atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu PRAVIEŠI
Arturs
Iesūtīts: 2007.04.25 18:09:45
``Kad nu mums, pēc mums piešķirtās žēlastības, ir dažādas dāvanas, tad lai tās, ja tās ir pravieša spējas, izpaužas saskaņā ar ticības mēru``
-
Vai LELBā ir pravieši?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.20 10:41:41
Aivars, un kā tu zini, ka ar tevi runā patiesi Bībele, nevis tava subjektīvā "wishfull thinking" PAR Bībeli? Vai tad visiem ir praviešu dāvanas? Jeb tā ir tāda... jūsma un vēlme būt pravietim... tamdēļ cilvēks, sajutis kaut kādu "atklāsmi" to sper vaļā un visi klausās un to ņem par pilnu nekritiski, un cilvēks pats sevi ieved maldos, jo domā, ka ir ar pravieša dāvanu... un tā lēnām pats sevi iesliedē maldos!

Cik daudz jūsējie ir studējuši Baznīcas vēsturi? Cik daudz ir studējuši tāda zinātne skā exeģēzi, hermanētiku, grieķu valodu, senebreju valodu, atbilstošo vēsturi?

Ir, piemēram, rakstu vietas, kuras pat nevar saprast nezinot vēsturisko kontextu, par laimi tās nav doktrināli būtiskas! Un esmu redzējis kā cilvēki ar nopietnu ģīmi šīs rakstu vietas interpretē pēc savas samaitātības pakāpes, pat neiedziļinoties, kas stāv rakstīts!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.20 13:09:46
bet Tu sapratīsi , ka daudzās lietās kāds runās interesantāk par Tev, jo katram ir sava liecības pieredze.

Bet man ir pa kāju "interesantāk", kad runa iet par dzīvību/nāvi, tad man neinteresē "interesantums" un "aizrautība" bet lietas būtība, jeb vienkārši patiesība!
Interesantāk sludina Hans Kristians Andersens!

Tu teiksi ā, nu ja , es to nodaļu zinu, bet šis bauslis ir īpatnējs un katrs cilvēks to skaidro savādāk , bet nez kāpēc retais piemin Efeziešu vēstuli.
Šī arī ir harizmātu kļūda... iedomāties, ka viņi ir telepāti un zin ko es domāšu/darīšu/teikšu! Aplami, neko es nedomāju un nesaku! Es iebildu vienkārši pret to, ka tu kā sektants izrauj vienu vienīgu vietu no Rakstiem - Jēkaba Vēstuli - un ap to taisi veselu teoloģiju, liturģiju un Baznīcas praksi. Kad tev norāda, ka Jēkaba Vēstule nav vienīgā pēc kuras jāvadās, tu cel trobeli un saki - redzi redzi, tev nepatīk Jēkaba Vēstule. Es to neesmu teicis, taču es Jēkaba Vēstuli vērtēju vienādi ar visu pārējiem Rakstiem, VIsu Rakstu Kontextā, neizraujot to no Rakstiem kā arī neizraujot pāris pantus no vēstules kontexta. Prasme lasīt kontextā ir JĀMĀCĀS, to neviens neiegūst no zila gaisa... Bet bezkontexta lasīšana un Rakstu Musturu pīšanu prot arī Velns, kuram nav par grūtu citēt Rakstus no sērijas - "Ja tu tāds, kruts, tad lec lejā... jo stāv rakstīts... " Un nabaga harizmāts lec arīi... un lauž sprandu (lab pārspīlēju, bet čista lai parādītu to aplamo ceļu)

Varu nomierināt... man nav teoloģiskās izglītības... Taču prakse un pieredze ir gana liela, lai jūsmas un "es tā jūtos un man ir labi" garu atpazītu pa gabalu! Tur pat nevajag teoloģisko zināšanu bagāžu, pietiek mazliet kritiskas domāšanas un analīzes, lai saprastu, ka, ja teoloģija balstās sajūtās, tad tā ir auzās!

Kam tu klausīsi bīskapam , jeb pravietim? Situācija varētu būt cita.

