atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Jautājums Jānim Bitānam
Mulders
Iesūtīts: 2009.02.07 22:22:15
No intervijas

Jānis Bitāns savas domas par baznīcu izsaka šādi: „Manas lielākās ilgas ir redzēt mūsu baznīcā dziļu vēlmi vairāk apzināties to, ka esam nesaraujamām vēsturiskā sasaistē ar apustulisko baznīcu. Es vēlētos redzēt lielāku patriotismu pret apustulātu savā baznīcā, mīlestību uz apustulisko mantojumu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2009.02.12 21:52:09
sicilia

Vai tad te par kāzām ir runa? Runa ir par pestīšanu. Labāk vienkāršiba un nabadzība, bet skaidrs skatiens uz Dievu, nekā apkraušanās ar visvisādām lietām, kas Jēzu pabīda maliņā
sicilia
# Labojis sicilia: 2009.02.12 21:53:25
Ingars

kāda tur vairs pestīšana, ja visu laiku liekas, ka kāds nomiris
nu lab.... kas man... man patīk pestīšana RKB baznīcā... un nev ar zināt, kurš no mums nonāks paradīzē, kurš ne..... un vēlreiz atgādinu ieej paskaties, kas RKB stāv goida vietā.... man liekas, ka Jēzus... nu Ok citreiz Jēzus bērniņš, b et vienalga Jēzus
Ingars
# Iesūtīts: 2009.02.12 21:57:32
Par mīlestības un siltuma trūkumu starp luterāņiem

Daļēji patiesība, daļēji melīgs stereotips

Vēsturiski izveidojās tā, ka gari sprediķi bij galvenais, bet kaut kur pazuda personīgās attiecības ar Dievu, tā radās piētistu kustība jeb tā saucamās brāļu draudzes. Mūsdienās luterāņi ir gana pārvērtušies - kļuvuši sirsnīgāki un mīlīgāki, nevis tādi sausiņi, kā agrāk, jo pāri viesiem Padomju laikiem luterāņu draudzes stipri degradējās, arī Ulmaņlaiku materiālismā slīkstošie latvieši 30-tajos nobīdīja attiecības ar Dievu otrajā plāksnē.

Bet šodien ja paskatamies - arī katoļu baznīcā ir sastopama augstprātība un iedomība, bet tāpat arī mīlestības pilni cilvēki
Ingars
# Iesūtīts: 2009.02.12 22:03:45
sicilia

Trūkumi protams ir vienmēr, taču ir katrai lietai sava vieta. Piekrītu ka kāzas varētu būt priecīgākas, krāšņākas, taču tas atkarīgs no mācītāja un daudz kā cita. Taču ja runājam par dievkalpojumiem, tad kaut kā nepatīk jums tā krusta teoloģija, lai gan katoļu baznīcēniem itkā nevajadzētu ar to būt problēmām

Trilobīte

Nu protams - cilvēks pats darbojas savā pestīšanā. Bet Dieva vārds māca pavisam ko citu - ka mēs nenieka nespējam darīt, ka mēs esam, kā miruši sakaltuši kauli. Redz tur jau arī ir atšķirība starp katoļu mācību un Kristus mācību

UN kādā vidē tad tu esi bijusi? Es arī esmu bijis starp katoļiem, tāpat par mīlestības trūkumu varētu pastāstīt, pretstatīt tai draudzei, kurā esmu šobrīd - ir tur mīlestība tāda, kādu citur reti var atrast
Ingars
# Iesūtīts: 2009.02.12 22:09:35
Trilobīte

