atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Vārda došana.
Olita
Iesūtīts: 2009.02.25 16:46:59
Luterāņu ticībā šķiet tiek dots tikai viens vārdiņš bērnam, ne kā katoļiem -3. Bet tagad dzirdēju, ka 1928. g bija pieņemts dot vēl garrīgo vārdu arī, kristot luterticībā. Kur tas pazuda laika gaitā?
AutorsZiņas teksts
Eņģeļu Marķīze
# Iesūtīts: 2009.02.25 17:18:49
Manuprāt tas nekur nav pazudis. Tagad ļoti daudz dzirdu, ka cilvēki dod saviem bērniņiem kristāmo vārdu. Un arī pieaugušie, kas vēlas kristīties var sev tādu izvēlēties.
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.25 17:49:09
Man un maniem bērniem ir divi vārdi, bet tie vienkārši ir dzimšanas apliecībā, ne pie kristībām dotie.
Eņģeļu Marķīze
# Iesūtīts: 2009.02.25 17:57:13
Kristībās dotie vārdi parasti tiek ierakstīti tikai kristību apliecībā un draudzes arhīvos. Parastajā pasē tos neraksta.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.02.26 07:41:19
Olita
varu teikt par katoļiem, jo man ir 3 vārdi
Arī katoļiem mēdz būt, ka bērnam ir tikai 2 vārdi, ja vārds, ko lieto ikdienā ir svētā.... piemēram Anna vai Terēze vai kāds cits. Mana ome piemēram ir Anna Marija.... Pirmais ir kristāmais vārds ikdienā lietojamais otrs dots pie iestiprināšanas un ikdienā nav lietojams. bet mana māsa laiarī viņas vārds ir svētās vārds pie kristībām paņēma vēl vienu vārdu, jo tā gribēja. priesteris nopurpulēja, bet piekrita.
Mans vārds nav svētā vārds, tāpēc kristot tika likts vēl viens + vēl viens iestiprinoties.
kad ņēmu pasi ir iespējas Otro un ja grib 3 vārdu ierakstīt oficiāli, bet es atteicos...mana māsa savam bērnam uzreiz oficiāli reģistrēja 2 vārdus - jau pirms tam bija izdomājuši kristāmo vārdu un kad ņēma dzimšanas apliecību ierakstīja abus. māsa jau arī bērnu ātri kristīja.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.02.26 10:22:44
Trilo, tad tu vēl arī pa kluso esi citā vārdā... Incanti incanti kāds ir tavs otrs vārds... A tu uz jamo atsaucies?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.02.26 10:47:55
Trilo, ņā... labāk tad tomēr Trilobīte... vismaz kaut kas pazīstams! Trīs acis, tāds abinieks... pareizas asociācijas
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.02.27 19:56:46
Atcerējos nostāstu par amerikas indiāņu tradīciju dzīves smagajos posmos nomainīt vārdu. Vārda nomaiņa palīdzot mainīt likteni.
Balss
# Iesūtīts: 2009.03.02 13:34:16
Ļaudis runā, ka vārdam tomēr esot kāds sakars ar personības rakstura īpašībām.
Varbūt tāpēc ir radies paradums dot kristībās cilvēkam jaunu, kāda svēta cilvēka vārdu?
Balss
# Iesūtīts: 2009.03.02 14:00:18
Dona Eriksone
Tu esi mainījusi savu identitāti! Ak, tu indiāne tāda!

Ctulhu
Tu domā, ka es nezinu, kad bērnam vārdu dod? Es runāju par it kā esošām sakarībām starp vārdu un raksturu. Var jau būt, ka fantāzijas un ezotērika.
Lai gan - arī Bībelē ir teikts, ka vārdam ir spēks. Vārds reizē izsaka arī identitāti.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 83 , pavisam kopa bijuši: 33946