atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu PRAVIEŠI
Arturs
Iesūtīts: 2007.04.25 18:09:45
``Kad nu mums, pēc mums piešķirtās žēlastības, ir dažādas dāvanas, tad lai tās, ja tās ir pravieša spējas, izpaužas saskaņā ar ticības mēru``
-
Vai LELBā ir pravieši?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
ari luteranis [81.198.122.59]
# Iesūtīts: 2008.02.16 13:04:20
vai LELB ir pravieši -nevaruspriest ,jo visus LELB locekļus nepazīstu,
bet ari šodien ir pravieši pazīt viņus var pēc augļiem
1 pravietis sludina nesagrozītus B;ibeles Dieva vārdus,neatkāpjas ne pa labi ne pa kreisi
2 sludina par gaidāmiem notikumiem pēc īpašas atklāsmes no Bībeles
3daudziem viņu sludināšana nepatīk viņi pilnīgi noteikti tiek vajāti Kristus dēļ
sk arī M.Lutera Mazais katehisms ar paskaidrojumiem.izd. ``Svētdienas rīts`` 1993.g/
Zaurs
# Labojis Zaurs: 2008.02.16 13:19:16
ari luteranis [81.198.122.59]
2 sludina par gaidāmiem notikumiem pēc īpašas atklāsmes no Bībeles
Un kā ir ar Svētā Gara kustību pasaules telpā? Zaurs domā - Svētā Gara atklāsmes nav pretrunā ar Bībeli, bet teikt, ka tikai Bībele būtu atklāsmes avots, ir ierobežot Svēto Garu. (nu akmens ir iemests)
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.16 15:21:30
Ingars

taču pavietojums, kā tāds ir kas mazlietiņ savādāks nekā atklāsme. Pāvils skaidri izšķir atšķirības starp Svētā Gara dāvanām atziņas runa, gudrības un pamācības runa, un ....pravietošana
Nu tas brāl, ir atkarīgs no Tevis, cik tālu gribi iet sadraudzībā ar Jēzu. Šīs dāvanas ko Tu uzskaiti var vienā brīdī Tevī manifestēties vienā kopumā, robežšķirtne izzūd , jo pravietojums arī mūslaikos perfekti balstās uz Dieva vārdu, un arī atklāsme nemainīgi balstās ar paskaidrojošu bībeles tekstu. Tā tas ir. Tā ir fantastika, kad Jēzus tevi uzrunā ar zināmām vērtībām , bet uzruna ir fantastiski ,,svaiga,, jo Jēzus perfekti pārzin mūsu sirdis ar tādu līdzjūtību , ka mums pat sapņos nevar rādīties tāds iejūtības,asaru spēks . Jēzus ir Mīlestības ģēnijs. Protams , mums ir grūti sasniegt ,,virsotnes,, , ja mēs ikdienā strādājam visādus citus maizes darbus , esam pastāvīgā stresā... Misionāri , kuri dzīvo kopā, audzina bērnus uz vietas ar savām izstrādātajām metodēm, visu naudu met kopā , sadala ikdienas kalpošanas uzdevumu sfēras, sākot no brokastu gatavošanas, beidzot ar multiplikācijas filmiņu izveidi kalpošanas reģiona bērniem utt. ..Piem.pat kopējās lūgšanās vairāki uzreiz saņem no Dieva vienu ziņu. Piem. Dievs, saki kā mēs aizlidosim , ja nav naudas, vai tiešām mums iet uz lidostu? Atbildes saņem uzreiz vairāki : jā ejiet, prasiet, biļetes būs....(tas ir cits pravietošans paveids , vairāk lūgums pēc atbildes dotajā situācijā, jo tu esi svētajā miesā, un ej kopā ar miesas vadītāju Jēzu. Jēzus vienkārši saka. ..Kā to no malas nosaukt? , lai analizē teologi. Tā ir vienkārši perfekta paklausība, draudzība un sevis simtprocentīga atdeve kopējā darbā - ejiet un sludiniet...Bet vispār, ticīgiem nevajadzētu pravietošanu uztvert kā ko ekskluzīvu, nesasniedzamu, neticamu...Tie , kuri kalpo , tā to nenostāda. kalpošanas lietas ir viens veselums, jo galvenais tomēr cilvēku atgriezt , nevis pravietot. Pravietošana ir praktiska Jēzus palīdzība savai draudzei. Mums tā jāuztver kā pašsaprotama lieta , jo tādi ir Svēto rakstu apsolījumi.
Es jums , ši foruma žandarmiem - Mulders, Ingars apsolīju iekopēt mana brāļa vēstuli tēvam. Pameklēšu. Redzēsiet, ka nav nekas pārdabisks, jo Iejūtība , Mīlestība, Līdzcietība ir savā būtībā vienkāršu vārdu ģeniālākā pareizrakstība.
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.17 12:26:02
Aivars Lapšāns
Brāl,SLAVA DIEVAM ka viņš tevi tik brīnišķīgā veidā lieto.Lai tevī neizsīkst Dieva vārds ,Jēzus gaisma un Svētā gara svaidījums.
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.17 15:41:31
Aivars Lapšāns
Mulders Ingars
Ar jums ir jautri. Ticīgi neticīgie ticīgie brīvmaldumuldētāji.

