atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Inkvizīcija?
Mulders
Iesūtīts: 2007.05.07 10:47:09
Te tāda doma. Spriežot pēc pēdējā laika "kašķiem" rodas iespaids, ka tomēr pastāv viena daļa ticīgo gan pašā LELB gan ārpus tā (klb) kuri grib atjaunot inkvizīciju pēc tās būtības. Tas ir, speciālu "policiju" kas meklē, atrod un "nodod sodam" herētiķus. A bet vienreiz jau nepietika? Kamdēļ kāpt tajā pašā pļaņčkā atkal?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
ddauka [81.198.215.189]
# Iesūtīts: 2007.05.09 15:29:17
nu, piemēram, nelaiž pie sava altāra draudziņus un viņu atbalstītājas ar krustiem uz krūtīm...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.05.09 15:30:27
Mozusveidīgais [81.169.173.120]
1) aha, izskataas, ka veseliigi atbildeet uz kaada luugumu tu nespeej... nu labi, es piecietiishu... bet, es tieshaam neveelos, lai tu mani taa uzrunaa, jo man tas liekas taa, ja ne liekuliigi, tad falshi (uz taa fona, kas skaneejis vairaakumaa)...
2) par njirgaashanos... vai man she buutu jaaatsauc tavai atminjai taas kjengas, kas skaneejushas RKD virzienaa, iipashi no RG puses (ja vien pats tu tas neesi)? es gan atceros, ka daudzkaart esmu atvainojies, bet esmu ieveerojis, ka e-ntuziastiem atvainoshanaas gan ir svesha paraadiiba, jo poziicija tiek ietureeta sekojoshaa - muljkjajam moritzam jaamaacaas no gudraa manis... taa, ka jaaatziist, ka tevis piesauktaa rakstu vieta nav darbojusies, pat man lietaajot to...
3) atzars - ar to es saprotu autonomu draudzi, kas ietur zinaamas atshkjiriibas kopeejaa maaciibaa un tendencees... ja tu biji domaajis filiaali, tad ok...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.05.09 15:35:28
Mozusveidīgais [81.169.173.120]
4) un par to 3vieniibu... dazhs labs bija sapuutis VB guntim, ka moritz, redz neticot triisvieniibai... jeezinj, kad es ko taadu esmu teicis!? bet tagad es lasu, kaea e-ntuziasti savaas intervijaas lielaas, ka baigi respekteejot 8.bausli... un peec taa tu gribi veel mani uzrunaat ar to savu "draugs"... esi nu reaals, draugs...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.05.09 15:37:14
Mozusveidīgais [81.169.173.120]
visbeidzot, ja tev kas ar mani runaajams Mt.18:15-17 kontekstaa, tad esi drosmiigs un godiigs, un sameklee iespeeju satikties un izrunaaties... kaa mani atrast, tu jau zini...
kaut..
# Labojis kaut..: 2007.05.09 16:30:04
klusētājs [87.110.149.151] kļūdīties sanāk un sanāks, bet svarīgi jau ir atdzīt savas kļūdas. Izpratne un sekošana nevar būt galēji pilnīga un tomēr Dievs ir uzticams, kaut gan cilvēki tādi dažkārt nav.

Mulder, nav tīras kā jeburam grēciniekam, bet ticībai gan vajadzētu būt tīrai galenajās pamatlietās.
Mozusveidīgais [84.40.199.218]
# Iesūtīts: 2007.05.09 17:18:53
draugs moritz, šķiet, ka Tu mani jauc par kādu citu... es nesaprotu par ko Tu raksti? kas ir VB guntis? kas ir RG?

