, jo man arvien vairāk sāk šķist, ka LELB ir ieslīgusi purvā un arvien vairāk ir kvalificējama augstāk minētajam, jo dzird Dieva vārdus un nepilda.

Spriežu pēc gūtajām atbildēm, pēc attieksmes, gan no mācītājiem, gan no šeit esošajiem dažiem komentētājiem.

Protams ka jums gribas, lai pie jums nāk cilvēki neko nejautā, neko nevēlas izprast, nekur nevēlas iedziļināties, tikai ness savu naudu, pārraksta savus īpašumus. Nejūtu ne ideālus šeit, ne dziļu ticību, tikai vēlmi noknābāt un pārmest. Kaut kāda vēlme visu laiku nodarboties ar kaut kādu ikdienas rūpju risināšanu. Tas galīgi neizskatās pēc tā, kādai jābūt baznīcai, draudzei.
Bet tādā gadījumā, ar ko jūs atšķiraties no kādas sektas, kur notiek viss līdzīgi?
Normunds [212.70.160.11]
# Iesūtīts: 2009.04.01 15:48:28
Tiko kāds vēlas izprast, kāpēc nesaskan darbi ar rakstiem, tā uzreiz pārmetumi, skopulis, kašķis!

Jauki, vai ne? Tiešām draudzes un reliģijas cienīgi. Labāk klusē un dod naudu, dod, dod, vēl, veeeeeeel..... Mūsu vajadzības ir neizsmeļamas.

Mūsu miljoniem vērtie īpašumi neskaitās, tos mēs neaiztiksim, bet tavs pienākums ir rūpēties, lai baznīcai pietiek kapeiku ikdienas vajadzību nodrošināšanai.
Normunds [212.70.160.11]
# Iesūtīts: 2009.04.01 15:49:17
Kungs lūdzu piedod, ka iekarsu! Lai slavēts tavs vārds mūžīgi mūžos! Āmen!
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.04.01 16:15:15
Normunds [212.70.160.11] Sveiks Normunds [212.70.160.11] redzu Tavā realitātē ir radusies vēlēšanās saprat - kāpēc LELB darbi nesakrīt ar sludināto ! Viss ir vienkārši - tāpēc, ka LELBā un ikvienā draudzē ir liels procents aktīvo grēcinieku - viņi ir novērsušies no JHVH padomiem un mācības, tāpēc ir novērojamas neadekvātas rīcības formas un to veidi.

Jā baznīca nav firma - bet baznīcai ir vajadzība pēc naudas _ apkure, elektrība, jumti utt.

Baznīcai - ir jāsludina prieka vēsts - ka Jēzus ir JHVH dēls - un tad viņi ieraudzīs jēgu ziedot, jo būs labums no baznīcas. Pagaidām - tauta neredz labumu no baznīcas - tā redz labumu no erotiskiem šoviem - kur tie samakā vairak nekā 10 Ls. Es vienmēr esmu bijis par mērķu ziedojumiem - brīvprātīgiem. UN par katru ziedojumu jābūt publiski pieejamai atskaitei - par to kur ziedojumi tiek tērēti, tad ziedotājs varēs ziedot - mērķim, kas saskan ar viņa gribu.
Bet ar to atskaitīšanos - ATSKAITĒM ir baigās grūtības, jo izrādās, ka nauda tiek izlietota bieži neracionāli un netaisnīgi - tāpat kā tā tiek izlietota biznesa sfērā. Pamēģini tajā draudzē - paprasīt - atskaiti - kur tiek iztērēta saziedotā nauda - lai atklāj īstenību un kā ir īstenībā. Jēzus jau nāca pasaulē - lai atklātu īstenību - tādu kāda tā ir un ka tajā īstenībā - eksistē Jēzus Tēvs - JHVH pirmā persona.
sicilis [78.84.142.221]
# Iesūtīts: 2009.04.01 17:05:28
a es atkal nesaprotu kāpēc cilvēks, kas it kā vēlas pievienoties kādai reliģiskai pārliecībai tā protestē pret tur noteikto kārtību......
kamonnnnn ja vēlies būt luterānis, tad jārespektē to, ko nosaka luterāņu baznīca.....
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.04.02 00:23:54
sicilis [78.84.142.221] nu protestē tāpēc, ka redz, ka rīcība nav pareiza un ļoti gribās ideālu baznīcu tādu kā pats Jēzus - svētu uz Zemes, kurā viss notiek pareizi - da kurš ir bez grēka ?
Ja ir vēlēšanās - atrast ideālu - tad pašam jākļust ideālam un tad jāieiet neideālā baznīcā un tajā jākalpo un jāuztur ideālisms dzīvs, bet visi krīt lētā grēkā - un tā sanāk ka baznīcā visi grēcinieki.
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2009.04.02 00:42:29
Aiko_Saule: un tā sanāk ka baznīcā visi grēcinieki.