Mans skats no malas - patiesa pazemība, ne cilvēcīga paštaisnība, ir tā, kas raksturo patiesus Dieva vīrus.
Kundali
# Iesūtīts: 2008.02.17 16:17:46
Vai sahadža-jogs var būt Dieva Pravietis ?
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.17 17:00:30
Kundali
Ja viņs ir kļuvis pa kristieti un sludina Dieva lielos darbus, kāpēc nē? (Es gan nezinu, ko tieši nozīmē "sahadža"...)
rainars
# Iesūtīts: 2008.02.17 19:19:17
Balss
Viena kristīga māsa man teicās ka svešvārdu enciklopēdijā jāmeklēeeee
ha - ha - ha
Kundali
# Labojis Kundali: 2008.02.17 21:39:40
Es biju domājis par to, ka pravietošana notiek ar Svēta Gara palīdzību, tad jebkuram cilvēkam ar pieeju Svētajam Garam vajadzētu būt pravietim. Ko arī vēsturē varam atrast, ka šādas personības ir bijušas. Puškinam ir pat dzejolis "Pravietis".
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.18 00:18:36
rainars
Paskatījos - atradu garus palagus par jogu. Jo dziļāk mežā, jo vairāk malkas... Apnika.
Kundali
Dzeja ir iztēle, Svētais Gars - realitāte.
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.18 12:23:41
Aivar
Jā un nē tavam tekstam. Vai sadraudzības dziļums ar Jēzu mērāms dāvanu izpausmēs? Vai dāvanas vispār ir atkarīgas no cilvēka gribēšanas - cik nu es gribu vai cik esmu gatavs atdot sevi, tad kā algu saņemšu kādu dāvanu. Tā tās lietas nenotiek, jo piemēram Pāvils sacīja, ka Svētais Gars dod dāvanas KĀ GRIBĒDAMS un viņš cilvēkam vispār nekā neprasa. Apustulis Pēteris sludināja samaitātiem pagāniem un viņi saņēma Svētā Gara dāvanas pilnīgi absolūti nenobrieduši, tiktikko kā kļuvuši ticīgi bez dziļākas izpratnes, bez īpaši nobriedušām attiecībām ar Jēzu, iegrimuši pasaulīgajā un tomēr - Svētais Gars viņiem deva jau pie ticības iesākuma dāvanas.


