atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Par iepriekš uzrakstītām lūgšanām un liturģiju
Ingars
Iesūtīts: 2009.02.20 15:23:50
Tradicionālajām konfesijām bieži tiek pārmests, ka lūgšanas dievkalpojumā ir iepriekš uzrakstītas, tādējādi mēs nelūdzot no sirds, bet automātiski skaitot, arī par to, ka mūsu Tēvs lūgšanu lūdzam tādā formā, kāda tā ir bībelē, tiek pārmests.
Tāpat teik pārmests arī par to, ka ir iepriekš noteikta liturģiskā kārtība, kas bremzējot Svētā Gara darbību, visi teksti iepriekš uzrakstīti, visas darbības iepriekš noteiktas - tā esot sausa reliģija bez Svētā Gara klātbūtnes. Jo varbūt Svētais Gars grib savādāk tīkoties, ja nu Viņš vada savādāk, tad tā kārtība tikai traucējot. Pareizs esot dievkalpojums, kurā nav iepriekš noteikta kārtība, bet viss notiek, kā Gars vada
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Artis
# Iesūtīts: 2009.03.05 15:58:09
jautājums par to, vai tajās uzrakstītajās lūgšanās ir mūsu sirdis... ja tie ir tikai vārdi, tad tam jēgas nav....
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.05 16:06:10
Artis, arī Psalmiem jēgas nav?
Artis
# Iesūtīts: 2009.03.05 16:15:19
Kāpēc, lai Psalmiem nebūtu jēgas? Ja tu tos izrunā vai izdziedi un tas ir tavs sirds sauciens, nevis tikai izrunāti vārdi, tad viss ir kārtībā!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.05 16:31:28
Artis, a ja es viņus izrunāju bes sirds... tad ir jēga vai nav?
Artis
# Iesūtīts: 2009.03.05 16:45:25
Jēga var būt dažāda. Piemēram, ja tu tos skaisti izdziedi, tad būs jēga, jo daudziem tā liksies skaista dziesma!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.05 17:00:01
Artis... Nē... Vot izlasīju Psalmus! Bez Sirds?

Jēga ir vai nav?
Artis
# Iesūtīts: 2009.03.05 19:46:10
Tu varētu pats atbildēt uz savu jautājumu! Manuprāt, būs atškirība, vai tu Psalmus lasīsi kā jebkuru citu Bībeles daļu, vai arī tu lasīsi, bet vienlaicīgi savā prātā vai sirdī šai lūgšanai pievienosies! Jēga būs arī no lasīšanas vien!
sicilia
# Iesūtīts: 2009.03.05 19:53:16
Artis
te derētu teikums, ko rakstīju 1 lapā.
poie vienas lūgšanas, kas saucas - Sevis pilnīga atdošana Dievam, rakstīts, ka lūgšana jālasa pat tad, ja tekstu neizjūtam un pēc laika mēs sāksim to sajust (nu domājams ticīgs cilvēks).... un pēc sevis varu teikt, ka jā lasot trešo ceturto reizi sāku sajust tekstu, katru vārdu un izjūtu to kā savu lūgšanu, jo es taču lūdzu, lai Dievs mani pasargā, lai Dievs māca piedot utt
Zaurs
# Iesūtīts: 2009.03.05 20:51:34
Un ja nu Svētais Gars liek lasīt kādu lūgšanu, kas iepriekš urakstīta? ko tad?
Un, kā Pāvils raksta vēstulēs korintiešiem, Dievam patīk kārtība. Tāpēc haotisks dievkalpojums nav Dieva izpausme.
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.05 22:07:20
Un ja nu Svētais Gars liek lasīt kādu lūgšanu, kas iepriekš urakstīta? ko tad?
Un ja Svetais gars liek runāt mēles ?Paironizēju ,kā saka ka es runāju jokodamies tuvu īstenībai vai arī īstenību runāju jautri.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.05 22:37:52
Artis, redzu, ka ar muti Rīgā... bet kad par bazaru jāatbild, tad čix vien sanāk! Tā arī domāju!
Artis
# Labojis Artis: 2009.03.06 15:46:14
Piedod, augsti godājamais Mulder! Tomēr ir darba diena un ir jāstrādā, tāpēc nevaru pārbaudīt ik pēc 5 minūtēm, ko tu raksti un arī vakaros ir labākas lietas, ko darīt.... Tā kā darbadiena vēl nav beigusies, pavisam īsos vārdos. Nu ja Svētais Gars liek lasīt iepriekš uzrakstītu lūgšanu, tad tur nekā sliktu neredzu! Vai vēl ir kāds jautājums, kuru esmu palaidis garām?

P.S. Hmmm... interesatni, pēc kā tu nospriedi, ka esmu ar muti Rīgā? Manas atbildes ne glūži sakrita ar tavām domām?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.06 15:59:01
Artris, tu esi palaidis garām jautājumu, kuru es reizes šķiet 2 jau uzdevu!