that`s enought, i`m done
Ingars
# Iesūtīts: 2009.02.12 22:13:45
Trilobīte
Nezinu, kur tu esi bijus un ko esi redzējusi, es esmu redzējis un piedzīvojis pavisam pretējo. Esmu arī redzējis cik nemīlestīgi, auksti un iedomīgi var būt katoļu cilvēki, bet tāpēc jau to neattiecinu uz visiem katoļiem. Bieži vien cilvēki, kuri sūdzas par sliktu attieksmi no citiem, paši ar nav nekādi zelta gabaliņi. Reizēm vajag nolaisties no saviem augstumiem un mēģināt saprast to auksto un nemīlestīgo cilvēku - kāpēc viņš ir tāds
sicilia
# Iesūtīts: 2009.02.12 22:15:57
Ingars
neapmierinātie ir visur. atceros kādā draudzē babiņas rakstīja kardinālam sūdzību, ka priesteris ir slikts, jo mise gara (stundu)..... kardināls pasmējās un priesteri atstāja. tagad babiņas laimīgas, jo puika labs, jaunieši iet.... tā lūk..... sūdzmaņu un neapmierināto ir visos slāņos...
Ingars
# Iesūtīts: 2009.02.12 22:17:19
sicilia
Es jau sāku nožēlot, ka iesaistījos šitamā diskusijā. Redz pie kā tā noveda, redz kā mēs salecāmies, jauki!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.02.12 23:02:46
Stirpi labāk saprast ko es domāju pārmetot RKB un Ortodoxiem šīs lietas var tad, kad palasa svētajiem un Marijai veltītās lūgšanas... tb KAS tiek lūgts un KAS tiek sagaidīts no šiem svētajiem... jums ar Mariju vispār ir visai čābīgi, jo visai atklāti tiek lūgta šī starpniecība un līdzpestīšana...
Ingars
# Iesūtīts: 2009.02.12 23:04:16
Mulders
Bet ko mēs varam reāli darīt, lai palīdzētu cilvēkiem atbrīvoties no šiem maldiem? Nepietiek jau tikai aizrādīt, tad tik vēl vairāk saspurojas un ir vēl sliktāk
redaktors
# Iesūtīts: 2009.02.12 23:25:53
Lūgums pārslēgties diskusijai par tēmu, vai atvērt jaunas tēmas! Moderatori dzēsīs neatbilstošos tekstus.
Jānis_Bitāns
# Labojis Jānis_Bitāns: 2009.03.07 01:06:10
Nesaraujama vēsturiska sasaiste man asociējas ar pilnīgu pretstatu praksei un uzskatam, ka draudze var rasties tur, kur ir entuziasts ar Bībeli un savu interpretāciju. Baznīcas apustuliskums manā sapratnē saistās gan ar šī jēdziena realitāti un būtību aktuālajā vidē un laikā, gan arī ar tā izsekojamību līdz Kunga apustuļu personībām. Apbrīnoju cilvēkus, kuri var veidot savas dzimtas kokus un ar tiem lepoties, bet nepavisam nav ieinteresēti līdzīgā attieksmē savas kristīgās pārliecības pārmantojamībā. Pieņemu, ka tas pēc būtības nav izšķirošs jautājums, bet sava vieta šādai pieejai varbūt tomēr pienāktos?

Ar patriotismu pret apustulātu es saprotu tādu lietu izpratni un sirds stāvokli, kas nedz primāri, nedz pakārtoti neizriet no ekonomiskā izdevīguma, baznīcpolitkorektuma, formālisma u.tt. Kristīgais aicinājums indivīdam un draudzei izriet no mīlestības pret Kungu un godīgas principialitātes, ka dievbijība un svētdzīve ir neatraujama no misijas apziņas un prakses.

Apustuliskais mantojums ir nevis vienmēr klātesošas diskusijas ticības jautājumos, bet to rezultātā mantotā vienprātība. Ar to var saprast gan mantotās Ticības apliecības, gan Baznīcas koncilus. Grūti dēvēt par mantojumu rediģējošu attieksmi un apšaubījumus pret lietām, pateicoties kurām esam saņēmuši kristīgo ticību. Domāju sākotnēji par tik vienkāršām parādībām kā bērnu kristība, garīgā amata izpratne dzimuma piemērojamības jautājumā, kā arī citu praktisku un teorētisku dievbijībai nozīmīgu pieredzes mantojumu, ko Baznīca pārbaudījusi un nodevusi nākamajām ticīgo paaudzēm kā jau kausētu un attīrītu dārgmantu.
Atvainojos, Mulder, ka atbildu ar tādu novēlojumu, manas draudzes ļaudis te ir aktīvāki par viņu mācītāju šai forumā, vairākkārtīgi saņēmu atgādinājumu te atbildēt, bet kopš kāda laika esmu mazliet zaudējis respektu pret šī foruma stilu, tamdēļ biju vienaldzīgāks. Man šķiet, ka Tu centies lietas risināt šai forumā ar pārliecību un godīgu interesi. Paldies par jautājumu!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.07 09:14:51
Jānis!

Paldies par atbildi! Man butu citi jautājumi, bet tad laikam personīgi arī pajautāšu, kad sabriedīšu

Lai jums veicas!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 104 , pavisam kopa bijuši: 33428