Es nesaprotu, kāpēc cilvēki grib mācīt Dievu kad un kā Viņam rīkoties? Pāvils, kuram bij Dāvana un kurš saņēma atklāsmes no Dieva, saņēma no Dieva arī šādu atklāsmi, ka ne visiem kristiešiem būs visas dāvanas, taču katram protams kaut kas ir. Tomēr, tas nenozīmē, ka no tavas gribēšanas vai skriešanas tev būs noteikti praviešu dāvana, jo Dievs izvēlas ko kuram dot, nevis cilvēks. Mēs varam dzīties un lūgt pēc dāvanām, tomēr mēs nevaram skaidri pateikt konkrēti kādu dāvanu Dievs mums dos, jo viena lieta ir kas pēc mūsu prāta būtu svētīgāk, bet pavisam citāds var izrādīties Dieva prāts.

------------------------------

Protams , mums ir grūti sasniegt ,,virsotnes,, , ja mēs ikdienā strādājam visādus citus maizes darbus , esam pastāvīgā stresā... Misionāri , kuri dzīvo kopā, audzina bērnus uz vietas ar savām izstrādātajām metodēm, visu naudu met kopā , sadala ikdienas kalpošanas uzdevumu sfēras, sākot no brokastu gatavošanas, beidzot ar multiplikācijas filmiņu izveidi kalpošanas reģiona bērniem utt.

tātad tu nonicini cilvēkus kuri strādā laicīgu darbu, zemniekus, kas tevi baro, elektriķus, kas nodrošina tev ērtu dzīvesveidu un efektīvāku sludināšanu, lidmašīnu pilotus, kas pārvadā misionārus, elektronikas speciālistus, bez kuriem nebūtu nekādas kristīgas multenes. Tieši tāpat dara katoļu mūki, jo iedomājas ka ir svētāki par citiem. Bet vai tad ikviens kristietis nav misionārs? ir viena lieta uzrunāt ļaužu masas, taču ar to vien nepietiek, jo ikvienam jaunatgrieztajam vajadzīgs kāds tuvs kristīgs brālis vai māsa, kas iesaistībos viņa dzīvē un būtu kopā ar viņu ikdienā. Visefektīvākais evaņģelizācijas veids ir caur tuvām attiecībām ar evaņģelizējamo cilvēku.

šāda neliela mēroga pravietošana patiešām notiek - tur es tev piekrītu, domāju ka ikviens kristietis ar to ir sastapies, taču ne visi to uzreiz saskata, ka tas ir pravietošanas brīnums, tomēr tas notiek un Dievs nešķiro, kurš vairāk nobriedis, kurš mazāk, bet Viņš skatās pēc Sava prāta un padoma.

Bet esiet uzmanīgi ar savu dedzīgo sludināšanu, jo ir tāds muļķīgs pieņēmums, ka sludināšana bez ārējas dedzības ir bez spēka un nepārliecinoša, savukār tie, kuriem putas uz lūpām, tie lūk tie Svēta Gara pilnie sludinātāji. Bet ko teica Pāvils, ka viņš varbūt ne visai pārliecinoši sludināja, lai gan bij labs retoriķis, taču ne pārliecinoša sludināšana, bet Svētais Gars pārliecina.

Pārlieku dedzīga sludināšana var aizbaidīt klausītājus, jo sludinātāji mēdz aizrauties un pazaudē mīlestību. Var paiet gadi, līdz cilvēks ir gatavs tiešā veidā satvert evaņģēliju, varbūt vispirms viņam vajag šo to saprast, šo to piedzīvot. Nevajag sludināšanu uztvert kā karagājienu pasaulīgā izpratnē. Tas protams ir karagājiens, taču ne ar saukļiem, ne ar bravūru - mēs svētie kristiešu misionāri tagad jums tumšajai tautai pasludinām prieka vēsti......domāju, ka cilvēki no tādiem vairīsies
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.18 13:48:02
Ingars

Diemžēl Ingar, tu esi sektantisks demagogs. Ja tu nesaproti mani , tad šaubos vai pareiz saproti Bībeli. To , ko Tu te paud ir ļoti izsmalcināta, inteliģenta cilvēku novešana no Bībeles mācības uz sektu, kur viens diriģē kā jātic. Man pašlaik nav laika, bet uz dažiem Taviem murgiem uzrakstīšu.