Vai Psalmiem ir jēga, ja tos lasa neticīgs, sirdī ar to nesaistīts un ar Sv. Garu nedzīts cilvēks?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.06 16:02:05
Hmmm... interesatni, pēc kā tu nospriedi, ka esmu ar muti Rīgā? Manas atbildes ne glūži sakrita ar tavām domām?

Pēc tā ka daudz runā, bet atbildēt uz uzdoto jautājumu, bez savu atrunu piekabināšanas nevari! Nu atbilde "nezinu" arī skaitās godīga atbilde... Es neceru, ka tu vari visu zināt! Taču pagaidām es uzdodu jautājumu, bet tu atbildi uz citu jautājumu... Tu piekabini nosacījumus! Es jautāju par Psalmu (kas ir tipiskas priekšā uzrakstītas lūgšanas) jēgu bez nosacījumiem... vai tāda ir? Uz tik vienkāršu jautājumu vari atbildēt, jeb atbildi nezini... nu tad arī tā pasaki un nepiesiešos!

Tu tak pats teici

"jautājums par to, vai tajās uzrakstītajās lūgšanās ir mūsu sirdis... ja tie ir tikai vārdi, tad tam jēgas nav...."

Tagad es gribu no tevis izspiest, vai tu tiešām tā domāji, jeb domāji ko citu, nekā es izlasīju. Vai Psalmiem kā uzrakstītiem vārdiem (es nerunāju par Psalmiem ķīniešu valodā, ko vispār neviens nesaprot) ir jēga vai nav?
Artis
# Labojis Artis: 2009.03.06 16:12:32
Es jau Psalmiem jau vienreiz atbildēju, ko vēl tu gribi dzirdēt? Ko nozīmē "ar Sv. Garu nedzīts"? Nu būs jēga, piemēram, Dievs var uzrunāt caur šo lasīšanu. Bet kā lūgšana, manuprāt, tā nedarbosies. Bet, lūdzu, nesodi mani bargi, ja manas domas nesakrīt ar tavējām....
Lūgšanā ir jābūt tavai sirdij - ja tu tam pats nepiekrīti, netici vai nedomā līdzi (kā dažreiz gadās dziedot lūgšanas dziesmas)

Psalms 143:1 Dāvida psalms. Klausi, ak, Kungs, manu lūgšanu, ņem vērā manas sirds lūgšanas balsi pēc Savas patiesības un uzklausi mani pēc Savas taisnības!


Psalms 140:7 Es saku uz To Kungu: Tu esi mans Dievs, klausies, ak, Kungs, manas sirds lūgšanas balsi!

Artis
# Iesūtīts: 2009.03.06 16:27:53
Jebkurā gadījumā - protams, ka ir jēga! Visai Bībelei ir jēga!

2.Timotejam 3.nodaļa

14 Bet tu paliec mācībā, ko esi mācījies un par ko esi pārliecinājies; jo tu zini, kas tev to ir mācījuši,
15 un ka tu no mazām dienām zini svētos rakstus, kas spēj padarīt tevi gudru pestīšanai caur ticību Kristū Jēzū.
16 Visi šie raksti ir Dieva iedvesti un ir noderīgi mācībai, vainas pierādīšanai, labošanai, audzināšanai taisnībā,
17 lai Dieva cilvēks būtu pilnīgs, sagatavots katram labam darbam.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.06 17:32:56
Artis, paldies, beidzot izspiedu atbildi, laigan vienalga izplūdušu!

Un zini... es tev piekrītu! IR Jēga... arī ja to lasa pat neticīgais! Tāpēc ir jābūt uzmanīgam vienkārši nosodot vai neuzskatot par vērtīgu kaut ko, kas ir ticības kontextā. Tam var nebūt jēga, bet tam var būt jēga... Un daudz spēj taisna cilvēka lūgšana!

Jo kā tad mēs pie ticības nākam, ja ne caur Dieva Vārdu, kas vispirms runā faktiski uz miroņiem, uz plikiem kauliem... kuri šo vārdu dēļ dzīvi top! Tiem ir jēga un liela jēga!

Tāpēc, ja saprot arī to, ka pati liturģija un rituāli nes sevī šo Dieva Vārdu, lai arī ne rakstītā, bet dziedātā formā... tad arī tam ir jēga un tas nav ar vieglu roku atmetams tikai tāpēc, ka kāds to nesaprot vai viņa sirds tam nepieķerās! Tāpēc var izrtādīties, ka atmetot kaut ko atmetot tiek izmests bērns ar visu ūdeni!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.06 17:33:06
Artis..

p.s. lai svētīgs vīkends!
Ingars
# Iesūtīts: 2009.03.06 18:44:17
Artis

jautājums par to, vai tajās uzrakstītajās lūgšanās ir mūsu sirdis... ja tie ir tikai vārdi, tad tam jēgas nav....

Tagad vēlreiz atrodi un pārlasi luterāņu liturģiskās lūgšanas un tad liec roku uz sirds un saki - tie ir tukši vārdi bez jēgas
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.06 18:46:17
Ingars, neej pa otram lāgam... Izlasi manu un Arta sarunu!
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 44 , pavisam kopa bijuši: 14647