ko biju domājis to arī iepriekš uzrakstīju

ja gribi ar mani satikties un izrunaaties lūdzu atstāj savas koordinātes mēģināšu Tev palīdzēt
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.05.09 17:53:14
Mozusveidīgais [84.40.199.218]
ok, es atkal piecieshu...
soore, veciit, bet paaraak daudz paziistamu fraazhu tavos ieprieksheejos textos... un, izskatiijaas, tu ljoti labi zini, par ko ir runa... taa ka tava peedeejaa atbilde taada nevainiiga acu blisinaashana vien ir...
es nesaprotu, kaapeec tu esi iedomaajies, ka tev vajadzeetu man paliidzeet? un Mt.18:15-17 tu pirmais piesauci, taapeec man likaas, ka tev kas ar mani runaajams... man pasham pret tevi nekaa nav, lai izraadiitu iniciatiivu... bet, ja tev ljoti gribaas man "paliidzeet", kaa tu saki, luudzu, esmu atveerts: 26330016... sheit gan vairs skaidroties neveelos...
Noasveidīgais
# Labojis Noasveidīgais: 2007.05.09 19:42:06
Kaut...
Kāpēc Tev tik ļoti interesē tas, kam un kā tic citi cilvēki? Kā tas iespaido Tavas attiecības ar Dievu? Pat ja draudzē visi būtu (nedaudz) herētiski un liekulīgi, kā tas mainītu Tavu ticību?

Tu runā par ticības skaidrību "pamatlietās". Bet vai tas cita starpā nenozīmē cilvēka ticības pilnīgu neatkarību no citu cilvēku sirdsapziņas stāvokļa? Kopš kura laika un kur Tu esi iemācījusies, ka Baznīcu rada vai tās esamību nosaka "pareizi ticīgie", nevis Vārds un sakramenti?

Baznīcā vienmēr jātiecas pēc garīgas, iekšējas vienotības, kopīgas izpratnes par ticību un ētiku (bauslību un evaņģēliju). Taču vienotības meklēšanas metode nav un nevar būt norobežošanās un atstumšana, bet tikai un vienīgi Lutera Šmalkaldes artikulos pieminētās "brālīgās sarunas", proti, palikšana kopībā par spīti pretrunām, līdz pretrunas zūd pašas no sevis kopīgas ticības pieredzes, bet pāri visam - viena un tā paša Kunga darbības rezultātā.

Norobežošanās ir ārkārējs, galējs notikums, par ko jābūt bezgala noskumušiem visiem tajā iesaistītajiem.

Atceries - Dievs vienmēr ir ar mums kopā. Ja mēs kādu taisāmies izmest, nocirst, izraut vai atraidīt... ka tikai Dievs mums nespriež tiesu pēc mūsu pašu mēra... Jo Dievam nepatīk, ka tad, kad paši esam saņēmuši savu daudzo grēku un maldu parāda atlaišanu, iznākuši no Viņa tuvuma, satveram savu brāli un sākam žņaugt un atprasīt parādu sīkumos...
moritz :) [213.21.215.97]
# Iesūtīts: 2007.05.10 09:51:58
Vai varētu konkrētāk?
Esam sarakstījušies LELB forumā. Tikai nez kāpēc augstu godājamais archibīskapa kungs +Jānis glabājot savu “labo” reputāciju slēpās aiz segvārdiem, visbiežāk izmantojot koments.

Jūs e-minece šajā ziņā ir neliekuļots.
(piekrītot māj ar galvu)

Kā Jūs vispār vērtējat slēpšanos aiz nikiem forumos?
Man kā vidējam prātam tas izskatās pēc liekulības aktivitātēm.

uwauwauweeeeeuwaaaaa!
lielais brālis
# Iesūtīts: 2007.05.10 15:51:42
Noasveidīgais nodalīja Kristu no Kristus mācības, nu noasveidīgais nodala "pareizi ticošos" no Vārda un sakramenta, bet herētiķus viņš pieņem kā herētiķus, nevis tādus, kuriem jāatgriežas no maldiem. Tik rupjas dogmatiskas kļūdas kā noasveidīgajam šai forumā ir retums. Laikam ar teoloģisko izglītību pašvakāk. , bet pašapziņa liela - neviens nav tik autoritatīvs savos spriedelējumos kā noasveidīgais.
Noasveidīgais
# Iesūtīts: 2007.05.10 19:51:45
Draugs Lielais Brāli, kā jau sacīju - kas gan es būtu bez Taviem pamudinājumiem! Kā bez Tevis atpazītu savas rupjās dogmatiskās kļūdas? Kā bez Tevis nonāktu pie atziņas, ka esmu autoritatīvs savos spriedelējumos?
Tad Baznīcas esamību nosaka ticīgie un viņu sirdapziņas stāvoklis?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 7 , pavisam kopa bijuši: 35725