atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu pārcelts no diskusijas par brīvticību - par elku upuriem
Mods-2
Iesūtīts: 2009.02.07 22:55:28
Tas Pats uzdeva jautājumu par 1.Korintiešiem 8: skatīt lejāk. Pārceļu diskusiju šeit, lai neveidojas offtopiks.
AutorsZiņas teksts
Mods-2
# Iesūtīts: 2009.02.07 22:56:10
Tas Pats rakstīja:
Atradu pārdomas vērtas rindas.
"1.Korintiešiem 8.
1 Bet kas attiecas uz elku upuriem, mēs zinām, ka mums visiem ir atziņa. Atziņa dara uzpūtīgus, bet mīlestība ceļ.
2 Ja kas domā ko atzinis, tas nav vēl tā atzinis, kā pienākas.
3 Bet, ja kas Dievu mīl, to Dievs ir atzinis.
4 Attiecībā uz elku upuru gaļas ēšanu mēs zinām, ka nav neviena elka pasaulē un ka nav cita Dieva kā viens vienīgs.
5 Lai gan ir tā saucamie dievi vai debesīs, vai zemes virsū - jo dievu un kungu ir daudz,
6 bet mums ir tik viens Dievs, Tēvs, no kura visas lietas un kurš ir mūsu ilgu mērķis; un tik viens Kungs, Jēzus Kristus, caur kuru visas lietas, arī mēs caur Viņu.
7 Bet ne visos ir atziņa. Bet daži, līdz šim vēl pieraduši pie elkiem, uzskata to, ko viņi ēd, par elku upuri, un tas apgāna viņu jau tā vājo sirdsapziņu.
8 Ēdiens mūs netuvinās Dievam; ne mēs esam sliktāki neēzdami, nedz labāki ēzdami.
9 Bet pielūkojiet, ka šī jūsu brīvība netop vājajiem par piedauzību.
10 Jo, ja kas redzēs tevi, kam ir atziņa, elku namā pie galda sēžam, vai tad sirdsapziņa nepamudinās to, kas ir vājš, piedalīties elku upuru mielastā?
11 Tavas atziņas dēļ pazūd tas, kas vājš ticībā, brālis, par kuru Kristus ir miris.
12 Bet, ja jūs tā pret brāļiem apgrēkojaties un ievainojat viņu sirdsapziņu, tad jūs grēkojat arī pret Kristu.
13 Tādēļ, ja ēdiens ir manam brālim par apgrēcību, tad es nemūžam gaļu neēdīšu, lai savu brāli neapgrēcinātu. "

Neslēpts mājiens darboties slepeni?
Vai šodien šis ieteikums vēl ir aktuāls?
Mods-2
# Iesūtīts: 2009.02.07 22:57:01
Balss atbildēja:
Tas Pats
(Tavs jautājums gan ir offtops.)
Bet tā nav ne liekulība, ne mānīšanās. Tā ir sevis ierobežošana kādā mazsvarīgā lietā, kas otram varētu likties nepareiza.
Lai otru nesāpinātu, es no kaut kā atturos, lai gan es pēc savas pārliecības to neizprotu kā nepareizu/grēcīgu.
Otra dēļ, viņu saudzējot es kaut ko nedaru. Nevis mānos vai izliekos par labāku.
vilks
# Labojis vilks: 2009.02.07 23:09:28
Piekrītu Balsij. Tā nav mānīšanās, bet mīlestība pret otru. Galvenais ir nevis pierādīt, ka es ticu labāk vai pareizāk vai brīvāk, bet gan - mēģinu otru celt un stiprināt.
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.02.08 12:20:21
Lai norādītu uz augstākpieminēto rindu saistību uz sākotnējo tēmu, Tas Pats jautāja: "Balss, vai brīvo Ticību var saukt par mazsvarīgu?"
vilks
# Iesūtīts: 2009.02.08 14:28:32
Tas Pats
paskaidrosi savu jautājumu? Vai mēģini ar to iztēloties, kā ir, kad cilvēki atsakās no savas brīvās, pašu izvēlētās ticības citu cilvēku dēļ un tādējādi iestājas tradicionālajā baznīcā un seko tajā mācītajam?
Man tas izklausās savādi.
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.02.08 17:42:46
vilks, Tu esi malacis!
Jā, tāds ir mans jautājums.
Vai ir pieņemami izvairīties no sava ceļa vien tādēļ, ka kādu tas varētu sadusmot?
jenocs
# Iesūtīts: 2009.02.10 22:37:43
a mans celjsh piemeeram vareetu buut iedot bietee Tas Pats,galu galaa briivs adrenaliins.vai man buus atsaciities no sava celja tikai taapeec,ka kaads Tas Pats vareetu par to sadusmoties?
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.12 18:30:40
jenocs
Tu joko! Labi zini, ka brīvība kauties nekāda brīvība nav.
jenocs
# Iesūtīts: 2009.02.14 01:11:26
Balss
tu labi zini,ka briiviiba eest galju apgreecinot citus arii nekaada briiviiba nav
Balss
# Iesūtīts: 2009.02.14 15:07:41
jenocs
Tāpēc jau arī no tā ieteica atturēties.
Tāpat kā mūsdienās varbūt kādreiz jāatturas no vīna glāzes dzeršanās tādu cilvēku klātbūtnē, kam tas izliktos par īstenam kristietim nepieļaujamu un apgrēcīgu darbību.
jenocs
# Iesūtīts: 2009.02.16 21:12:49
Balss
nu re kaada mums vienpraatiiba.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 27 , pavisam kopa bijuši: 35745