atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par Baznīcu Turpinot par Meditāciju
Mulders
Iesūtīts: 2009.01.05 11:56:12
Mazliet reflexējot par Rubeņa grāmatu, sekojošas domas uzradās te nesen... Bet nevis lasot Rubeni, bet gan Dekartu. Tāpat, šķiet būs jāpalasa bik baznīctēvi un vispār Baznīcas Vēstures lielie vīri un sievas, no šī mistiskā aspekta. Tas ir, spriedumi par pasauli, Dievu un cilvēkiem nevis no diskursīvās loģikas un sintēzes veidokļa, bet gan no meditatīvā viedokļa...

Turpinājums zemāk...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.01.09 15:26:14
Mulders
Tāpēc tu nekad nevarēsi izmērīt Kristietības ietekmi salīdzinot to šādās dažādās starta vidēs!

Kāpēc ne? Es ļoti labu redzu SliktāsSkolas ietekmi - mazāk teicamnieku! Un te nemaz nevajg to ko tu prasi - lai sākumā būtu 2 vienādas vides, ar nekādu skolu, un tad vienā ieviestu LaboSkolu, un otrā SliktoSkolu, un tad tikai varētu salīdzināt!

Bet ja skatās vispārīgi gadu simtos un tūkstošos, tad Kristietības pozitīvā ietekme nav noliedzama!

Tātad, tomēr varam salīdzināt kristīgās simtiemgadīgās valstis (tādas ir papilnam Eiropā) ar līdzīgām nekristīgām?

Šeit būs pareiza atbidle šāda - es nezinu par muslimiem vai hinduistiem, es zinu ka Kristietība glābj.

Tā atbilde nozīmē, ka tu principā pieļauj, ka varētu būt arī citi ceļi? Vai arī tas tik tādā maigākā formā pateikts "ta uz Ftopku viņi visi, uz Ftopku". Ja tu ietu sludināt ar šo "es nezinu par jūsu ticību, bet manējā točno glābj", tad tev arī atbildētu "bet es zinu par savējo".

Cilvēktiesību neievērošana tomēr dod kaut kādu laicīgu labumu,
A ko tad vergturu valstis pazuda?

Tad vot meditētu, kāmēr kaut kā nebūt savilktu galus kopā...
Bet vakar tā, un šodien atkal citādāk! Izskatās, ka neracionāls Visums vispār nav iespējams! Dzīvot tādā tiešām nevarētu!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 14 , pavisam kopa bijuši: 3820