atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Kas ir atmoda?
Svilpaste
Iesūtīts: 2009.03.03 12:36:41
Ko jūs saprotat ar garīgo atmodu draudzē, Baznīcā, valstī? Bieži dzird aicinājumus lūgt par atmodu vai arī kāds min, ka draudzē sākusies atmoda. Kas ir atmoda?
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.03 12:39:54
Nezinu... Man pietiktu, ja notiktus neaizmigšana!

Parasti jau tas tiek saprast kaut kāds radikāls stāvokļa izmaiņas. Es, personīgi, atmodu savā Draudzē nelūdzu, jo draudze pati par sevi ir dzīva, aktīva, augoša un liela... Ko tur vēl modināt... vietas nepietiks

Protams, pieņemu, ka kādās citās baznīcās šāda lūgsna ir vajadzīga un nepieciešama... Bet mana pieticīgā pieredze liecina, ka atmoda ir tur, kur ir Dieva Vārds skaidri pasludināts un sakramenti pareizi pārvaldīti!
Ja mēģina kā citādi atmodināt... tur ar visādiem PR trikiem, kādām māxlīgām konstrukcijām vai dajebko citu, kas ir cilvēku, ne Dieva darbs... tad tāda atmoda ir par tik izturīga, par cik paši cilvēki ir izturīgi! Un tas kā likums nevar ieilgt vairāk kā pāris gadus!
Ilārs Plūme
# Iesūtīts: 2009.03.03 13:27:23
Ctulhu,

Apgaismības laikmets neseko viduslaikiem. Turklāt apgaismības laikmets ir agriešanās vēl tālāka pāgātnē par viduslaikiem, proti, pie grieķu filozofijas. Apgaismības laikmetu pēc būtības varam saukt par grieķu filozofiskās domas atmodu. Daudzi nopietni ideju vēsturnieki apgaismības laikmetu gan raksturo nevis kā atmodu, bet drīzāk kā pagrimuma laiku.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.03 15:04:31
Dona, nu a kāpēc aizgāji... Būtu palikusi, skaidri redzētu, ka šis pravietojums ir piepildījies!

LittleWonder
# Iesūtīts: 2009.03.03 21:50:20
Par atmodu runajot, esmu lasijis dazadas gramatus un dokumentalus stastus par dazadam garigam atmodam. Liekas pie mums vel nekas tads nav noticis. Tad jau viss vel priekshaa
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.04 12:37:26
Piemēram reformācija Lutera laikā bij īsta un patiesa atmoda, tāpat arī tagad daudzviet notiek atmoda, kad Dievs izmēž herēzes un atkal no jauna atjauno patieso mācību. Bieži vien kristieši ir kā aizmiguši savā garīgajā izaugsmē, tad vajadzīga atmoda
danar
# Iesūtīts: 2009.03.04 12:40:20
Man tik liekas,ka dzenoties pēc atmodas nakotnē var ko vērtīgu pazaudēt šodien,bet nu lūgt jau var.
Baznīcas ir vaļā,Dieva Vārds tiek sludinats.Ja godīgi,tad es īsti nesaprotu par kādu atmodu jālūdz.Kas tad ir tas rādītajs,kad atmoda notikusi?
Mūsu draudzē visu laiku notiek "pamosanās"
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.05 17:37:26
Ja Olita man šķiet Olitas piemērs saprotošs ,un te varam tēmēt gan uz sevi gan vispārināti uz cilvēci visumā.kas jau ar ir v`erojams .
LittleWonder
# Iesūtīts: 2009.03.06 19:08:33
izskatas, ka atmoda vajadziga tikai muzigi nepapmierinatiem harizmatiem
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.03.06 23:15:13
Atmodas obligāts priekšnosacījums ir pirms tās bijusī guļa, jeb nemaņa (kaut daļēja).

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 11 , pavisam kopa bijuši: 34238