Vispirms Pravietim nāksies mani pārliecināt, ka viņš IR pravietis! Tikai tamdēļ, ka tu man saki, ka Vilibalds Kāpostiņš ir pravietis, man neko nedos.
Savukārt Bīskaps ir aicināts un iecelts Dieva Vārda kalps, tātad JAU Dieva Apstiprinājums pār viņu guļ... Protams arī VIŅŠ tiks vētīts un pārbaudīts ar Rakstiem, bet laicīgās lietās vispār Bīskaps man nav nekāds ukazs!
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.20 13:52:53
Aivars, es nenoliedzu Praviešus pirncipā! Taču es viņus nevērtēju pēc tā, kādu sajūsmu tie manī izraisa... pilna pasaule ar sajūsmu izraisošiem harizmātiskiem cilvēkiem, kas veselas tautas spēj sev paraut līdzi... tas pats Ādolfs Hitlers... Ļeņins... Bet tāpat ir Luters, Mārtins Luters Kings etc. Visi viņi izraisa tautas sajūsmu un "urrā" pacēlumu!
Bet ikviens pravietis tiks pārbaudīts ar Dieva Zobenu - Dieva Vārdu! Un patiesi... es pret Pravieti neko nespētu iebilst... bet ja pat ES tāds nīkulis spēšu atrast, ka Pravietis melus runā kas ir pretrunā Rakstiem, tad kāda vērte tādam pravietim!
Es zinu, ka Dievs spēj mani uzrunāt man vislabākajā formā... caursitot manu spītību un stūrgalvību! Tad nu Pravietis, kas no Dieva nācis tieši tā arī mani uzrunātu, ka es neko pretīm nevaru iebilst... jo Dievs ir gudrāks par mani un cilvēks, kurš nāk kā pravietis ar patiesu Dieva Garu sevī zinās šo manu īpašību! Taču tā kā es arī esmu Dieva Bērns un nesu Dieva Svēto garu sevī, tad lai piesargās Viltus Pravietis, ja Gars, kas man dots, uzrādīs maldus! Un tas nav no manis... jo pats no sevis nenieka nespēju... un ja ko spēju, tad tikai tamdēļ ka Dievs man ir apsolījis un devis to ko apsolījis!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.20 15:41:49
rainar - Dievs apstiprina melus ar līdzejošām zīmēm un brīnumiem? Dievs maina savu vārdu? Dievs dod praviešiem pretrunīgas atklāsmes? vai tā ir tā gara brīvība? Bet vai nav tā, kā bij ar tiem praviešiem Jesejas laikā, kuri gan runāja lielas lietas, tomēr Dievs deva liecību, ka Viņš nava tos sūtījis?

Vai brīvību nejaucam ar patvaļu un visatļautību?
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.20 22:19:31
Ingars
Man jau šķita ,ka mēs dzīvojam Jaunās derības laikā.Mūms tak atrodoties Jaunajā derībā ir priekšroka uz familitaritāti ar Dievu un vērsties caur Jēzu Kristu.
zinu ar to ka Luters prekš tiem laikiem labu darbu paveica ,ka izleca no tā loka ,bet tas bija tad un salīdzinoši daudz.Šķiet vajadzētu turpināt tuvoties Bībeles patiesajām vērtībām un domāt Lutera gars tik priecātos par pilnveidojumiem.Lutera draudzēs redzu labu kustību kas saucas Brāļu kustība.Latvijā viesosies Brālļu kustības dalībnieki no Somijas lutera kristiešu draudzēm.Pēc tikšanās ko vairāk komentēšu.
Domāt Aivars Lapšānsarī ir informēts un piedalīsies.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.20 23:53:44
ALapšāns izklausās, ka mēs viena karapulka kareivji vien esam, tik dažādās kaujās un uzdevumos!
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.21 08:25:32
Aivars Lapšāns
Paldies brāl pa skaidrojumu.
Brāļu kustību pieminēju sakarā ar ciemiņiem no Somijas ,kuri kustās kā kustība Luterāņu draudzēs.
Brāļi man prieks par vienotību kura uzliesmoja.atliek pateikt :"Paldies Dievam un slava viņam ,ka varam atrasties šeit un dalīties viņa vārdā un uzņemt kā arī gūt stiprinājumu."
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.21 11:08:48
Aivars Lapšāns, jā izlasīju... īsti gan nesapratu messadžu... kas tajā bij tik būtisks?
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.21 11:47:59
Aivar, nē tieši tēmā par praviešiem svarīgi būtu skaidri atšķirt īstu pravieti no neīsta, lai ienaidnieks nevarētu noslēpties. Ja viscaur bībelē tam tika pievērsta liela uzmanība, kāpēc lai meš darītu savādāk?