1. Jā un nē tavam tekstam. - neticīga žandarma sindroms, kurš kaut ko zin no Bībeles kā neticēt Dievam un pavedināt citus uz to.[/i
2. ,,Tomēr, tas nenozīmē, ka no tavas gribēšanas vai skriešanas tev būs noteikti praviešu dāvana, jo Dievs izvēlas ko kuram dot, nevis cilvēks. ,, - Vai nav pzemo`joši Tavi vārdi , ka ticīgais skraida ... Ticīgais neskraida , bet kalpo un viņam ir tiesības sarunāties ar Dievu tādā formā , kā Dievs uzskatīs par vajadzīgu , nevis Tu.
Pašlaik pietiks....
Balss
# Iesūtīts: 2008.02.18 13:54:14
Aivars Lapšāns
tu esi sektantisks demagogs.
Uh, te nu izlien tava paštaisnā zirga kāja ... "Kurš uz savu brāli saka..."
Paštaisnība (lepnības, pašpaaugstināšanās māsa) ir viens no ļaunākajiem un bīstamākajiem grēkiem...
Mulders
# Iesūtīts: 2008.02.18 13:56:07
Ticīgais neskraida , bet kalpo un viņam ir tiesības sarunāties ar Dievu tādā formā , kā Dievs uzskatīs par vajadzīgu , nevis Tu.
Pašlaik pietiks....


Tieši to jau Ingars tev cenšās ieborēt... Ka nekā savādāk Dievs arī nerunās, kā tikai pēc paša Dieva iestādītās kārtības. Un tu vari nosaukt savu rosīšanos par "kalpošanu" vārds būtību nemaina... Nevari tu peispies Dievu rīkoties tā kā gribi tu... Veids kā Dievs ir izvēlējies ar saviem ļaudīm komunicēt ir Dieva Vārds! Patīk tev tas vai nepatīk!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.18 14:16:09
Mulders
Ingars pārveido manu domu, manu pieredzi, Bībliski literāro tekstu.
Tieši to jau Ingars tev cenšās ieborēt... Ka nekā savādāk Dievs arī nerunās, kā tikai pēc paša Dieva iestādītās kārtības.
Man tas nav jāieborē , es to zinu pats. Arī vārds rosīšanās ir pazemojoši teikts , jo šajā gadījumā es no visas sirds stāstu savu pieredzi kā Jēzus mūs visus mīl. Es nerosos un neskraidu. Izvēlieties pareizus evaņģēlija sludināšanas vārdus un tekstus. Lai otra sludināšanu nenoslāpētu. ( ,,viņi netiecas pēc Dieva valstības un nelaiž tajā citus ) Izkopējiet pareizu tekstu no Bībeles.....
Mulders
# Labojis Mulders: 2008.02.18 14:22:02
ALapšāns, a kā tu zini ka Ingars pēc Dieva Valstības netiecas... ? Tiecas, tikai viņš par Dieva Valstību neuzskata miesīgu dziedināšanu vai laicīgo bagātību/labklājību... tās visas ir nīcīgas lietas, kas aiziet... tā ir piemetama daļa!

Un varbūt jūs nesaprotaties tamdēļ ka tu runā par konkrētu Karību Jūras pierkasti, kur tava pieredze ir baudījusi skaistu vasaru, bet Ingars (un arī es) pārsvarā runājam par Pasaules Karti, ko Dievs mums ir devis - Dieva Vārdu!

Ir jauki, ka tu stāsti cik jauki ir Kanāriju Salās, bet zinot šo tavu pieredzi ir visai grūti saprst kā nokļūt no Eiropas Amerikā! Tu sūdzies, ka kāds kādu nelaiž Debesu Valstībā... bet pats runā par to cik forši ir uz Debesu Valstības trepju 3ā pakāpiena... bet mēs cenšamies aicināt cilvēkus no visas pasaules Debesu Valstībā... un lai to darītu, ir jābūt precīzai kartei, kā viņus vest pie šīm trepēm!
Ingars
# Iesūtīts: 2008.02.18 15:59:46
Aivar tieši sektantiski demagogi sludina cilvēka rosīšanos pār Dieva darbu iepinot savā stāstījumā kristīgas frāzes (skatīt diskusiju par puspatiesībām) tiešām šeit jāpiekrīt kā ctulhu teica - tas ir kā pirātisks signāls ar līdzīgu kodu orģinālam, cilvēka prāts to pieņem kā savu un tad tas ieguvis atbalsta punktu prātā, tālāk brīvi ieņem arvien vairāk un vairāk vietas.

