atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu draudzes nodeva
normundo
Iesūtīts: 2009.03.31 08:57:35
Izgāju iesvētes mācību, lai tagad Lieldienās varētu kristīties un iesvētīties Luterāņu baznīcā. Nupat man paziņoja, ka lai veiktu šīs rituālās darbības ir jāmaksā 10Ls, kas esot draudzes locekļa ikgadējā nodeva. Uz jautājumu, kā ir, ja negrib maksāt(nav naudas cilvēkam, nevēlas būt tieši šīs draudzes loceklis vai tml) un kur Bībelē ir minētas šādas nodevas, mācītājs atbildēja, ka nevarot atbildēt uz visiem maniem jautājumiem, un ja negrib maksāt, tad nevajadzētu arī kristīties.
Līdz šim viņi deklarēja, ka pilnībā seko pēc Bibelē rakstītā atšķirībā no citām reliģiskajām konfesijām. Bet uz maniem jautājumiem par baznīcu īpašumiem, par šīm nodevām, kas nav minētas Bībelē, neko neatbild, bet saka, ka tā ir pieņemts un viss.

Nav runa par tiem 10Ls, kā milzīgu summu, bet par tās iekasēšanas pasniegšanu. Varēja minēt, ka pret ziedojumiem, vēlamo to apmēru, bet nē, tā ir obligāta summa un basta. Varētu padomāt, ka Luterāņu baznīca ir kāda firma, kurai ir jāpelna nauda.

Tāda ir mana sāpe
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Balss
# Iesūtīts: 2009.03.31 15:26:47
Cik savādi, ka LELB forumā ar jautātāju un meklētāju diskutē un viņu no ticības mēģina atrunāt divi pašdeklarēti ateisti... Ko raksta agnostiķis, vēl neiznāca laika izlasīt...

baznīcēns [87.110.84.37]
# Iesūtīts: 2009.03.31 15:53:28
Par Normundo pirmo jautājumu.

