atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Montānisms kā senais harizmātisms
Mulders
Iesūtīts: 2009.03.17 13:39:06
http://en.wikipedia.org/wiki/Montanism

Vai piekrītat, ka Montānisms ir proto-harizmātisms?

Ko mums darīt tad ar Harizmātiem, ja Montānisti izgaisa, pret viņiem uzstājās lieli vīri un ap 8gs. tas bij izčākstējis!

Kas ir tas, ar ko šādas grupas paņem? Kāpēc cilvēki tām tic vai noraida? Kā rīkoties mums lai reizē pasargātu sevi no maldu gariem un tai pat laikā, nenoraidītu arī tās vēstis, kuras Dievs patiešām dāvā?
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.17 13:39:16
Šitāda tēma!
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.17 13:49:32
Mulders
Ir kaut kur pieejams latviski?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.17 14:04:03
vilks
Opā, jau atradu un secināju, ka līdzība ar harizmātiem ir tikai ārējo izpausmju jomā, bet ne mācībā, cik sapratu, tad montānisms bij ar krietnu pagānisko kultu piedevu
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.17 15:41:12
Miers ar jums!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.17 16:11:12
a_masiks, bet skaties... gaidīt ir visai bezjēdzīgi, jo tiek izniekoti cilvēkresursi? Iļi uzskati, ka tas ir mazākais no ļaunumiem, ka cilvēki, ka uz to pavelkās, iejūdzās šajās gaidās un tā teikt... minās uz vietas? Domā, ja viņiem to neiedos, viņi paņems ko citu un vienalga mums būs "cilvēkresursu iztrūkums"

Man čista "za rodinu abidna" ka cilvji šādās gaidās iznieko paši savu šodienu!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.17 16:24:35
a_masiks, pieredze liecina, ka tos, kas jau iekšā, tos ārā var izvilkt ilgstošs, grūts deprogramming un būtībā Dievs pats...

Tas ko mēs varam darīt (un ko es arī daru) ir uzlikt šos safe-guardus priekš tiem, kas vēl ir spējīgi kritiski domāt... un ieskatīties, ko tad Raksti teic... nevis akli norīt jebkuru "pravietojumu" ko kāds kaut kur uzģenerē... parasti paņemot uz emocionāli piesātinātām notīm!

Redz kā sanāk... arī mūsu ticībā izglītība ir tas, kas var pasargāt no maldiem un kāzusiem... Ļoti svarīgi Kristietībā ir kas ir ticības objekts... līdzko tas kaut nedaudz nobīdās, tā ir čabaš... Un cilvēks ar sirdi un dvēseli tic, ka tas pāvests, pravietis vai whatever, ir Sv. Gara apdvesmots... un tomēr tāds cilvēks palaiž garām pašu Kristu! Dievs jau tā nāk kā cilvēks, maximāli pietuvināts, maximāli pazīstams un pieņemams cilvēkiem, un tomēr cilvēki viņu nepieņem... nespēj pieņemt, ja vien nepārvērš viņu par kaut kādu nezinu ko... mākonīti, spoku, triku meistaru vai fokusņiku spožās drānās! Nu nespēj cilvēki apēst "parastu Dievu"... viņiem vizuļus un grabuļus padavai!
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.17 16:42:57
a_masiks
Ticību nevar balstīt uz emocijām, jo tās nav pastāvīgas. Kristietībā ticībai ir pārāk liela nozīme, lai to varētu balstīt uz kaut kā, kas mainās
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.17 16:44:24
a_masiks, lūk... un tas ir manuprāt viens tāds svarīgs funktieris, ka cilvēkam ir vajadzības un tās viņš meklē piepildīt kaut kur... Droši vien psihologiem būtu ko teikt, kas ir šīs vajadzības... droši vien vesels lērums.
Man ir nācies iedziļināties vienā otrā sektā (tu zini) un tas "psiholoģiskais klientu profils" ir relatīvi šaurs... Daudzi cilvēki šajā pasaulē redz, ka citi ir veixmīgi un "svarīgi" un cilvēki grib arī būt svarīgi, un viņi šo mēģina atrast dažādās sektās, reliģijās, grupās... kur būdami šīs grupas daļa, viņiem ir iespēja "kāpt pa karjeru" augšā, pat ja tā ir tikai unikornu biedrība, taču, ja šis cilvēks izlasa citu unikornistu sarakstītus traktātus, viņš kļūst par unikornu expertu un vismaz savas grupas vidū kļūst "liels" un pat varbūt cienījams!

Konflikts sanāk, kad šis cilvēks iziet uz ielas pēc avīzes... Tad TUR izrādās, ka viņa unikornu expertīzi neviens pierē neņem, un vienalga prasa īstu naudu par šo avīzi.
Tad arī rodās konflikti.
Bet daudz lielāki konflikti rodās, kad šie cilvēki tiek palikti zem mikroskopa un viņu "expertīze" tiek baxtīta un bīdīta... Tad šie cilvēki, dabīgi, nostājas defensīvā pozā... un nereti, uzbrukums ir vislabākā aizsardzība, un tad tu redzi to agresiju, ko var redzēt -Jonas- gadījumā... Ka par argumentu vismaz viņas acīs ir Mulderu izlamāt no panckām ārā, nevis savas zajavas segt! Savukārt savas zajavas viņi sedz no sērijas "reku citi unikornu experti to pašu saka".
Tas ir savdabīgs reality-check šifts, kad cilvēks nespēj pieņemt vai apjēgt, ka "tur ārā" viņu realitātei nav nekāda svara!

Nu un tas vēl vairāk padziļina us-vs-them domāšanu!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.17 16:53:34
Ctulhu, tavuprāt tev pazīstamie Luterāņi ir tādi agresīvi un apokalipsi sludinoši, kā arī visur pa lab pa kreisi saskata te dēmonus te Sv. Garu? Kas tavuprāt ir Luterāņu ikdienas message centrā, un kas ir tavuprāt ikdienas Luterāņa praktisks darbs? Neprasu "pareizo atbildi" - atbildi to, ko pa šiem gadiem esi sapratis... Un vai šī message un tai sekojoša prakse (jeb otrādi) ir konstruktīva, destruktīva, neitrāla? Vai tu ar tādu "Luterāni" varētu/gribētu ikdienā strādāt, draudzēties, runāties?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.17 17:02:18
Ctulhu
kaut kur aiz tās maskas slēpjas Anakins, Dārt Veider!
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.17 17:20:37
Mulders kļūst par unikornu expertu un vismaz savas grupas vidū kļūst "liels" un pat varbūt cienījams!
Savā starpā turiet mieru. (Tes)
......cilvēka dusmas nesagādā Dieva taisnību. (Jēk)
jo, kur ir skaudība un ķildas, tur ir juceklis un visāda nelietība.
Tā gudrība, kas nāk no augšienes, vispirms ir šķīsta, tad miermīlīga, lēnīga, paklausīga, pilna žēlastības un labu augļu, taisnīga, bez liekulības.

Piedodiet man tur kur esmu kādu sapinājis.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 14 , pavisam kopa bijuši: 685