No bībeles mācības noved nebibliska spiritiska jūsmošana, Dieva vārda izkropļošana. Bībele ir Dieva vārds kopumā nevis pa atsevišķiem pantiem. Sektantu stratēģija ir tāda, ka viņi izveidojuši mācību ārpus bībeles un pēc tam no bībeles piemeklē attiecīgus pantus, tā viss izskatā ļoti skaisti un pareizi.

Problēma ir tā, ka tu centies izspiest kādu dāvanu, nevis saņemt to no Dieva. Es ticu, jā patiešām nešaubīgi ticu, ka Viņš darbojas arī šodien tāpat kā apustuļu laikā, taču apustuļi balstījās uz Jēzus autoritāti, nevis uz savām iegribām un iedomām.

Velns kārdinot Jēzu arī citēja rakstus - redzi ir taču rkastīts tā un tā. Tāpat arī velns var kārdināt kristiešus - nu ja tu tāds ticīgs esi, tad kāpēc tev nav pravieša dāvana, ir taču rakstīts, ka jābūt. Tieši šādi teksti dzen kristiešus izmisumā un viņi sāk tēlot paši sev neapzinoties, meklē savas pestīšanas pamatu iekšējā vardā, mēlēs, pravietošanā, brīnumos, nevis Viņā, kas ir šo lietu avots un kas dod pestīšanu neatkarīgi no dāvanām.






Un protams, ka rosīšanās un skraidīšana ir pazemojoši vārdi, ja tos attiecina uz kristiešiem, bet kā tad tu domāji - ka tavi darbi paši par sevi ir ko vēri Dieva acīs? nē tiem ir vērtība tikai tad, ja tu esi ietērpts Jēzū kristū, turklāt pat tad nevis pašu darbu dēļ, bet Jēzus Kristus svētuma un taisnīguma dēļ. Darbi paši par sevi ārpus Kristus nākuši no cilvēka ir tikai un vienīgi grēcīgi, samaitāti egoisma izpaudumi.


Arī vārds rosīšanās ir pazemojoši teikts , jo šajā gadījumā es no visas sirds stāstu savu pieredzi kā Jēzus mūs visus mīl.

viņi netiecas pēc Dieva valstības un nelaiž tajā citus (doma tāpati jau tur ir)

Un kā tu zini ka Jēzus tevi mīl? pēc savas darbošanās vai pēc Viņa darbošanās? Šī rakstuvieta attiecas uz farizejiem, kuri gribēja cilvēkiem uzspiest miesīgu rosīšanos un skraidelēšanu kā tādiem peškām, lai gan paši sirdī nojauta, ka neviens nespēj tos miljons priekšrakstus perfekti izpildīt, viņi sirds dziļumos gan jau zināja, ka neviens cilvēks nekad nebūs pietiekami labs, lai būtu Dieva mīlestības cienīgs un tomēr uzkrāva ļaužu sirdsapziņām arvien lielākas un lielākas nastas.