Nodeva, kas katrai draudzei jānomakā Lelb Virsvaldei, šogad laikam palika tie paši 4.50. Vēl, ja nemaldos, vismaz 10 santīmi paredzēti prāvesta iecirknim - tos izmanto pasta izdevumiem u.tml. Tā ka mazākais, ko iekasē tādēļ, lai nodotu, tā teikt, tālāk, proti - tas nepaliek draudzē, - ir Ls 4,60. To sauc par draudzes nodevu visas lielās Latvijas luteriskās Baznīcas vajadzībām. Katra draudze par katru reģistrēto locekli šādu summu maksā reizi gadā Virsvaldei - neatkarīgi no tā, vai draudzes loceklis to samaksājis vai ne. Kopā draudzei tā sanāk ievērojama summa, un ir draudzes, kas to pilnībā nespēj nomaksāt. Ir noteikts, ka draudze var palielināt šo nodevu, pārējo - to, kas virs 4,60 - atstājot draudzes va. Daudzas draudzes tā arī dara. Tas ir atļauts un pat pareizi.
Normundo varbūt iedomājas, ka mācītājs 10latus prasījis sev. Tā noteikti nav. Diemžēl daudziem ir arī pilnīgi aplamas ilūzijas
baznīcēns [87.110.84.37]
# Iesūtīts: 2009.03.31 15:54:49
Vai esat padomājis par to, ka dievnams ir jāuztur kaut vai elementārā kārtībā – tas ir jāslauka, jāmazgā – jāsagatavo katram dievkalpojumam, svētbrīdim, tām pašām kristībām, laulībām. Kāds to dara. Vai jūs pats būtu ar mieru uzņemties šo darbu pastāvīgi? Tās draudzes, kas pieņēmušās algotu apkopēju, neko dižu viņām par to maksāt nespēj. Tas nereti arī tur paliek kā sava veida kalpošana. Algai (ja tāda ir) pierēķiniet nodokļus valstij – draudzei tas vien izmaksā pietiekamu summu jau no minimālās algas vien.
Ko darīt, ja dievnams ir jāremontē? Ja jālabo jumts? Ja nepieciešams iekštelpu remonts – cik tas maksās? Baznīcā ienākošie nereti sūdzas – jums tur sienas aplupušas, nav pietiekami izkurināta krāsns – baznīcā auksti (pierēķiniet vēl malku, elektrību, ūdeni, tepat jau var pieskaitīt arī altāra pušķojumu – arī ziedi kaut ko taču maksā, vai ne). Par kādiem līdzekļiem to varam veikt? Tikai pa
baznīcēns [87.110.84.37]
# Iesūtīts: 2009.03.31 15:55:36
Tikai paši par saviem, mīļie!
Jūs vēlētos, lai arī mācītājs strādā par velti – nesatraucieties, viņš patiesi daudz ko dara par velti. Un tomēr – arī viņam un viņa ģimenei jāmaksā par dzīvokli, arī viņiem reizēm salst un gribas ēst, jāmazgājas, kaut kas jāvelk mugurā un kājās, jāskolojas...
Ja gribat, lai jūsu mācītājs darbojas pienācīgi, tad nodrošiniet viņa ģimenes iztiku, lai viņam nav jāstrādā citi darbi dienišķās iztikas dēļ, bet lai viņš var ieguldīt savu laiku Dieva un draudzes lietās – studē Rakstus un nepieciešamo literatūru un to sludina jums.
baznīcēns [87.110.84.37]
# Iesūtīts: 2009.03.31 15:58:09
Tam visam ir nepieciešams laiks. To nevar izdarīt kā blakus lietu – tad tāda laju kalpošana vien sanāks. Un “sabiedrisko” darbu (to, ko viņam tāpat Dievs un cilvēki noliek darīt bez “materiālas” samaksas) katram mācītājam ir gana daudz vienmēr. Un, jo mācītājs spējīgāks, jo tādu vairāk.
Lai katrā draudzē ir vismaz viens cilvēks, kas Dieva Vārdam velta savu laiku un dzīvi, un šo vārdu sniedz mums! Jo mums pašiem tam neatliek laika. Lai taču ir kāds, kas mums mūžīgās dzīvības vārdus sludina, mūs pamāca, brīdina. Bez uzticības Dieva vārdam tas nav iespējams. Mācītājs ir tas, kam mēs to uzticam, un mēs par to gādājam, lai viņš to var darīt. Mēs parūpēsimies par viņa iztiku – dienišķo maizi (tam noderēs arī neliela daļa mūsu naudas), bet no viņa sagaidām uzticību Dieva vārdam un patiesu sludināšanu. Mēs saņemam dzīvības vārdus, kas mums dod mūžīgo dzīvošanu. Un nodrošinām to, ka šis darbs turp
baznīcēns [87.110.84.37]
# Iesūtīts: 2009.03.31 15:58:57
..šis darbs turpināsies – arī mūsu bērni un bērnu bērni saņems pestīšanu. Un viņi tāpat rūpēsies tālāk par nākamajām paaudzēm, līdz Kristus nāks godībā.
Mums jārūpējas tāpat, kā visas paaudzes pirms mums to darījušas, - ir bijuši ļaudis, kas ziedojuši savu laiku, tulkojot Svētos Rakstus, baznīcas dziesmas, ceļot dievnamus, rūpējoties par to, lai Dieva vārda sludināšana neapsīkst, lai tā nonāk arī līdz mums.
Tagad ir mūsu kārta Dieva vēsti noturēt. Lai Dieva mums palīdz!
Balss
# Iesūtīts: 2009.04.01 11:21:55
normundo
Nezinu, cik jūtīgi tev šī ziedošanas vajadzība draudzē tika pasniegta. Ceru, ka tu pats saproti, ka draudzes darba un baznīcas ēkas uzturēšana neapšaubāmi maksā vairāk, nekā draudzes locekļa gada nodeva - pēc draudzes pašas nolēmuma, sevi pašus ieskaitot - kas Tavā draudzē ir nolikta 10 Ls.
Varbūt vajadzēja to tev vairāk paskaidrot.

Bet kāda ir tava paša attieksme? Lai nāk biezais un samaksā par visiem? Es neko, es nabadziņš, man pienākas na haļavu?

Tas gan ir 100% taisnība attiecībā uz Tavu mūžīgo dzīvību.
JA tu patiešām tici Dievam un Kristus upurim, tad tev ir Mūžīga dzīvība par brīvu. Tur cilvēks ar paša pūlēm vai ziedojumiem neko nevar nopelnīt.
Bet pret to draudzi, kurā Tu gribi kristīties un iesvētīties, tev būtu jāuzņemas arī kāda atbildība, pienākums arī par tās fizisko, laicīgo pastāvēšanu.

Ļoti ceru, ka tu neesi no tiem, kuri formas pēc iziet iesvētes mācību, lai tikai varētu tā skaisti salaulāties baznīcā, un pēc tam to visu ātri aizmirst... Piedod, ja tas par skarbu.
normundo
# Iesūtīts: 2009.04.01 13:12:53
Bet kāda ir tava paša attieksme? Lai nāk biezais un samaksā par visiem? Es neko, es nabadziņš, man pienākas na haļavu?