Vai arī tā sanāk, ka kāds ļoti grib redzēt un izcelt to, kas baznīcā grēcīgs, lai nebūtu jāredz un jāatzīst tas, kas baznīcā svēts...
Normunds [212.70.160.11]
# Iesūtīts: 2009.04.02 12:45:20
Es gribu ticēt, ļoti gribu. Man ir sajūta, ka visa iekšiene brēc un tiecas pēc tā. bet man ir bail iekļūt un iestigt formalitāšu, birokrātijas, zemes vajadzību un rutīnas purvā.
Šobrīd es tādas nevēlams lietas sakatu LELB un tas mani biedē. Tas attur atvērties un sāk darboties kaut kādi piesardzības instinkti, kas saka priekšā, ka kaut kas nav kārtībā iekš LELB iedibinātās kārtības.

Mīļais Dievs, lūdzu, palīdzi man izvairīties no kļūdām! Lai slavēts Tavs Vārds mūžīgi mūžos! Āmen!
normundo
# Iesūtīts: 2009.04.02 12:55:01
Āmen!
lēnprātīgais
# Iesūtīts: 2009.04.02 14:03:24
Normunds [212.70.160.11]
"Tu paturi savu ticību, kas tev ir, Dieva priekšā. Svētīgs tas, kas sevi netiesā tajā, ko atzīst par labu... Bet viss, kas nenāk no ticības, ir grēks." Rom. 14: 22-23

Take it or leave it!


Balss
# Iesūtīts: 2009.04.02 14:04:44
Normunds [212.70.160.11]
Dīvaini, tu tik ļoti gribi ticēt, bet jau iepriekš zini, ka tieši LELB nekas nav kārtībā...
Vai tu nezini, ka pasaule ļaunu runā par baznīcu - vienalga, cik patiesi vai nepatiesi, pamatoti vai nē.

Negribu teikt, ka nav kļūdu, nav grēcīgu, neiejūtīgu reakciju, bet tomēr paliek pats svarīgākais - Baznīca ir pilna ar APŽĒLOTIEM grēciniekiem, kas kā ceļinieki, viens otru stiprinādami, kopīgi tuvojas savam mērķim - Mūžīgajai dzīvībai Dieva valstībā.

Tāpēc iedrošinu tevi - ja tu patiesi meklē Viņu - Dievs tevi netlaidīs. Cilvēki var kļūdīties, Dievs - nekļūdās. Ja Viņš tevi ir aicinājis, tad pateicībā seko Viņam, uzdrošinies iet savu ticības ceļu - baznīcā.
Normunds [212.70.160.11]
# Iesūtīts: 2009.04.02 15:15:42
"Tu paturi savu ticību, kas tev ir, Dieva priekšā. Svētīgs tas, kas sevi netiesā tajā, ko atzīst par labu... Bet viss, kas nenāk no ticības, ir grēks." Rom. 14: 22-23

Paturi vai atstāj.

Paskaidro, lūdzu!
normundo
# Iesūtīts: 2009.04.02 15:18:33
Dīvaini, tu tik ļoti gribi ticēt, bet jau iepriekš zini, ka tieši LELB nekas nav kārtībā...