Es piekrītu, ka pravieši ir vajadzīgi, ir vajadzīgas visas Svētā Gara dāvanas šodien ne mazāk kā apustuļu laikos. Taču man nav saprotams - kāpēc tie, kuri sastapušies ar dzīvo Dievu sāk nevērīgi izturēties pret apustulisko mācību un sakramentiem iegrimstot tādā ekstāzē
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.21 11:49:18
Ingars, te manupraat ir konflikts starp celjotaajiem un gjeograafiem
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.21 11:52:23
aj par to tēmu laikam jāveido cita diskusija
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.21 20:15:49
es gan domāju, ka tiešā veidā ar pestīšanu tam nav sakara, bet tikai tādā veidā, ka ja visādas aktivitātes novirza ticību no Jēzus uz pašām aktivitātēm, tad var gadīties, ka ticība tiek pazaudēta izzūdot kādai foršai sajūtai, tomēr Dievs ir žēlīgs un lai kā cilvēks maldītos - Viņš visus izredzētos spēj izglābt, tāpēc man ne pātā neāk domāt, ka kādas citas konfesijas kristieši netiks debesīs.

Starp citu par to organizēšanu - arī luterāņiem tas viss notiek un tad? patiesībā, palasīju grāmatu par Azusa ielas atmodu - autors kategoriski vērsās pret jebkādu organizēšanu, tā ka harizmāti un pentakosti nepilda pat paši savus noteikumus, citiem vārdiem - ja kustības aizsākšanās tiešām bij no Dieva, tad šodien jau viņi to ir pazaudējuši, kas bij pirmajiem.
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.22 00:06:22
Internetā paserfoju un izkonspektēju,te daļa no tā:Svētie Raksti viscaur nav nekas cits, kā mīlestības un darbīgās mīlestības mācība.Gudrība ir redzēt patieso no patiesības gaismas, un patiesības gaisma ir tā gaisma, kas ir debesīs.Senāk baznīcās viens otru pamācīja, un šī pamācīšana piederēja pie viņu mīlestības darbiem.Labais un patiesais, iziet no Dievišķā, no kā ir visas lietas.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.22 11:44:30
gluži vienkārši pēc tīras loģikas - ja Dievs pats vairākkārtīgi stingri norādījis, ka Viņa vārdu būs paturēt nesagrozītu, tad kā sanāk, ka vieniem ir šā otriem tā, bet visu mācības ir kaut kur bībelē pamatotas un visiem vairāk vai mazāk ir bijuši apstiprinājumi ar brīnumiem un zīmēm, bezpridjels kaut kāds
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.22 20:24:02
Drīzāk padalīšanās ar Dieva vārdu.Ja kas tad šo viens brālis iedvesmojies no Dzīvības Bibliotēkas Svētā gara pamudināts sarakstījis veselu grāmatu 18 g.s.Mēs dalamies un citi tjipa nevar.Luters daudz izdarīja un paveica ,bet vai visu kā gribēja .......... .Nu jā zināt nevaram.Vai tad neviena cita kam Dievs pieskāries nevarētu būt kā vienīgi Luteram.No kā smēlos ir zviedrs Emanuels Svēdenborgs.Palasiet paši un gūstat stiprinājumu http://tradition.lf.lv/Jaunaa_Jeruzaleme.htm
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.23 00:41:19
rainars
Svedenborgs nu gan nav tas istais padomdevejs... teosofs, no kura savu gudribu smeelusies brivmurnieki un mormoni...
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.23 07:26:03
rainar kā nu ne, vēl jau arī Heimnics, sākumā arī Melanhtons, kamēr vien turējās pie Dieva vārda, bet pēc tam iegrima miesīgā filozofēšanā, tāpat arī 20. gadsimtā paskat cik grāmatu no Luterisma mantojuma fonda iznākušas, kuru autors nav tik Luters vien.

Patiesībā - pārāk daudz ir visvisādu grāmatu, traktātu, žurnālu, bukletu, nevis skaita ziņā, bet gan dažādību ziņā, visas atklāsmes runā viena otrai pretī - vai tas ir normāli, vai tad pravieši runā viens otram pretī?
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.27 00:20:27
Balss,Ingars
Vai vajadzētu tik daudz uztraukties par pašu Svidborga Bībeles redzējumiem ,ja ieppriekš ir palūgts Dievam lai ar Svētā gara starpniecību tiktu pie pareizām atklāsmēm.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.27 06:19:30
vai tas nozīmē, ka apriori visas šīs atklāsmes automātiski atzīstamas par autentiskām? Visi jau apgalvo, ka ir patiesi, visi saka, ka Dievs runājis, taču acīmredzamus faktus grūti neievērot, tie ir kā akmens, pie kura piedauzās tie, kuri piever acis.
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.27 09:55:10
rainars, atvaino, ja "pareizās atklāsmes" ir šķērsām ar Dieva Vārdu, tad manis pēc tu vari kaut 15 Svētos Garus pielūgt...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 196 , pavisam kopa bijuši: 2412