Dieva valstība ir ticība uz Jēzu Kristu, kad visa rosīšanās un darbošanās izriet no šīs ticības, kad rosīšanās liecina par ticību un pateicību, nevis par cenšanos izcelties un nopelnīt Dieva labvēlību

Un patiesībā nedz rosīšanās nedz skraidīšana nav pazemojoši termini, ja tos apskata kontekstā, ka tie izriet no ticības, bet nevis ir ticības objekts

Aivar lūdzu neapvainojies, jo tāds nepavisam nebij mans mērķis, varbūt vienkārši tevi līdz galam nesapratu, tomēr viena lieta man krita acīs - vai tik tava ticība nav vairkā vērsta uz paša darbiem, nekā uz Dieva taisnību Jēzū Kristū
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.18 18:32:41
Ingars
Turpinu. Te Tu publicē manu tekstu, tad apvaino mani , ka es nonicinu cilvēkus. Neko tādu neesmu rakstījis; vai Tu neesi sapratis ko rakstu , vai speciāli izaicini mani lai es nogurstu no Taviem apvainojumiem. Te es pats kā zemnieku saimniecības īpašnieks nepieņemu tādus tavus apvainojumus; un arī neko tādu neesmu teicis . Pārlasi vēlreiz, ja esi godīgs. - Protams , mums ir grūti sasniegt ,,virsotnes,, , ja mēs ikdienā strādājam visādus citus maizes darbus , esam pastāvīgā stresā... Misionāri , kuri dzīvo kopā, audzina bērnus uz vietas ar savām izstrādātajām metodēm, visu naudu met kopā , sadala ikdienas kalpošanas uzdevumu sfēras, sākot no brokastu gatavošanas, beidzot ar multiplikācijas filmiņu izveidi kalpošanas reģiona bērniem utt.

tātad tu nonicini cilvēkus kuri strādā laicīgu darbu, zemniekus, kas tevi baro, elektriķus, kas nodrošina tev ērtu dzīvesveidu un efektīvāku sludināšanu, lidmašīnu pilotus, kas pārvadā misionārus, elektronikas speciālistus, bez kuriem nebūtu nekādas kristīgas multenes. Tieši tāpat dara katoļu mūki, jo iedomājas ka ir svētāki par citiem. Bet vai tad ikviens kristietis nav misionārs? ir viena lieta uzrunāt ļaužu masas, taču ar to vien nepietiek, jo ikvienam jaunatgrieztajam vajadzīgs kāds tuvs kristīgs brālis vai māsa, kas iesaistībos viņa dzīvē un būtu kopā ar viņu ikdienā. Visefektīvākais evaņģelizācijas veids ir caur tuvām attiecībām ar evaņģelizējamo cilvēku.Ingars

Es te runāju par mums, kristiešiem , kuri strādā citos darbos un kalpo draudzēs. Tas , ka visus var saukt par misionāriem, tas jau nav slikti, bet es te stāstīju par misionāriem , kuri kalpo ar visām ģimenēm vienotā misijas grupā kādā valstī. Un vai te mēs varam vai nevaram saukties par misionāriem, es vispār tādu tēzi neizvirzīju. Tu to te izvirzīji. Tā ir cita sarunas tēma. Es pievedu piemēru kā Dievs runā uz Savu Miesu misijas grupā un pievedu praktiskus piemērus par pravietošanu , lūgšanu, atklāsmi vienā miesā un šo terminu mijiedarbības iespējām. Neizkropļo manu domu. Un neapslāpē kalpošanu šajā forumā ar demagoģiju.
Te es Tev iekopēju viena ticīga brāļa pareizu kalpošanu šajā forumā - ,, Brāl,SLAVA DIEVAM ka viņš tevi tik brīnišķīgā veidā lieto.Lai tevī neizsīkst Dieva vārds ,Jēzus gaisma un Svētā gara svaidījums.,,
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.18 18:37:41
šāda neliela mēroga pravietošana patiešām notiek
Vat is it? Nerliela mēroga pravietošana!? Dievs misionāru grupai saka: ejiet, bez naudas uz lidostu, jūs saņemsiet biļetes. Te jāska nevis neliela mēroga pravietošana , bet - Dievs ir varens!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2008.02.18 18:40:30
kuriem putas uz lūpām, tie lūk tie Svēta Gara pilnie sludinātāji. - lai viņi sludina ar putām uz lūpām. Stepanam ne tikai putas bija, bet visa sirds putās...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 88 , pavisam kopa bijuši: 10598