Tā nav mana attieksme, bet piemērs, kā draudze varēja tikt pie naudas, ja uzticētos pilnībā Dievam un klausītu Viņa vārdiem Bībelē:
Lūkas ev. 12.nodaļā attiecīgie panti:
29 Tāpēc neraizējieties arī jūs par to, ko ēdīsit un ko dzersit, un neuztraucieties,
30 jo visu to meklē pasaules tautas. Jūsu Tēvs jau zina, ka jums viss tas vajadzīgs.
31 Dzenieties vairāk pēc Dieva valstības, tad jums šīs lietas tiks piemestas.

Bet kāpēc tā netiek darīts? Tas manuprāt norāda, ka kaut kas nedarbojas, vai arī pašiem LELB locekļiem pietrūkst tās ticības, ko tālāk pasniedz citiem.
Šis manī arī rada nesaprašanos. Ne jau es te raudu par saviem 10Ls. Katru nedēļu svētdienā es kaut ko noziedoju un domāju, ka jo stiprāka būtu mana ticība, jo lielākas būtu šīs summas, pat neaprobežojoties ar 10% no ienākumiem(un ticiet man, šīs summas ir lielākas par tiem nožēlojamiem 10Ls), bet šāda attieksme, nesakritības Bībelē aprakstītajā un notiekošajā, mani turpmāk var no tā atturēt, jo loģiskus skaidrojumus neesmu saņēmis, kas saskanētu ar Bībelē teikto.
Ja vēlaties man teikt, ka Bībelē teiktais šajā gadījumā nedarbojas un pašiem tagad jāpiebāž savas galvas ar izdzīvošanas jautājumiem, nevis pilnībā varam paļauties uz Dievu, tā vietā lai pilnībā nodotos lūgšanām un zināšanu nodošanai pārējiem, mēs domājam kā izdzīvot, kā savilkt galus. Tad sakiet, kā tad var paļauties uz citām lietām, kas aprakstītas Bībelē, ja uz šo nevar? Tad jau var būt visa šī mācība ir blefs? Vai arī nepareizi tas tiek pasniegts?
Kaut kas te nav kārtībā un atbildes diemzēl es nesaņemu.:-(

Atvaino Kungs par skarbajiem vārdiem!
Balss
# Iesūtīts: 2009.04.01 13:27:00
normundo
Tu šeit makten gudri atkārto pats savus izteikumus un nemaz acīmredzot, nevēlies ne izlasīt, ne ieklausīties pietiekami labos paskaidrpjumos par to, kas un kāpēc.

Ja jau tu esi tik lielisks ziedotājs, tad ieskanē un ievieto kvīti par saviem varenajiem ziedojumiem. Citādi tas izklausās pēc tukšas runāšanas.
normundo
# Labojis normundo: 2009.04.01 14:08:24
Ja jau tu esi tik lielisks ziedotājs, tad ieskanē un ievieto kvīti par saviem varenajiem ziedojumiem. Citādi tas izklausās pēc tukšas runāšanas.

Es metu ziedojumu kastītēs Baznīcā. Tur neviens kvītis un čekus neizsniedz. Un man tie arī nav vajadzīgi, lai kādam te kaut ko pierādītu.
normundo
# Iesūtīts: 2009.04.01 14:09:48
Tu šeit makten gudri atkārto pats savus izteikumus un nemaz acīmredzot, nevēlies ne izlasīt, ne ieklausīties pietiekami labos paskaidrpjumos par to, kas un kāpēc.

Kur ir kāds labs skaidrojums?
Kur ir kāds skaidrojums, kas nav pretrunā ar šo rindiņu no Bībeles:
31 Dzenieties vairāk pēc Dieva valstības, tad jums šīs lietas tiks piemestas.???
Balss
# Iesūtīts: 2009.04.01 14:31:54
normundo
Kur ir kāds skaidrojums, kas nav pretrunā ar šo rindiņu no Bībeles:
31 Dzenieties vairāk pēc Dieva valstības, tad jums šīs lietas tiks piemestas .???


Tiek arī piemestas. Gan kristiešiem, ka viņi spēj dzīvot, iztikt, palīdzēt citiem un arī dot savai baznīcai. Tā arī ir šī piemešana, ka Dievs liek cilvēkam sirdī kaut ko upurēt no sevis tam, lai Labā Vēsts varētu aizsniegt jo vairāk cilvēkus.
Tātad - tavs ziedojumas arī ir daļa no Dieva piemešanas.