Es nesaku, ka viss, bet tikai šis tas, par ko es jau iepriekš runāju. LELB pieminu, tādēļ, ka tā ir vienīgā ar kuru man ir kaut kāda pieredze. Tur es izgāju iesvētes mācību un vismaz mēnešus 3-4 apmeklēju dievkalpojumus. Citur to darījis neesmu un tādas pieredzes man nav.
normundo
# Iesūtīts: 2009.04.02 15:24:09
Bet kā ar šito?
Rom. 14: 1
1 Pieņemiet tos, kas ticībā vēl vāji, un netiesājiet viņu domas.
Balss
# Iesūtīts: 2009.04.02 15:25:55
normundo
Un no šīs savas nelielās pieredzes tu apgalvo apmēram tādas pašas lietas, kādas savā laikā masu mēdijos parādījās dažu sabiedrības grupu īpaši piespēlētas un preparētas (lasi sagrozītas), jo Baznīca ar tās nostāju kādos morāli - ētiskos jautājumos bija tām uzkāpusi uz varžacīm...

Varbūt tomēr labāk palūkojies un pārbaudi pats, kas ir kas baznīcā.
Palasi šīs web lapas info sadaļu - tur ir ļoti daudz no tā, ko Baznīca dara un kas tajā notiek.
Balss
# Iesūtīts: 2009.04.02 15:27:23
normundo
Šeit neviens netiesā tavas domas ticības jautājumos, bet gan nepatiesu informāciju, ko tu pasniedz kā faktu un gribi, lai kāds attaisnojas, kāpēc Baznīca ir kamielis...
normundo
# Iesūtīts: 2009.04.02 15:28:01
Rom. 14lēnprātīgaislēnprātīgais
2 Cits savā ticībā ēd visu, bet cits nav tik stiprs un ēd tikai dārzaugus.
3 Tas, kas ēd, lai nenicina to, kas neēd; bet tas, kas neēd, lai netiesā to, kas ēd visu. Jo Dievs viņu pieņēmis.
4 Kas tu tāds esi, ka tu tiesā cita kalpu? Viņš stāv vai krīt savam Kungam. Un viņš stāvēs, jo viņa Kungs spēj viņu stiprināt.
5 Dažs ievēro vienu dienu vairāk par otru, dažs turpretim visas dienas tur vienādas: ikviens lai pilnīgi turas savā pārliecībā!
6 Tas, kas kādu dienu sevišķi ievēro, to ievēro Tam Kungam par godu un, kas ko ēd, ēd to Tam Kungam par godu, jo viņš par to pateicas Dievam. Bet arī tas, kas neēd, to dara Tam Kungam par godu, jo arī viņš pateicas Dievam.
7 Jo neviens mūsu starpā nedzīvo sev pašam, un neviens nemirst sev pašam.
8 Jo, ja dzīvojam, dzīvojam savam Kungam un, ja mirstam, mirstam savam Kungam. Tātad, vai dzīvojam, vai mirstam, mēs piederam savam Kungam.

Paldies lēnprātīgais!
normundo
# Labojis normundo: 2009.04.02 15:58:11
Balss
Šeit neviens netiesā tavas domas ticības jautājumos, bet gan nepatiesu informāciju, ko tu pasniedz kā faktu un gribi, lai kāds attaisnojas, kāpēc Baznīca ir kamielis...

Kura tieši ir tā manis minētā nepatiesā informācija? Lūdzu citātus! Vai vēlies apgalvot, ka Baznīca ir nabadzīga un tai nepieder miljoniem vērti NĪ?
vilks
# Labojis vilks: 2009.04.02 16:19:29
normundo
Vispār ir slikts stils rakstīt vairākus savus komentārus citu aiz cita. Tev tak ir iespēja savu komentāru labot un papildināt (poga pie komentāra sākuma ar papīra lapiņu un rakstāmo ir labošanai un sarkanais krustiņš - dzēšanai).

bet attiecībā uz tēmu.

Vai vēlies apgalvot, ka Baznīca ir nabadzīga un tai nepieder miljoniem vērti NĪ?

jā, un vesels lērums baznīcu, kas ir arhitektūras pieminekļi un kurās nepieciešami miljoniem vērti ieguldījumi, lai tās uzturētu un atjaunotu.
Ja Tev ir zināma patiesība, tad, lūdzu, VISU patiesību studijā.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 194 , pavisam kopa bijuši: 3592