Katrā ziņā es savā dzīvē esmu par to pilnībā pārliecinājusies. Jo vairāk tu dod citiem, jo kaut kā Dieva svētība vairojas. Ne jau merkantīli, ka nauda no gaisa birst. Bet pietiek iztikai un pietiek ziedošanai.
moritz :)
# Iesūtīts: 2009.04.01 14:34:49
interesanti dzirdeet, ka kristiibas tiek atteiktas deelj naudas truukuma. a juusmotaajiem paarmet, ka jamie nekrista, jo katehumeens negrib atgriezties no greekiem...
Balss
# Iesūtīts: 2009.04.01 14:46:51
moritz
Kur tad kristības ir atteiktas dēl naudas trūkuma - tu ko, kreizī esi?!!!!!!!!!!!
Normunds [212.70.160.11]
# Iesūtīts: 2009.04.01 15:27:42
Tiek arī piemestas. Gan kristiešiem, ka viņi spēj dzīvot, iztikt, palīdzēt citiem un arī dot savai baznīcai. Tā arī ir šī piemešana, ka Dievs liek cilvēkam sirdī kaut ko upurēt no sevis tam, lai Labā Vēsts varētu aizsniegt jo vairāk cilvēkus.
Tātad - tavs ziedojumas arī ir daļa no Dieva piemešanas.

Katrā ziņā es savā dzīvē esmu par to pilnībā pārliecinājusies. Jo vairāk tu dod citiem, jo kaut kā Dieva svētība vairojas. Ne jau merkantīli, ka nauda no gaisa birst. Bet pietiek iztikai un pietiek ziedošanai.

Vot šis jau ir interesants skaidrojums. Katrā gadījumā liek aizdomāties.
Normunds [212.70.160.11]
# Iesūtīts: 2009.04.01 15:29:55
moritz
Kur tad kristības ir atteiktas dēl naudas trūkuma - tu ko, kreizī esi?!!!!!!!!!!!

Viņam ir taisnība. Vismaz man mācītājs tā izteicās, ja negrib kāds maksāt, tad arī nevajadzētu kristīties. Pēc Lieldienām redzēš, vai atteica vai tomēr nē.
danar
# Iesūtīts: 2009.04.01 15:31:37
Kad es kristījos,tad biju bez darba un man nebija ko maksāt,man teica,ka varot samaksāt tad,kad būs naudiņa.Un naudiņa arī uzradās un bagatīgs svētku galds bija un dāvanas,kleitu pat aizdevaJa esi izlēmis spert tik nozīmīgu soli sava dzīvē,tad Dievs dara visu,lai visas tavas vajadzības tiktu apmierinatas,tai skaita,arī naudina uzrodas;)Protams ir jarēķinās arī ar pretspeku,jo diemžēl tā arī ir realitate,ka uzmacas šaubas un vel visādas problēmas, pirms kristībām.
Es ar vel neesmu dzirdējusi tadu gadījumu,ka kāds būtu palicis nenokristīts dēļ tā,ka vinam nav bijis ko samaksāt
Balss
# Iesūtīts: 2009.04.01 15:31:55
Normunds [212.70.160.11]
ja negrib kāds maksāt, tad arī nevaja dzētu kristīties.
Tur es šim mācītājam piekrītu. Skopulības jeb kašķa meklētājam tiešām laikam vēl nevajadzētu.
Normunds [212.70.160.11]
# Iesūtīts: 2009.04.01 15:32:25
normundo

Nu taatad Tu paarliecinaajies, ka maaciiba ir blefs. Nomierinies.

Domāju, ka nē, jo pat skatoties uz taviem komentāriem rodas jautājums, kādēļ tu tik aktīvi te darbojies. Ja visam tam te netici, tad kādēļ tik aktīvi šeit darbojās. Normāli būtu, ja šeit vienkārši nerādītos, bet nē, velti laiku, lai visu laiku te kādu pārliecinātu, ka viss šeit ir pēdējās blēņas.
Normunds [212.70.160.11]
# Iesūtīts: 2009.04.01 15:35:47
Normunds [212.70.160.11]
ja negrib kāds maksāt, tad arī nevaja dzētu kristīties.
Tur es šim mācītājam piekrītu. Skopulības jeb kašķa meklētājam tiešām laikam vēl nevajadzētu.

Tas neko labu par jums nerāda, ja patīk tiesāt cilvēkus. Pat rakstos ir teikts, netiesā citus, tad pats netapsi tiesāts.
Ne jums izlemt, vai esmu skops vai nē.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 145 , pavisam kopa bijuši: 5556